Pohod Azijskih dzinova

1. Ви би хтели да појам нације СРБИ буде ДРЖАВЉАНСТВО А НЕ НАЦИЈА

Нација свој највиши облик испуњења остварује у виду државотворности, односно организовања државе. Питање добијања држављанства од стране других је посебно питање, и остави га по страни за неку другу дискусију....

2. Одакле вам та сулуда идеја да некога ко се изјашњава као Бошњак (а то му је
признао цео свет) претопите у Србина муслиманске вере ???

Ствар етничке припадности која је ПРИВАТНЕ ПРИРОДЕ а код нас се у последњих 15 година потпуно накарадно поистовећује 100% са националношћу. За функционисање јавних органа је битна националност у смислу држављанства, док етничка припадност потпуно остаје у приватном домену. Добро функционисање јавних органа је од кључног значаја за очување данас МОДЕРНЕ државности, а самим тим и НАЦИЈЕ ! Значи Р. Л. је Србин по националности, а може тврди да је Бошњак по етничкој припадности, или шта већ....


3. Одакле вам та сулуда идеја да некога Хрвата претопите у Србина католичке
вере. Није ни чудо што неки теоретичари тумаче да су Срби ХЕГЕМОНИСТИ.

Разлучи већ једном мировско од црквеног :roll:
И понављам ни Србија ни Хрватска данас НИСУ ЦРКВЕНЕ нити државе било каквог другог ЕКЛЕЗИЈАЛНОГ ТИПА ! (или духовне, каквим себе назива рецимо Иран, где човек засигурно не може бити њен држављанин ако није муслиман :roll: )
Иначе реч ХЕГЕМОНИЗАМ, јесте управо комуњарска подвала коју су први почеле да пласирају усташе како би оквалификовали Србе, а онда се ланчано надовезали и Словенци, Македонци, и на крају Црногорци и муслимани. То је радило у ондашњој земљи Краљевини, зато што су били фрустрирани српским монархом, а у СФРЈ су им отворена широм врата укидањем административних округа и бановина и стварањем република. Сад могу да дувају у празно јер су Срби своји на своме. Заборави то, то је прошлост !
_____________________________________________________________________________

Обрати пажњу на ове речи еремита: Ако обрнемо ствари по твом схватању, можда ћемо сачувати нацију, али ћемо засигурно изгубити државу као тековину и апарат који су не без разлогавутемељили још наши прадедови !
 
еремита:
1. Ви би хтели да појам нације СРБИ буде ДРЖАВЉАНСТВО А НЕ НАЦИЈА... то
је до сада највећи АНТИСРПСКИ СТАВ изражен на овом форуму, одвратна
левичарска подметачина..... Срамота !


Ооо, не знам од када се то неко осуђује на основу свог израженог става. Не знам од кога нам је то остало ? :-o

:mrgreen:
 
Zarathustra:
@Дух Секире

Немој да трошиш енергије са људима којима је манир да се са свима посвађају на форуму а не да разговарају разложно (типа, заговараш то и то, ја ти одговорим штуро, а прилепим ти пет етикета -сатаниста, левичар, марксиста, човекомрзац). Уосталом претпостављам да је већина њих велики фан секташке издавачке куће Ихтус (која је као шатро за православље) од које су и покупили све сумануте идеје које трпају под капу "креационизма".... :evil: :evil: :evil:
Добро си им и рекао идеја креације је нешто сасвим друго, а креационизам као покрет је дошао из САД и са њим СПЦ нема ама никакве везе :evil: ....

Укратко -ставови које износи еремита ће најбрже одвести Србију на границе 1878., а они такође несвесно иду на руку тези оне србомрзачке шиптарчине што тврди да је наша тежња да остваримо да православац на Балкану = СРБИН (!?)На жалост, такви људи не схватају смисао ни грађанске државе нити било каквог утицаја Француске револуције на поредак данашњих држава........
АЛО, 21. ВЕК ЈЕ ЗАКУЦАО НА ВРАТА !

