Poklon

Prilozi

  • IMG-10572c0d6df6a4e42d6089d231870765-V.jpg
    IMG-10572c0d6df6a4e42d6089d231870765-V.jpg
    40 KB · Pregleda: 26
Glupo da ne moze gore da bude.Svako vec ima svoj parfem koji mu se svidja i ne zeli neki drugi miris.Najbolja opcija bi bila neki vaucer u nekoj vrednosti za zene za neku kozmetiku u odredjenoj radnji a za muskarce isto neki vaucer samo neznam njihova interesovanja.

Ako bas hoces pravi poklon svima isto da bude onda iste ukrasne kese i u njih stavis.

1.Bombonjera.
2.Sampanjac/vino
3.Mirisna sveca
4.Mala kristalna vaza

Napises neku cestitku sa posvetom za koga je i povodom cega i to ubacis u kesu i nema promasaj.

ma nije tako strašno ali ukazujem gde to može da ide, i mislim da svi najviše vole slobodne dane, keš i možda osnovne potrepštine ili hranu, s tim što opet neko jede ovo a neko ne jede ono, pa mora to i da objašnjava, al valjda je to nota ljudskosti kad se tako daje
 
Daleko bilo, ne progovara ljis, nego ...
Pogledaj ove što su slatke, raj za pedo..file.


Ja tek sada shvatam da je ovo zbog Božića.
A sve vreme se pitam zašto kupuješ poklone kad već zoveš na večeru. Zar večera nije dovoljna?

E, Antigona, Antigona, gde je stigla Evropa, a gde si ti:rumenko:

Ti, Antigona, još tapkaš u mestu, zaglavljena po sredini novembra, a Evropa ode ispred vremena.

carice :D


toliko si kul da imam pesmu za tebe



https://youtu.be/sLmqBdrgczY
 
Nisam šef i ne delim poklone ali sam primetila da su ljudi generalno nezahvalni. Ako je keš malo je. Ako je poklon ne svidja im se. Ako je večera restoran ne valja. Uvek kažem poljubi i ostavi. Niko nije dužan da mi poklanja išta. Ali verovatno je to do toga što je rad obezvredjen. Zato, daj normalnu platu da mogu da živim od nje a za poklon ću se snaći.
Upravo to pomislih.Sta ima da nagadja kome se sta svidja.Sta god primis kao poklon red je da budes zahvalan,a ne jos da izvolijevas
Parfem...parfem..vaza,vaza...bitan je gest.
Zato ljudi sve manje i poklanjaju,jer moras da mozgas hoce li se ko zaboga,uvrijediti poklonom.
Ja takvim ne bih poklanjala nista,pa da vidim onda hoce li biti zadovoljni.
Mene svaki poklon obraduje..jos ako je i neocekivan...
Sad treba da gundjam,ako neko nije potrefio bas parfem koji se meni svidja..
 
Nezahvalna sam i sebična,...ali i ne tražim ništa! Ne treba mi ništa ni od koga.
Ako me već pitaju šta bih, ja lepo kažem pare ili putovanja. Ako to ne može,...zaobiđite me! 😁
Ali ne,...oni bi da poklanjaju i smaraju!
 
Мене би највише обрадовао слободан дан.
Увек за слободан дан!
Још кад би био петак или још јаче,понедељак,јој.
Али шефови не воле тако да размишљају,онда испада да им није лепо у колективу(што наравно нема везе с' везом).
Решење је КУГЛАЊЕ,само под условом да нико не зна да кугла(права ствар).
 
Ne volim poklone uopšte. Ni privatno a pogotovo ne poslovno.
Nikakve "nagrade" u vidu slobodnog dana, sitnica, trinaeste plate, bonusa i sličnih gluposti, novogodišnje zabave i nagrade, tim bildinzi i hepines mitinzi..... ništa od toga. I zbog toga mi je drago zato što radim u firmi koja nema baš ništa od tih gluposti. Ne želim ničiju milostinju niti da osećam bilo kakvu zahvalnost nekome ko mi nije ništa u životu i čija milostinja i nagrada mi ne treba. Ja nisam ničiji pas.
Želim samo da budem plaćen za ono što radim i da svaki dogovor koji imam sa poslodavcem bude ispoštovan jer ću ga ja kao radnik sigurno ispoštovati.
Cenim nečiju dobru volju ili lep gest ali moj lični doživljaj tih stvari je takav.
 
