Poks o radnicima "čistoće": "Pređi u sns ili radiš na deponiji", sns demantuje

RIA77

Veoma poznat
Poruka
12.518
Tridesetak radnika javno komunalnog preduzeća “Čistoće” danas je kolektivno učlanjeno u Srpsku naprednu stranku u Novom Sadu, a prema tvrdnjama Pokreta obnove Kraljevine Srbije, u pitanju su njihovi članovi koje je novo rukovodstvo ucenilo gubitkom posla ukoliko ne pređu u SNS. Iz SNS kažu da se ne radi o uceni, već da su članovi POKS u SNS ušli “iz želje da ne rade protiv države” i protiv Aleksandra Vučića.

Prema njihovim tvrdnjama, svaki radnik Čistoće koji je bio član POKS, prethodnih dana je bio pozivan na razgovor sa novim vd direktorom Donaldom Božićem.

“Svakom ponaosob je zaprećeno da će, ukoliko ne pređe u SNS, ukinuti sektor u kom rade i proglasiti ih tehnološkim viškom. U drugim slučajevima im je prećeno da će dobiti aneks ugovora kojim će ih prebaciti na rad na deponiji, što su i učinili dvanaestorici naših članova koji su odbili njhovu sramnu ucenu, a ista sudbina čeka i ostale koji sui m se usprotivili”, tvrde monarhisti.

“Sa velikim zadovoljstvom mogu da obavestim javnost da preko 100 članova, aktivista, operativaca POKS-a prelaze u Srpsku naprednu stranku, sa redovno overenom ispisnicom iz te stranke i pristupnicom u Srpsku naprednu stranku“, saopštio je danas potpredsednik Izvršnog odbora Srpske napredne stranke Damir Zobenica na pres konferenciji na kojoj su doveženi i pomenuti radnici Čistoće.

„Francusko – nemački sporazum predstavlja indirektno priznanje lažne države Republike Kosovo, što je u suprotnosti sa Ustavom ove zemlje i rezolucijom 1244 SB UN. Koliko god članova uspeli pritiscima i ucenama da odvoje od naše stranke, mnogo više nam priđe zbog ovakvog principijelnog stava koji imamo o Kosovu i Metohiji. Monarhiste nisu uspeli da slome ni komunisti posle 70 godina tiranije i zlostavljanja, pa neće uspeti ni Vučić“, izjavio je predsednik POKS Vojislav Mihailović.

https://n1info.rs/vesti/poks-o-radnicima-cistoce-predji-u-sns-ili-radis-na-deponiji-sns-demantuje/

Дакле то смо дочекали, јел ово "брже, јаче, боље" ?
 
E, ako to kaže N1, mora da je istina.
Od reči do reči.
Предлажеш да сачекамо да РТС извести ?
“Sa velikim zadovoljstvom mogu da obavestim javnost da preko 100 članova, aktivista, operativaca POKS-a prelaze u Srpsku naprednu stranku, sa redovno overenom ispisnicom iz te stranke i pristupnicom u Srpsku naprednu stranku“, saopštio je danas potpredsednik Izvršnog odbora Srpske napredne stranke Damir Zobenica na pres konferenciji na kojoj su doveženi i pomenuti radnici Čistoće.
Из СНС не демантују да су добили нове чланове.
 
Tridesetak radnika javno komunalnog preduzeća “Čistoće” danas je kolektivno učlanjeno u Srpsku naprednu stranku u Novom Sadu, a prema tvrdnjama Pokreta obnove Kraljevine Srbije, u pitanju su njihovi članovi koje je novo rukovodstvo ucenilo gubitkom posla ukoliko ne pređu u SNS. Iz SNS kažu da se ne radi o uceni, već da su članovi POKS u SNS ušli “iz želje da ne rade protiv države” i protiv Aleksandra Vučića.

Prema njihovim tvrdnjama, svaki radnik Čistoće koji je bio član POKS, prethodnih dana je bio pozivan na razgovor sa novim vd direktorom Donaldom Božićem.

“Svakom ponaosob je zaprećeno da će, ukoliko ne pređe u SNS, ukinuti sektor u kom rade i proglasiti ih tehnološkim viškom. U drugim slučajevima im je prećeno da će dobiti aneks ugovora kojim će ih prebaciti na rad na deponiji, što su i učinili dvanaestorici naših članova koji su odbili njhovu sramnu ucenu, a ista sudbina čeka i ostale koji sui m se usprotivili”, tvrde monarhisti.

