Pol Makartni kaže da su Bitlsi bili bolji od Stounsa, Mik Džeger mu se smeje, a vi?

Bez obzira što je vremenom odlepio, Džon Lenon je imao mnogo veću dubinu misaonosti i tekstova od Džegera - a i od Mekartnija, ne vidim ni šta se taj Mekartni puva, lik je u odnosu na Lenona realno bio plićak.
da, vutra otvara čakru ka dimenzijama...
ko se imalo razume zna da imaš low dimenziju i hi dimenziju
ne valja kad te vuče ka low
treba uvek biti hi
tu se nalaze odgovori na mnoga pitanja

Da stavimo tačku na diskusiju ovom fotkom. :lol:
1697055579397.png

Pa sad govoreci ovako laicki (jer moje znanje o muzici iz tog perioda je dosta limitirano i skromno i nisam nikad sad nesto mnogo slusao ni jedne ni druge, ipak je to muzika ovako dosta daleko iza nekog mog vremena da kazem) rekao bi da su cisto u muzickom smislu Stounsi ipak malo ispred jer i dan danas traju ali Bitlsi su se ipak pojavili pre njih i na neki nacin im otvorili vrata kako Stounsima tako i nekim drugim kultnim bendovima i na neki nacin bili su prvi onako globalno popularan bend u nekom modernom smislu i imali brojne fanove sirom sveta.

Takodje rekao bi i da je muzika Stounsa ipak onako malo tvrdja i modernija u smislu da njihova muzika moze da se poredi i sa nekim modernijim Rock bendovima iz 80-ih i 90-ih pa samim tim i neke mladje generacije mogu da se "prime" na njihovu muziku i da se poistovete sa njihovom muzikom sto za muziku Bitlsa bas i nisam siguran da se moze reci, ono muzika Stounsa jos uvek ima prodju na koncertima i Rock festivalima dok je muzika Bitlsa vec vise onako za muzej i za neke bas starije nostalgicare cija je muzika obelezila njihovo detinjstvo ili mladost.

Recimo da napravim paralelu sa kosarkom, to bi bilo slicno pitanje kao ko je bio bolji igrac svojevremeno Bob Kuzi ili recimo Pistol Pit Maravic , pa Bob Kuzi je svakako pionir i prvi dominantni plejmejker u istoriji kosarke i covek koji je na neki nacin definisao poziciju plejmejkera i utabao stazu brojnim legendama nakon njega ali jednostavno njegov nacin igre , tehnika, vodjenje lopte, itd su jednostavno zastateli kako je igra evoluirala dok sa druge strane Pistol Pit Maravic je svakako bio mnogo moderniji igrac , igrac ispred svog vremena i neko ko bi sa onom tehnikom i stilom igre kao sto je igrao 70-ih i dan danas bio vrhunski igrac i igrac je sa kojim se i moderni igraci identifikuju i "skidaju" njegove finte i poteze.
Sad naravno to ne znaci nuzno da je Pistol bolji i veci (greater) igrac od Kuzija jer ako cemo realno ovaj je dosta uspesniji od njega (u smislu osvojenih titula i sta ja znam) ali je Pistol svakako bio daleko moderniji igrac, mnogo blizi nekoj modernoj kosarci i neko cija igra i cije finte i dan danas imaju prodju (cak stavise).
Sad znam da je tesko malo porediti kosarkase sa bendovima i kosarku sa muzikom ali mislim da kapirate sustinu i sta pokusavam da kazem. 😉

Nikad nisu Beatles-i zaboravljeni jer su kraće trajali, to je smešno. Živi fama Beatles-a i dan danas.
Ok... I think I need to turn to Robert Plant right now! Excuse me!
I drugi faktor tih promena je zabava...

Hleba i igara...
Hleb je zbilja, a igre razonoda.

Btw meni nijedni.. Dosadni...
Mada volim jednu... Here Comes the Sun

Realno, bitlsi imaju vise evergreen pesama i posecenijih koncerata, ali svakako da stonsi imaju dobar deo publike i da su bili konkurencija preko iste publike, zenske....One koje su obozavale bitlse, kasnije su obozavale i stonse jer je bitlsima proslo vreme...
Vise posecenijih koncerata Bitlsi? Rock in Rio koncert, 2006ta, 1.5miliona posetilaca...

To nije njihov koncert nego tona izvodjaca kao exit,znaci minus za stonse
Tesko, najveci koncert Bitlsa je oko 50,000, Ceca napuni Marakanu, Bijelo Dugme na Hipodromu imalo vise.
Da ne pominjemo Hyde Park - 500,000, Koncert u Riu je bio u Februaru, besplatan, Ti mislis na Rock in Rio festival koji je te godine bio u Lisabonu...

Back