Pojava svetkovanja NEDELJE kao dana odmora kod nekih hriscana?

Shvatam Nedelju kao dan Crkvene službe .
Prvi dan stvaranja .
A da li će se neko posle Službe odmarati , provoditi u prirodi ili raditi odredjen kućni posao to je drugo.
Na oba dana , i Subotu i Nedelju poslodavci ili nekad robovlasnici ( po Kanonu koji važi za sve ) nisu smeli da traže da radnik radi na te dane . Svaki radnik je morao biti tad na te dane oslobodjen od ropskog rada .
Danas traže da rade a ne bi trebalo osim onih gde je posao neizostavan .
E , da li je danas uopšte taj i taj dan , nadamo se da jeste neko redovno računao .
 
Shvatam Nedelju kao dan Crkvene službe .
Prvi dan stvaranja .
A da li će se neko posle Službe odmarati , provoditi u prirodi ili raditi odredjen kućni posao to je drugo.
Na oba dana , i Subotu i Nedelju poslodavci ili nekad robovlasnici ( po Kanonu koji važi za sve ) nisu smeli da traže da radnik radi na te dane . Svaki radnik je morao biti tad na te dane oslobodjen od ropskog rada .
Danas traže da rade a ne bi trebalo osim onih gde je posao neizostavan .
E , da li je danas uopšte taj i taj dan , nadamo se da jeste neko redovno računao .
Zvanicno, u Srbiji se radi nedeljom, i ne postuje se Hriscanstvo...
 
A ti kao ne znaš da je Bog prvi put zapovijedio Jevrejima svetkovanje subote u pustinji? :D
Jednom prilikom Isus kaze sledece reci:

Marko 2:27 I govoraše im: Subota je STVORENA čoveka radi, ( asama)a nije čovek subote radi.

Sta kaze ovde Isus?
Rec covek hebrejski znaci Sdam.
Isus citira 1 Mojsijevu 2 glavu stvaranje

Isus kaze da je subota stvorena za coveka za Adama. Sto znaci da ju je on svetkovao. Vise nam ne treba.
I da su ljudi, to jest Adam i njegovo potomstvo trebali da ju svetkuju citave vecnosti zauvek...
To je dokaz da ju je Adam svetkovao i njegovo potomstvo i svi za koje smo citali da Bozja rec kaze da su postovali Bozje zakone do izrailja...
 
Jednom prilikom Isus kaze sledece reci:

Marko 2:27 I govoraše im: Subota je STVORENA čoveka radi, ( asama)a nije čovek subote radi.

Sta kaze ovde Isus?
Rec covek hebrejski znaci Sdam.
Isus citira 1 Mojsijevu 2 glavu stvaranje

Isus kaze da je subota stvorena za coveka za Adama. Sto znaci da ju je on svetkovao. Vise nam ne treba.
I da su ljudi, to jest Adam i njegovo potomstvo trebali da ju svetkuju citave vecnosti zauvek...
To je dokaz da ju je Adam svetkovao i njegovo potomstvo i svi za koje smo citali da Bozja rec kaze da su postovali Bozje zakone do izrailja...
Isus tu ne citira Mojsija. Opasno lažeš.
Drugo, tekst je pisan na grčkom a Isus je govorio aramejski.
Treće, poenta njegovih riječi je da ne treba robovati suboti (kao što rade adventisti) vec da ona treba sa sluzi na dobrobit covjeka. Nikakve to veze nema s Adamom i Evom.

Kao sto sam vec pitao Robija, otkud u rajskom vrtu zakon kada je on dat zbog grijeha?
 
Kao sto sam vec pitao Robija, otkud u rajskom vrtu zakon kada je on dat zbog grijeha?
A jel ti mislis da je u raju vladalo BEZZAKONJE ???
U raju je ocito bilo ono duhovno stanje za koje je Bog jasnop rekao da ce ponovo biti slucaj u vecnosti - Bog ce im zapisati zakone svoje u srcima ljudskim.
Da su ljudi tacno znali Bozji zakon i sta znaci ciniti zlo mnoooogo pre Mojsija vidimo iz sledeceg izvestaja:

1 Mojs.4,6.7:
":..Tada reče Gospod Kajinu: što se srdiš? što li ti se lice promijeni?
Nećeš li biti mio, kad dobro činiš? a kad ne činiš dobro, grijeh je na vratima. A volja je njegova pod tvojom vlašću, i ti si mu stariji..."

Jel ti sad konaco jasno ?
 
