Quantcast

Policiji milijarda za bonuse, a prosvetari se nazivaju neprijateljima drzave?!!

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.396
Bužetom za 2011. uvećani rashodi za činovnike

Policiji milijarda za bonus
Vladimir Spasić | 13. 02. 2011. - 22:00h | Foto: G. Srdanov | Komentara: 0

BEOGRAD - Država će ove godine potrošiti milijardu dinara više na ime troškova za „nagrade zaposlenima i ostale posebne rashode”. Ova stavka budžeta povećana je na 1,3 milijarde, a više od milijarde potrošiće Ministarstvo unutrašnjih poslova, dok će povećanje rashoda za 3,3 milijarde na ime specijalizovanih usluga otići ministarstvima nauke, ekonomije, kulture i Zavodu za statistiku.

Kada se uporede iznose namenjeni nagradama, stavke koja postoji u većini ministarstava i državnih službi, može se videti da je skoro sav iznos povećanja dobio MUP, koji će ove godine podeliti 1,1 milijardu dinara. U MUP-u nemaju odgovor zašto su ovi rashodi toliko povećani.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/235317/Policiji-milijarda-za-bonus

Ode srce ...

Ističe se
Banovan
Poruka
2.062
Policija radi, po glavu opasan posao......u tri smene, bez praznika i vikenda..

tzv "prosvetni radnici" imaju pola godine raznih raspusta, praznika, vikenda , ekskurzija , qraza i palaca.......pri tom ,ne rade nista.......i pri tom jedni drugima montiraju decu na dopunske casove........da bi uzeli ekstra kintu..

tako jedan nastavnik, uz 40 000 plate, uzme i 15 -20 000 najmanje za dopunske casove,,,,,,pa jos dnevnice za ekskurzije, na koje idu dzabe, i jos uzimaju kintu od agencije.............

Poslednja izmena od moderatora:

xeniax

Primećen član
Poruka
808
Policija radi, po glavu opasan posao......u tri smene, bez praznika i vikenda..

tzv "prosvetni radnici" imaju pola godine raznih raspusta, praznika, vikenda , ekskurzija , qraza i palaca.......pri tom ,ne rade nista.......i pri tom jedni drugima montiraju decu na dopunske casove........da bi uzeli ekstra kintu..

tako jedan nastavnik, uz 40 000 plate, uzme i 15 -20 000 najmanje za dopunske casove,,,,,,pa jos dnevnice za ekskurzije, na koje idu dzabe, i jos uzimaju kintu od agencije.............

Policija treba da dobije povisicu, a prosvetari qraz u doope :evil:

Ево једне рачунице: учитељица ради пет сати пет дана у недељи, то је 25 сати месечно пута девет месеци (сигурно није више када се одбију летњи, зимски, јесењи, пролећни распуст, празници, викенди…), дакле, 225 сати годишње. Ако је плата 40.000, плус 20.000 дажбине и регрес, пута 12 месеци, то је 750.000 динара. Када се то подели са 225 сати, испада да је сатница 3.333 динара, што је више од сатнице председника државе.
Сандра Гуцијан „Политика“ објављено: 10.02.2011.

Srodne teze, zasnovane na istoj pretpostavci, dokazivane istom naopakom logikom.
Zakljucak nije vredan ozbiljnog komentara.

Ode srce ...

Ističe se
Banovan
Poruka
2.062
[/U]

Ево једне рачунице: учитељица ради пет сати пет дана у недељи, то је 25 сати месечно пута девет месеци (сигурно није више када се одбију летњи, зимски, јесењи, пролећни распуст, празници, викенди…), дакле, 225 сати годишње. Ако је плата 40.000, плус 20.000 дажбине и регрес, пута 12 месеци, то је 750.000 динара. Када се то подели са 225 сати, испада да је сатница 3.333 динара, што је више од сатнице председника државе.
Сандра Гуцијан „Политика“ објављено: 10.02.2011.

