Poklon lekaru od 462 evra više nije mito

U Srbiji postoji samo jedno resenje: ne sme lekaru,niti bilo kome u zdravstvu da se da ni bombona.Nista.
U skolama,nastavnicim i uciteljima takodje.
To je jedini spas.Sve ostalo je legalizacija korupcije,samo se zaglibljijemo sve vise i vise.Kakve veze ima sto je lekar,zasto se ne podmicuju piloti,soferi,rudari,masinovodje,kasapi,knjigovodje,sudije,policajci,inspektori...zasto pare samo lekarima,jesu li oni sveci,ili socijalni slucajevi,ili slepci...jesmo li mi kao drustvo poludeli?!
 
Pa sad i nije problem ako neko ko moze i ko ima zeli da casti doktora iz neke zahvalnosti ali OGROMAN problem je kad neki lekari budu to ocekivali od svih pa i onih penzionera ili ljudi sto rade za 200 evra ili cak otvoreno budu trazili pare da bi nekom pruzili adekvatnu negu i pomoc, tako da ovaj zakon opet ide u prilog onima sto imaju pare i na neki nacin jeste legalizacija korupcije.
Sad sigurno da ima i onih uvidjavnih lekara kojima je jasno kakva je situacija i da neko nema ali tako sigurno postoje i oni nemoralni, korumpirani i beskrupulozni koje to ne zanima a ovaj zakon upravo njih stiti i to je problem.

Mislim i ok je jos kad neko ono pun ko brod pa kazes ajde daj bre casti coveka sta si se stis'o (ne mislim samo na lekare) ali onaj ko ucenjuje ljude (pogotovo sirotinju i one koji nemaju) i trazi pare da bi te recimo operisao ili operisao dete e tog treba poslati na vesala ili na ozbiljnu dugogodisnju robiju.
 
Pa sad i nije problem ako neko ko moze i ko ima zeli da casti doktora iz neke zahvalnosti ali OGROMAN problem je kad neki lekari budu to ocekivali od svih pa i onih penzionera ili ljudi sto rade za 200 evra ili cak otvoreno budu trazili pare da bi nekom pruzili adekvatnu negu i pomoc, tako da ovaj zakon opet ide u prilog onima sto imaju pare i na neki nacin jeste legalizacija korupcije.
Sad sigurno da ima i onih uvidjavnih lekara kojima je jasno kakva je situacija i da neko nema ali tako sigurno postoje i oni nemoralni, korumpirani i beskrupulozni koje to ne zanima a ovaj zakon upravo njih stiti i to je problem.

Mislim i ok je jos kad neko ono pun ko brod pa kazes ajde daj bre casti coveka sta si se stis'o (ne mislim samo na lekare) ali onaj ko ucenjuje ljude (pogotovo sirotinju i one koji nemaju) i trazi pare da bi te recimo operisao ili operisao dete e tog treba poslati na vesala ili na ozbiljnu dugogodisnju robiju.
A zasto onda ne smes da "castis" policajca,inspektora,sudiju...da li ste bre normalni,znate li gde ovo vodi?!
 
A zasto onda ne smes da "castis" policajca,inspektora,sudiju...da li ste bre normalni,znate li gde ovo vodi?!

ко каже да и њих не частимо,и знамо који су инспектори,полицајци,и судије подмитљиви.
то зна и влас'. већином такве и поставља,и честитом човеку ту нема места :(
није то од јуче,негује се то одавно...
велика већина у србији је спремна да да мито што опет значи да је спремна и да прими ;)
 
U Srbiji postoji samo jedno resenje: ne sme lekaru,niti bilo kome u zdravstvu da se da ni bombona.Nista.
U skolama,nastavnicim i uciteljima takodje.
To je jedini spas.Sve ostalo je legalizacija korupcije,samo se zaglibljijemo sve vise i vise.Kakve veze ima sto je lekar,zasto se ne podmicuju piloti,soferi,rudari,masinovodje,kasapi,knjigovodje,sudije,policajci,inspektori...zasto pare samo lekarima,jesu li oni sveci,ili socijalni slucajevi,ili slepci...jesmo li mi kao drustvo poludeli?!