“Sa velikim zadovoljstvom mogu da obavestim javnost da preko 100 članova, aktivista, operativaca POKS-a prelaze u Srpsku naprednu stranku, sa redovno overenom ispisnicom iz te stranke i pristupnicom u Srpsku naprednu stranku“, saopštio je danas potpredsednik Izvršnog odbora Srpske napredne stranke Damir Zobenica na pres konferenciji na kojoj su doveženi i pomenuti radnici Čistoće.

„Francusko – nemački sporazum predstavlja indirektno priznanje lažne države Republike Kosovo, što je u suprotnosti sa Ustavom ove zemlje i rezolucijom 1244 SB UN. Koliko god članova uspeli pritiscima i ucenama da odvoje od naše stranke, mnogo više nam priđe zbog ovakvog principijelnog stava koji imamo o Kosovu i Metohiji. Monarhiste nisu uspeli da slome ni komunisti posle 70 godina tiranije i zlostavljanja, pa neće uspeti ni Vučić“, izjavio je predsednik POKS Vojislav Mihailović.

https://n1info.rs/vesti/poks-o-radnicima-cistoce-predji-u-sns-ili-radis-na-deponiji-sns-demantuje/

Дакле то смо дочекали, јел ово "брже, јаче, боље" ?
Mnogo im jak posao, najbednije placen i to vecina rade pod ugovorom.
 
Isto kao što sva ona rulja ide na mitinge zato što voli i hoće a ne zato što je ucenjena.
Jel su ono beše vaše gazde kukale da su im zaustavljali autobuse i vodili na vanredni tehnički pregled?
Koje autobuse, čije autobuse?

Svi vaši članovi imaju po autobus, pa idu njima na sendvičarske "proteste"?
Svi vaši članovi imaju po štampariju, pa tamo odštampaju plakate 2 metra sa 3 metra?
Smešni ste.
 
Jel su ono beše vaše gazde kukale da su im zaustavljali autobuse i vodili na vanredni tehnički pregled?
Koje autobuse, čije autobuse?

Svi vaši članovi imaju po autobus, pa idu njima na sendvičarske "proteste"?
Svi vaši članovi imaju po štampariju, pa tamo odštampaju plakate 2 metra sa 3 metra?
Smešni ste.

Joj Bole.... Opet ti... A što čoveče ne kapiraš da braniš neodbranjivo. Lupaš gluposti kao po tvom starom običaju. Šta će ti to, okani se toga.

Inače, činjenica da nikada nisam bio ničiji član i da ni ja a ni niko iz moje porodice nikada nije dobio ništa za džabe, od ove države smo samo imali probleme, ucene i otimanje, mi daje za pravo da kažem i vama novim članovima a i tim prethodnim koje pominješ, da svi zajedno možete samo da me pomazite po onoj stvari.
 
Joj Bole.... Opet ti... A što čoveče ne kapiraš da braniš neodbranjivo. Lupaš gluposti kao po tvom starom običaju. Šta će ti to, okani se toga.
Ne branim ja ništa, ja samo ukazujem na to da oni koji najviše kukaju na SNS rade i radili su isto to ili još gore.

Inače, činjenica da nikada nisam bio ničiji član i da ni ja a ni niko iz moje porodice nikada nije dobio ništa za džabe,
Ne znam za vas, ja znam da nisam član nijedne stranke.
Samo sam objektivan.
Za razliku od vas kojima je Vučić kriv za sve loše u ovoj državi, a za sve što je bolje - e, to nema veze sa njim, putevi
su se sami izgradili, pruge isto tako, bolnice i fabrike pale sa neba i slični idiotizmi.

mi daje za pravo da kažem i vama novim članovima a i tim prethodnim koje pominješ, da svi zajedno možete samo da me pomazite po onoj stvari.
To za maženje po onoj stvari se dogovori sa mamom.
 
Za razliku od vas kojima je Vučić kriv za sve loše u ovoj državi, a za sve što je bolje - e, to nema veze sa njim, putevi
su se sami izgradili, pruge isto tako, bolnice i fabrike pale sa neba i slični idiotizmi.
Да се вратимо на добровољну посету 100 чланова градске чистоће СНС-у. Дакле сматраш да ту није било принуде ?
 