Србија је, барем још увек, секуларна држава !


P. S. Још једна ствар: овакви људи не разумеју да разговарамо о практичним решењима државног и националног питања, а не нешто ФУНДАМЕНТАЛНО од некада, сада, заувек за вијеке вијекова

- Веома духовито, прво ме оптужиш да се свађам и да лепим по 5 етикета, а онда Ти мени залепиш 10.

- Како ја могу да трпам било шта "под капу креационизма" када сам припадник СПЦ? Очигледно си површно прочитао а о креационизму смо расправљали на теми о Боливији

- Нисам никакав "фан" ИХТУС-а али имам неке књиге др Р.Ђурђевића, уосталом оне се продају и у књижарама СПЦ, какве он везе има са "сектом"??? Или је за Тебе и СПЦ = секта ???

- Ако сваког ПРАВОСЛАВНОГ СРБИНА прогласиш човеком из времена 1878. онда
ОК, нема проблема. Француску револуцију уопште немам ни намеру "да разумем", а оно што заборављаш је ЧИЊЕНИЦА ДА СУ СРБИ ПРАВОСЛАВНЕ ВЕРОИСПОВЕСТИ ЗНАЧАЈНА ВЕЋИНА У СРБИЈИ и да ће они прресудно утицати на будуће уређење државе а не Француска револуција.

п.с.
Ја супротстављам своје мишљење - додуше увек оштро, али то се не може назвати свађом, него жешћом расправом.
 
Zarathustra:
Нација свој највиши облик испуњења остварује у виду државотворности, односно организовања државе. Питање добијања држављанства од стране других је посебно питање, и остави га по страни за неку другу дискусију....
Ствар етничке припадности која је ПРИВАТНЕ ПРИРОДЕ а код нас се у последњих 15 година потпуно накарадно поистовећује 100% са националношћу. За функционисање јавних органа је битна националност у смислу држављанства, док етничка припадност потпуно остаје у приватном домену. Добро функционисање јавних органа је од кључног значаја за очување данас МОДЕРНЕ државности, а самим тим и НАЦИЈЕ ! Значи Р. Л. је Србин по националности, а може тврди да је Бошњак по етничкој припадности, или шта већ....

Мислим да на овом форуму човек може стварно да отупави јер по ко зна који пут увиђам да до озбиљних неспоразума долази ЗБОГ РАЗЛИЧИТОГ ТУМАЧЕЊА ИЛИ НЕРАЗУМЕВАЊА ОДРЕЂЕНИХ ПОЈМОВА. Дакле, поставља се питање шта је за Тебе националност, а шта етничка припадност ?????????????????????

НАЦИОНАЛНОСТ = осећање припадности одређеној нацији која има своје име и призната је у свету, то осећање је потпуно приватна ствар појединца који може да је тумачи по "обичајном праву"(према томе КО му је отац по националности) или према сопственом нахођењу које ИЗЈАВЉУЈЕ ПРИЛИКОМ ПОПИСА, а које му је уписано и у личним документима (крштеница-родни лист и сл.)

ЕТНИЧКА ПРИПАДНОСТ = (етна=земља у смислу држава) сваки човек који се родио у, рецимо, Србији он има ДРЖАВЉАНСТВО СРБИЈЕ а уопште не мора да буде по националности Србин - моја другарица родила је дете у Америци и њено дете има америчко држављанство а она је Српкиња и има српско држављанство као и њен муж. За схватање глобалиста, мондијалиста и интернационалаца, то дете је "Американац српског порекла" - а ПРЕМА НАШЕМ СХВАТАЊУ то дете је Србин који има америчко држављанство.

Тако да ја уопште НЕ РАЗУМЕМ о чему Ти причаш, поготово када ми уваљујеш појам "модерне државе" одмах добијем повећану киселину у желуцу.



