Quantcast

Pokvarena masinica za pecanje SPORTEX 102 CR 2 potrebna pomoc

bibber

Početnik
Poruka
5
Potrebna mi je pomoc ili informacija.

Posedujem masinicu iz naslova teme SPORTEX 102 CR 2 koje je proizvodio VIR po licenci. Masinica mi se pokvarila, pojeo se glavni zupcanik. Pitanje je sledece, da li znate nekog ko popravlja polovne masinice i ko bi mozda mogao da mi zameni pokvareni zupcanik. Masinica je dosta stara i ne verujem da vredi mnogo para, ali sam za nju emotivno vezan, ukoliko se moze emotivno vezati za neku stvar. (prve pecaroske korake i ozbiljnije ulove sam uradio sa tom masinicom jos davne 90-te godine. :)

Btw evo i linkova sa slikom masinice i zupcanika pa ukoliko neko ima neku korisnu informaciju molio bih da je podeli samnom.

unapred hvala

GANFAJTER :*

Buduća legenda
Poruka
39.356
ja ti savetujem da je ne popravljas :) iz vise razloga.ipak je ona odradila svoje,sto se kaze sto je izvadila izvadila je.sada imas masu masinica koju mozes naci u prodaji koje su mnogo kvalitetnije od te.a o cenama da ne govorim.stvarno se danas moze naci za malo para zver od masinice za potrebe svakog ribolovca i svaki vid ribolova.naletom novih firmi koje se bore na trzistu danas je stvarno mnogo pristupacnija oprema za ribolovce nego nekada.tako da ce ti verujem popravka biti komplikovanija nego da odes i za 15 minuta kupis drugu bolju noviju.jos jedan razlog zasto ja na tvom mestu ne bih popravljao staru masinicu je taj zato sto je staro uvek staro a sve sto je staro je i nepouzdano i nacices se u situaciji da ti ulov zivota ode zbog stare budzene' opreme.ja licno ne pecam ultra skupom opremom ali kao sto rekoh danas za ne mnogo para moze se naci ekstra dobra i trajna oprema.imam i ja isto jednu staru pflueger 2 2 kojoj je spulna pukla i isto me vezuje za pocetke i lepe uspomene,al svakako joj je po meni bolje mesto u vitrini nego na stapu.
ako si se bas resio da je popravljas,mozes pogledati na domacim sajtovima za aukcionu prodaju,tu sam video na vise mesta stare masinice koje su se prodavale za smesne pare tipa 100-200 dinara.
a znam da je i bilo po nekim prodavnicama ribolovacke opreme akcija staro za novo,gde su ljudi uz doplatu davali stare i dobijali popust na nove masinice.sigurno su te stare masinke zavrsile negde,pa ako naletis na uvidjajnog prodavca mozda ti iskopa nesto.

eto valjda sam ti pomogao bar malo :)
bistro !

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.