Isus tu ne citira Mojsija. Opasno lažeš.
Drugo, tekst je pisan na grčkom a Isus je govorio aramejski.
Treće, poenta njegovih riječi je da ne treba robovati suboti (kao što rade adventisti) vec da ona treba sa sluzi na dobrobit covjeka. Nikakve to veze nema s Adamom i Evom.

Kao sto sam vec pitao Robija, otkud u rajskom vrtu zakon kada je on dat zbog grijeha?
Pa da proverimo ko laze ti ili ja?

Isus kaze za subotu stvorena za coveka.
Isus je jevrejin.

Kada je to stvorena??
Odgovori nam to argunentovano.
Ja sve argunentujem ti ne.

I koji jezik govori jevrejin?
Jovan 19,19Pilat pak napisa i natpis i metnu na krst; i bješe napisano: Isus Nazarećanin car Judejski.
Jovan 19,20I onaj natpis čitaše mnogi od Jevreja; jer mjesto bješe blizu grada gdje razapeše Isusa; i bješe napisano Jevrejski, Grčki, Latinski.
 
uvek su hriscani svetkovali nedelju..kakvo je to pitanje!
Za sta oduvek?
Kao dan odmora?
Od uvek znaci od biblijskih novozavetnih vremena.
Evo praksa prvih hriscana:
Luka 23,56Vrativši se pak pripraviše mirise i miro; i u subotu dakle ostaše na miru po zakon

Luka 4,16I dođe(Isus) u Nazaret gdje bješe odrastao, i uđe po običaju svome u dan subotni u zbornicu, i ustade da čita.


Djela apostolska 13,42A kad izlažahu iz zbornice Jevrejske, moljahu neznabošci da im se ove riječi u drugu subotu govore.

Djela apostolska 13,44A u drugu subotu sabra se gotovo sav grad da čuju riječi Božije.

Djela apostolska 13,14A oni otišavši iz Perge dođoše u Antiohiju Pisidijsku, i ušavši u zbornicu u dan subotni sjedoše.
Djela apostolska 16,13A u dan subotni iziđosmo iz grada k vodi gdje bješe bogomolja; i sjedavši govorismo k ženama koje se bijahu sabrale.
 
Za sta oduvek?
Kao dan odmora?
Od uvek znaci od biblijskih novozavetnih vremena.
Evo praksa prvih hriscana:
Luka 23,56Vrativši se pak pripraviše mirise i miro; i u subotu dakle ostaše na miru po zakon

Luka 4,16I dođe(Isus) u Nazaret gdje bješe odrastao, i uđe po običaju svome u dan subotni u zbornicu, i ustade da čita.


Djela apostolska 13,42A kad izlažahu iz zbornice Jevrejske, moljahu neznabošci da im se ove riječi u drugu subotu govore.

Djela apostolska 13,44A u drugu subotu sabra se gotovo sav grad da čuju riječi Božije.

Djela apostolska 13,14A oni otišavši iz Perge dođoše u Antiohiju Pisidijsku, i ušavši u zbornicu u dan subotni sjedoše.
Djela apostolska 16,13A u dan subotni iziđosmo iz grada k vodi gdje bješe bogomolja; i sjedavši govorismo k ženama koje se bijahu sabrale.
subotu slave subotari i Jevreji kao sveti dan, hriscani tj. pravoslavni i katolici slave nedelju..jer tad je Hristos Vaskrsao!
 
subotu slave subotari i Jevreji kao sveti dan, hriscani tj. pravoslavni i katolici slave nedelju..jer tad je Hristos Vaskrsao!
Ne govorimo o tome ko slavi.
Brani li im neko?
Vec kako i zasto je doslo do toga.
Idi ti i slavi sta hoces slobodno.
Ako si mislio da ti neko brani, evo sad mozes slobodno.

Isus Navin 24,15Ako li vam nije drago služiti Gospodu, izberite sebi danas kome ćete služiti: ili bogove kojima su služili oci vasi, ili bogove Amoreja; a ja i dom moj služićemo Gospodu.
 
Ne govorimo o tome ko slavi.
Brani li im neko?
Vec kako i zasto je doslo do toga.
Idi ti i slavi sta hoces slobodno.
Ako si mislio da ti neko brani, evo sad mozes slobodno.

Isus Navin 24,15Ako li vam nije drago služiti Gospodu, izberite sebi danas kome ćete služiti: ili bogove kojima su služili oci vasi, ili bogove Amoreja; a ja i dom moj služićemo Gospodu.
naravno, svako bira ono sta slavi i u sta ce da veruje!
 
