Quantcast

Policitemia rubra vera

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
52.748
Ako je bio jedan lekar na tom pregledu,kako oni zovu komisija,plasim se da od toga nema nista.Voleo bih da gresim,ali prosao 4-5 puta tako.Za mene je komisija,bar tri lekara,jer za svaku bolest treba vise misljenja,dok se ne usaglase.
Ja mislim da postoje neke dijagnoze kao sto je recimo ova ili ALS za koje komisija nije ni potrebna
jer je tu situacija savrseno jasna. Barem bi tako trebalo da bude po nekoj mojoj seljackoj logici.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.376
Ja mislim da postoje neke dijagnoze kao sto je recimo ova ili ALS za koje komisija nije ni potrebna
jer je tu situacija savrseno jasna. Barem bi tako trebalo da bude po nekoj mojoj seljackoj logici.
Ne mogu ti objasniti kakvi su ti lekari iz navodne komisije,a samo po jedan.kada traze pare,onda kazu"Potreban ti je jos koji nalaz",a kada kazu idite kuci,dobicete resenje.ne nadajte se nicemu dobrom.To su trulezi od mafije,a drzava im ne moze nista.

seka59

Zainteresovan član
Poruka
199
Pa iskustva su različita. Moj muž je iz prve dobio pozitivan odgovor, a takođe mu je bio jedan doktor na toj ''komisiji''. Mislim da su nalazi bitni i da oni to poslije komisijski razmatraju.
Ali vidjećemo šta će se desiti u ovom slučaju. Sad svi iščekujemo zajedno sa Draganom.

Dragana S.

Početnik
Poruka
44
Pa iskustva su različita. Moj muž je iz prve dobio pozitivan odgovor, a takođe mu je bio jedan doktor na toj ''komisiji''. Mislim da su nalazi bitni i da oni to poslije komisijski razmatraju.
Ali vidjećemo šta će se desiti u ovom slučaju. Sad svi iščekujemo zajedno sa Draganom.
[/QUOTE Tako nekako mi je i receno ! Moj utisak je da oni imaju zadatak da smanje broj invalidskih penzionera.Tacno imaju broj koji ne smeju da predju.Uostalom najbitnije je da budemo svi dobro zdravstveno! Pa guracemo dalje i sa penzijom i bez! 👍

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
52.748
Dragana S.

Tako nekako mi je i receno ! Moj utisak je da oni imaju zadatak da smanje broj invalidskih penzionera.Tacno imaju broj koji ne smeju da predju.Uostalom najbitnije je da budemo svi dobro zdravstveno! Pa guracemo dalje i sa penzijom i bez! 👍

Ranijih je godina i Kurta i Murta odlazio u te invalidske penzije i to relativno zdravi ljudi koji su eto izgubili radno
mesto, sve bez ikakve kontrole i potrebe tako da danas zbog toga ispastaju i stvarno bolesni ljudi.

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
10.376
Dragana S.

Tako nekako mi je i receno ! Moj utisak je da oni imaju zadatak da smanje broj invalidskih penzionera.Tacno imaju broj koji ne smeju da predju.Uostalom najbitnije je da budemo svi dobro zdravstveno! Pa guracemo dalje i sa penzijom i bez! 👍

Ranijih je godina i Kurta i Murta odlazio u te invalidske penzije i to relativno zdravi ljudi koji su eto izgubili radno
mesto, sve bez ikakve kontrole i potrebe tako da danas zbog toga ispastaju i stvarno bolesni ljudi.
Jeste tako,ali su oni to dobro i placali,iako nisu bili za invalidsku penziju.Sada ispastaju,stvarno bolesni ljudi,a koji nemaju te pare da plate.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
52.748
Jeste tako,ali su oni to dobro i placali,iako nisu bili za invalidsku penziju.Sada ispastaju,stvarno bolesni ljudi,a koji nemaju te pare da plate.
Neki su placali, neko su isli kao preko veze, ali je problem danas da su svi ti ljudi zivi i zivece i sledecih
dvadeset godina, jako su malo uplacivali u sistem jer su radili mozda dvadesetak godina, znaci da su 2/3 zivota na teretu
manjine koja uplacuje za njih, a drzava ( kakva je takva je) nema neogranicene resurse za penzije i zdravstvo.

Erna88

Početnik
Poruka
5
Ja sam danas trebala poceti terapiju sa interferonom Besremi, ali su mi thrombo spali ispod 1000 pa sam odlucila sacekati, s tim da mi je doktor rekao da cu kroz slijedeca 3 mj. morati poceti s tim. Ono sto mi se nikako ne svidja je hrpetina mogucih nuspojava, znaci bukvalno 4 stranice 😪 od kojis su najcesce glavobolje, umor, simptomi kao kod gripe i depresija, promjene raspolozenja, agresija.

