Pohod Azijskih dzinova

НОВА ИНДИЈА КУПУЈЕ СТАРУ ЕВРОПУ
Глобализација је кренула у супротном смеру – купац је “Митал стил”, који је у већинском власништву магната рођеног пре 54 године у једном селу на западу Индије у којем тада није било струје, док је предмет куповине дика европске тешке индустрије “Арселор” која је основана 2002, спајањем онога што је остало од француских, белгијских, шпанских и луксембуршких челичана. Свота које је у питању надмашује БНП многих држава 18,6 милијарди евра.
Све је то довољно да већ више од недељу буде једна од главних политичко-економских вести на свим континентима.
Лакши Митал се овим поводом доживљава као симбол главног “мегатренда” с почетка овог века: драматичног економског успона Кине и Индије које на велика врата улазе у прву лигу светског бизниса. (…)
Милан Мишић
 
marlon:
@ Kojot

Brate, lepo si ovo napisao za Kinu, ali zapitaj se kako moze da izgleda zemlja u razvoju i ekspanziji te velicine. Znaci, naravno da ima teske sirotinje i to dosta, ali globalno gledano Kina ulazi na svetsku scenu koracima od 7 milja, voleli mi to ili ne. Prosetaj Americkom provincijom, pa da vidis na sta to lici. Imaju naravno vise novca od onoga sa biciklom, ali ni po cemu se ostalom ne razlikuju. Sirotinje i to teske ima i u najrazvijenijim zemljama, ako si bio u npr. u Britaniji, sirotinjskim delovima Bradforda, ili cak u East Endu u Londonu... da ne spominjem druge drzave. Pitanje radjanja... naravno da je to grozno, ali gledaj na sta bi to licilo kada ne bi imali kontrolu radjanja, to vise ne bi bilo pitanje same Kine vec celokupnog covecansta. A ako ova anglosaksonska stoka nastavi sa ovakom prljavom politikom po celom svetu i Kina udje u otvoreni sukob..... onda ce isto to postati pitanje svih ljudi na ovoj planeti.

Sto se tice ove dame na slici... mora da je Sangajka....:D



Управо тако. Сећам се оних одвратних "репортажа" CNN-a, BBC-a и екипе из Русије деведесетих, па онда сниме клошаре испред московског метроа, убаце руске тајкуне као контраст и оргазмично саопштавају како "Русијом влада сиромаштво, шмрц, а још ни зли антиреформски и антизападни националисти нису сасвим побеђени", па све то зачине интервјуом са неком локалном људскоправителствујушчом Наташом Кандић. Мислим, факат, Русија јесте била на дну тих година (лично, мислим да је стање било најгоре до неке, рецимо 1995, колико економски, још више у смислу руског морала и самопоштовања) али, оно што ме је излуђивало код тих идиотских емисија било је следеће: што сте потезали чак у Русију да снимите клошаре и тајкуне, кад у Њујорку и Ел Еју имате тога колико хоћете (и то много илустративније: јапи излази из новог Астон Мартина, и на тих два метра до банке стартује га шеснаест клошара који нису јели пет дана)? То јест, јасно ми је зашто су западњаци то радили у Русији (пропаганда није од јуче), него ме је нервирало што им нико од Руса то не каже.
 
Sunchaser:
Управо тако. Сећам се оних одвратних "репортажа" CNN-a, BBC-a и екипе из Русије деведесетих, па онда сниме клошаре испред московског метроа, убаце руске тајкуне као контраст и оргазмично саопштавају како "Русијом влада сиромаштво, шмрц, а још ни зли антиреформски и антизападни националисти нису сасвим побеђени", па све то зачине интервјуом са неком локалном људскоправителствујушчом Наташом Кандић. Мислим, факат, Русија јесте била на дну тих година (лично, мислим да је стање било најгоре до неке, рецимо 1995, колико економски, још више у смислу руског морала и самопоштовања) али, оно што ме је излуђивало код тих идиотских емисија било је следеће: што сте потезали чак у Русију да снимите клошаре и тајкуне, кад у Њујорку и Ел Еју имате тога колико хоћете (и то много илустративније: јапи излази из новог Астон Мартина, и на тих два метра до банке стартује га шеснаест клошара који нису јели пет дана)? То јест, јасно ми је зашто су западњаци то радили у Русији (пропаганда није од јуче), него ме је нервирало што им нико од Руса то не каже.

