Quantcast

Policija pucala na demonstrante u Jemenu

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Policija pucala na demonstrante u Jemenu, ranjeno 65 ljudi
Međunarodni Radio Srbija - Pre 42 minuta
Najmanje 65 ljudi ranjeno je kada je jemenska policija otvorila vatru na demonstrante u prestonici Sani, koji traže okončanje 32-godišnje vladavine predsednika Alija Abdulaha Saleha, saopštile su bolničke službe. Šestoro ranjenih zadobili su ozbiljne povrede, navodi se u saopštenju. Policajci i agenti bezbednosnih službi u civilu otvorili su vatru u pokušaju da spreče narod da se priključi hiljadama demonstranata koji već nedeljama kampuju ispred univerziteta u Sani, izjavili su svedoci ovog događaja za agenciju Rojters. Državna novinska agencija Saba objavila je da je napad najverovatnije povezan sa grupom jednog od plemenskih lidera, preneo je Rojters. Napadači su, prema ovom saopštenju, uhapšeni. U protestima u Jemenu do sada je poginulo 27 osoba.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115

Mapa Jemena

Mislim da se i u Jemenu moraju desiti stvari koje ce smijeniti sadasnjeg predsjednika Saleha koji obecava da ce predati vlast 2013 godine.Mislim da narod Jemena vise ne moze ckeati i on ce se buniti i dalje kako bi jasno porucili Salehu da mora otici sa vlasti jer Jemenci zele da se jemen demokratizira i da postane Islamskom drzavom u kome ce glavnu rijec voditi ljudi koji klanjaju u Dzamijama.Jemen je lijepo mjesto i ono je stvarno izmisljeno mjesto za mene i za moju sestru tako da bih rado dao sestru Jemencu koji bi ozenio moju sestru i tako otisla da zivi u Jemen.Jemen je jedna zemlja koja ima puno lijepih gradova a jedan grad koji me ocarava je Aden jer je pored mora i ima zaista lijepu arhitekturu.Inace Jemen je velika drzava i ona ima malo pustinje a inace ona je jedna zemlja koje su padavine cesce nego u ostalim zemljanma u susjedstvu.

eremita

Zaslužan član
Poruka
116.474
Mislim da se i u Jemenu moraju desiti stvari koje ce smijeniti sadasnjeg predsjednika Saleha koji obecava da ce predati vlast 2013 godine.Mislim da narod Jemena vise ne moze ckeati i on ce se buniti i dalje kako bi jasno porucili Salehu da mora otici sa vlasti jer Jemenci zele da se jemen demokratizira i da postane Islamskom drzavom u kome ce glavnu rijec voditi ljudi koji klanjaju u Dzamijama.Jemen je lijepo mjesto i ono je stvarno izmisljeno mjesto za mene i za moju sestru tako da bih rado dao sestru Jemencu koji bi ozenio moju sestru i tako otisla da zivi u Jemen.Jemen je jedna zemlja koja ima puno lijepih gradova a jedan grad koji me ocarava je Aden jer je pored mora i ima zaista lijepu arhitekturu.Inace Jemen je velika drzava i ona ima malo pustinje a inace ona je jedna zemlja koje su padavine cesce nego u ostalim zemljanma u susjedstvu.
*бем ти сестру луду.......

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Mislim da Jemen mora poceti da ustaje i da silom skida sa vlasti predsjednika Saleha.jemen je lijep da bi se u njemu ratovalo i da bi se narod gusio diktaturom tako da jemenci zele da skinu vlast i da uspostave demokraciju u kojoj ce pobijediti oni koji imaju podrsku naroda.Inace da napomenem da je Jemen Islamska drzava i da ona moze da se uredi po islamskom demokratskom sistemu i da bude zemlja blagostanja i bogatstva jer Jemen ima tradiciju jer Jemen je nekada bio carevina Sabejaca a sada je jemen Islamska drzava koja treba postati i fakticki islamskom drzavom.Mislim da mozete vidjeti na ovoj mapi koliko lijepih gradova ima Jemen i koliko su ti gradovi lijepi i zgodni tako da je lijepo u Jemenu zivjeti i imati stan jer Jemen je drzava koja moze da obezbijedi svakom muslimanu dobar zivot i da se u svakom mjestu sagradi Dzamija kako bi se klanjali muslimani i molili se Allahu

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115

Lekari prevoze antivladinog demonstranta u bolnicu u Sani, 13. mart, 2011.

Policija u Jemenu je pucala i bacala suzavac na demonstrante u blizini Univerziteta u Sani. Bolnički izvori kažu da su desetine ljudi ranjene.
Očevici kažu da su demonstrante napale i pristalice vlade naoružane noževima i motkama. Demonstranti se već danima okupljaju u blizini univerziteta, tražeći ostavku jemenskog predsednika Alija Abdulaha Saleha.
Vesti o demonstracijama protiv vlade su danas stigle i iz južnih pokrajina Taiz i Aden, gde je zapaljena policijska stanica. U jučerašnjim protestima u Jemenu, poginulo je navodno sedam ljudi, jer vlada preduzima sve oštrije mere protiv demonstranata.
Pristalice demokratije u Jemenu su počele da traže kraj 32-ogodišnje vladavine predsednika Saleha, posle pobuna u kojima su svrgnuti dugogodišnji predsednici Egipta i Tunisa. Predsednik Saleh se zarekao da će ostati na vlasti do završetka mandata 2013.

VOANews

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Mislim da Jemen nmora da se oslobodi vladavine predsjednika Saleha koji vlada veoma dugo u Jemenu tako da je vrijeme da se Jemen promijeni i da pocne graditi svoju drzavu na principima Islama i da poslije smjene Saleha proglase Islamsku drzavu.Mislim da mozete pogledati mapu gdje se dobro vidi koliko ima Jemen lijepih gradova i koliko je to lijepa drzava tako da je grijeh da se Jemen destabilizira kako bi se njeni gradovi rusili i Jemenci ginuli.Mislim da je najbolje rjesenje za Jemen da Saleh ipak sada da ostavku i da raspise visepartijeske izbore jer ce tako biti bolje za sve.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Jemen je jedna muslimanska zemloja i ona je puna muslimana tako da bih najvise volio da zivim u jemenu jer tamo su sve muslimani i oni idu u Dzamije i klanjaju se Allahu.Inace muslimanke su najbolje zene na svijetu i one se brinu o zvojoj porodici tako da nema price da se ona natakinju na Amkericke kite jer sami Amerikanci nece da krse cast muslimanki.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
Definitvno Jemenski demonstranti imaju pravo u svojoj borbi protiv predsjednika Saleha jer on zeli postati Kralj i postati covjek koji ce vladati puno godina.Ne vjerujem da ce on 2013 godine dati svoju vlast drugome jer on ce napraviti neku igriu kojom ce dobiti neki njegov sin pravo na predsjednika Jemena.Inace Jemenci zele da se Jemen promijeni i da ima drugaciju vlast i9 da ima vlast na bazi Islama.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.