Affro*

Stara legenda
Poruka
98.150
Ja sam danas trebala poceti terapiju sa interferonom Besremi, ali su mi thrombo spali ispod 1000 pa sam odlucila sacekati, s tim da mi je doktor rekao da cu kroz slijedeca 3 mj. morati poceti s tim. Ono sto mi se nikako ne svidja je hrpetina mogucih nuspojava, znaci bukvalno 4 stranice 😪 od kojis su najcesce glavobolje, umor, simptomi kao kod gripe i depresija, promjene raspolozenja, agresija.
Jao tako sam ja dobila da pijem citostatik i uputstvo uz njega na 3-4 strane, naglase mi u apoteci i u DZ lekar rekao morate procitati kompletno...ahaaa procitala pa sam se 5 dana pitala da li ja to da pijem uopste (doduse mogla sam i da ne pijem nista mi nije popravio stanje morala sam da primam hemo i dalje) ali uplasilo me jako to sto pise...i zovnem mog onkologa da mu kazem kakvu imam dilemu, a on se covek nasmeje i kaze onoliku hemoterapiju ste primili bez problema, a sad vas je strah teblete od 50ml, to je samo zato sto niste imali gde da procitate nista narocito vezano za hemo...sto i jeste tacno, tako da sam ispila te tablete 3 meseca, i na prvom konzilijumu su mi ga ukinuli jer je ct nalaz pokazao da apsulutno nista nije delovao...

Dragana S.

Početnik
Poruka
44
Inavlidske su penzije svuda kao poostrene, ranije je i Kurta i Murta mogao da se penzionise i sa 45 godina,
ali postoji neka tabela dijagnoza prema kojima svako ko ima takvu dijagnozu automatski odlazi u invalidsku.
Videcemo! Po lekaru vestaku"Mijelofibroza ....jos si na nogama ccc.Oni koji su bili na komisiji, znaju o cemu pricam.Cak vam se obracaju bez persiranja!

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
52.748
Videcemo! Po lekaru vestaku"Mijelofibroza ....jos si na nogama ccc.Oni koji su bili na komisiji, znaju o cemu pricam.
Cak vam se obracaju bez persiranja!
Strasno je, ali ne strashno u smislu da se covek necega boji, nego je ponizavajuce kada ti se neka deca
obracaju sa ti. Nego, ajd da me ne smatras bas mnogo radoznalom ( a jesam to, priznajem ;) )
da li ti radis na nekom radnom mestu gde tebe ta tvoja bolest ubija u pojam, ili te samo psihicki ubija u pojam?

Dragana S.

Početnik
Poruka
44
Strasno je, ali ne strashno u smislu da se covek necega boji, nego je ponizavajuce kada ti se neka deca
obracaju sa ti. Nego, ajd da me ne smatras bas mnogo radoznalom ( a jesam to, priznajem ;) )
da li ti radis na nekom radnom mestu gde tebe ta tvoja bolest ubija u pojam, ili te samo psihicki ubija u pojam?
Ja sam trenutno nezaposlena.Poslodavcima ne treba bolestan radnik.Razumes!!!Najvise sam radila u prizvodnji koznih jakni.Stvarno se nisam libila posla, samo da prezivis, i pristajes da radis i na crno.Kome trebas bolestan? Ko ce da tolerise bolovanja? Zivim nadomak Beograda ,u prirodi, gajim zivotinje bastu .Fizicki je sve teze i teze, psihicki ima padova ali trudim se da ne padnem! Uh al sam se raspisala😄

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
52.748
Ja sam trenutno nezaposlena.Poslodavcima ne treba bolestan radnik.Razumes!!!Najvise sam radila u prizvodnji koznih jakni.Stvarno se nisam libila posla, samo da prezivis, i pristajes da radis i na crno.Kome trebas bolestan? Ko ce da tolerise bolovanja? Zivim nadomak Beograda ,u prirodi, bastu .Fizicki je sve teze i teze, psihicki ima padova ali trudim se da ne padnem! Uh al sam se raspisala😄
Zivotinje gajis?:heart:
Ti si onda nas covek i nasa ljubimica:heart:

Ma, cim se zoves Dragana:D

Budi ti Dragana nama samo ziva i zdrava, nemoj da se nerviras zbog srpske birokratije, nekada nekako
sve dodje na svoje mesto, tako ce biti i kod tebe.

Dragana S.

Početnik
Poruka
44
Videcemo! Po lekaru vestaku"Mijelofibroza ....jos si na nogama ccc.Oni koji su bili na komisiji, znaju o cemu pricam.Cak vam se obracaju bez persiranja!
Zivotinje gajis?:heart:
Ti si onda nas covek i nasa ljubimica:heart:

Ma, cim se zoves Dragana:D

Budi ti Dragana nama samo ziva i zdrava, nemoj da se nerviras zbog srpske birokratije, nekada nekako
sve dodje na svoje mesto, tako ce biti i kod tebe.
♥👍

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
52.748
Pitacu hematologa kada ocekuje zavrsetak mog lecenja? Ja znam ,ali iz postovanja prema mojim sapatnicima ,necu to izgovoriti! Pitacu je da me uputi na neku rehabilitaciju( bas cu da je slatko nasmejem)
Objasni joj zasta ti to treba, mozda on(a) moze da ti izda neku potvrdu da si recimo bila u nekoj banji.
Pa mozes i sama da kazes da si bas prosle godine bila o svom trosku :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.