Покушај ЕУ и Немачке да затру српски језик

tomcat318

Ističe se
Banovan
Poruka
2.412
БиХ: Немци праве нови језик, на штету српског

06. април 2011. | 11:01 | Извор: Срна

БАЊАЛУКА - Циљ недавно одржаног скупа о језику у Сарајеву, у организацији Гете института, био је покушај стварања једног језика на простору бивше Југославије, с тежњом да се не зове српски језик, рекла је шеф Одсека за српски језик и књижевност, на Филолошком факултету у Бањалуци Мирјана Влајисављевић.
Она је за "Фокус" изјавила да је на састанку речено да уједињена Европа мисли да не треба трошити новац на преводе свих својих докумената и аката на "неке такозване језичиће", већ ће они, акламацијом одлучити који је то један језик и како ће се он звати.



Влајисављевићева каже да је сугестија Немачке на овом састанку била да, на простору штокавског говорног подручја, као образац буде узет пример језичке политике на немачком говорном подручју, јер се немачким језиком говори и у Немачкој, Аустрији и у Швајцарској, и ове земље имају један језик за потребе Европске уније.

Она је рекла да је чињеница да је српски језик једнако штокавски, а да су хрватски и бошњачки, односно босански језик, политички језици, настали у инкубаторским лабораторијским условима.

Професор српског језика на Универзитету у Бањалуци Драго Тешановић који је, такође, присуствовао овом скупу, рекао је да су предавања на скупу имали професори из Немачке, Швајцарске, Аустрије, те БиХ.

"Они су од нас тражили да ми пристанемо на причу о једном језику, а да ће политичари остало утврдити", рекао је Тешановић.

Тешановић је истакао да нема цене да он тако нешто потпише или да потпише босански језик, те додао да такво мишљење, о једном језику, заступа и Снежана Кордић, Хрватица, која је професор у Немачкој.

Он је истакао да на скупу није било речи о томе како ће се језик звати, а само су рекли да се ради о једном језику.

http://www.rtv.rs/sr_ci/region/bih:-nemci-prave-novi-jezik-na-stetu-srpskog_247570.html
 
O ***** ih lude..... Odmah se oni ogradjuju da nesto nece potpisati, a niko im nista i ne trazi da potpisu
Pa zar ne vide da ce to ustvari biti srpski jezik, svejedno sto se nece tako zvati
Mozda ga budu zvali juznoslovenski jezik ili kako god

Јел а што ако је већ српски да му мењају име?
Зарад помирења, суживота, југославенства, заједнићке будућности и сличних сра*а?
 
Пре 20 година смо раскрстили са срањ.има која су скували исти ти Немци.Надам се да нико одавде неће пристати на будалисање са причом о неком југословенском,српскохрватском или сличном буђавом језику.
 
Пре 20 година смо раскрстили са срањ.има која су скували исти ти Немци.Надам се да нико одавде неће пристати на будалисање са причом о неком југословенском,српскохрватском или сличном буђавом језику.

Ни ојро не бих ставијо на ту окладу.......
 
Poslednja izmena:
БиХ: Немци праве нови језик, на штету српског

06. април 2011. | 11:01 | Извор: Срна

БАЊАЛУКА - Циљ недавно одржаног скупа о језику у Сарајеву, у организацији Гете института, био је покушај стварања једног језика на простору бивше Југославије, с тежњом да се не зове српски језик, рекла је шеф Одсека за српски језик и књижевност, на Филолошком факултету у Бањалуци Мирјана Влајисављевић.
Она је за "Фокус" изјавила да је на састанку речено да уједињена Европа мисли да не треба трошити новац на преводе свих својих докумената и аката на "неке такозване језичиће", већ ће они, акламацијом одлучити који је то један језик и како ће се он звати.



Влајисављевићева каже да је сугестија Немачке на овом састанку била да, на простору штокавског говорног подручја, као образац буде узет пример језичке политике на немачком говорном подручју, јер се немачким језиком говори и у Немачкој, Аустрији и у Швајцарској, и ове земље имају један језик за потребе Европске уније.

Она је рекла да је чињеница да је српски језик једнако штокавски, а да су хрватски и бошњачки, односно босански језик, политички језици, настали у инкубаторским лабораторијским условима.

Професор српског језика на Универзитету у Бањалуци Драго Тешановић који је, такође, присуствовао овом скупу, рекао је да су предавања на скупу имали професори из Немачке, Швајцарске, Аустрије, те БиХ.

"Они су од нас тражили да ми пристанемо на причу о једном језику, а да ће политичари остало утврдити", рекао је Тешановић.

Тешановић је истакао да нема цене да он тако нешто потпише или да потпише босански језик, те додао да такво мишљење, о једном језику, заступа и Снежана Кордић, Хрватица, која је професор у Немачкој.