Поента је у томе што су они ПРОСТО УЖИВАЛИ у проблемима који су били у Русији. И подржавали Јелцина који је томе кумовао. Сетимо се и Шеварнадзеа који је стао на тенк кад је био пуч 1991 (можда боље да је успео), побрао овације, а после се народу (Русима) захвалио распадањем њихове земље.
Има неке поетске правде у томе што је сружен "шареном револуцијом". Уопште, ти Грузини су тешки шљам...
Но вратимо се руским кандићкама - јасно је да њима није циљ никаква демократија већ комадање земље у којој делују, као и њиховим еквивалентима у Србији.
За остала поређења прочитајте моју тему "Трећи пут".
 
Duh Sekire:
Поента је у томе што су они ПРОСТО УЖИВАЛИ у проблемима који су били у Русији. И подржавали Јелцина који је томе кумовао. Сетимо се и Шеварнадзеа који је стао на тенк кад је био пуч 1991 (можда боље да је успео), побрао овације, а после се народу (Русима) захвалио распадањем њихове земље.
Има неке поетске правде у томе што је сружен "шареном револуцијом". Уопште, ти Грузини су тешки шљам...
Но вратимо се руским кандићкама - јасно је да њима није циљ никаква демократија већ комадање земље у којој делују, као и њиховим еквивалентима у Србији.
За остала поређења прочитајте моју тему "Трећи пут".

Тема ти је добра, и јавићу се чим ми време дозволи (сад ћу се мало повући из приче, осим увида у теме), али, брате, термин је више него проблематичан; "Трећи пут" је оригинално нацистичка прича, и то из 1920-их. Дугин (који је, иначе, брутално стручан за те европске идеолошко-езотеријске струје) је волео да се игра са синтагмом "Трећи пут", па се изгледа примило...
 
Од Дугина сам и преузео, иначе "трећи пут" значи ни социјализам ни капитализам. Тренутно у Европи имамо неку државу социјалног благостања, у Америци бруталан економски либерализам, а источне земље иду својим путем.

Тачно је да се назив надовезује на фашизам, али није ни фашизам био апсолутно зло пре Хитлера. Многе "западне демократије" су уосталом фашисте подржавале против комуниста. Чак и после ДСР - Чиле, Ел Салвадор... које уопште не бих користио као користан пример. Колатерална корист је што се овако препадају реформски телетабиси који виде фашизам у Србији свуда, како сада, тако и кроз целу историју.

Е па телетабиси само за вас: БУ!!!
 
Duh Sekire:
Од Дугина сам и преузео, иначе "трећи пут" значи ни социјализам ни капитализам. Тренутно у Европи имамо неку државу социјалног благостања, у Америци бруталан економски либерализам, а источне земље иду својим путем.

Тачно је да се назив надовезује на фашизам, али није ни фашизам био апсолутно зло пре Хитлера. Многе "западне демократије" су уосталом фашисте подржавале против комуниста. Чак и после ДСР - Чиле, Ел Салвадор... које уопште не бих користио као користан пример. Колатерална корист је што се овако препадају реформски телетабиси који виде фашизам у Србији свуда, како сада, тако и кроз целу историју.

Е па телетабиси само за вас: БУ!!!


Ма, знам ја све то (као што је факат и да су многе, што "либералне", што "социјалистичке", демократије преузимале, мање или више успешно, нека фашистичка оорганизациона решења). Проблем са термином "Трећи пут" је само његова историјска асоцијација са нацизмом (дакле, не фашизмом ТЕОРИЈСКИ, него баш са швапском причом из периода теоретисања 1920-их, свакако пре најцрњег периода деценију и кусур касније), а то је потпуно непотребно - иначе, "Трећи пут" може значити шта год хоћеш, и ово што Кина ради је "трећи пут", и европска мешавина тржишта и социјалне правде (из златног периода ЕУ) је била "трећи пут"....

