Politička karikatura (politički aforizmi, satira)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazalost ni ja , ali sta reci drugo nego kapitalizam, vlastodrsci pljackaju narod gde god stignu, ono sramota je i skroz suludo da neko placa reket drzavi zato sto stanuje u svojoj rodjenoj kuci koju mu je deda ostavio ili koju je sam kupio za svoje pare , inace mi smo donekle jos i dobro prosli , recimo u SAD i jos nekim drzavama (pretezno perjanicama kapitalizma) ti porezi su abnormalni, ne mozes da platis, tamo ti je ono kupis u radnji majicu za 20 dolara a na kasi ti prodavac trazi jos 5 dolara dodatno za porez.
 
Drzava nam nije pravila ni kuce niti stanove i ja isto ne razumem po kojoj osnovi se tim parazitima placa za nesto sto nije drzavno nego privatna svojina.
Koliko je samo peripetija i para potrebno da bi se dozvola za izgradnju necega izvadila ,a drzava tj lopovska vlast naplacuje nesto sto nije njihovo, laznim porezima.
Mislim da je narod kriv itekako sto je naseo na tu prevaru ,a taj zakon o oporezivanju doma za stanovanje je doneto za vreme zute bande 2007-2008.
Oduvek je tako bilo ! nema vlasti koja nije pljackala ovaj narod .
Uvek sam se pitao kupis auto iplatis porez na promet , prodas ga opet se placa porez na promet ..... zasto kad je vec jednom placen
Kao i za registraciju !
U Austriji mozes imati 3 auta , ali registrujes i placas dazbine na najaci sa kubikazom i prebacujes tablice na onaj koji vozis !
Normalno je da ne mozes u isto vreme voziti 3 automobila ..
Gde god mogu skoce narodu za vrat ! oni skoce
Kad sam plitao zasto placam pretplatu za tel , kazu odrzavanje linije !
Sta odrzavaju zice u zidu ???

Kao gluposti sa bankama sto su im dozvolili , obrada kredita i odobrenja...
Pa to ti je posao zivis od kamate a ne raja da ti placa radnike i njihov rad
Totalno pljackaska drzava !
 
Oduvek je tako bilo ! nema vlasti koja nije pljackala ovaj narod .
Uvek sam se pitao kupis auto iplatis porez na promet , prodas ga opet se placa porez na promet ..... zasto kad je vec jednom placen
Kao i za registraciju !
U Austriji mozes imati 3 auta , ali registrujes i placas dazbine na najaci sa kubikazom i prebacujes tablice na onaj koji vozis !
Normalno je da ne mozes u isto vreme voziti 3 automobila ..
Gde god mogu skoce narodu za vrat ! oni skoce
Kad sam plitao zasto placam pretplatu za tel , kazu odrzavanje linije !
Sta odrzavaju zice u zidu ???

Kao gluposti sa bankama sto su im dozvolili , obrada kredita i odobrenja...
Pa to ti je posao zivis od kamate a ne raja da ti placa radnike i njihov rad
Totalno pljackaska drzava !
Parazitska drzava ,ne proizvode nista ,ne prave nista ,namestaju partijskim olosima 10 poslova ...a gladan covek koga pas nema da udavi ,ceprka po kontejnerima ,ma jbm im sve ....
 
Srbijom vlada mafija ,gde god se covek okrene mafija i kriminalci ...ne samo u Telekomu ,nego svuda ...putarska mafija ,elektro mafija ,zdravstvena mafija ....
Rade po principu da namestaju poslove jedni drugima ,covek placa nesto ...oni kazu to nije nasa obaveza ,morate privatno (najcesce se padne da to radi neko iz njihove firme za dobre pare ,pa posle oni dele)da iskesirate toliko i toliko da bismo mi tek dosli da to i to uradimo ,navodim primer jednog mog poznanika ...zar se tako drzavna firma ponasa ??
 
Poslednja izmena:
IMG-bad35243c6c2c80d689f6394a46d184e-V.jpg
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top