Pojava svetkovanja NEDELJE kao dana odmora kod nekih hriscana?

mnemozina

Ističe se
Poruka
2.201
Nije nedelja sedmi dan, nego subota. Irelevantno, jer subota vazi samo za Judaizam.

Razumem, subota jeste sedmi dan, ja to nisam ni porekla mojim postom. Samo sam objasnila robiveku kako su subota i nedelja Hristovog vaskrsenja povezane. Za hriscane je TA nedelja vaskrsenja sedmi dan jer izmedju petka i nedelje je nista, praznina bez Hrista.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.443
Dakle ponudio sam 2997 Evra ko mi u Bibliji pokaze da je nedelja 7 dan odmora.
Ko pokaze tekst koji uzdize nedelju na dan odmira ili vaskrsenja ili tekst koji kaze da se desila promena itd, itd.

Nismo ga dobili.

Sto je jasan dokaz cak i laicima da nedelja nema veze sa Hristom, apostolima i Biblijom.
Ona kasnije nastaje kao takva.
Na pocetku sam unazaad naveo i gomilu istorijskih dokaza.

Ja nemam nista protiv da ljudi svetkuju ili ne svetkuju bilo koji dan.
Kako im volja.
Ali ovaj dan nedelja, nema veze sa izvornim prvim Hriscanstvom.
Sa Hristom i apostolima.
Treba pokazati istinu.
Ali ko misli da ima veze.
Neka mu bude.
Ali nema.

Sa Teoloske tacke gledista uvodjenjem nedelje ba mesto 4 Bozje zapovesti ima za cilj sledece:
Ko krsi jednu zapovest, krsi celi zakon.

Jakov 2,10Jer koji sav zakon održi a sagriješi u jednome, kriv je za sve,

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Dakle ponudio sam 2997 Evra ko mi u Bibliji pokaze da je nedelja 7 dan odmora.
Ko pokaze tekst koji uzdize nedelju na dan odmira ili vaskrsenja ili tekst koji kaze da se desila promena itd, itd.

Nismo ga dobili.

Sto je jasan dokaz cak i laicima da nedelja nema veze sa Hristom, apostolima i Biblijom.
Ona kasnije nastaje kao takva.
Na pocetku sam unazaad naveo i gomilu istorijskih dokaza.

Ja nemam nista protiv da ljudi svetkuju ili ne svetkuju bilo koji dan.
Kako im volja.
Ali ovaj dan nedelja, nema veze sa izvornim prvim Hriscanstvom.
Sa Hristom i apostolima.
Treba pokazati istinu.
Ali ko misli da ima veze.
Neka mu bude.
Ali nema.

Sa Teoloske tacke gledista uvodjenjem nedelje ba mesto 4 Bozje zapovesti ima za cilj sledece:
Ko krsi jednu zapovest, krsi celi zakon.

Pa ti kršiš skoro svih 613 odredbi Zakona. Nisi obrezan, ne kamenuješ, ne svetkuješ jevrejske praznike, ne koristiš lopaticu. :lol:

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.443
Pa ti kršiš skoro svih 613 odredbi Zakona. Nisi obrezan, ne kamenuješ, ne svetkuješ jevrejske praznike, ne koristiš lopaticu. :lol:
Nr soamuj.
Nije te sramota da se javljas posle ovakve bruke?
Dokazao sam sve sto sam govorio.
Nisi smeo da prihvatis izazov jer si svestan da je ono sto ovde pisem istina.

Tvoj izbor.

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Nr soamuj.
Nije te sramota da se javljas posle ovakve bruke?
Dokazao sam sve sto sam govorio.
Nisi smeo da prihvatis izazov jer si svestan da je ono sto ovde pisem istina.

Tvoj izbor.
Znači, po tom kriterijumu si proklet oko 600 puta. Za svaku odredbu Zakona koju ne primjenjujes.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.443
Znači, po tom kriterijumu si proklet oko 600 puta. Za svaku odredbu Zakona koju ne primjenjujes.

Evo za tebe produzavam do ponoci.

Samo za Nezgodnog.
Do ponoci.

SAMO ZA NEZGODNOG.
Nezgodna ponuda...

PONUDA SKORO 3000 EURA.