Што се телетабиса тиче, много је озбиљнија њихова СУШТИНСКА паралела са нацизмом, и тиме им треба запушити уста. Невероватно је колико изјаве НВО-оваца и ЛДП-оваца личе на понашање колаборациониста у окупираном Београду 1942. Тако и весели Прокић изјављује да ће "Србија бити модерна, са Србима или без њих", као што је својевремено Јонић изјављивао (као квислиншки министар просвете): "Преваспитаћемо срски народ, хтео он то или не". С тим што Јонић није претио физичким истребљењем, а овај малоумник то ради.

Све у свему, није ми тешко да замислим неког сорошевског активисту - да га је времепловом пребацити у 1943 - како лови "расно сумњиве" по Србији, као што данас пени против "хашких бегунаца". Све је то у људској природи, има оних који просто траже господара, ма ко он био...
 
Sunchaser:
. Невероватно је колико изјаве НВО-оваца и ЛДП-оваца личе на понашање колаборациониста у окупираном Београду 1942. Тако и весели Прокић изјављује да ће "Србија бити модерна, са Србима или без њих", као што је својевремено Јонић изјављивао (као квислиншки министар просвете): "Преваспитаћемо срски народ, хтео он то или не". С тим што Јонић није претио физичким истребљењем, а овај малоумник то ради.

..
nisu svi ljudi "sa te strane" ldp-ovci,niti simpatisu izjave nekih kretena kao sto je prokic..kao sto pretpostavljam da ni sve "patriJote" nisu simpatizeri tome nikolica..
 
Petar_FPN:
nisu svi ljudi "sa te strane" ldp-ovci

Ја сам прецизирао да мислим на њих. ЛДП-овци су чланови ЛДП-а, зар не? Мислим, нису они битни сами по себи, већ као дијагноза "стране" о којој говориш. Када се "страна" довољно упристоји да не повраћа у лице овом народу СВАКИ пут кад се појави на телевизији и штампи, и ја ћу бити спремнији да правим осетљиве нијансе.




,niti simpatisu izjave nekih kretena kao sto je prokic..


И, наравно, сви су се оградили од њега, а невладине организације га јуре по суду због говора мржње. Када је то изговорио (оснивачка скупштина ЛДП-а), сви су га извиждали, згрожени.



kao sto pretpostavljam da ni sve "patriJote"

ПатриЈоте? How original! How do you, guys, come up with the clever stuff like that every day?


nisu simpatizeri tome nikolica..

Наравно да нису. Него, Петре ФПН, све, све - али где нађе да Тому поредиш са Прокићем? Не говорим о странци, него о њему лично, ипак је он прва лига у односу на зонаша Нешу.
 
Интересује ме зашто нико од учесника не помиње ЈАПАН !!! Колико имам информације Јапан је земља која је помогла Србији великом количином новца И ЈЕДИНА НИКАДА НИЈЕ ПОСТАВЉАЛА НИКАКВЕ УСЛОВЕ ЗА ТУ ПОМОЋ ??? Лично се Јапану, њиовој култури, уметности и традицији као и фантастичном економском успеху ДИВИМ . А ви???
 
Zarathustra:
[QUOTE=Бл]'

Србине, да нема на нету она књига умеће ратовања?[/QUOTE]



Има, ако мислиш на чувено Сун Дз-ово Умеће ратовања из 6. в. пре Христа

http://artofwar.thetao.info - на енглеском

Ускоро ћу да урадим превод на српској Википедији



Неке познате реченице су:


"Ако познајеш себе тако добро као непријатеље, из стотину битака изаћи ћеш са стотину победа."


"Није највеће умешност изаћи из стотину битака са стотину победа. Опколити непријатеља без борбе највеће је умеће."