Tako je Mirko, ali vidis da ljudi kazu da ako je neko " pun ko brod" ne bi trebalo da se "stiska"
nego da odvrne kesu i da daje lekarima, miliciji, sudijama, nastavnicima, univerzitetskim profesorima.
Ne bi trebalo nikome da se daje ( izuzimam sada tu neki sitan baksis kelnerima, frizerima, ali oni
i nisu tema, ali davati pare nastavnicima, lekarima, sudijama, policiji, stvarno je dno dna, ali vidi cuda
narod to prihvata i vlada se po tom kodeksu davanja mita kao da je to nesto najnormalnije na svetu.
 
E da i treba jasno napraviti razliku izmedju "cascavanja" i mita i da ukoliko je to vec dozvoljeno da cascavanje sme da padne samo nakon obavljenog posla nikako pre (jer ukoliko je pre to je vec klasican mito i verovatno ucena neka iza toga) i da to bude iskljucivo stvar bonusa i necije dobre volje a NIKAKO ucene ili uslovljavanja nekoga, jer i u restoranu i kaficu, prvo valjda jedes i pijes pa tek onda dajes baksis konobaru ili konobarici.
Znaci lekar koji unapred trazi nekom pare ili protiv-uslugu da bi nekom pruzio lekarsku pomoc to momentalno strpati u zatvor i uzeti lekarsku licencu dozivotno da vise ne moze da radi ni kao portir u bilo kojoj zdravstvenoj ustanovi.

Inace jedno od osnovnih, najosnovnijih ljudskih prava je pravo na lecenje i zdravstvenu negu i adekvatno lecenje i i adekvatna medicinska nega to MORA da bude dostupno apsolutno svima bez obzira na socijalni status, materijalno stanje, veru, boju koze, naciju ili ima li neko novca ili ne.
 
Dati samo cast kada lecenje uspe.Nikako pre.Ako traze pare pre izlecenja,treba ih obavezno prijaviti,pa nek bude i u visini te svote sto je navedena..Na milione ljudi koji rade,placaju to socijalno,neki 20,30 i 40 godina,jos treba da plate preglede.Lopovi belosvetski.

Korupcija menja sve. Od ljudske psihe do moralnih i običajnih normi. Menja čak i smisao reči, odnosno sam jezik. Svakodnevno se može čuti „sredi mi ovo ili ono pa ću te častiti”. Reč častiti, upotrebljena u ovakvom kontekstu, predstavlja eufemizam za mito i ima potpuno drugo značenje nego što je imala u izvornom obliku. Reč čast je uvek označavala vrlinu.
Bila sinonim poštenja.
Upotrebljena na ovaj način postaje oznaka za kriminalnu radnju. Vremenom, ukoliko se nastavi njena zloupotreba, stvoriće se situacija u kojoj će potomci govoriti jezikom predaka, ali će smisao njihovih reči biti u suprotnosti sa pravim značenjem.
Časne reči opisivaće nečasne radnje. Nečasne pojave biće opisane časnim pojmovima. Nestaće časnih reči, ali ostaće prljave pojave. Izgubiće se reč. Ostaće nepodopština. Reč čast će zameniti reč mito. Korupcija će se smatrati čašću, a častiti biće sinonim za podmićivanje.
Lopovluk će ostati.

 
Jolemisa

Napisao si da lekara treba castiti samo ako ti je postavio dijagnozu i izlecio te.
Na ovom PDF-u imamo ljude obolele od hepatitisa C, dijagnoza je bila jasna ( to radi laboratorija),
ali nije bilo leka. Lekove su ljudi nabavljali na crno, na belo, kako su znali i umeli i ozdravili su,
a sama je dijagnoza smrtnosna. Koga oni da "caste". Farma industriju, ali koga tamo konkretno?
Koga da casti bolestan covek kome je tehnika pomogla?
Zasto davati cast lekaru koji je samo pogledao u komp i prepisao ti lek, a to mu i stoji
u opisu radnog mesta?
 
Jolemisa

Napisao si da lekara treba castiti samo ako ti je postavio dijagnozu i izlecio te.
Na ovom PDF-u imamo ljude obolele od hepatitisa C, dijagnoza je bila jasna ( to radi laboratorija),
ali nije bilo leka. Lekove su ljudi nabavljali na crno, na belo, kako su znali i umeli i ozdravili su,
a sama je dijagnoza smrtnosna. Koga oni da "caste". Farma industriju, ali koga tamo konkretno?
Koga da casti bolestan covek kome je tehnika pomogla?
Zasto davati cast lekaru koji je samo pogledao u komp i prepisao ti lek, a to mu i stoji
u opisu radnog mesta?
To i jeste problem sto kod nas vise nema casti,vec samo pohlepe.Jesi li primetila da u drzavnim prostorijama retko gde moze da se vidi Hipokratova zakletva.Ponegde kod privatnika.pali smo toliko da narod umire i od veoma manje opasnih bolesti,a vec od kancera,leukemije i slicnih bolesti tog nivoa,ko zna koliko osoba umre dnevno.sada prave neke spiskove za razne preglede.Bar kada bi postovali i to,vec dodje neko ko moze da plati i eto spisak vise ne vazi.Strasno je sta nam se desava.narodu nece niko da pomogne,a svi traze pomoc od naroda,ili je uzimaju sami ne pitajuci,dal' ko moze ili ne.
 