Eto dajem Nezgodnom 999 eura ako mi navede biblijski tekst koji kaze da se desila promena sa subote na nedelju.

Dodatni 999 za tekst u bibliji gde apostoli ili Isus kazu, danas je nedelja dan odmora odmarajte to je sedmi dan.

Dodatnih 999 za tekst u bibliji koji kaze, danas je nedelja slavite taj dan kao dan vaskrsenja.

3 × 999 = 2997...

I jos pride ono sto bi volio vise od para, uz to da zauvek napustim forum ako ispuni ove 3 stvari gore..

U protivnom ako Nezgodni ne bude prihvatio izazov i dao ove 3 stvari koje se gore traze, ako je covek neka odustane onda od svoje moderstorske delatnosti.

Pa izvoli.

Neko ti placa da ga demsntujes a ti neces??

P

Pojela maca

Gost
Evo za tebe produzavam do ponoci.

Samo za Nezgodnog.
Do ponoci.

SAMO ZA NEZGODNOG.
Nezgodna ponuda...

PONUDA SKORO 3000 EURA.

Eto dajem Nezgodnom 999 eura ako mi navede biblijski tekst koji kaze da se desila promena sa subote na nedelju.

Dodatni 999 za tekst u bibliji gde apostoli ili Isus kazu, danas je nedelja dan odmora odmarajte to je sedmi dan.

Dodatnih 999 za tekst u bibliji koji kaze, danas je nedelja slavite taj dan kao dan vaskrsenja.

3 × 999 = 2997...

I jos pride ono sto bi volio vise od para, uz to da zauvek napustim forum ako ispuni ove 3 stvari gore..

U protivnom ako Nezgodni ne bude prihvatio izazov i dao ove 3 stvari koje se gore traze, ako je covek neka odustane onda od svoje moderstorske delatnosti.

Pa izvoli.

Neko ti placa da ga demsntujes a ti neces??
Ne prinosite više žrtve zaludne; na kad gadim se; a o mladinama i subotama i o sazivanju skupštine ne mogu podnositi bezakonja i svetkovine.

Na mladine vaše i na praznike vaše mrzi duša moja, dosadiše mi, dodija mi podnositi.

E kad ste i bogu dojadili da izrekne ovake reci gadi mi se subota sta ima tu vise da se kaze na ovoj temi.

H

Hočanin

Gost
Problem kod nekih protestantskih denominacija je što imaju sadukejski stav. Jednom prilikom su ga pitali (kao i fariseji) "Ako si ti Hristos reci nam otvoreno?"
Nisu mu verovali jer Ga nisu razumeli i to ih mučilo, "Dokle ćeš mučiti duše naše?"
Oni (moderni sadukeji) traže eksplicitno stih kao dokaz "Gde je Hristos rekao da se Nedelja praznuje". Za njih je to mučenje.
Nakon zajedničkog života, pošto su sve to primili od Hrista, apostoli nisu imali ni najmanju dilemu da li posle Hristovog vaskrsenja praznovati subotu ili nedelju. Hrist nije imao potrebu da im tako nešto kaže, kao što nije imao potrebu da otvoreno kaže farisejima i sadukejima: "Ja sam Hristos".

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448
Ne prinosite više žrtve zaludne; na kad gadim se; a o mladinama i subotama i o sazivanju skupštine ne mogu podnositi bezakonja i svetkovine.

Na mladine vaše i na praznike vaše mrzi duša moja, dosadiše mi, dodija mi podnositi.

E kad ste i bogu dojadili da izrekne ovake reci gadi mi se subota sta ima tu vise da se kaze na ovoj temi.
Sad će @Glasnik. da ti objasni da to ne važi. :roll: Ili da se odnosi na ponedjeljak a ne na subotu.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.443
Problem kod nekih protestantskih denominacija je što imaju sadukejski stav. Jednom prilikom su ga pitali (kao i fariseji) "Ako si ti Hristos reci nam otvoreno?"
Nisu mu verovali jer Ga nisu razumeli i to ih mučilo, "Dokle ćeš mučiti duše naše?"
Oni (moderni sadukeji) traže eksplicitno stih kao dokaz "Gde je Hristos rekao da se Nedelja praznuje". Za njih je to mučenje.
Nakon zajedničkog života, pošto su sve to primili od Hrista, apostoli nisu imali ni najmanju dilemu da li posle Hristovog vaskrsenja praznovati subotu ili nedelju. Hrist nije imao potrebu da im tako nešto kaže, kao što nije imao potrebu da otvoreno kaže farisejima i sadukejima: "Ja sam Hristos".
Bravooo.
Znaci priznajes da nema stih!!
Za takvo vazno ucenje nema ni a od njega?

