Quantcast

Pokretanje web sajta

MisliM_StvaRnO

Primećen član
Poruka
938
Recimo sve i da je nerealno covjek ne zna dok ne proba. Kada bi se svi vodili cinjenicom da nece uspijeti svijet danas ne bi bio kakav jeste. Vijecita dilema oko biznisa sta ako ne uspijem. To je ugasilo mnogo mladih ljudi koji su imali ideje i zelje da nesto urade i postignu u svom zivotu. Negativci koji ti u startu kazu da neces uspijeti. Vidite ja imam pare ustedjene, znaci ulozim 500-600€ koje necu ni osjetiti i probam. Ako propadne nista ostacu kraci za 500€ i to je to. Ljudi danas potrose pare na milion nekih gluposti a na kraju krajeva i nije neka cifra da se zapocne neki sopstveni posao. Ja ne zudim da od toga zaradim neke silne pare ali eto cisto da probam da zaradim barem prosjecnu platu da budem sam svoj gazda i da ne radim za drugog i njemu punim dzep :D
Nasao si programera koji ce uraditi takvu vrstu sajta sa tolikom bazom podataka gde ima dosta i frontenda i backenda,registracije,placanja itd..i to sve za 500 i kusur evra?
Izgleda da stvarno pada cena IT strucnjaka ili je mozda neki pocetnik kome treba praksa.Ili mozda lik planira od raznih free templejta po netu i pluginova "sastaviti" da drzi vodu.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
34.703
Recimo sve i da je nerealno covjek ne zna dok ne proba. Kada bi se svi vodili cinjenicom da nece uspijeti svijet danas ne bi bio kakav jeste. Vijecita dilema oko biznisa sta ako ne uspijem. To je ugasilo mnogo mladih ljudi koji su imali ideje i zelje da nesto urade i postignu u svom zivotu. Negativci koji ti u startu kazu da neces uspijeti. Vidite ja imam pare ustedjene, znaci ulozim 500-600€ koje necu ni osjetiti i probam. Ako propadne nista ostacu kraci za 500€ i to je to. Ljudi danas potrose pare na milion nekih gluposti a na kraju krajeva i nije neka cifra da se zapocne neki sopstveni posao. Ja ne zudim da od toga zaradim neke silne pare ali eto cisto da probam da zaradim barem prosjecnu platu da budem sam svoj gazda i da ne radim za drugog i njemu punim dzep :D
Kako ima mnogo faktora koji određuju uspešnost toga projekta: Probaj pa nam javi kako je prošlo.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
34.703
Nasao si programera koji ce uraditi takvu vrstu sajta sa tolikom bazom podataka gde ima dosta i frontenda i backenda,registracije,placanja itd..i to sve za 500 i kusur evra?
Izgleda da stvarno pada cena IT strucnjaka ili je mozda neki pocetnik kome treba praksa.Ili mozda lik planira od raznih free templejta po netu i pluginova "sastaviti" da drzi vodu.
Ili programer za početak naplati neku siću, ali sklapa UGOVOR o 'proviziji' eventualne buduće zarade? Kao recimo TheBill Gejts!

Smartanabil

Buduća legenda
Poruka
27.183
Recimo sve i da je nerealno covjek ne zna dok ne proba. Kada bi se svi vodili cinjenicom da nece uspijeti svijet danas ne bi bio kakav jeste. Vijecita dilema oko biznisa sta ako ne uspijem. To je ugasilo mnogo mladih ljudi koji su imali ideje i zelje da nesto urade i postignu u svom zivotu. Negativci koji ti u startu kazu da neces uspijeti. Vidite ja imam pare ustedjene, znaci ulozim 500-600€ koje necu ni osjetiti i probam. Ako propadne nista ostacu kraci za 500€ i to je to. Ljudi danas potrose pare na milion nekih gluposti a na kraju krajeva i nije neka cifra da se zapocne neki sopstveni posao. Ja ne zudim da od toga zaradim neke silne pare ali eto cisto da probam da zaradim barem prosjecnu platu da budem sam svoj gazda i da ne radim za drugog i njemu punim dzep
Ovde sad vec pricamo o necemu totalno drugom ; jeste svako moze da proba da bude bilo sta u ovom zivotu i svako moze da proba ... ali ako znam da vec od samog starta imam mnogo velikih poteskoca da dospem do cilja ekzistencije ... ne znam

Uostalom, vidim da je neko vec rekao da te cene o kojima pricas su veoma niske i nerealne za danasnji svet i za danasnje radove ali ... otom potom

Duchess1989

Zainteresovan član
Poruka
480
Zdravo. Imam jedno pitanje. Imam u planu da pokrenem web sajt za oglase. Tipa sajt bi sluzio da ljudi mogu preko njega kaciti oglase, vrsiti kupovinu i prodaju artikala. Ono sto bih jos uradio je da svaki oglas bude besplatan ali bi ponudio mogucnost za odredjeni iznos novca sa se oglas moze izdvojiti i da bude na vrhu ponude. Naravno posto ja pojma nemam o ovome nicemu samo imam ideju i pare zanima me koja je procedura? Da li moram prijaviti drzavi ovaj sajt zbog poreza? Kako se vrsi transakcija novca ukoliko neko odluci da uplati za vidljivost oglasa?
Kontaktiraj neku agenciju koja se bavi digitalnim marketingom i izradom sajtova, oni imaju i svoje programere koji ti mogu pomoći. A neke od njih možeš da pozoveš samo za savet pa će ti oni objasniti šta i kako na dalje.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.