да им повећа плату овај који шета народ по србији о трошку државе?
не знаш ко је већа фукара..влас' или народ што на то пристаје:sad2:

Tuga i jad.Doslo vreme ko ima para taj ce se i leciti.A doktori su i do sada uzimali pare,a od sada po novom zakonu ce ocekivati od svakog pacijenta da nesto dobiju.
 
Poslednja izmena od moderatora:

уеботе,како си ово удесила. кад сам ја то и на такав начин написала?

од када сам на форуму ни једном нисам пљувала по докторима.
о чем' се овде ради :think:
саћу да питам модерацију
 
Ima mnogo toga sto se ne vidi.Ljudi nose,pecena prasad za novu godinu i Bozic,doktorima,a ubojnice i iscepana drva njihovim roditeljima za zimu.daleko smo mi od pracde i borbe protiv korupcije.

јел те тера неко да носиш?
ако те тера,а ти стисни мода и пријави.
овако, сви носе а после олајавају...
једном у животу након операције м. однела сам част за цело оделење.
значи свим докторима и сестрама вискиће и неке кафе и бомбоњере.
била сам им бескрајно захвална, и мени је то било скроз нормално.
њима није ништа значило,јер су довољно стручни да могу да живе и без мог"мита",
а мени је,немам појма зашто, много значило
 
јел те тера неко да носиш?
ако те тера,а ти стисни мода и пријави.
овако, сви носе а после олајавају...
једном у животу након операције м. однела сам част за цело оделење.
значи свим докторима и сестрама вискиће и неке кафе и бомбоњере.
била сам им бескрајно захвална, и мени је то било скроз нормално.
њима није ништа значило,јер су довољно стручни да могу да живе и без мог"мита",
а мени је,немам појма зашто, много значило
Odraz primitivnosti pojedinaca i nezrelosti drustva.
 
Odraz primitivnosti pojedinaca i nezrelosti drustva.

наравно. тако је било и за време Тита :lol:
другар'це добијале бање,лечиле се у белом свету...
др.,жиле био у дилу са осигуравајућим друштвом па код повреде на раду узимао проценат.
инвалидских пензија к'о у причи из тог времена, а прасића и јагњића колико хоћеш.
да,то су тековине тог система,а и ти си био део њега и зато не пиззди.
 
јел те тера неко да носиш?
ако те тера,а ти стисни мода и пријави.
овако, сви носе а после олајавају...
једном у животу након операције м. однела сам част за цело оделење.
значи свим докторима и сестрама вискиће и неке кафе и бомбоњере.
била сам им бескрајно захвална, и мени је то било скроз нормално.
њима није ништа значило,јер су довољно стручни да могу да живе и без мог"мита",
а мени је,немам појма зашто, много значило
Nit bi im odneo,pa makar znao da cu sutra da okinem,ali poznejem ljude,koji nisu bas,da mogu da priuste tako nesto,nego se zajme da bi to ispunili.Ia sam hteo jednog na Banjici,tada nacelnika odeljenja da roknem pesnicom,nego mi nisu dozvolili,drugi pacijenti iz sobe.Posle kraceg vremena bio sam opet na Banjici,ali samo na pregledu i vidim ga kako seta.Pricao mi je moj doktor da je suspendovan,ali da sad nema nikakve obaveze.rekao sam tom doktoru da me pusti da izadjem da malo porazgovaram u hodniku sa tim kreteno,ali me je ovaj zamolio da ne pravim nista,jer bi sigurno saznao da mi je moj lekar nesto rekao ion bi vise bio u problemu nego ja.tako da sam izbegao konflikt,ali sam morao kada sam prosao pored njega da mu pokazem sta da mi popusi,sto mu nije bilo svejedno pred narodom,a meni je bilo veoma lepo.
 

Back
Top