Policitemia rubra vera

Na žalost, ne mogu da skinem dokument sa LinkidIn-a.
Ovako je naslov: Srpska Limfomska Grupa je objavila mišljenje o COVID19 vakcinaciji pacijenata sa hroničnim limfoproliferativnim bolestima.

U principu, pacijenti sa funkcionalnim asplenijom, ne bi trebali da se vakcinišu olako.
Pokušaću da napravim printscreen, nadam se da ćete videti:
 

Prilozi

  • Screenshot_20210129_153636_com.huawei.browser.jpg
    Screenshot_20210129_153636_com.huawei.browser.jpg
    77,2 KB · Pregleda: 75
Hvala
Na žalost, ne mogu da skinem dokument sa LinkidIn-a.
Ovako je naslov: Srpska Limfomska Grupa je objavila mišljenje o COVID19 vakcinaciji pacijenata sa hroničnim limfoproliferativnim bolestima.

U principu, pacijenti sa funkcionalnim asplenijom, ne bi trebali da se vakcinišu olako.
Pokušaću da napravim printscreen, nadam se da ćete videti:
Moze da se procita.Hvala doktorka.
 
Pozdrav svima
Pisem u tatino ime...tata je pre 4 dana krenuo da pije litalir. Trombociti su mu 900 i dr je rekao da ga lekovi koje je do sad koristio ne pokrivaju i da mu preti slog i da vise ne moze da bude bez litalira. 3 god je proslo od kako je saznao za jec 2 do momemta dok nije kreno sa citostaticima. Mada kad ja citam vasa iskustva,simptome i ostalo njega to muci najmanje 15 god. Kao posledicu bolesti ima secer,blazi srcani udar,svrab ,nesanicu,malaksalost,ranije su ga uuuuzasno tabani pekli... Moje pitanje je kako pacijenti deluju na ovaj citostatik?Da li se moze ziveti dugo sa njim i kvalitetno,tata tek treba da napuni 60god,nije star covek. On je jako nesrecan sto je krenuo sa citostatikom,a ja beskrajno zabrinuta kao i cela porodica.
Moj muž ima sve iste simptome i manji srčani (to je i bio okidač za policitemiju), osim žarenja tabana i tako već godinama. Litalir pije već 14 godina. Radi venepunkcije i redovne kontrole. Ima veoma pozitivan stav, stalno ističe da to nije neka strašna bolest. E tako treba. A bolest je konstatovana kada je imao 51 godinu.
 
Ma ne trazi bre djavola bez veze.
Kakva te skrivena infekcija spopala, a i da ti nadju nesto tako
sta ces onda? Ja nikad ne polazim od nekog najgoreg scenarija,
zato i ne idem kod lekara
Pa upravu si ti za to ali kako onda covek da leci povisene Leukocite ako nezna od cega su povecati ? U svakom slucaju nesto postoji mozda nije opasno ali bolje je da se zna .
 
Pa koliko ja znam nemam ali kada su mi poviseni Leukociti tada su mi i neutrofilni granulociti oko 80 , moguce da iman neku skrivenu infekciju ....
Ne verujem, ako nemaš simptome prehlade, onda je to čisto do osnovne bolesti.
Kod bolesti koju imaš, prosto se očekuje umnožavanje svih loza u krvi (i leukocita (svih frakcija), eritrocita i trombocita) uz, naravno, porast hemoglobima. Ako ti ukupni leukociti nisu povišeni, to skretanje neutrofila u smeru povećenja, nema veliki značaj. Da ne listam temu sad unazad, da li je tebi analizirano imaš li JAK mutaciju?
 
Ne verujem, ako nemaš simptome prehlade, onda je to čisto do osnovne bolesti.
Kod bolesti koju imaš, prosto se očekuje umnožavanje svih loza u krvi (i leukocita (svih frakcija), eritrocita i trombocita) uz, naravno, porast hemoglobima. Ako ti ukupni leukociti nisu povišeni, to skretanje neutrofila u smeru povećenja, nema veliki značaj. Da ne listam temu sad unazad, da li je tebi analizirano imaš li JAK mutaciju?
JAK 2 mutacija pozitivna , a nije mi jasno sto dva -tri meseca imam oko 8 ili 9 maksimalno 10 leukocite a sledeci mesec 18 a isto terapiju pijem i nisam bolestan od druge bolesti i posle opet cas imam povisene cas normalno , to me buni .
 
Iz mađarske jedna poznanica koja boluje od policitemije je primila vakcinu AstraZeneca. Drugi dan joj je bio težak kao da ju je pregazio valjak i imala temperarutu. Treći dan joj je bio bolje ali je bila veoma slabašna. Sutra će još jedna da primi istu vakcinu, ako napiše kako se oseća onda ću napisati.
 
Iz mađarske jedna poznanica koja boluje od policitemije je primila vakcinu AstraZeneca. Drugi dan joj je bio težak kao da ju je pregazio valjak i imala temperarutu. Treći dan joj je bio bolje ali je bila veoma slabašna. Sutra će još jedna da primi istu vakcinu, ako napiše kako se oseća onda ću napisati.
Dr Bogdanovic iz KCS je izdao saopstenje,da sve dolaze u obzir sem ruske i kineske! Iskreno ja mislim da treba da sacekamo! Informacija jako malo.Pisi Paci sve sto saznas! Pozdrav!
 

Back
Top