Први модел китајске катјуше у добацарева Минг династије у 15. веку н. е.
Коришћен и у Кореји у 15. веку:


火车 - Хуо-Ч такозвана "ватрена кола", средњовековни лансер ракета који је садржао и до фантастичних 320 чаура барутног пуњења са ракетном или стрелном муницијом узастопног испаљивања. Употребљавао се на отвореном терену против маса згуснуте наилазеће пешадије.

Битнију успешну примену нашао у 16. в. у одбрани Кореје од јапанских освајања.

Хвала тражим је већ дуго, али џаба
 
eremita:
Интересује ме зашто нико од учесника не помиње ЈАПАН !!! Колико имам информације Јапан је земља која је помогла Србији великом количином новца И ЈЕДИНА НИКАДА НИЈЕ ПОСТАВЉАЛА НИКАКВЕ УСЛОВЕ ЗА ТУ ПОМОЋ ??? Лично се Јапану, њиовој култури, уметности и традицији као и фантастичном економском успеху ДИВИМ . А ви???

Разуме се, Јапан је први уздигнути азијски индустријски тигар. Њихов успон је почео још 60-тих да би већ у следећој деценији заузели доминантну позицију на азијском и светском технолошком тржишту. Педесетих их је из пепла дигао амерички план инвестирања за развој Јапана да би касније наставивши тим стопама постали економска сила првенствено у економском смислу. Данас Јапан практично и нема војску због 2. св. р. и пребукиран је америчким базама.

....Одлике Јапанаца у свему могу повући паралелу са њиховим антиподима Немцима у Европи. Јапанци су без премца најдисциплинованији народ у Азији.
Они су такође народ који верује да им следи водећа улога у том делу света.
Имали су велики историјски проблем недостатком сировина и простора на свом тлу па с стога увек тежили експанзији. Последица дуге историјске изолације је проузроковала стварање синдрома ксенофобије и неподношења било каквог страног елемента као "туђе кости"
Јапанци су, условно речено народ саздан од строгих навика и од "побожног" поштовања према националној власти !

Јапан је несумњиво у две етапе 20-тог века доживео свој зенит. Данас је постао истинска економска империја Азије и једна од најскупљих земаља на свету. Већ одређено време међу далекоисточним становништвом влада мишљење да је Јапан у многим погледима постао декадентан, за шта и имају право.
Уметност у Јапану, укључујући кинематографију и манга цртеже обилују разним крајње извитопереним садржајима као одлика крајње капиталистички и технолошки развијеним цивилизацијама.
Доста Јапанаца су хронично депресивни и имају крајње видове вентила и пражњења од стреса које у многоме могу подсетити на баханалије старих Римљана (рецимо певање уз - њихов изум - караоке док не изгубе дах), младе девојке иду на операције кичме и ноге као и комплетне измене личног описа да би подсећале на western fashion models.

Занимљива ствар за тај део света је да цела скупина далекоисточних земаља - Јапан, Кореја, Вијетнам, Монголија, све културноисторијски гравитирају Кини, односно древној Кини управо у тој мери како и све европске земље античкој Грчкој и Риму (рецимо, у прве 3 наведене земље старокинески је био древни језик исто тако заступљен као и латински и грчки код нас).

Уназад међу Кином и Јапаном постојале су бројне међусобице. С правом се може рећи да се Кинези и Јапанци данас воле у најмању руку колико и Срби и Хрвати.
Јапанци су Кинезе увек третирали као нижу расу, ниже културе што им је задуго и ишла на руку изузетно слаба развијеност Кине у модерном добу. Неизбрисив печат у историји ових двеју земаља је оставио 2. св. р., за који Кинези имају сличну документацију као и Срби за НДХ.
Тврди се да су 30-тих година пре званичног почетка 2. с.р. док су Јапанци слободно експлоатисали кинеске територије, при пруженом отпору Чанг Хаи Шека- предводника кинеских националиста, Јапанци масакрирали 300 000 људи у Нанђингу за пар дана :shock: .
Уистину, несагледиви злочини у свету у од прве половине 30-тих до 45. извршени управо у Азији. По горе наведеном незабележеном злочину је комунистичка власт у Кини снимила један од најморбиднијих филмова икада, Црно сунце над Нанкингом, којим је дуго година махала како се злочини не би никад заборавили. Злочини из 2.с.р и дан данас представљају горући проблем у односима Кине и Јапана.