Да се вратимо на добровољну посету 100 чланова градске чистоће СНС-у. Дакле сматраш да ту није било принуде ?
Aman čoveče...
Znaš koliko me zabole da li je dobrovoljno ili pod prinudom?
I to baš članovi POKS-a, stranke za koju niko nikada nije ni čuo, dok se nisu sad nalupetali na N1?
Našli one nesrećnike iz "Čistoće", da se preko njih prepucavaju i reklamiraju?
Hebem ih i jedne i druge i staru i novu stranku.
 
Šta ćeš kad ti Vula ne bude na vlasti, nesrećo?
Šta ćeš onda raditi?
Isto što i sada.
Moje radno mesto zahteva studije i znanje, ne pita te niko za partijsku knjižicu.
Možda zato što su vlasnici firme stranci?

A da, slizaćeš se ti drugome. Takvi kao ti tako rade. Ti si neki Srbin, patriota.... Sramoto!
Ne, ti si Srbin.
Ti i tebi slični pljujete po Srbiji a kobajagi po Vučiću, ne ja.
Za sopstvenu nesposobnost vam je kriv Vučić?
Ja ne znam sa kim se ti družiš, ali ja ne znam nikoga ko je član bilo koje partije, niti znam nekoga
koga su u firmi uslovljavali članstvom u SNS za radno mesto.
Možda to ima veze sa radnim mestom?
Ne diraju one sa visokom stručnom spremom?
 
A šta ti očekuješ da izjave iz POKS-a?
Da su im članovi dobrovoljno prešli u SNS, bez pretnji i prinuda?
lol.
Aman čoveče...
Znaš koliko me zabole da li je dobrovoljno ili pod prinudom?
I to baš članovi POKS-a, stranke za koju niko nikada nije ni čuo, dok se nisu sad nalupetali na N1?
Našli one nesrećnike iz "Čistoće", da se preko njih prepucavaju i reklamiraju?
Hebem ih i jedne i druge i staru i novu stranku.
Па одлучи се, мало одговараш на тему, мало те не интересује.
 
Isto što i sada.
Moje radno mesto zahteva studije i znanje, ne pita te niko za partijsku knjižicu.
Možda zato što su vlasnici firme stranci?
... и нико те не пита шта и колико радиш. Можеш да цели радни дан да проведеш на Крстарици. И следећи дан, .......
Дакле, о таквом радном месту може само да се сања.
 
... и нико те не пита шта и колико радиш. Можеш да цели радни дан да проведеш на Крстарици. И следећи дан, .......
Дакле, о таквом радном месту може само да се сања.
Pita dečko, pita.
Samo što ja radim od kuće, ako baš mora sastanak, recimo zbog hardveraša, to se odradi ujutru i onda kud koji mili moji.
Sve ostalo ide preko interneta.
 
Isto što i sada.
Moje radno mesto zahteva studije i znanje, ne pita te niko za partijsku knjižicu.
Možda zato što su vlasnici firme stranci?
Ниси једини, и друга места захтева студије и знање, као што су лекари и просветни радници. Једина је разлика што и лекаре и просветне раднике финансира држава и што имају мале плате.
 
Ниси једини, и друга места захтева студије и знање, као што су лекари и просветни радници. Једина је разлика што и лекаре и просветне раднике финансира држава и што имају мале плате.
Jeste u principu nedovoljna za ono što rade, ali nije mala za Srbiju.
Ortak mi je doktor u KCS-u, osnovna plata mu je valjda 110.000, plus minuli rad, plus eventualna dežurstva.
Mislim da je sad dobio i nekih 10-12% povećanja plate.
Još uvek nije ni blizu adekvatne plate u njegovoj struci, ali sigurno nije ni malo.
 
Jeste u principu nedovoljna za ono što rade, ali nije mala za Srbiju.
Ortak mi je doktor u KCS-u, osnovna plata mu je valjda 110.000, plus minuli rad, plus eventualna dežurstva.
Један лекар интерниста ми је рекао да планира или да оде на субспецијализацију или да оде из земље јер су плате мале.
Лекари опште праксе раде по селима, рибају ходнике јер немају чистачице и муче се са пацијентима јер немају адекватну опрему, тј. апарате за испитивање.
Слати људе са села на велике клинике нема смисла. Тако да је систем пре свега лош.
Плате просветних радника су још мање од лекарских, стога је ситуација прилично лоша.
 

Back
Top