Quantcast

Pokretanje web sajta

Ford2.0tdci

Početnik
Poruka
12
Zdravo. Imam jedno pitanje. Imam u planu da pokrenem web sajt za oglase. Tipa sajt bi sluzio da ljudi mogu preko njega kaciti oglase, vrsiti kupovinu i prodaju artikala. Ono sto bih jos uradio je da svaki oglas bude besplatan ali bi ponudio mogucnost za odredjeni iznos novca sa se oglas moze izdvojiti i da bude na vrhu ponude. Naravno posto ja pojma nemam o ovome nicemu samo imam ideju i pare zanima me koja je procedura? Da li moram prijaviti drzavi ovaj sajt zbog poreza? Kako se vrsi transakcija novca ukoliko neko odluci da uplati za vidljivost oglasa?

Ford2.0tdci

Početnik
Poruka
12
Druze zemlja u kojoj ja zivim i nema bas sajtova za oglase tako da nisam glup kad mi je to palo na pamet da pokrenem. Uostalom nisam pitao hocu li uspijeti nego sam konkretno postavio pitanje sta me zanima. Hvala na odgovoru

Ford2.0tdci

Početnik
Poruka
12
Sve sam vec spremio znaci nasao programera koji ce mi sve odraditi. Pare imam da ulozim. Samo me brine da li ja to mogu raditi na svoju ruku ili moram prijaviti drzavi pa da placam poreze i te zezancije to me najvise kopka.

Smartanabil

Buduća legenda
Poruka
27.183
Druze zemlja u kojoj ja zivim i nema bas sajtova za oglase tako da nisam glup kad mi je to palo na pamet da pokrenem. Uostalom nisam pitao hocu li uspijeti nego sam konkretno postavio pitanje sta me zanima. Hvala na odgovoru

U kojoj zemlji zivis, ako nije tajna, ?
U 21. veku a da ne postoji neki sistem koji radi tipa kupujemprodajem.com ; kijiji.ca, itd itd. ?
Cisto sumnjam

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
35.457
Zdravo. Imam jedno pitanje. Imam u planu da pokrenem web sajt za oglase. Tipa sajt bi sluzio da ljudi mogu preko njega kaciti oglase, vrsiti kupovinu i prodaju artikala. Ono sto bih jos uradio je da svaki oglas bude besplatan ali bi ponudio mogucnost za odredjeni iznos novca sa se oglas moze izdvojiti i da bude na vrhu ponude. Naravno posto ja pojma nemam o ovome nicemu samo imam ideju i pare zanima me koja je procedura? Da li moram prijaviti drzavi ovaj sajt zbog poreza? Kako se vrsi transakcija novca ukoliko neko odluci da uplati za vidljivost oglasa?
Prvo napraviš privatno i BESPLATNO da vidiš kako raja grize. Tako je najjeftinije, manje pushish ako propadne. Inače, ovi su to skoro savršeno napravili:
https://www.njuskalo.hr/

MisliM_StvaRnO

Primećen član
Poruka
949
Iskreno da ti kazem,meni se nikad ne svidja ideja da neko ko se ne razume u web i IT pokrece posao na web-u i IT-u.
Ako servis bude rastao bice potrebno puno odluka o kojima ti nista ne znas.Obicno ljudi koji poznaju web pokrecu web servise.
Ok je biti glavni investitor u ideju i ti zbog toga drzis konce ali sve ideje za napredak ce biti od strane ljudi koji mozda i nece biti puno zainteresovani,jer to nije njihov servis.
Ipak,srecno.

Ford2.0tdci

Početnik
Poruka
12
Mozda bih se i slozio s tobom ali danas ljudi rade sve za pare pa tako i odrzavanje web sajta. Vidi nije da se ja ne razumijem u it razumijem se i vise nego prosjecno samo sto ne znam programirati :) Uostalom imam viska para i kontam kako ih uloziti ako neko ima bolji prijedlog neka predlozi :D

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
35.457
Iskreno da ti kazem,meni se nikad ne svidja ideja da neko ko se ne razume u web i IT pokrece posao na web-u i IT-u.
Ako servis bude rastao bice potrebno puno odluka o kojima ti nista ne znas.Obicno ljudi koji poznaju web pokrecu web servise.
Ok je biti glavni investitor u ideju i ti zbog toga drzis konce ali sve ideje za napredak ce biti od strane ljudi koji mozda i nece biti puno zainteresovani,jer to nije njihov servis.
Ipak,srecno.
A TheBill Gejts je bio vrhunski informatičar? Ili samo obični preprodavač!? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

Ford2.0tdci

Početnik
Poruka
12
Uzmite da neka prosjecna drzava ima 2 000 000 stanovnika. Od tih 2 000 000 neka ih 30% koristi oglase to je 600 000 ljudi. Od tih 600 000 ljudi neka njih samo 5% da po 1€ za neki oglas to je 30 000€. Ovo je naravno samo pretpostavka koja i nije daleko od realnog. Da ne spominjem gdje su tu oglasi koji se pojavkjuju na tim web stranicama koliko se zaradi od njih

Smartanabil

Buduća legenda
Poruka
27.183
Uzmite da neka prosjecna drzava ima 2 000 000 stanovnika. Od tih 2 000 000 neka ih 30% koristi oglase to je 600 000 ljudi. Od tih 600 000 ljudi neka njih samo 5% da po 1€ za neki oglas to je 30 000€. Ovo je naravno samo pretpostavka koja i nije daleko od realnog. Da ne spominjem gdje su tu oglasi koji se pojavkjuju na tim web stranicama koliko se zaradi od njih

Matematika ti je veoma dobra ali je realnost malo teza
Jeste, ta drzava ima 2 miliona stanovnika ali isto tako ti moras da navedes tih 30 posto ljudi da dodju na tvoj sajt i da koriste oglase a tek onda da od tih 600,000 dobijes 5% da ti plate nesto a da to isto mogu da urade negde drugo za dzabe
O tome ja pricam.

Smartanabil

Buduća legenda
Poruka
27.183
Evo ti cisti primer matematike

Otvori websajt koji radi nesto na kineskom ... nije bitno sta ...

Preko 900 miliona ljudi u svetu prica kineski ... da se vodimo istom matematikom kao sto si rekao ... da samo 30 posto kineza dodje na tvoj sajt ... to je 27 miliona ljudi .... da od tih 27 miliona ljudi 5 % ti da 1 evro, ti bi bio milioner

Ne ide to tako lako, prijatelju

Ford2.0tdci

Početnik
Poruka
12
Recimo sve i da je nerealno covjek ne zna dok ne proba. Kada bi se svi vodili cinjenicom da nece uspijeti svijet danas ne bi bio kakav jeste. Vijecita dilema oko biznisa sta ako ne uspijem. To je ugasilo mnogo mladih ljudi koji su imali ideje i zelje da nesto urade i postignu u svom zivotu. Negativci koji ti u startu kazu da neces uspijeti. Vidite ja imam pare ustedjene, znaci ulozim 500-600€ koje necu ni osjetiti i probam. Ako propadne nista ostacu kraci za 500€ i to je to. Ljudi danas potrose pare na milion nekih gluposti a na kraju krajeva i nije neka cifra da se zapocne neki sopstveni posao. Ja ne zudim da od toga zaradim neke silne pare ali eto cisto da probam da zaradim barem prosjecnu platu da budem sam svoj gazda i da ne radim za drugog i njemu punim dzep :D

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.