Ипак након дуге завојевачке и империјалне историје Јапана, Јапанци су упамћени као фанатички, беспрекорно часни борци, до крајности дисциплиновани. Оданост цару, за кога су сматрали да је беспрекоран, свом позиву и земљи, демонстрирали су у херојском отпору америчкој морнарици и авијацији на Пацифику. Јапанци су у то време држали сва острва до Аустралије и целу обалу укључујући Индокину. Њихово херојство је морало клонути пред америчким мучком демонстрацијом силе нуклеарног оружја. :x
Сматра се да бол и туга над Хирошимом и Нагасакијем код Јапанаца неће никад избледети !
 
eremita:
Интересује ме зашто нико од учесника не помиње ЈАПАН !!! Колико имам информације Јапан је земља која је помогла Србији великом количином новца И ЈЕДИНА НИКАДА НИЈЕ ПОСТАВЉАЛА НИКАКВЕ УСЛОВЕ ЗА ТУ ПОМОЋ ??? Лично се Јапану, њиовој култури, уметности и традицији као и фантастичном економском успеху ДИВИМ . А ви???

Јапан је велика земља и лично се дивим њиховој култури... можда и више него кинеској. Заратустра ти је рекао доста тога о Јапану, а разлог зашто га ја не помињем у својим анализама је што је Јапан амерички савезник. Могу да их разумем, имају своје разлоге, али су на страни Непријатеља.

Sunchaser:
Што се телетабиса тиче, много је озбиљнија њихова СУШТИНСКА паралела са нацизмом, и тиме им треба запушити уста. Невероватно је колико изјаве НВО-оваца и ЛДП-оваца личе на понашање колаборациониста у окупираном Београду 1942. Тако и весели Прокић изјављује да ће "Србија бити модерна, са Србима или без њих", као што је својевремено Јонић изјављивао (као квислиншки министар просвете): "Преваспитаћемо срски народ, хтео он то или не". С тим што Јонић није претио физичким истребљењем, а овај малоумник то ради.

Наравно, само је питање колико то успешно крију. Неки од њих су ипак више прокомунисти, па им расизам само понекад излети кад омаловажавају Азију рецимо... Други су више у тим водама, рецимо наш "Паган" (који иначе зна да пљује по паганским земљама - Кини и Индији) или "Кроу" који је ишао са отвореним антисемитизмом.
Уосталом, погледајте на другом форуму један чедиста отворено цитира Лајбах, па онда сеири над отимањем Косова од Србије:
http://forum.dsomladina.org.yu/viewtopic.php?p=98950&sid=198d47a8c25dba3bb67a18c7782d0ee0#98950

Можда треба одвојити део снага одавде за дератизацију тамо. Само пазите, тамо банују за увреде корисника форума.
 
Zarathustra:
Разуме се, Јапан је први уздигнути азијски индустријски тигар. Њихов успон је почео још 60-тих да би већ у следећој деценији заузели доминантну позицију на азијском и светском технолошком тржишту. Педесетих их је из пепла дигао амерички план инвестирања за развој Јапана да би касније наставивши тим стопама постали економска сила првенствено у економском смислу. Данас Јапан практично и нема војску због 2. св. р. и пребукиран је америчким базама.

....Одлике Јапанаца у свему могу повући паралелу са њиховим антиподима Немцима у Европи. Јапанци су без премца најдисциплинованији народ у Азији.
Они су такође народ који верује да им следи водећа улога у том делу света.
Имали су велики историјски проблем недостатком сировина и простора на свом тлу па с стога увек тежили експанзији. Последица дуге историјске изолације је проузроковала стварање синдрома ксенофобије и неподношења било каквог страног елемента као "туђе кости"
Јапанци су, условно речено народ саздан од строгих навика и од "побожног" поштовања према националној власти !

