Pokloni poklanjanje (teen)

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
pošto ovo vreme šatro poklanjanja
a meni doasdno
da vas pitam:

1) volite li da poklanjate, u kojim zgodama i kakve i kome kupujete poklone?
2) volite li da primate :per: poklone :lol: , koliko je to često, šta se ste najdraže i najbogatije dobili?
3) jeli češće darujete ili primate?
4) šta se našlo ispod jelke ove pranične sezone kod vas?
 
pa poklanjam kad se mora :D ali dobro, to nikad nije uz qurac, uvek odaberem nesto sto ce toj osobi da znaci...sto se tice primanja (poklona), volim da dobijem neku sitnicu, ali ono, da ubode pravo u centar...ne volim neke besne poklone (doduse, nisam ih mnogo ni dobijao), jer, te skuplje i vece stvari, vise volim sam da zaradim...najdrazi poklon mi je verovatno knjiga (Hobit) koju sam pre jedno desetak godina dobio od uciteljice (pazi, od uciteljice)...valjda zato sto je to retkost danas, (msm, pored toga sto sam posle toga postao opsednut Tolikinovim delima), i sto je jednostavno bio drugaciji poklon od drugih gluposti koje sam dobijao, i do danas, to je ostala jedina knjiga koju sam uopste dobio na poklon...

inace, u poslednje vreme, ljudi sve cesce daju jedni drugima novac kao poklon, usled manjka originalnosti, kreativnosti, a cesto i poznavanja osobe kojoj je "poklon" namenjen...koliko puta sam cuo ove godine da su ljudi od najboljih drugova za 18. rodjendan dobili pare...eeee, kako je to bedno...pa kad drugu ne znas sta bi poklonio, onda sve u qurac...jbs mi mater, sad cu da zvucim ko neka baba, al' ako to nije do ovih fejsbuka i tih slicnih sredstava za zatupljivanje covekovog identiteta, nek me sutra kamion udari...msm, ono, pare svakom trebaju, ali kad je poklon u pitanju, ja sam vise za onaj faktor iznenadjenja i sentimentalne vrednosti, a za pare cemo lako...kad bih vam rek'o sta su meni drugovi poklonili za 18. smejali biste se do sutra, ali jb-g, znam da nisu u najboljoj finansijskoj situaciji i meni je to jedan od najdrazih poklona ikad...

nista se jos nije naslo ispod moje "praznicne jelke"...a ne verujem ni da ce se naci...
 
ja jako volim da kupujem knjige i cd-ove ljudima :D
tako nešto volim i da dobijam, samo da mi pogode ukus,
a pošto su to uglavnom bliski ljudi, onda se poklopi.

Bravo, isto i kod mene, mada retko poklanjam.

Ako neko mnogo pobudjuje moju pažnju i ima neku specijalnu iskru duha, spreman sam da mu napravim poklon kakav nikad ne zaboravi. Ulažem tada sve svoje snage, i to je uvek nešto vezano za njegova interesovanja, želje, verovanja, tajne - i uvek grandiozno, na granici sa zadivljujućim, nešto što prosto zaprepasti (u pozitivnom smislu).
 
polako,nije jos nova godina,tad mi je rodjendan pa ce valjda iskesirati nesto matorci,baba,deda,ujak,teca... ispod jelke. :per: Najvise sam para dobio pojedinacno od gostiju jeste 100eura 2005godine kad je para nesto vredela,dobio sam jedne cizme to mi je bilo bas ql. Eto,moji gosti su skromni! Ne volim da nosim poklone,ne volim da mi donose,osim ako nisu pare.
 
