Polisa osiguranja

Easy_Ride

Zainteresovan član
Poruka
486
Nedavno sam prodao auto,polisu od tog auta sam izgubio pa me zanima kako da dobijem kopiju polise jer novom vlasniku treba da bi završio prenos.Do duše ja kada sam prenosio auto meni polisu niko nije ni tražio no nebitno.Zna li neko kome se trebam obratiti?
 
Мислим да имаш право и да узмеш део новаца од полисе осигурања. Ако си био тек регистровао биће највећи износ. Ја сам подигао око 9.000 дин пре коју годину.
Извини на малом оф топику.
 
Nedavno sam prodao auto,polisu od tog auta sam izgubio pa me zanima kako da dobijem kopiju polise jer novom vlasniku treba da bi završio prenos.Do duše ja kada sam prenosio auto meni polisu niko nije ni tražio no nebitno.Zna li neko kome se trebam obratiti?
Тамо где си био регистровао ауто ћеш добити информацију. Они знају са којом осиг.кућом сарађују а врло је могуће да твоју полису имају у компјутеру.
 
Problem je sto ja kad sam kupio auto on je bio vec registrovan,a kontakt od predhodnog vlasnika nemam i ne znam ni koje je osiguravajuce drustvo uopste.
Tragaj po drustvima za osiguranje sa podacima vozila iz saobracajne i podacima o bivsem vlasniku.
Uz malo srece pronaci ces kod koga je i koja je polisa. Ako je vozilo registrovano mora da ima i polisu, bez nje nema registracije vozila.
 
Тамо где си био регистровао ауто ћеш добити информацију. Они знају са којом осиг.кућом сарађују а врло је могуће да твоју полису имају у компјутеру.
SUP u mestu registracije mora imati kopiju, dakle to je prva adresa. Oni će reći gde je osiguran i onda otići u tu osiguravajuću kuću i tražiti duplikat.
 
Ma problem je što sam ja kupio taj auto od nekog lika iz drugog grada,auto je već bio registrovan,nakon par meseci taj isti auto sam prodao dok mu još važila registracija,a polisu pitaj Boga gde sam stavio.Problem je i što sam ja izgubio kontakt od toga što sam kupio taj auto i ne mogu ga kontaktirati da dobijem informaciju gde je on registrovao auto da bih ja otišao tamo da uzmem kopiju.Ovaj lik što sam mu prodao auto me cima jer mu u sup ne daju tablice bez polise.Ja nisam pametan,meni polisu niko nikad nije tražio u sup kada sam uzimao nove tablice,jel me on sprda ili šta.Jel ta polisa stvarno toliko neophodna?
 
Moguce je da osiguravajuce kuce imaju neku bazu podataka kojoj mogu da pristupe i da vide gde je auto osiguran?
Ako imas u svom mestu neko osiguranje svrati pa ih pitaj da li oni mogu da ti saznaju gde je auto osiguran?
 
MUP svakako ne trazi polisu prilikom prepisa automobila.
Njima je potreban kupoprodajni ugovor i saobracajna dozvola da bi izdali novu saobracajnu dozvolu i tablice na njegovo ime.
Potraznja polise ti je samo podstrek da je nadjes ali nije obavezna u MUP-u jer je vozilo vec registrovano.
Osim ako je istekla registracija ali bi on tad izvadio novu polisu.
 

Back
Top