vracaracc
Buduća legenda
- Poruka
- 38.315
Пре пар година (мислим за време Калдрминог мандата) донета је одлука да су полицајци ОБАВЕЗНИ да имају јасно видљив број истакнут на значки која се носи на левој страни груди.
Одлично. Тако и треба.
Међутим, када се догађају неке демонстрације, митинзи, спортски догађаји, рације............полиција не поштује законску обавезу и бројеви полицајаца се нигде не виде.
Имају шлемове, дуге пендреке, панцире, оклопе....имају све осим онога што су обавезни да имају - своје личне значке?
Зашто се то дешава?
Да ли је то у ствари дозвола власти да њихова преторијанска гарда - полиција може без проблема да млати и пребија заштићена тоталном анонимношћу?
Да ли им је то нека врста зеленог светла за претерану употребу силе и прекорачење овлашћења јер не постоји шанса да неки пребијени и малтретитрани човек зна КО га је малтретирао?
Разумем да су полицајци нека врста режимских чувара и плаћених батинаша, тако је свуда у свету, али мислим да би могли макар да испоштују минимум правила које им је држава прописала.
Одлично. Тако и треба.
Међутим, када се догађају неке демонстрације, митинзи, спортски догађаји, рације............полиција не поштује законску обавезу и бројеви полицајаца се нигде не виде.
Имају шлемове, дуге пендреке, панцире, оклопе....имају све осим онога што су обавезни да имају - своје личне значке?
Зашто се то дешава?
Да ли је то у ствари дозвола власти да њихова преторијанска гарда - полиција може без проблема да млати и пребија заштићена тоталном анонимношћу?
Да ли им је то нека врста зеленог светла за претерану употребу силе и прекорачење овлашћења јер не постоји шанса да неки пребијени и малтретитрани човек зна КО га је малтретирао?
Разумем да су полицајци нека врста режимских чувара и плаћених батинаша, тако је свуда у свету, али мислим да би могли макар да испоштују минимум правила које им је држава прописала.
Poslednja izmena:

Na šlem da je stave? 