Ubedljivo najgori poklon koji možeš da primiš ili dobiješ su upravo pare. Potpuno bezvredne besmislene pare. Najviše volim da dobijem nešto što mogu kao ukras da okačim na zid ili stavim na policu, tako da taj poklon mogu uvek da vidim i da me podseti na tu osobu koja mi ga je dala. Večeras su mi kao "uzornom zaposlenom" poklonili 5000 dinara koje sam u roku od narednih par sati potrošio na neminovni izlazak, a nit ću taj izlazak pamtiti po nečemu posebnom niti sam tu upoznao buduću ženu. :lol: Bolje da su mi dali drvenu žirafu koju bih stavio na sto.
 
a pa sigurno si se bolje proveo na izlasku bez obira na njegovu neposebnost nego što bi imao iskustva i zadovoljstva od gledanja žirafe

inače,

sada više i nema bogznakome da darajum niti to iko ceni ali volim da poklanjam kad imam i kad je zgoda (ili nezgoda) i to s uvek pokloni "prema osobi", dakle potrudim se, ne ofrljačim. najrađe bi poklanjao knjige, no žao mi kupovati ih nečitačima koje uglavnom znam
na pare se ne gadim al to jedino u par prilika dobijaš
najgore mi je ono ofrljačenje za 300 dinara sa šoljom ili kupkom. bolje nemoj ništa. (mada poklonu se ne gleda jelte)
3 i 4 su mrka kapa :(
 
pa poklanjam kad se mora :D ali dobro, to nikad nije uz qurac, uvek odaberem nesto sto ce toj osobi da znaci...sto se tice primanja (poklona), volim da dobijem neku sitnicu, ali ono, da ubode pravo u centar...ne volim neke besne poklone (doduse, nisam ih mnogo ni dobijao), jer, te skuplje i vece stvari, vise volim sam da zaradim...najdrazi poklon mi je verovatno knjiga (Hobit) koju sam pre jedno desetak godina dobio od uciteljice (pazi, od uciteljice)...valjda zato sto je to retkost danas, (msm, pored toga sto sam posle toga postao opsednut Tolikinovim delima), i sto je jednostavno bio drugaciji poklon od drugih gluposti koje sam dobijao, i do danas, to je ostala jedina knjiga koju sam uopste dobio na poklon...

inace, u poslednje vreme, ljudi sve cesce daju jedni drugima novac kao poklon, usled manjka originalnosti, kreativnosti, a cesto i poznavanja osobe kojoj je "poklon" namenjen...koliko puta sam cuo ove godine da su ljudi od najboljih drugova za 18. rodjendan dobili pare...eeee, kako je to bedno...pa kad drugu ne znas sta bi poklonio, onda sve u qurac...jbs mi mater, sad cu da zvucim ko neka baba, al' ako to nije do ovih fejsbuka i tih slicnih sredstava za zatupljivanje covekovog identiteta, nek me sutra kamion udari...msm, ono, pare svakom trebaju, ali kad je poklon u pitanju, ja sam vise za onaj faktor iznenadjenja i sentimentalne vrednosti, a za pare cemo lako...kad bih vam rek'o sta su meni drugovi poklonili za 18. smejali biste se do sutra, ali jb-g, znam da nisu u najboljoj finansijskoj situaciji i meni je to jedan od najdrazih poklona ikad...

nista se jos nije naslo ispod moje "praznicne jelke"...a ne verujem ni da ce se naci...
Nema to mnogo veze sa fejsom , kad je moja generacija slavila 18 rodjendane pre nekih 8 godina isto nije bilo nesto orginalnih poklona , vec se nosila flasa nekog najjeftinijeg vina tipa banatski i karlovacki rizling u onom sarenom papiru i to bi bilo to , eventualno bi originalnije bilo neka flasa rakije sa isrtanom smesnom etiketom , neka isarana cigla ili saobracajni znak sa ogromnom masnom , a vrhunac originalnosti je bio ako ti neko donese slicicu sa biciklistom za sisanje sto je tada bilo do jaja popularno , a pare nikome nije padalo na pamet da nosi . :(
 