Он је истакао да на скупу није било речи о томе како ће се језик звати, а само су рекли да се ради о једном језику.

http://www.rtv.rs/sr_ci/region/bih:-nemci-prave-novi-jezik-na-stetu-srpskog_247570.html

Какав бре "ГЕТЕ ИНСТИТУТ" - зашто смрад фашистички ВРЕЂА ЧАК И ГЕТЕА... мамицу им *ебем фашистичку, смрдиљиву - ДА НЕЋЕ МОЖДА И СРПСКИ ЈЕЗИК И ЋИРИЛИЦУ ДА МИ ОДУЗМУ..... ахахахахааааааааа..... ма има КРВ ДА ПАДНЕ МАМИЦУ ИМ ОЛОШКУ.........

Од овог тренутка сам ТОТАЛНО ПРОТИВ БИЛО КАКВОГ УЛАСКА У ЕУ........
 
Poslednja izmena:
Какав бре "ГЕТЕ ИНСТИТУТ" - зашто смрад фашистички ВРЕЂА ЧАК И ГЕТЕА... мамицу им *ебем фашистичку, смрдиљиву - ДА НЕЋЕ МОЖДА И СРПСКИ ЈЕЗИК И ЋИРИЛИЦУ ДА МИ ОДУЗМУ..... ахахахахааааааааа..... ма има КРВ ДА ПАДНЕ МАМИЦУ ИМ ОЛОШКУ.........

Неће они да ти је одузму, оће да је се сам одрекнеш.
 
БиХ: Немци праве нови језик, на штету српског

06. април 2011. | 11:01 | Извор: Срна



Он је истакао да на скупу није било речи о томе како ће се језик звати, а само су рекли да се ради о једном језику.

http://www.rtv.rs/sr_ci/region/bih:-nemci-prave-novi-jezik-na-stetu-srpskog_247570.html
Кључно је питање како ће се језик звати.
To и јесте један језик -СРПСКИ ЈЕЗИК.
Али то се не сме препустити политичарима да одлучују,посебно не Немцима.
Ко и мало чита незваничну историју Срба врло добро зна како су са Германима прошли Лужички Срби.На које све начине су онемогућавани од стране Немачке државе да сачувају своје писмо,религију културу.
Забрањивали су им и да дају српска имена, већ су и то германизовали.
Али може да се повуче добра паралела.
Пошто су већ рекли да се на територији Немачке,Аустрије, Швајцарске говори
немачки језик....онда лепо нека стоји да се на територији екс југославије говори СРПСКИ ЈЕЗИК.:D

 
Poslednja izmena:
Jel nas opet genocidiš ? :sad2:

Молите Бога да Срби не дођу на идеју ДА СВОЈА ПРАВА ПОЧНУ ДА ОСТВАРУЈУ ТЕРОРИСТИЧКИМ НАПАДИМА... МОЛИТЕ БОГА... ово превазилази СВАКУ ГРАНИЦУ... јер ако Срби то одлуче ЗАЖАЛИЋЕТЕ ДАН КАДА СТЕ ОДЛУЧИЛИ ДА "СРЕЂУЈЕТЕ СТВАРИ" НА БАЛКАНУ... запамти што ти кажем...
 
Debele švabe bi da uštede evriće na pisanija i prevode ... :hahaha: Pa može, nek ozvaniče da hrvati i muje govore srpskim jezikom i gotova stvar, kaj ne ? :hahaha1:

Комшо, прочитрај пажљивије, цитат:


у организацији Гете института, био је покушај стварања једног језика на простору бивше Југославије, с тежњом да се не зове српски језик,
 
Кључно је питање како ће се језик звати.
To и јесте један језик -СРПСКИ ЈЕЗИК.
Али то се не сме препустити политичарима да одлучују,посебно не Немцима.
Ко и мало чита незваничну историју Срба врло добро зна како су са Германима прошли Лужички Срби.На које све начине су онемогућавани од стране Немачке државе да сачувају своје писмо,религију културу.
Забрањивали су им и да дају српска имена, већ су и то германизовали.
Али може да се повуче добра паралела.
Пошто су већ рекли да се на територији Немачке,Аустрије, Швајцарске говори
немачки језик....онда лепо нека стоји да се на територији екс југославије говори СРПСКИ ЈЕЗИК.:D


vrijednost i naglasak posta na "nezvanicnu istoriju Seba"....
glupost do gluposti..
 
Молите Бога да Срби не дођу на идеју ДА СВОЈА ПРАВА ПОЧНУ ДА ОСТВАРУЈУ ТЕРОРИСТИЧКИМ НАПАДИМА... МОЛИТЕ БОГА... ово превазилази СВАКУ ГРАНИЦУ... јер ако Срби то одлуче ЗАЖАЛИЋЕТЕ ДАН КАДА СТЕ ОДЛУЧИЛИ ДА "СРЕЂУЈЕТЕ СТВАРИ" НА БАЛКАНУ... запамти што ти кажем...
Koji bre mi ,nisam ja Švaba :lol: Mada od Srba i trerorizma slaba vajda ,nismo mi Avganistanci i Kurdi ,Bogu hvala.
 

Back
Top