Јапан је несумњиво у две етапе 20-тог века доживео свој зенит. Данас је постао истинска економска империја Азије и једна од најскупљих земаља на свету. Већ одређено време међу далекоисточним становништвом влада мишљење да је Јапан у многим погледима постао декадентан, за шта и имају право.
Уметност у Јапану, укључујући кинематографију и манга цртеже обилују разним крајње извитопереним садржајима као одлика крајње капиталистички и технолошки развијеним цивилизацијама.
Доста Јапанаца су хронично депресивни и имају крајње видове вентила и пражњења од стреса које у многоме могу подсетити на баханалије старих Римљана (рецимо певање уз - њихов изум - караоке док не изгубе дах), младе девојке иду на операције кичме и ноге као и комплетне измене личног описа да би подсећале на western fashion models.

Занимљива ствар за тај део света је да цела скупина далекоисточних земаља - Јапан, Кореја, Вијетнам, Монголија, све културноисторијски гравитирају Кини, односно древној Кини управо у тој мери како и све европске земље античкој Грчкој и Риму (рецимо, у прве 3 наведене земље старокинески је био древни језик исто тако заступљен као и латински и грчки код нас).

Уназад међу Кином и Јапаном постојале су бројне међусобице. С правом се може рећи да се Кинези и Јапанци данас воле у најмању руку колико и Срби и Хрвати.
Јапанци су Кинезе увек третирали као нижу расу, ниже културе што им је задуго и ишла на руку изузетно слаба развијеност Кине у модерном добу. Неизбрисив печат у историји ових двеју земаља је оставио 2. св. р., за који Кинези имају сличну документацију као и Срби за НДХ.
Тврди се да су 30-тих година пре званичног почетка 2. с.р. док су Јапанци слободно експлоатисали кинеске територије, при пруженом отпору Чанг Хаи Шека- предводника кинеских националиста, Јапанци масакрирали 300 000 људи у Нанђингу за пар дана :shock: .
Уистину, несагледиви злочини у свету у од прве половине 30-тих до 45. извршени управо у Азији. По горе наведеном незабележеном злочину је комунистичка власт у Кини снимила један од најморбиднијих филмова икада, Црно сунце над Нанкингом, којим је дуго година махала како се злочини не би никад заборавили. Злочини из 2.с.р и дан данас представљају горући проблем у односима Кине и Јапана.

Ипак након дуге завојевачке и империјалне историје Јапана, Јапанци су упамћени као фанатички, беспрекорно часни борци, до крајности дисциплиновани. Оданост цару, за кога су сматрали да је беспрекоран, свом позиву и земљи, демонстрирали су у херојском отпору америчкој морнарици и авијацији на Пацифику. Јапанци су у то време држали сва острва до Аустралије и целу обалу укључујући Индокину. Њихово херојство је морало клонути пред америчким мучком демонстрацијом силе нуклеарног оружја. :x
Сматра се да бол и туга над Хирошимом и Нагасакијем код Јапанаца неће никад избледети !


Заратустра брате, сачувао сам овај твој генијални текст и намерно га квотујем, да се још једном појави. Мислим да га треба прочитати.
Ако имам твоју дозволу цитирао бих га у неком моменту у будућности...
 
Da bi covek razumeo kretanja svetska i duh vremena..
potrebno e manje razmisljati iz stomaka i o brojkama racionalno protestantski..
jer jedan cunami vise i nema te vise..
..nego se malo udubiti duhovno!

G7 je ta sedmoglava azdaja sa 12 rogova-12 clanica EU,
a dvoglava azdaja je Kina i Indija..

sta ce dalje biti..
sve je zapisano...
 