Srodne teze, zasnovane na istoj pretpostavci, dokazivane istom naopakom logikom.
Zakljucak nije vredan ozbiljnog komentara.
Zaboravila si da dodas , dopunske casove ucenicima , bar 3-5 000 dinara nedeljno........ono, u fazonu..."vas mali tesko ovo moze da savlada sam, ali sto imam koleginicu........dacu vam njen broj........ebe kevu , i nije skupa ":hahaha::hahaha::hahaha:

xeniax

Primećen član
Poruka
808
Zaboravila si da dodas , dopunske casove ucenicima , bar 3-5 000 dinara nedeljno........ono, u fazonu..."vas mali tesko ovo moze da savlada sam, ali sto imam koleginicu........dacu vam njen broj........ebe kevu , i nije skupa ":hahaha::hahaha::hahaha:
Nisam, zato sto taj tip preporuke za dalje napredovanje ucenika ne prepoznajem.
Roditelj koji je dobio takvu preporuku, sve da se to dogodilo prilikom individualnog razgovora sa predmetnim nastavnikom, nesumnjivo bi posetio direktora skole i preneo svoje utiske.

NE-ZGODAN

Poznat
Poruka
7.541
Žrtva policijske torture: Policajac mu stavio pištolj u usta!

Aleksandar Danilović (31) iz Beograda tvrdi da ga je bez ikakvog povoda pretukao policajac Siniša Milošević! Danilović kaže da ga je Milošević odveo u šumu, stavljao mu pištolj u usta i maltretirao samo zato što nije imao ličnu kartu!
s
Žrtva torture... Aleksandar Danilović

Aleksandar kaže da je napadnut ispred prodavnice „Počeković" u ulici Save Maškovića u beogradskom naselju Voždovac. On je objasnio da je sa drugom došao da kupi nešto da jede, ali ga je zaustavila policija.

- Drug i ja smo se dovezli do prodavnice. Kada smo se parkirali, iza nas je stao policijski automobil. Dvojica policajaca tražila su mi dokumenta. Rekao sam da sam ih zaboravio kod kuće. Onda su oni rekli da će me uhapsiti, ali sam prepoznao jednog policajca, Sinišu Miloševića, koji stanuje u komšiluku, i rekao sam mu: „Komšija, pa nema potrebe za tim." Međutim, on je tada pobesneo, izašao je iz kola, izvadio pištolj i počeo bez ikakvog razloga da me udara po grudima - priča Danilović.

Nakon toga, tvrdi naš sagovornik, policajac ga je naterao da sedne u policijska kola i odvezli su se u obližnju šumu, gde je nastavljena tortura.

- Mom drugu policajac je naredio da se vrati kući. Onda me je ubacio u automobil i odvezli su me u Banjičku šumu. Usput me je taj policajac tukao pištoljem i udarao pesnicama svuda po glavi i telu. Plašio sam se da će pištolj, koji mi je bukvalno ubo u grudi, opaliti. Pretio mi je da će me ubiti. Molio sam njegovog kolegu da ga urazumi, ali on je ćutao i vozio. Kada smo došli u šumicu, policajac je rekao: „Izlazi napolje, neću da iskrvariš kao svinja u kolima". Terao me je da kleknem, udarao me i gurao mi je pištolj usta - kaže Danilović.
a

Udarci po glavi

Kako tvrdi Danilović, policajac ga je sve vreme tukao pištoljem po glavi, iako mu je rekao da ima zdravstvenih problema.

- Molio sam ga da me ne udara jer sam pre nekoliko meseci bio u bolnici, na odeljenju neurohirurgije, zbog ozbiljnih problema sa glavom. Međutim, Milošević me je baš udarao po glavi, valjda je mislio da ga lažem - priča Danilović.

Kako tvrdi naš sagovornik, pobesneli policajac je izvadio nož, koji mu je potom pružio uz reči da će tako imati razlog da ga ubije.

- U jednom trenutku policajac je izvadio nož i rekao mi: „Uzmi, da mogu da te ubijem." Čak mi je i rekao: „Ajde, kreni da bežiš, dajem ti fore do pet pa počinjem da pucam." Meni su se noge odsekle od straha - priseća se Aleksandar.

Posle deset minuta policajci su odvezli Danilovića ispred iste prodavnice gde su ga i sreli.

- Policajac me je pitao: „I, šta se desilo večeras?" Ja sam mu odgovorio: „Ništa". On je dodao „Vidiš, lepo si naučio, sad možeš da ideš." Otišao sam u Urgentni centar, gde mi je ukazana pomoć i gde su mi konstatovane povrede - dodaje Danilović, koji je najavio tužbu protiv policije.
Verovatno ce dacic i ovu dvojicu pohvaliti i nagraditi za terenski rad.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.