Politicke misterije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Uoci gradjanskog rata u Jugoslaviji 1991. bio sam zaposlen u jednoj velikoj firmi u Banatu...

Imali smo puno tehnoloskog viska, a nezaposleni su svakog dana kucali na vrata u trazenju posla koga nije bilo...

Situacija u Vojvodini je bilka svuda slicna: velika nezaposlenost!


Onda je dosao rat i stanje se dalje pogorsalo....

1995. je nakon hrvatske ofanzive zvane "Oluja" oko 300.000 izbeglica stiglo, tako reci banulo u nepripremljenu Vojvodinu......


E sada ja pitam da mi odgovori neko KO ZNA (molim bez spama!):

KAKO I GDE su se oni POZAPOSLJAVALI?


To je OGROMNA MASA LJUDI koja danas da stigne u Nemacku i nemacka privreda bi poklekla!

Meni to ZAISTA nije jasno...Jer, izbeglce TROSE, jedu, piju, odevaju se....A NE RADE jer posla ni pre njih u Vojvodini nije bilo...???


Za mene je to velika misterija......(Molim modove da ne obrisu temu sa objasnjenjem da "u Srbiji se jos nisu stvorili uslovi da se o tom pitanju javno razgovara!")
 
Ma dobro, bre, sta se prsis? Ja sam docekao 25 lipnja 1991ve usred Zadra, a proglasenje Neovisnosti oko 20:00 casova nadomak Bibinja (napravi google search sta je to/ko su to Bibinjani)... :mrgreen:

Srecna okolnost pa sam bio na brodici koja je tada prolazila 200 meteri od obale Bibinja (ala se prolamalo od pucanja, skorpion do M53 mitraljeza, kao da se probija Sremski Front), prema Kolovarima. Loodo vreme, loodo! :whistling:

_nobody_
 
Pa mnogi se nisu zaposlili. Dobijali su pomoć od Srbije, od nas lokalaca, koji smo ih prihvatili u svoje kuće i od - verovao ili ne - jednog udruženja u kojem su bili baptisti, jehovini svedoci i sl. i koji su im donosili pomoć iz Engleske.
 
Uoci gradjanskog rata u Jugoslaviji 1991. bio sam zaposlen u jednoj velikoj firmi u Banatu...

Imali smo puno tehnoloskog viska, a nezaposleni su svakog dana kucali na vrata u trazenju posla koga nije bilo...

Situacija u Vojvodini je bilka svuda slicna: velika nezaposlenost!


Onda je dosao rat i stanje se dalje pogorsalo....

1995. je nakon hrvatske ofanzive zvane "Oluja" oko 300.000 izbeglica stiglo, tako reci banulo u nepripremljenu Vojvodinu......


E sada ja pitam da mi odgovori neko KO ZNA (molim bez spama!):

KAKO I GDE su se oni POZAPOSLJAVALI?


To je OGROMNA MASA LJUDI koja danas da stigne u Nemacku i nemacka privreda bi poklekla!

Meni to ZAISTA nije jasno...Jer, izbeglce TROSE, jedu, piju, odevaju se....A NE RADE jer posla ni pre njih u Vojvodini nije bilo...???


Za mene je to velika misterija......(Molim modove da ne obrisu temu sa objasnjenjem da "u Srbiji se jos nisu stvorili uslovi da se o tom pitanju javno razgovara!")

doneli su svoj kapital nepokretnu imovinu neko više neko manje i počeli da kupuju staračka domaćinstva napuštene salaše da rade švercuju i tako dlaje ko je imao vezu zaposlio se a takvih je manje nego što se želi prikazati......
 
Pa mnogi se nisu zaposlili. Dobijali su pomoć od Srbije, od nas lokalaca, koji smo ih prihvatili u svoje kuće i od - verovao ili ne - jednog udruženja u kojem su bili baptisti, jehovini svedoci i sl. i koji su im donosili pomoć iz Engleske.

Ne radi se tu o stotinak ljudi....Tu se radi O STOTINAMA HILJADA LJUDI!

Jesi li ti svestan koliko oni TROSE?

Neka svaki covek potrosi na zivot 150 eura mesecno, pa to pomnozi sa 300.000 !

Neko je to morao da PLATI SVOJIM STANDARDOM!

Ko je bio taj?
 
Људи нису знали где су ситигли од стреса и жалости ,ужасно је да неко овако ОКРИВЉУЈЕ ЖРТВЕ
Žao mi je žrtava i izbeglicama treba dati svaku vrstu pomoći. Međutim, dati im prednost pri zapošljavanju u odnosu na lokalno stanovništvo je zaista besprizorno. NAROČITO kad se ima u vidu da (osim u retkim slučajevima), nikad nisu školovaniji od lokalnog stanovništva.
 
Za pos'o ne znam tacno, verovatno je islo po zemljackim vezama... Pustis jednog - posle 'poplava'... Ipak, nije to surova kritika, ljudi su morali nekako da se snadju.
I, dobrim udelom glasaci SRS (barem onomad).
 
Za pos'o ne znam tacno, verovatno je islo po zemljackim vezama... Pustis jednog - posle 'poplava'... Ipak, nije to surova kritika, ljudi su morali nekako da se snadju.
I, dobrim udelom glasaci SRS (barem onomad).
To je tačno. Ali, činjenica je da (sa izuzetkom starijih ljudi koji su baš ostali bez igde ičega, a koji žive u kolektivnim centrima), 90% izbeglica iz proteklih ratova ima posao, prilično dobre kuće u Beogradu (naravno, nelegalno sagrađene), štaviše, niču čitava naselja koja nemaju nikakve veze sa ostatkom grada- npr. pokraj Banjice ima jedno ogromno selo gde su sve kućetine izbeglica sa Kosova...
Ukratko, postavljač teme je u pravu, neka misterija jeste po sredi.
 
Žao mi je žrtava i izbeglicama treba dati svaku vrstu pomoći. Međutim, dati im prednost pri zapošljavanju u odnosu na lokalno stanovništvo je zaista besprizorno. NAROČITO kad se ima u vidu da (osim u retkim slučajevima), nikad nisu školovaniji od lokalnog stanovništva.

Људи дошли односо ПОБЕГЛИ главом без обзира од усташа и ви их криви јер нису шта?Извришили самоубиство?
 
Nisam to pitao, vec GDE I KAKO SU SE ZAPOSLJAVALI kada su stigli?

Питаш глупа питања. Знам једног који се запослио у месари. Један други у сервису за одржавање лифтова. Трећи је доктор који ради у приватној ординацији. Четврти се бави пољопривредом. Пети је столар који се запослио код неког приватника, а после почео да ради сам. Шести вози камион. Седми има вулканизерсу радњу. Осми је отворио фирмицу за хостинг, па је после продао већој фирми. Итд. Знам их ваљда пар стотина.
 
Управо,
докле мислите дозвољавати отворену мржњу уперену против свега Српског из дана у дан неколицини форумаша?
Да не помињем њихове очигледне сепаратистичке амбиције?
Јел то та слобода говора и демокрација док скоро сваку тему о страдању Срба затварате '' због спама, провокације и вређања''?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top