Policajcu ukinuta presuda za ubistvo studenta zbog greške sudije

Pa uzmes im trajno dozvolu. Ali u tom slucaju rupa na putu i lose signalizacije ne sme biti, NIGDE. Jedno bez drugog ne moze.

I onda oni voze bez dozvole. Znam nekoliko takvih pacijenata. Možda oduzimanje automobila na određeno vreme? Kakve veze imaju rupe na putu sa bahatom vožnjom? Ja govorim o onima što NAMERNO brže voze i ne ustupaju prvenstvo prolaza, voze pijani i tako dalje.
 
I onda oni voze bez dozvole. Znam nekoliko takvih pacijenata. Možda oduzimanje automobila na određeno vreme? Kakve veze imaju rupe na putu sa bahatom vožnjom? Ja govorim o onima što NAMERNO brže voze i ne ustupaju prvenstvo prolaza, voze pijani i tako dalje.

Pa svako ko vozi bez dozvole mora biti uhapsen, glupo je da mu se otudjuje imovina, vec se njemu kao gradjaninu izrice zakonska mera.

P.S Ima veze jer se bahatost vozaca mora smanjivati reciprocno sa ocajnim kvalitetom puteva, inace nista nismo uradili. Prost princip, stap i sargarepa. Kolicina represije uslovljava bolji kvalitet zivota i bistvovanja pod istom, inace se sve urusi.
 
Ljudi o cemu pricamo na nasim putevima vlada prava hajducija, pre neki dan sam vozio 67km na sat a ogranicenje 60 nisam ni gledao
brzinomer jer je stvarno sporo ,kad me uhvatise na radar ikazna SAMO 3000 dinara . Pre par meseci sam vozio kombi 78km na sat a
dozvoljeno 50 kod sela Bagrdan nema znaka nigde ali policajas tvrdi da je naseljeno mesto , a ono kuca na svaki kilometar no rece i pored toga sto nema znaka
to se podrazumeva kad je naseljeno mesto. Kazna 6 do 20000dinara mesec dana bez dozvole i 4 poena u dozvoli . Preterali su svaku meru
kazne evropske a plate africke. Ovo je od kako znam za sebe policiska drzava to je fakat.

Vozim plavi auto i slican takav plavi me pretekne na punoj liniji i oboje nas zaustavi pandur i uzme dokumenta.Njega pusti a mena pita "zasto pretices na punoj liniji" Ajde batice na vanredni tehnicki..Samo sto me nije boje tamo!
 
Pa svako ko vozi bez dozvole mora biti uhapsen, glupo je da mu se otudjuje imovina, vec se njemu kao gradjaninu izrice zakonska mera.

P.S Ima veze jer se bahatost vozaca mora smanjivati reciprocno sa ocajnim kvalitetom puteva, inace nista nismo uradili. Prost princip, stap i sargarepa. Kolicina represije uslovljava bolji kvalitet zivota i bistvovanja pod istom, inace se sve urusi.

prosto, akcija i reakcija.:zpozdrav:
 
prosto, akcija i reakcija.:zpozdrav:

Takvo idiotsko ponašanje datira od početka 90-tih godina. Pre toga znalo se šta je policija i poštovali su se uglavnom propisi svuda pa i u saobraćaju. Ali sa početkom rasula, mnogih sukoba sa policijom i ulaskom kriminalaca na najviše položaje u policiji sve je polako izgubilo svoj smisao. Policija nije više to što je nekad bila..
Što i dalje ne znači da treba divljati po ulicama. Ako ni zbog čeg drugog onda zbog sopstvene sigurnosti i sigurnosti drugih učesnika u saobraćaju.
 
Takvo idiotsko ponašanje datira od početka 90-tih godina. Pre toga znalo se šta je policija i poštovali su se uglavnom propisi svuda pa i u saobraćaju. Ali sa početkom rasula, mnogih sukoba sa policijom i ulaskom kriminalaca na najviše položaje u policiji sve je polako izgubilo svoj smisao. Policija nije više to što je nekad bila..
Što i dalje ne znači da treba divljati po ulicama. Ako ni zbog čeg drugog onda zbog sopstvene sigurnosti i sigurnosti drugih učesnika u saobraćaju.

da, u našu srbiju se dovuklo zlo i gore da se dogovore, u policiji se zaposlilo sve i svašta nema dana da upravo policajci ne
naprave prekršaj i još mnogo gore a ima i onih drugih samo ih je u manjini.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/223502/Ukinuta-presuda-policajcu-za-ubistvo-Djordja-Zarica
ODLUKA APELACIONOG SUDA
Ukinuta presuda policajcu za ubistvo Đorđa Zarića

Veće Apelacionog suda u Beogradu ukinulo je presudu policajcu Miljanu Raičeviću (26), pripadnik beogradske Interventne jedinice, od sedam godina zatvora za ubistvo Đorđa Zarića (23), studenta Beogradske poslovne škole i fudbalera FK Resnik, i vratilo postupak na novo suđenje u beogradski Viši sud.
U obrazloženju odluke da prihvati žalbu branioca okrivljenog Raičevića navodi se da “nisu navedeni razlozi o odlučnim činjenicama, te postoji znatna protivurečnost između onoga što se navodi u razlozima presude o sadržini isprava ili zapisnika o iskazima datim u postupku i samih tih zapisnika, pa je na taj način i nepotpuno utvrđeno činjenično stanje”.
Odlukom veća Apelacionog suda optuženom Raičeviću produžen je i pritvor do dalje odluke suda.
U optužnici, koja je podignuta juna 2009. navodi se da je Raičević sa umišljajem ispalio smrtonosni hitac u glavu sa razdaljine od pet centimetara „u situaciji koja nije iziskivala primenu bilo kakve sile".Raičeviću je na teret stavljeno obično ubistvo sa umišljajem za koje je zaprećena kazna od pet do petnaest godina zatvora.

Patrola u kojoj je bio okrivljeni Raičević zaustavila je 19. marta u 4.15 časova u Novom Beogradu u Ulici Omladinskih brigada, posle potere, „pežo 307”, koji prethodno nije stao na crveno svetlo. „Pežo” je vozio Filip Milićević, a na mestu suvozača sedeo je Zarić. Okrivljeni je, prema navodima optužnice, došao do mesta suvozača držeći u desnoj ruci službeni pištolj CZ 99, koji je prethodno repetirao
........................................
.................................................
Нема дилеме...СРБИЈА ПОСТАЈЕ ПОЛИЦИЈСКА ДРЖАВА....
Стари проверени методи....Суђење траје годинама,
губе се докази, плаше сведоци...
и полицајац осуђује на минималну казну...
:per: :per: :per:

СТРАШНО И ЈАДНО
 

Back
Top