Ne volim poklone uopšte. Ni privatno a pogotovo ne poslovno.
Nikakve "nagrade" u vidu slobodnog dana, sitnica, trinaeste plate, bonusa i sličnih gluposti, novogodišnje zabave i nagrade, tim bildinzi i hepines mitinzi..... ništa od toga. I zbog toga mi je drago zato što radim u firmi koja nema baš ništa od tih gluposti. Ne želim ničiju milostinju niti da osećam bilo kakvu zahvalnost nekome ko mi nije ništa u životu i čija milostinja i nagrada mi ne treba. Ja nisam ničiji pas.
Želim samo da budem plaćen za ono što radim i da svaki dogovor koji imam sa poslodavcem bude ispoštovan jer ću ga ja kao radnik sigurno ispoštovati.
Cenim nečiju dobru volju ili lep gest ali moj lični doživljaj tih stvari je takav.
Ti si bas neki namcor. 🙂
Zasto shvatas poklon kao milostinju?
I zasto bi se osjecao kao pas?
U zivotu mi nikad nije pao na um taj ugao gledanja na poklone.
Cuj...neko mi nesto pokloni...a ja to smatram losim.Zasto?Da li te poklon ugrozava?
Pasce ti neka kruna s glave? Ne razumijem.
A za trinaestu platu,mislim da si malo slagao.😀
Nema toga ko ne bi to prihvatio od poslodavca.
A nema razloga ni da ne prihvati.
Ili si skrtica i ne volis drugoma da poklanjas,pa lakse ti reci da i ti ne volis poklone? 🙂
 
Ti si bas neki namcor. 🙂
Zasto shvatas poklon kao milostinju?
I zasto bi se osjecao kao pas?
U zivotu mi nikad nije pao na um taj ugao gledanja na poklone.
Cuj...neko mi nesto pokloni...a ja to smatram losim.Zasto?Da li te poklon ugrozava?
Pasce ti neka kruna s glave? Ne razumijem.
A za trinaestu platu,mislim da si malo slagao.😀
Nema toga ko ne bi to prihvatio od poslodavca.
A nema razloga ni da ne prihvati.
Kristofer je čovek koji je prestao da se igra.

Jednog dana će se probuditi dete u njemu.
 
Ja sam mnogo pod stresom u mojoj glavi ima dvjesta konaca koji vode do centra

Prošle sedmice sam za sutra organizovala i pozvala sve radnike u restoran

I kao po običaju možda je to zbog toga sto sam vodolija a možda jer nisam imala vremena, otrcim do rituala i kupim svima poklon! To im je čisto onako jer svakako sa. platom primaju i bonus

Dakle šetam ja kroz taj šop i mirisi vamo tamo šta kako jer kontam uzmem im različito posle se sjetim šta ako krenu mjenjati i šta ako neko ostane sa mirisom koji ne voli ?



Kontam uzmem svima isto ! Sutra ću još svakoj da uzmem božićnu zvijezdu znate ono u saksiji

Za takve stvari nemam ideju

Da li je glupo sto će svi da mirise na isto ? Ili je bitan iskljucivo gest ?

Pogledajte prilog 1256977Pogledajte prilog 1256978

Ma svejedno, ako im se ne sviđa proslediće dalje
 
Ti si bas neki namcor. 🙂
Zasto shvatas poklon kao milostinju?
I zasto bi se osjecao kao pas?
U zivotu mi nikad nije pao na um taj ugao gledanja na poklone.
Cuj...neko mi nesto pokloni...a ja to smatram losim.Zasto?Da li te poklon ugrozava?
Pasce ti neka kruna s glave? Ne razumijem.
A za trinaestu platu,mislim da si malo slagao.😀
Nema toga ko ne bi to prihvatio od poslodavca.
A nema razloga ni da ne prihvati.
Ili si skrtica i ne volis drugoma da poklanjas,pa lakse ti reci da i ti ne volis poklone? 🙂

Nisam, ne insistiram na tome da su to loše stvari, nego ih jednostavno ja tako doživljavam i osećam. Prosto ne želim da mi bilo ko bilo šta pokloni a pogotovo ne poslodavac, firma i slično.
Još ako je u pitanju privatna firma (a u glavnom jeste), znaj da takvi pokloni budu isterani na nos i prisednu desetostruko. Kaže ti neko ko skoro 20 godina radi kod privatnika, veruj mi.

Trinaesta plata pogotovo. To prvo nikada ne bih prihvatio. Besmislena stvar do bola. Zamisli ne radiš ništa a neko ti, kao, da celu platu jer.... ne znate ni ti ni on zašto. To niti je logično nekome dati, niti je etički za nekoga da to uzme.