Zarathustra:
Разлучи већ једном мировско од црквеног :roll:
И понављам ни Србија ни Хрватска данас НИСУ ЦРКВЕНЕ нити државе било каквог другог ЕКЛЕЗИЈАЛНОГ ТИПА ! (или духовне, каквим себе назива рецимо Иран, где човек засигурно не може бити њен држављанин ако није муслиман :roll: )
Иначе реч ХЕГЕМОНИЗАМ, јесте управо комуњарска подвала коју су први почеле да пласирају усташе како би оквалификовали Србе, а онда се ланчано надовезали и Словенци, Македонци, и на крају Црногорци и муслимани. То је радило у ондашњој земљи Краљевини, зато што су били фрустрирани српским монархом, а у СФРЈ су им отворена широм врата укидањем административних округа и бановина и стварањем република. Сад могу да дувају у празно јер су Срби своји на своме. Заборави то, то је прошлост !
_________________________________________________________________________
Обрати пажњу на ове речи еремита: Ако обрнемо ствари по твом схватању, можда ћемо сачувати нацију, али ћемо засигурно изгубити државу[/B] као тековину и апарат који су не без разлога утемељили још наши прадедови !


Ти мене уопште не треба да опомињеш да треба да разликујем СВЕТОВНО од ЦРКВЕНОГ - јер ја се залажем да ЦРКВА буде ОДВОЈЕНА ОД ДРЖАВЕ и не само ја, већ сви верујући људи СПЦ !

Ово увеличано уопште не желим да коментаришем да не паднем у ватру - али имам благи утисак ДА ТИ ЗАГОВАРАШ ДА ЖРТВУЈЕМО НАЦИЈУ ЗА ДРЖАВУ ???Извини, али то је невероватна конструкција... и веома деструктивна...и...кхм.... :roll:
 
Zarathustra:
@Дух Секире

Немој да трошиш енергије са људима којима је манир да се са свима посвађају на форуму а не да разговарају разложно (типа, заговараш то и то, ја ти одговорим штуро, а прилепим ти пет етикета -сатаниста, левичар, марксиста, човекомрзац). Уосталом претпостављам да је већина њих велики фан секташке издавачке куће Ихтус (која је као шатро за православље) од које су и покупили све сумануте идеје које трпају под капу "креационизма".... :evil: :evil: :evil:
Добро си им и рекао идеја креације је нешто сасвим друго, а креационизам као покрет је дошао из САД и са њим СПЦ нема ама никакве везе :evil: ....

Укратко -ставови које износи еремита ће најбрже одвести Србију на границе 1878., а они такође несвесно иду на руку тези оне србомрзачке шиптарчине што тврди да је наша тежња да остваримо да православац на Балкану = СРБИН (!?)
На жалост, такви људи не схватају смисао ни грађанске државе нити било каквог утицаја Француске револуције на поредак данашњих држава........
АЛО, 21. ВЕК ЈЕ ЗАКУЦАО НА ВРАТА !

Србија је, барем још увек, секуларна држава !


P. S. Још једна ствар: овакви људи не разумеју да разговарамо о практичним решењима државног и националног питања, а не нешто ФУНДАМЕНТАЛНО од некада, сада, заувек за вијеке вијекова

У принципу сам за превазилажење вредности просветитељства, модерне и томе слично. Али да би се оне превазишле не могу се игносрисати. Те вредности треба интегрисати у своје и онда дијалектички креирати нове вредности. Дакле Француска револуција (и Америчка) се догодила, то се не може негирати. Чак се ни бољшевичке револуције не могу негирати.
Еремита факат има неки проблем, он се залаже за неки средњи век, шта га знам. Што се дуела са њим тиче, лепо се забављам. Ко ми је крив кад сам непоправљив.
palooka.jpg
 
Duh Sekire:
У принципу сам за превазилажење вредности просветитељства, модерне и томе слично. Али да би се оне превазишле не могу се игносрисати. Те вредности треба интегрисати у своје и онда дијалектички креирати нове вредности. Дакле Француска револуција (и Америчка) се догодила, то се не може негирати. Чак се ни бољшевичке револуције не могу негирати.


