Pokajanje pred smrt

Kada se ljudi kaju za svoje grehe dok su zdravi, to je vec iskreno. Ali kada se razbole i doktori im kazu da nece jos dugo, onda sam cin kajanja deluje manje iskren, kao da se cini iz straha jer mu vreme dolazi.

Moze li ateista postati teista pred smrt?
Koliko je verovatno iskreno se kajati kada je smrt blizu?
Moja zla baba cijeli zivot isla je u crkvu, a nije bilo poganije zene od nje nadaleko i nasiroko.
Prije nego je izvrnula svoje sotonske papke, po ps-u je dosao svecenik, primila pomazanje, ispovjedila se i sad bi ona kao trebala biti u raju ili sta?
Ako je istina kako katolici vjeruju, onda se nadam da gori u paklu zbog toga sto je savrsena za boravak tamo.
Sto se pokojnog dide tice, on je negdje na pola puta, Limbo znaci, a posto je neki papa taj isti ukinuo, onda ipak pakao da s njom tamo igra kolo.
 
Ко је тај паметњаковић, коме је толико досадно у животу, да је нашао да СУДИ о туђем ПОКАЈАЊУ? и то колико је искрено или не?!
Сад вам, осим атеиста, сметају и они које се КАЈУ, јер по вашем мишљењу, то није довољно искрено, како ви мислите, и како би ви волели да буде?!
.....
Један смртник, дао себи за право да мери туђе кајање....невера....
Уместо радости у вашим срцима, ви се мрштите што се човек покаја?!
 
Ко је тај паметњаковић, коме је толико досадно у животу, да је нашао да СУДИ о туђем ПОКАЈАЊУ? и то колико је искрено или не?!
Сад вам, осим атеиста, сметају и они које се КАЈУ, јер по вашем мишљењу, то није довољно искрено, како ви мислите, и како би ви волели да буде?!
.....
Један смртник, дао себи за право да мери туђе кајање....невера....
Уместо радости у вашим срцима, ви се мрштите што се човек покаја?!
Za druge me nije briga, ali za moju pokojnu, poganu babu sotonskih kopita i racvastog jezika pokajanja nema!
Jos mi samo treba kada odem u raj da nju tamo vidim!
 
Za druge me nije briga, ali za moju pokojnu, pogani babu sotonskih kopita i racvastog jezika pokajanja nema!

ма на тебе нисам ни мислио, него на ове са почетка теме, само си ми улетео испред моје поруке....потпуно те разумем...када су зле бабе у питању, ово моје писаније је не важи!
хахахахахах
 
Kada se ljudi kaju za svoje grehe dok su zdravi, to je vec iskreno. Ali kada se razbole i doktori im kazu da nece jos dugo, onda sam cin kajanja deluje manje iskren, kao da se cini iz straha jer mu vreme dolazi.
Кад би неко нама близак умирао, не би овако резоновали.
Moze li ateista postati teista pred smrt?
Koliko je verovatno iskreno se kajati kada je smrt blizu?
Бог зна. А ми судимо строго кад неког не познајемо.
А када наша вољена особа умире као атеиста, па промени мишљење...
Онда је искрено, зар не ?
 
ма на тебе нисам ни мислио, него на ове са почетка теме, само си ми улетео испред моје поруке....потпуно те разумем...када су зле бабе у питању, ово моје писаније је не важи!
хахахахахах
mislis na ove koji kazu da su lazna, pa jos ako zacine sa prilogom...? zar nema pravo da sumnja?
Ionako je sve to komplet cirkus od početka do kraja svi lažnjaci.
Nije kajanje reci .... ja se kajem.
Pokajanje je kada se iskreno pokajes a onda ako si se iskreno pokajao dusa nema mira jer ti je zao i kajes se za ucinjena (ne)dela.
ako dusa i dalje nema mira, onda se nisi pokajao, nije ti oprosteno?
Ja se zbog nekih stvari kajem i sad iako mislim da mi smrt nije blizu. Valjda.
i dokle mislis da se kajes, a ne pokajes [do kraja]?
Pa možeš se pokajati bilo kad, da rasteretiš savest.
kako? valjda da je opteretim, a ne rasteretim?

==========

ja mislim da vi svi ne pravite razliku izmedju [gorkog ili sa suzama, kao Isav - videti Bibliju] kajanja i pokajanja... a i kako bi je pravili kada ste nepokajani
niko od vas nije opisao - KAKO? ZASTO? za koje grehe? mozda znane, mozda neznane? teskoba, nemoc i nemogucnost, mozda?
 
Poslednja izmena:
znate ono kad se kaze * usao na mala vrata* * ostavio zadnji ulaz*

pokajanje je zadnji ulaz u raj , bar ga tako propagiraju oni koji ga prodaju. ali i oni koji ga kupuju.

sto neko napisa , da sam bog ne bih prihvatio to sto se neko pokaje za nesto , ali religiji to odgovara
 
Кад би неко нама близак умирао, не би овако резоновали.

Бог зна. А ми судимо строго кад неког не познајемо.
А када наша вољена особа умире као атеиста, па промени мишљење...
Онда је искрено, зар не ?
Ne mešam se u takve stvari, odnosno ne mogu odrediti ko se kaje iskreno ili ne. Na Bogu je da sudi. Ja nikada neću znati.
 
Kada se ljudi kaju za svoje grehe dok su zdravi, to je vec iskreno. Ali kada se razbole i doktori im kazu da nece jos dugo, onda sam cin kajanja deluje manje iskren, kao da se cini iz straha jer mu vreme dolazi.

Moze li ateista postati teista pred smrt?
Koliko je verovatno iskreno se kajati kada je smrt blizu?
Kajanje i pokajanje nisu ista stvar.
Čovek se ili pojede živ što je nešto uradio ili crče zbog onoga što nije uradio. E to ti je KAJANJE.

Pokajanje je iskreno žaljenje za onim što si bio, kakav si bio, duboka tuga što si povredio druge ljude, dao bi sve da vratiš vreme i ispraviš to, ali ne možeš.
To ko oseća, njemu Bog oprosti.
 
Ja jos nisam srela osobu koja se iskreno pokajala bilo u vreme zdravlja, bilo u vreme bolesti.
Nije kajanje reci .... ja se kajem.
Pokajanje je kada se iskreno pokajes a onda ako si se iskreno pokajao dusa nema mira jer ti je zao i kajes se za ucinjena (ne)dela.
Ovo si dobro rekla a narocito je dobra definicija pokajanja koju su navela s tim sto smatram da je trebas dopuniti.
Parafraziracu jednog pisca koji kaze da je pokajanje zaljenje za ucinjenog greha ali i ostavljanje tog greha !!!
A zasto ?
Pa badava je tebi zao ako si nesto ukrao kad i dalje krades stoga okolina i dalje trpi stetu zbog tog tvog hobija (ili "posla")...dakle pokajanje je ako ti je zaista zao ti sto si krao ali i da prestanes krasti !!!
 
Poslednja izmena:
Kajanje i pokajanje nisu ista stvar.
Čovek se ili pojede živ što je nešto uradio ili crče zbog onoga što nije uradio. E to ti je KAJANJE.

Pokajanje je iskreno žaljenje za onim što si bio, kakav si bio, duboka tuga što si povredio druge ljude, dao bi sve da vratiš vreme i ispraviš to, ali ne možeš.
To ko oseća, njemu Bog oprosti.
Pazi stvarno,nisam znao... a jesu li ista stvar struja i elektricna energija ...!?? :D
 

Back
Top