Ma jok,kakvi zakazala , odlicno funkcionise...
Evo testa da proverimo dali je to zaista tako:

1. Daj mi objasni kako i na koji je nacin subota iz 4-te zapovesti bila sjen na Isusa Hrista ?

i

2. Dali znas koliko kategorija subota je postojalo u Mojsijevom zakonom i koja je razlika izmedju njih u odnosu na vreme kada su uspostavljene ?



Malu pomoc - na osnovu tog teksta jasno je da se radi o subotama koji su direktno ili indirektno bile sastavni deo zakona o prinosenju krvnih zrtava stoga su simbolizirali ili bili sjen od onog sto je trebalo doci a to je tijelo Hristovo koje se prinelo na zrtvu i sve su TE subote OSIM JEDNE jevrejima date kasnije dok je TA JEDNA bila data jos u toku stvaranja.
Ali da ti ne sugerisem,tvoj je red da mi odgovoris to sto sam te pitao.
Dakle ??? :kafa:
Sve je ukinto sem subote,
samo sto to ne pise
u Bibliji nego vam otrkila Jeca Pereca. :rotf: :hahaha:
 
A jel ti mislis da je u raju vladalo BEZZAKONJE ???
U raju je ocito bilo ono duhovno stanje za koje je Bog jasnop rekao da ce ponovo biti slucaj u vecnosti - Bog ce im zapisati zakone svoje u srcima ljudskim.
Da su ljudi tacno znali Bozji zakon i sta znaci ciniti zlo mnoooogo pre Mojsija vidimo iz sledeceg izvestaja:

1 Mojs.4,6.7:
":..Tada reče Gospod Kajinu: što se srdiš? što li ti se lice promijeni?
Nećeš li biti mio, kad dobro činiš? a kad ne činiš dobro, grijeh je na vratima. A volja je njegova pod tvojom vlašću, i ti si mu stariji..."

Jel ti sad konaco jasno ?
Baki, u Edenu nije bilo greha,
samim tim ni potrebe za Zakonom.
Imate šum u komunikaciji na relaciji Njujork - Prilep. :rotf: :rotf:
 
2. Mojsijeva 20,11Jer je za šest dana stvorio Gospod nebo i zemlju, more i što je god u njima; a u sedmi dan počinu; zato je blagoslovio Gospod dan od subotni i posvetio ga.

A sada ti nama citiraj uspostavljanje nedelje..
Ne treba tu da citiras nista.Nedelja je dan kad je nastao svet i treba ga slaviti. Pa kasnije u nedelju pobedjena je smrt.Kako da se ne slavi.U subotu se odmaras od rada a u nedelju festa.E moze tako
 
PONUDA SKORO 3000 EURA.

Ponuda vazi 15 minuta...


Eto dajem pravoslavciima 999 eura ko mi navede biblijski tekst koji kaze da se desila promena sa subote na nedelju.

Dodatni 999 za tekst u biblijo gde apostoli ili Isus kazu, danas je nedelja dan odmora odmarajte to je sedmi dan.


Dodatnih 999 za tekst u bibliji koji kaze, danas je nedelja slavite taj dan kao dan vaskrsenja.

3 × 999 = 2997...

Ako ne, onda cutite zauvek...
Niko vam ne brani, ali Bogu vi ne sluzite.

Pa izvolite.
 
PONUDA SKORO 3000 EURA.

Ponuda vazi 15 minuta...


Eto dajem pravoslavciima 999 eura ko mi navede biblijski tekst koji kaze da se desila promena sa subote na nedelju.

Dodatni 999 za tekst u biblijo gde apostoli ili Isus kazu, danas je nedelja dan odmora odmarajte to je sedmi dan.


Dodatnih 999 za tekst u bibliji koji kaze, danas je nedelja slavite taj dan kao dan vaskrsenja.

3 × 999 = 2997...

Ako ne, onda cutite zauvek...
Niko vam ne brani, ali Bogu vi ne sluzite.

Pa izvolite.
Postavke su ti pogrešne. Nije Biblija jedini izvor vjerskog učenja. Vi tvrdite da jeste iako nemate uporište za to. Ali fora je da ni sami ne poštujete Sola scripturu već se pozivate na Elenu Vajt da je tobože subota svetkovana još u Edenu (a to nigdje ne piše).
 

Back
Top