Drugi je razlog što i privatno ne volim poklone. Osećam se neprijatno jer imam utisak da nekom nešto dugujem. Ili bar moram i ja onda isto da uzvratim. A ja, najiskrenije, ne umem da kupim poklon jer uopšte nemam u glavi niti razmišljam o tome šta drugima treba i šta vole, a druga je stvar što stvarno nemam para ni sebe da finansiram a kamoli drugima da kupujem stvari. Daleko od toga da sam sebičan ili škrtica, nego prosto to smatram bespotrebnim.
 
Naredne godine organizuj igru tajni Deda Mraz.
Meni je u početku bio glup predlog da u okviru firme igramo ovu igru, ali se u praksi igra pokazala vrlo zabavnom.
Mi imamo extreme secret santa, to je jos zabavnije. Svako kupi poklon i stavi na sto upakovan,izvucemo brojeve i onda prva osoba na red izabere edan sa stola i otvori pred svima. Sledeci na redu moze da ukrade vec otvoreno ili da izabre novi. Poklon moze 3 puta da se ukrade . Ko je zadnji moze da bira sta hoce sa stola.
 
Nisam, ne insistiram na tome da su to loše stvari, nego ih jednostavno ja tako doživljavam i osećam. Prosto ne želim da mi bilo ko bilo šta pokloni a pogotovo ne poslodavac, firma i slično.
Još ako je u pitanju privatna firma (a u glavnom jeste), znaj da takvi pokloni budu isterani na nos i prisednu desetostruko. Kaže ti neko ko skoro 20 godina radi kod privatnika, veruj mi.

Trinaesta plata pogotovo. To prvo nikada ne bih prihvatio. Besmislena stvar do bola. Zamisli ne radiš ništa a neko ti, kao, da celu platu jer.... ne znate ni ti ni on zašto. To niti je logično nekome dati, niti je etički za nekoga da to uzme.

Drugi je razlog što i privatno ne volim poklone. Osećam se neprijatno jer imam utisak da nekom nešto dugujem. Ili bar moram i ja onda isto da uzvratim. A ja, najiskrenije, ne umem da kupim poklon jer uopšte nemam u glavi niti razmišljam o tome šta drugima treba i šta vole, a druga je stvar što stvarno nemam para ni sebe da finansiram a kamoli drugima da kupujem stvari. Daleko od toga da sam sebičan ili škrtica, nego prosto to smatram bespotrebnim.
Hehe...ti mislis da neko nekom daje novac za nista?🙂
Preveliki si idealista.Ako ti poslodavac daje trinaestu platu,ti si je sigurno i zaradio,mozda i visestruko.Ima on svoj racun,vjeruj.
Druga stvar je ako neko ucjenjuje poklonima,ne govorim o tome.
 
Hehe...ti mislis da neko nekom daje novac za nista?🙂
Preveliki si idealista.Ako ti poslodavac daje trinaestu platu,ti si je sigurno i zaradio,mozda i visestruko.Ima on svoj racun,vjeruj.
Druga stvar je ako neko ucjenjuje poklonima,ne govorim o tome.

Neka mi onda poveća platu. Šta mi daje to kao neku trinaestu platu u fazonu da mi je to neki benefit ili znak neke njegove dobre volje. Objasni mi da su se iz nekih razloga stekli uslovi da mi se plata poveća ili ako mu ja to tražim pa se dogovorimo. Nego kao onaj lik ovamo negde iz Čačka, Kraljeva, ne znam ni ja, što radnicima poklanja prase za svaki Božić... ma daj molim te ne zezaj me :lol:

I ne govorim o tim poklonima iz interesa. Nego prosto, moj je osećaj je, bez obzira na to što sam svestan da mi neko nešto poklanja bez nekih očekivanja, da ja tom nekom nešto dugujem i da mu kad tad moram takođe uzvratiti poklonom ili eventualno nekom uslugom.
 
Neka mi onda poveća platu. Šta mi daje to kao neku trinaestu platu u fazonu da mi je to neki benefit ili znak neke njegove dobre volje. Objasni mi da su se iz nekih razloga stekli uslovi da mi se plata poveća ili ako mu ja to tražim pa se dogovorimo. Nego kao onaj lik ovamo negde iz Čačka, Kraljeva, ne znam ni ja, što radnicima poklanja prase za svaki Božić... ma daj molim te ne zezaj me :lol:

I ne govorim o tim poklonima iz interesa. Nego prosto, moj je osećaj je, bez obzira na to što sam svestan da mi neko nešto poklanja bez nekih očekivanja, da ja tom nekom nešto dugujem i da mu kad tad moram takođe uzvratiti poklonom ili eventualno nekom uslugom.
Pa uzvrati mu.😀
Obraduj i ti nekad nekog.
A sta fali prasetu za Bozic?
Znas li posto je prase?😃
A sto ti ne poveca platu?
Plata je nesto redovno i to si potpisao ugovor da dobijas.Nema interesa da ti je poveca dugorocno,vjerovatno.Trinaesta plata je beneficija i jednokratna isplata.To mu se vise isplati.Ali ne mora da ti da,znaci njegova dobra volja iz nekog razloga.
A ako tu jos dodamo da su mozda razliciti porezi za te razlicite isplate,onda on sigurno vaga sta mu je isplativije.A i tebi je u korist,nije na stetu.
 
O gospode, kad ste postali takve nadžak-babe?!? :roll:
Bitna je pažnja, kakav god da je poklon u pitanju. Ako vam se ne sviđa, svojim parama kupite šta vam se sviđa. Ja imam jednu blisku rođaku, njoj se nikad nijedan poklon ne svidi i to je sasvim očigledno. Tačno vidim kad joj se ne sviđa. A nikad joj se ne sviđa, šta god da je u pitanju. Čak i komentariše negativno, ne moj poklon kad sam tu, ali sigurno kad nisam.
 
O gospode, kad ste postali takve nadžak-babe?!? :roll:
Bitna je pažnja, kakav god da je poklon u pitanju. Ako vam se ne sviđa, svojim parama kupite šta vam se sviđa. Ja imam jednu blisku rođaku, njoj se nikad nijedan poklon ne svidi i to je sasvim očigledno. Tačno vidim kad joj se ne sviđa. A nikad joj se ne sviđa, šta god da je u pitanju. Čak i komentariše negativno, ne moj poklon kad sam tu, ali sigurno kad nisam.
Ja volim da poklanjam,ali kad vidim takvu reakciju na poklon,tacno takvim osobama ne bih nikad nista poklonila.
Zapravo,volim kad se ljudi obraduju poklonu...cak i ako im se on ne svidja.
Volim kad cijene paznju,a ne poklon sam po sebi.
 
Neka mi onda poveća platu. Šta mi daje to kao neku trinaestu platu u fazonu da mi je to neki benefit ili znak neke njegove dobre volje. Objasni mi da su se iz nekih razloga stekli uslovi da mi se plata poveća ili ako mu ja to tražim pa se dogovorimo. Nego kao onaj lik ovamo negde iz Čačka, Kraljeva, ne znam ni ja, što radnicima poklanja prase za svaki Božić... ma daj molim te ne zezaj me :lol:

I ne govorim o tim poklonima iz interesa. Nego prosto, moj je osećaj je, bez obzira na to što sam svestan da mi neko nešto poklanja bez nekih očekivanja, da ja tom nekom nešto dugujem i da mu kad tad moram takođe uzvratiti poklonom ili eventualno nekom uslugom.
Isti si Sheldon iz serije "Teorija velikog praska".
Kad kaze-Koja je logika poklanjanja?
Ti meni nesto poklonis, pa me obavezes da i ja tebi nesto poklonim, pazeci na jednaku protivrednost...i tako godinama, dok jedan od nas ne umre, a onaj drugi konacno zaradi. :lol:

Inace, i ja ne volim poklone od svakog da primam, neki su mi na nos izasli...a lepo je poklanjati, dragim ljudima, bez ikakvog povoda...najvise se deca obraduju, i odrasli koji su zadrzali to u sebi, takvima pokloniti- to je dupla radost. :) Ok, i psi, skacu od radosti, moja kad vidi kesu i cuje pitanje-Cije je ovo? Srece njene i dozivljaja...
 
Isti si Sheldon iz serije "Teorija velikog praska".
Kad kaze-Koja je logika poklanjanja?
Ti meni nesto poklonis, pa me obavezes da i ja tebi nesto poklonim, pazeci na jednaku protivrednost...i tako godinama, dok jedan od nas ne umre, a onaj drugi konacno zaradi. :lol:

Inace, i ja ne volim poklone od svakog da primam, neki su mi na nos izasli...a lepo je poklanjati, dragim ljudima, bez ikakvog povoda...najvise se deca obraduju, i odrasli koji su zadrzali to u sebi, takvima pokloniti- to je dupla radost. :) Ok, i psi, skacu od radosti, moja kad vidi kesu i cuje pitanje-Cije je ovo? Srece njene i dozivljaja...
Šeldon ❤️
 

Back
Top