Pojedinici koji nisu rodjeni u Srbiji a kandiduju se za najvisu državnu funkciju

Gruban

Buduća legenda
Poruka
35.117
Pojedinici koji nisu rodjeni u Srbiji a kandiduju se za najvisu drzavnu funkciju
Mislim da funkciju predsednika Srbije,to jeste predsednika Republike Srbije.Znam da je takva kandidatura u skladu sa zakonom i misljenja sam da taj zakon ne treba menjati ali nalazim da je tako nešto sasvim neprimereno.
U Americi na primer niko ko nije rodjen na američkom tlu,ne može se kandidovati za predsednika.
Poruka je automatski spojena:

Korisnik Alter_Ego_: podržao je moj stav po ovom pitanju na jednoj drugoj temi a verujem da vas ima još koji tako mislite i osećate.

suave

Aktivan član
Poruka
1.796
Pojedinici koji nisu rodjeni u Srbiji a kandiduju se za najvisu drzavnu funkciju
Mislim da funkciju predsednika Srbije,to jeste predsednika Republike Srbije.Znam da je takva kandidatura u skladu sa zakonom i misljenja sam da taj zakon ne treba menjati ali nalazim da je tako nešto sasvim neprimereno.
U Americi na primer niko ko nije rodjen na američkom tlu,ne može se kandidovati za predsednika.

Korisnik Alter_Ego_: podržao je moj stav po ovom pitanju na jednoj drugoj temi a verujem da vas ima još koji tako mislite i osećate.
Ti to nešto protiv Ponoša?

Poruka
7.620
Gresis. Oni ce biti veci Srbi od Srba. Ako su turcinu krvave ruke poturica je krvav do lakata.
мислиш ако се опет обрну?

биће неки турбосрби као нпр бивше комуњаре....ти прелетачи нам не требају (осим на кратке стазе у неком прелазном периоду)

Perperius

Poznat
Poruka
8.940
Ne upoređuj SAD sa etničkom državom poput Srbije. Dve poptuno različite vrste nacije, građene na različitim osnovama, uopšte dva različita sveta. Istočnoevropske države se veoma razlikuju od tih američkih i afričkih država i nema smisla porediti ih u tom kontekstu. Američki etnicitet kao prvo ni ne postoji, oni pod etnicitetom podrazumevaju rase, za njih su crnci i belci etniciteti a ne rase itd. Srbija je tipična etnička država zasnovana na jednom narodu, cilj je baš poput ostalih entičkih država bilo ujedinjenje jednog naroda bez predefinisanih granica, današnje granice su rezultat isotrijskih okolnosti, mogle su lagano biti veoma drugačije. Zato Srbija nosi ime po srpskom narodu a ne po geografskoj celini ili po moreplovcu Amerigu (poput SAD). Srbija je i po ustavu matična zemlja i svih Srba izvan Srbije. Slično postoji i kod ostalih etničkih zemalja, zato etničke zemlje imaju pojam "nacionalnih manjina", to ne postji u SAD. SAD ne poznaje pojam kulturoloških etniciteta, a nacionalna svest za njih znači isključuvo državljanstvo. SAD je stvorena na modernoj ideji a ne na kulturološkoj/istorijskoj/nacionalnoj/etničkoj osnovi popu Srbije. Svako ko bi se preselio u Severnu Ameriku i uključio u stvaranje američke nacije postao bi Amerikanac, a da bi neko bio Srbin morao se roditi kao Srbin i samim tim pripadati srpskoj kulturi.

Poslednja izmena:

Stevcina zabica

Stara legenda
Supermoderator
Poruka
96.673

cudo te nije ovo mucilo kad se Vojo kandidovao za predsednika :malav:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.