@Duh_Sekire

Ма опуштено, цитирај било кој мој пост. Лично ми не смета уопште. Имам још доста о тој далекоазијској причи да кажем. Проблем је само што на многе теме полтике бих имао доста да кажем, али често немам времена да пишем текстове. Углавном читам туђе ако вреди.
Слободно изнеси и нешто с чиме се не слажеш. Форум ми је некако идеално место за полемику. :D (да имамо боксерске рукавице, сви смо овде наоружани па да разменимо и по кој унакрсни ударац с телетабићима ;) )
 
За телетабисе је ово најбоље решење:
palooka.jpg
 
Duh Sekire:
Јапан је велика земља и лично се дивим њиховој култури... можда и више него кинеској. Заратустра ти је рекао доста тога о Јапану, а разлог зашто га ја не помињем у својим анализама је што је Јапан амерички савезник. Могу да их разумем, имају своје разлоге, али су на страни Непријатеља.



Наравно, само је питање колико то успешно крију. Неки од њих су ипак више прокомунисти, па им расизам само понекад излети кад омаловажавају Азију рецимо... Други су више у тим водама, рецимо наш "Паган" (који иначе зна да пљује по паганским земљама - Кини и Индији) или "Кроу" који је ишао са отвореним антисемитизмом.
Уосталом, погледајте на другом форуму један чедиста отворено цитира Лајбах, па онда сеири над отимањем Косова од Србије:
http://forum.dsomladina.org.yu/viewtopic.php?p=98950&sid=198d47a8c25dba3bb67a18c7782d0ee0#98950

Можда треба одвојити део снага одавде за дератизацију тамо. Само пазите, тамо банују за увреде корисника форума.



Видео, ужасно су духовити са цитатима (Петра) Млакара, где се види и колико је трагично њихово кокошије неразумевање концепције Лајбаха и целе Ноје Словенише Кунст-варијанте. Да, наишао сам више пута на тај форум и мало сам прегледао. Има океј ликова (чак и са "друге стране") али и кретена за извоз. Ти си тамо Севн ов Најн, рајт?
 
Arnold_Layne:
evo ključne rečenice. potpuno se slažem, i smeta mi što sve ljude liberalnijih stavova odmah nazivate LDP-ovcima i izdajnicima...

Ама, Арни, брате, што компликујеш без потребе? Либерализам као политичка традиција је идеологија о којој се може расправљати (изненадићеш се кад ти кажем да је - у политичком смислу - Војислав Шешељ најдоследнији идеолошки либерал српске политике, и то не говорим ни у афирмативном ни у негативном смислу, само констатујем) , а хибридна врста домаћих пост-2000 "либерала" је аутентични производ домаћег пост-политичког циркуса. Ево, кладим се да бих ја, који нисам либерал, а и још неки учесници овде који то нису - у случају озбиљније расправе - боље успевали да одбранимо начела, рецимо, Стјуарта Мила, лорда Ектона или Ђузепеа Мацинија (иначе различитих људи, али, у генералном смислу, "либерала"), него просечни чедиста који за исте није ни чуо, него мисли (ево оксиморона, чедиста који мисли) да је "либерализам" борба за хашимтачизацију Косова, слављење улоге Алије Изетбеговића у последњем рату и борба за права "гејева" јер је тако видео у серији 'Вил и Грејс'.
 
Sunchaser:
Видео, ужасно су духовити са цитатима (Петра) Млакара, где се види и колико је трагично њихово кокошије неразумевање концепције Лајбаха и целе Ноје Словенише Кунст-варијанте. Да, наишао сам више пута на тај форум и мало сам прегледао. Има океј ликова (чак и са "друге стране") али и кретена за извоз. Ти си тамо Севн ов Најн, рајт?

Јес, тамо сам Седмица или ти Севн оф Најн.
Иначе, немам ништа против Лајбаха у уметничком смислу - посебно зато што се Рамштајн угледају на њих... Али ту да ми неки Словенац соли памет о мојим поразима, па још да неки креле то стави на тему о губитку (?) Косова.... То већ неће моћи.

Иначе, по либералности су наши "либералисти" нула према мени. А ја сам показао своју либералност управо у сукобу са форумским "креационизмом".
 
Sunchaser:
Видео, ужасно су духовити са цитатима (Петра) Млакара, где се види и колико је трагично њихово кокошије неразумевање концепције Лајбаха и целе Ноје Словенише Кунст-варијанте. Да, наишао сам више пута на тај форум и мало сам прегледао. Има океј ликова (чак и са "друге стране") али и кретена за извоз. Ти си тамо Севн ов Најн, рајт?