Еремита факат има неки проблем, он се залаже за неки средњи век, шта га знам. Што се дуела са њим тиче, лепо се забављам. Ко ми је крив кад сам непоправљив.

Бојим се да Ти имаш проблем који је осликан у пословици ХТЕО БИ И ДА СТИСНЕШ И ДА ПРДНЕШ - а то никако не иде, тј. стално би хтео(што је доста лицемерно) као нешто да "уважаваш" и "поштујеш", а онда иде оно АЛИ... и опет се враћамо на левичарење које покушаваш да увијеш у разне обланде.

Е, сад, најбоље је да "све што се не уклапа у Твоје виђење" прогласиш СРЕДЊИМ ВЕКОМ (ух, што ми је ово нешто познато, како беше оно: напредно и назадно :razz: :razz: :razz: )

Српска нација као државотворни народ - залаже се за очување ДРЖАВЕ и ДРЖАВНОСТИ, насупрот плагијаторским више него смешним идејама које неки квазинапрредни и квазимодерни покушавају овде да засаде по систему ВИД'ЛА ЖАБА ДА СЕ КОЊ ПОТКИВА - ПА И ОНА ДИГЛА НОГУ. (само још нисте поменули "реалност" и "интеграције" јер сте стигли до Француске револуције!) :razz:

п.с. уосталом комичност Твојих идеја најбоље би се уочила када би био љубазан ДА СОПСТВЕНА ВИЂЕЊА О БУДУЋЕМ УРЕЂЕЊУ СРБИЈЕ ОБРАЗЛОЖИШ ПРИМЕРОМ НА КОЈИ СЕ УГЛЕДАШ, од земаља у окружењу па и у Јевропи - овако остављаш утисак нечијег "поштара".
 
Да се вратимо на тему.
Овај век је век Азије. Већина тих режима су по теби "левичарски", а Заратустра и ја их зовемо "трећи пут". То што то не схваташ је твој проблем са реалношћу.

А ти и даље призивај теорије завере и чекај Судњи дан. Твој дефетизам ни за кога другог није обавезујући.
 
eremita:
п.с. уосталом комичност Твојих идеја најбоље би се уочила када би био љубазан ДА СОПСТВЕНА ВИЂЕЊА О БУДУЋЕМ УРЕЂЕЊУ СРБИЈЕ ОБРАЗЛОЖИШ ПРИМЕРОМ НА КОЈИ СЕ УГЛЕДАШ, од земаља у окружењу па и у Јевропи - овако остављаш утисак нечијег "поштара".

Ајде да не буде да избегавам.
Већ сам рекао да узор може бити све што пије воду. Мислим да би по неким параметрима могли да се угледамо на Италију. Опет, узори су широка област... можеш да имаш узоре у области идеја или стила живота, а то се опет рефлектује на политику.

А сад: ЧИЈИ САМ ЈА ПОШТАР! На кога ти ја личим?!?

И видим како сам комичан. Је л'ти смешно?
Је л'ти овако смешно:
http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=1952757&postcount=36
Какав ли си онда кад те неко изнервира???
 
Duh Sekire:
Веома сте аргументовани господине Еремита.
Него што не одете у манастир који одговара таквим монасима, односно еремитима?!?

Докле ћеш ти будиста ПРАВОСЛАВЉЕ ХРИСТОВО да исмејаваш???
Какво секташтво шириш по крстарици:confused::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::arrow::!::!::!::!::?::?::?::?::?
 
Duh Sekire:
Веома сте аргументовани господине Еремита.
Него што не одете у манастир који одговара таквим монасима, односно еремитима?!?

мЛого си, бре, површан...

Себе сматрам исувише недостојним и грешним за живот у манастиру... а ако ниси знао постоје и 'бели монаси' -
 
eremita:
мЛого си, бре, површан...

Себе сматрам исувише недостојним и грешним за живот у манастиру... а ако ниси знао постоје и 'бели монаси' -

Брате превише је то знања за малог буду, полс еће га боли глава;)
 

Back
Top