Pojacana kiselina u zeludcu

red boy

Zainteresovan član
Poruka
353
Imao sam ponekad ovaj problem ,medjutim u zadnjih 2-3 nedelje svakog drugog dana.
Pocinje i nocu da se javlja, pa me par puta i probudilo... Cak se desava da koristim tabletu Altacid i ne pomaze...
U zadnjih par dana pocinjem da pijem vise vode po propisu : 2 case pola sata pre obroka... Situacija se malo popravila ali ne skroz.
Da li imate neki savet po ovm pitanju (navike da menjam ,tablete... ) ??
Posto sam zaposljen nemam vremena da se cimam do doktora, pa sam zeleo da cujem prvo savet ...
Mozda ne moram da se cimam.
 
Da...da...ja nemam kiselinu, ali moji u prodici imaju, pošto sam čula za taj čaj od mnogih, ja im stalno svetujem....i ima neka biljka "debela koka" ili "luda koka", nisam sigurna, ali sam sigurna da je koka u pitanju...kažu da oni koji imaju čir, žvaćući nju otklanjaju čir za par nedelja

Ne znam za tu koku, ali moj ćale je imao dosta problema sa želucem i kiselinom. I ta podubica ga je spasila. Pije se pre svakog obroka po jedna šolja hladnog čaja. Gorak je u đavola...ali jako delotvoran.
 
Imao sam ponekad ovaj problem ,medjutim u zadnjih 2-3 nedelje svakog drugog dana.
Pocinje i nocu da se javlja, pa me par puta i probudilo... Cak se desava da koristim tabletu Altacid i ne pomaze...
U zadnjih par dana pocinjem da pijem vise vode po propisu : 2 case pola sata pre obroka... Situacija se malo popravila ali ne skroz.
Da li imate neki savet po ovm pitanju (navike da menjam ,tablete... ) ??
Posto sam zaposljen nemam vremena da se cimam do doktora, pa sam zeleo da cujem prvo savet ...
Mozda ne moram da se cimam.
Pa ovako bez cimanja,izbacis iz hrane ljuto,kiselo,slatko,gazirano,slano,papriku,pepermint,cokoladu.ako i posle 30 dana tegobe perzistiraju moras se javiti lekaru,dalje ce on znati sta da ti radi.
Neki lekovi tipa aminofilina,amlodipina izazivaju gorusicu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Imao sam ponekad ovaj problem ,medjutim u zadnjih 2-3 nedelje svakog drugog dana.
Pocinje i nocu da se javlja, pa me par puta i probudilo... Cak se desava da koristim tabletu Altacid i ne pomaze...
U zadnjih par dana pocinjem da pijem vise vode po propisu : 2 case pola sata pre obroka... Situacija se malo popravila ali ne skroz.
Da li imate neki savet po ovm pitanju (navike da menjam ,tablete... ) ??
Posto sam zaposljen nemam vremena da se cimam do doktora, pa sam zeleo da cujem prvo savet ...
Mozda ne moram da se cimam.

Zao mi je ali ovde ne mozete dobiti terapiju koju bi vam prepisao dr. u svojoj ordinaciji,zato hteli ne hteli morate da se cimate,jer ovde mozete dobiti samo savet druge vrste ali ne i lekove.
 
Imao sam ponekad ovaj problem ,medjutim u zadnjih 2-3 nedelje svakog drugog dana.
Pocinje i nocu da se javlja, pa me par puta i probudilo... Cak se desava da koristim tabletu Altacid i ne pomaze...
U zadnjih par dana pocinjem da pijem vise vode po propisu : 2 case pola sata pre obroka... Situacija se malo popravila ali ne skroz.
Da li imate neki savet po ovm pitanju (navike da menjam ,tablete... ) ??
Posto sam zaposljen nemam vremena da se cimam do doktora, pa sam zeleo da cujem prvo savet ...
Mozda ne moram da se cimam.

I ja sam imao taj problem i pokušavao ga rešavati na isti način kao i ti, medjutim, stvar se toliko iskomplikovala da sam ipak morao otići kod gastroenterologa. Dobio sam odgovarajuću terapiju, neću je navesti jer je svaki pacijent slučaj za sebe, lečenje je trajalo oko 6 meseci, sada više nemam problema, ponekad ( 1 u par meseci) kada je osetim, uzmem par tableta Rupuruta koje reše problem. Medjutim ono što morate znati to je da kiselina može da vam nagrize sluzokožu jednjaka i da vam tu napravi ozbiljan problem jer je sluzokoža jednjaka potpuno drugačije strukture ( nežnija) od sluzokože želudca. Zato, put pod noge pa kod čika doce,BOLJE SPREČITI NEGO LEČITI :)
 
I ja sam imao taj problem i pokušavao ga rešavati na isti način kao i ti, medjutim, stvar se toliko iskomplikovala da sam ipak morao otići kod gastroenterologa. Dobio sam odgovarajuću terapiju, neću je navesti jer je svaki pacijent slučaj za sebe, lečenje je trajalo oko 6 meseci, sada više nemam problema, ponekad ( 1 u par meseci) kada je osetim, uzmem par tableta Rupuruta koje reše problem. Medjutim ono što morate znati to je da kiselina može da vam nagrize sluzokožu jednjaka i da vam tu napravi ozbiljan problem jer je sluzokoža jednjaka potpuno drugačije strukture ( nežnija) od sluzokože želudca. Zato, put pod noge pa kod čika doce,BOLJE SPREČITI NEGO LEČITI :)
Kiselina u normalnim uslovima ne treba da bude prisutna nigde blizu jednjaka. Ukoliko je to slučaj, potrebno je otići kod gastroenterologa (GERB).
 
У јеее, први пост и одмах реклама. Мене понекад ухвати "киселина" у желуцу и само попијем мало чесмоваче и проблем решен. (или заташкан)..но после тога немам проблема неколико месеци.
 
Да, заташкан. Синоћ нисам спавао, данас цео дан на послу киселина до грла. Знам да морам доктору али док не одем може ли ми неко препоручити таблете за прву руку. Ранисан не помаже.
 

Back
Top