Pol Makartni kaže da su Bitlsi bili bolji od Stounsa, Mik Džeger mu se smeje, a vi?

Tesko, najveci koncert Bitlsa je oko 50,000, Ceca napuni Marakanu, Bijelo Dugme na Hipodromu imalo vise.
Da ne pominjemo Hyde Park - 500,000, Koncert u Riu je bio u Februaru, besplatan, Ti mislis na Rock in Rio festival koji je te godine bio u Lisabonu...
Pa da i neka zvezda u indiji dovede isto toliko sto nije merilo popularnosti,prija napunila 7 arena ovde i u hr,ispada najveca zvezda,znaci ni glasanje nije merilo

Pa da i neka zvezda u indiji dovede isto toliko sto nije merilo popularnosti,prija napunila 7 arena ovde i u hr,ispada najveca zvezda,znaci ni glasanje nije merilo
Kako nije merilo? To sto ti nisi cuo za nekog pevaca iz Indije nije dokaz da nije popularan. Jedan od najplacenijih glumaca je upravo iz Indije, dal u prvih 3 na listi. Eto ja sam cio za Priju al nemam pojma ko je doticna i kako izgleda niti bih znao jednu njenu pesmu al to opet nije merilo jer u Srbiji dosta njih zna za nju.

Oba benda su klasa za sebe. Nema poređenja zato sto nisu isti pravac. Ne slusam ni jedne, ni druge.

E to, to je sustina, ono kao da poredis ne znam Nutelu i Eurokrem, Milku i Najlepse zelje, Next i Nectar, Nike i Adidas ili ne znam Crvenu Zvezdu i Partizan, Pelea i Maradonu.....
Ono to je subjektivna stvar i stvar ukusa pre svega i kome se sta vise svidja, ono sto se kaze neko vise voli popa a neko popadiju iliti sto bi ja rek'o, neko voli bivsu sekretarku a neko sekretara. 😉

Pol je to izjavio tokom intervijua ali u drugacijem konceptu. Hauard Stern je intervijuisao Pol Makartnija na svom sou, kada je Hauard sugerisao da su Bitlsi bolja grupa od Stonsa na sta je Pol odgovorio da ce ga Hauard naterati da se slozi sa tom konstatacijom. Pol je dalje rekao: "Stonsi imaju kornene u bluzu. Sve sto su Stonsi napisali ima veze sa bluzom dok smo mi imali insiraciju u mnogim pravcima. Postoji mnogo razlika izmedju nas i ja mnogo volim Stonse, ali se slazem sa tobom. Bitlsi su bolji"
Stern je takodje pomenuo pokusaj Stonsa da naprave svoj "Sgt. Peppers..." album, i to 1967-me sa albumom "Their Satanic Majesties Request", na sta je Pol odgovorio: "Mi (Bitlsi) smo poceli da uocavamo da sta god mi uradimo, Stonsi bi takodje uradili malo posle nas. Mi smo otisli u Ameriku, nedugo posle i Stonsi su otisli u Ameriku. Mi smo izdali "Sgt. Pepper..." psihodelican album, odmah nakon nas i Stonsi su izdali psihodelican album, itd. Jos mnogo toga ima. Mi smo ipak veliki prijatelji, jos uvek. Mi cenimo jedni druge, Stonsi su fantastican bend i ja jos uvek idem na njihove koncerte da ih vidim, oni su veliki bend".
Mislim da je diskusija "ko je bolji" totalno besmislena. Ne samo ovde nego uopste i medju drugim grupama. Ne obracam paznju niti ucestvujem u takvim diskusijama. Mogu samo da napisem ciju muziku vise volim, a u ovom slucaju vise volim Bitlse od Stonsa. Ali postoje cinjenice koje treba uzeti u obzir jer prilicno govore same za sebe.
Bitlsi su imali 72 pesme na Billboard listi od kojih je 20 pesama bilo na prvom mestu liste i jos 14 medju prvih deset.
Stonsi su imali 56 pesama na istoj listi od kojih su samo 8 bile na prvom mestu i jos 15 medju prvih deset.
Kada se ovo sagleda treba uzeti u obzir da su Bitlsi svirali zajedno samo 8 godina, tokom kojih su izdali 12 studijskih albuma. Stonsi jos uvek sviraju, vec 60 godina i za to vreme su izdali 29 studijskih albuma i 18 albuma uzivo.
Takodje, iako su Bitlsi svirali samo 8 godina, po prodaji albuma su na prvom mestu. Prodali su preko 600 miliona albuma u celom svetu, od toga 183 miliona samo u Americi. Stonsi su tek na osmom mestu po prodaji albuma sa 66 miliona prodatih u Americi i 250 miliona u celom svetu.....i to tokom 60 godina karijere i 47 izdatih albuma.
Cinjenica je da su Bitlsi daleko popularniji od Stonsa. Stonsi su ispred Bitlsa samo u koncertima. Opet ne treba zaboraviti da Bistlsi nisu odrzavali koncerte nakon 1966 godine, tako da su tokom svoje osmogodisnje karijere samo prve cetiri proveli na turnejama i koncertima. Stonsi su odrzali preko 2000 koncerata. Njima se pripisuje pocetak svetskih turneja u arenama i stadionima iako je sam Dzeger rekao da oni to nisu poceli vec da su to poceli Pink Floyd i Led Zeppelin.

Back