Mr. Sunchaser.... nije ni underground za svakoga kao ni klasicna umetnost. To lepo primeti brate za Neue Slovenishe Kunst i Laibach pogotovu, ali nema ovde nasih mladih umetnika da moronima objasne neke stvari. Onomatopeja je nazalost i u raspravama o kulturnim vrednostima, sto je po meni najcrnje od svega.
 
Duh Sekire:
Јес, тамо сам Седмица или ти Севн оф Најн.
Иначе, немам ништа против Лајбаха у уметничком смислу - посебно зато што се Рамштајн угледају на њих... Али ту да ми неки Словенац соли памет о мојим поразима, па још да неки креле то стави на тему о губитку (?) Косова.... То већ неће моћи.

Иначе, по либералности су наши "либералисти" нула према мени. А ја сам показао своју либералност управо у сукобу са форумским "креационизмом".

Генрално сам ти ја прилично равнодушан према целој тој "идеолошко-концептуалној" струји рокенрола, која је процветала баш осамдесетих и то у Европи, где би друго... Али, оно што чедиста нема појма је следећа ствар, а то је да је Лајбах, иначе, настао на неким крипто-комунистичким основама, па су се после прешалтали на германске митове и легенде, што само потврђује тезу Ерика Кунелт-Ледина (одличног конзервативног теоретичара али безнадежног србофоба, пошто је рођен у Аустрији баш у време кад смо је ми докрајчили), да су комунизам (и пратеће франкфуртскошколско-шездесетосмашке традиције - данашњи дични "либерализам") и фашизам уствари близанци.

Него, у тој Млакаровој причи се осећа неки велики респект према Српству, јел' тако***? Генерално је то један од великих словеначких комплекса - с нама су покварили односе, а увек смо им били ближи и бољи комшилук од Хрвата (који им мисле исто што и нама, јер нису у стању да иком и мисле било шта друго осим јаме и ножа). Е, сад, и Млакар је нашао за сходно да пљуцне по нама Србима, у оквиру дискурса деведесетих и да, што кажеш, крене да нам дели лекције, а то просто не иде - да дојучерашњи уредни поданик једне мултинационалне империје (који, пуким чудом, није постао Ханс још пре тристо година) дели лекције нама чији је национални живот ипак мноооого турбулентнији, тако да си потпуно у праву око тога.


*** - с тим у вези, не знам да ли знаш да је један од, практично, утемељивача те словеначке рокенрол-приче осамдесетих био и легендарни могул и велики бабо сарајевског Њу Примитивс-покрета, најутицајнији лик "из сенке" југословенског рокенрола 1980-их, Малколм Мухарем (Горан Марић, касније један од пионира идеје Републике Српске).
 
marlon:
Mr. Sunchaser.... nije ni underground za svakoga kao ni klasicna umetnost. To lepo primeti brate za Neue Slovenishe Kunst i Laibach pogotovu, ali nema ovde nasih mladih umetnika da moronima objasne neke stvari. Onomatopeja je nazalost i u raspravama o kulturnim vrednostima, sto je po meni najcrnje od svega.

Баш тако. Него, сад сам се расписао о Лајбаху (као аутсајдер, јер то стварно нисам никад нарочито пратио), па реци јесам баш много омашио причу.
 
:D:D:D Brate ti ne da nisi omasio nego si otisao u zonu sumraka....:D Secam se ono kad je Anja Rupel isla po Jugi i pevala njihove pesme pocetkom 90 tih. Sad ko zna ko je ona i ko joj je tatak.... za mitove i legende si u pravu ali ja ne bih bas bio jednoznacan. Mozemo mi da ne cenimo slovence i njihovu, ja je zovem underground kulturom, ali Leibach je kulturoloski fenomen na ovom prostoru i jako nam je blizak. Kao i sto je Srbija jako bliza Slovencima nego Hrvatima, sto se dalo videti na doceku Nove u Beogradu.
 

Back
Top