Poslednja izmena:
obozavam da kupujem poklone, zato sto mi je super onaj osecaj kada nekome poklonis bas nesto sto mu se svidja/treba...volim naravno i da ih dobijam...ko to ne voli...ako ne racunam porodicu, najskuplji poklon koji sam dobila je J'adore Dior od druga za rodjendan ove godine...
msm da u jednakoj meri dajem i primam poklone...
nisam okitila jelku, i ne planiram, al poklona ne manjka...sto su mi drudi kupili, i sto sam sama sebi - srecna mi Nova Godina...:D
 
ako vam ne valjaju pare dajte ih meni,meni valjaju. To je poklon od kojeg imam koristi. Imam tonu kojekakvih figurica koje sam dobio kao poklon i stoje na stolu oko televizora uopste ih ne registrujem kad prolazim,niti ih gledam,samo su mi dodatni krs. Cim kuca postane moja ili me izbace na ulicu da se snalazim leti sve,a i stoljnjak,samo tv ima da stoji na stolu.
 
Nema to mnogo veze sa fejsom , kad je moja generacija slavila 18 rodjendane pre nekih 8 godina isto nije bilo nesto orginalnih poklona , vec se nosila flasa nekog najjeftinijeg vina tipa banatski i karlovacki rizling u onom sarenom papiru i to bi bilo to , eventualno bi originalnije bilo neka flasa rakije sa isrtanom smesnom etiketom , neka isarana cigla ili saobracajni znak sa ogromnom masnom , a vrhunac originalnosti je bio ako ti neko donese slicicu sa biciklistom za sisanje sto je tada bilo do jaja popularno , a pare nikome nije padalo na pamet da nosi . :(

ne govorim o likovima koji su te pozvali na 18. da bi ispunili lokal, za njih me boli qurac, i ja njima nosim vina...to cak nije ni poklon, to mu vise dodje kao neka ulaznica...govorim o pravim prijateljima i svim ljudima do kojih je nekom stalo...
 
1) Obožavam da kupujem poklone, poklanjam uglavnom samo za rođendane i možda za još neke prilike, uvek imam u glavi šta da uzmem nekome, ali od toga na kraju ne ispadne ništa, jer, jelte, živim u selendri gde je nemoguće naći bilo šta van proseka i, erm, logično je da kupujem poklone dragim ljudima.
2) Pa, volim da dobijam poklone, why not, mada više da poklonim sama sebi, nego neko drugi da mi da nešto (iako je moj ukus prilično jasan što se tiče bilo čega, ljudi se i dalje prave ludi...), ne primam poklone baš prečesto, a najbogatije što dobijem jeste novac, konkretno, jednom je bio trocifreni broj u pitanju.
3) Oba podjednako, I guess.
4) Hm, ništa, moji roditelji nemaju običaj da bilo šta poklanjaju ni meni, ni mojoj sestri ni za Božić, ni za Novu, poneki put propuste i rođendan...
 
pošto ovo vreme šatro poklanjanja
a meni doasdno
da vas pitam:

1) volite li da poklanjate, u kojim zgodama i kakve i kome kupujete poklone?
2) volite li da primate :per: poklone :lol: , koliko je to često, šta se ste najdraže i najbogatije dobili?
3) jeli češće darujete ili primate?
4) šta se našlo ispod jelke ove pranične sezone kod vas?

1) Pa ono, nije da ne volim, al nisam nesto kreativan po tom pitanju, obicno kupim nesto bzv, ili dam kes, jer znam da bi ja kes najvise voleo, a ne neku sitnicu koja ce da skuplja prasinu, osim ako je ta sitnica od neke izuzetno drage osobe, pa da znam da je bas od srca,a ne samo da se ispostuje procedura
u svakom slucaju, kul mi je kada je neko originalan po pitanju poklona

2)Ko ne voli :lol:
nije nesto spec cesto, sta znam, jedna od najdrazih stvari je npr srebrni lancic koji su mi keva i mladji burazer kupili za 18ti, jedva skrpivsi pare, iako nisam neki preterani ljubitelj nakita
I pored toga britvica koja mi je ostala od pokojnog dede

3)Nemam pojma

4)nista(za sad)
 

Back
Top