Nisu saduceji trszili stih vec obhasnjenje, a Isus im je uvek citirao stih za njihova izmisljenha ucenja. i tvrdjenja

Eto ja cu reci da je bog dao ponedeljak kao dan idmora.
A ti ako trazis stih da ti to potvrrdm onda je to dokaz da sam ja u pravu a ti nisi.
Jos kada ti dam ime Saducej to je jos veca potvrda da sam ja u pravu?

Takve jeftine fore mozes da prodajes samo nekim naivnim laicima.

Marko 9,13Ali vam kažem da je i Ilija došao i učiniše s njim šta htjedoše kao što je pisano za njega.
Marko 14,21Sin čovječij dakle ide kao što je pisano za njega; ali teško onome čovjeku koji izda sina čovječijega; bolje bi mu bilo da se nije rodio onaj čovjek.
Marko 14,27I reče im Isus: svi ćete se vi sablazniti o mene ovu noć; jer je pisano: udariću pastira i ovce će se razbjeć
Da vam nije i Isus Saducej?
Eeeeee

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
63.118

NEzgodan

Elita
Poruka
23.448

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
63.118
Kad ih satjeraš u ćošak, onda te zatrpaju nepovezanim citatima kako bi se izvukli iz nezgodne situacije. To im je kao dimna bomba.
znaš šta, ponos i arogancija vrlo neugodna, ubedili ih menadžeri da su shvatili sve i sad se susreću sa temama o bibliji o kojim pojma nemaju a žele da se prikažu kao da imaju i zabašure stihovima.
međutim sektolozi su to dobro proučili i ko je informisan već to vidi.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.443
Zanimljivo kako posle katastrofalnog poraza pricate o sebi kao pobednicima i najvecim strucnjacima.
To mora da je strasno dusevno stanje kada covek dodje dotle da mora da blefira.
Ona 2 svedoka muce mnogo...
Eh ti stihovi i ta 2 svedoka.

Pokusajte da shvatite da hriscanstvo nije takmicenje.
Vec trazenje istine.
Jer ce nas samo istina izbaviti.
To je moj cilj da budete, budemo, spaseni, ne takmicenje.

Jovan 8,32I poznaćete istinu, i istina će vas izbaviti.

Inace ce bez istine svi propasti.
Pitanje je zivota i smrti ne pobedjivanje.

Jer me ljubav Bozja nagoni.
2. Korincanima 5,14Jer ljubav Božija nagoni nas, kad mislimo ovo: ako jedan za sve umrije, to dakle svi umriješe.

Raznosač pica

Primećen član
Banovan
Poruka
568
Zanimljivo kako posle katastrofalnog poraza pricate o sebi kao pobednicima i najvecim strucnjacima.

Vec trazenje istine.

2. Korincanima 5,14Jer ljubav Božija nagoni nas, kad mislimo ovo: ako jedan za sve umrije, to dakle svi umriješe.
Tebe nagoni jedino
finansijska rentabilnost
parohijskog meniđera. :rotf: :hahaha:

C

Cvrc na kub

Gost

Vec trazenje istine.

Istina je da u toj tvojoj farmerskoj verskoj zajednici nema istine i da te to nije spasilo i niti će. Mora da je strasno duhovno stanje kad moraš da blefiraš samog sebe da hoće.

Poslednja izmena od moderatora:
C

Cvrc na kub

Gost
Samo Hristos spadava.
Ne zajednice i crkve.
Pokusaj da se oslobodis toga i uhvatis za Hrisza direktno.
Zato li citiraš 99% Mojsija i ranije proroke i drziš njihove nevažeće zakone mimo svih hrišćana? I još veruješ da ti je duša smrtna i da bi tu glupost opravdso izvrnuto citiraš Isusove reči? Jesi li se oslobodio 10% bruto mesečno? Stalo ti do istine?