Pogrešna politika Slobodana Miloševića?

Aha...:lol:
A ko da nije bilo kristalnih noći u Zadru, Splitu, Zagrebu, skupljanja Srba po nacionalnoj pripadnosti i odvođenja u nepoznatom pravcu i posle predstavljanja toga kao zločina Srba iz RSK nad hrvatskim civilima...
Ajde molim te
http://jadovno.com/arhiva/intervjui...cid-nad-Srbima-u-hrvatskoj-poceo-otkosom.html
Samo malo, pa ti tu navodiš ljeto i jesen 1991. kad se po Hrvatskoj već dobrano puca i naveliko razaraju hrvatski gradovi i naselja i protjeruju Hrvati.

Evo nešto iz 1989.

 
Znao sam da ces tako reagovati zato sam tako i napisao .
Onome kome se ne svidja da u Republici Hrvatskoj i po ranijem i sadasnjem ustavu postuje druge "narode"
i ne zeli da postuje zakone protiv bilo kakve diskriminacije napisane u njihovom ustavu neka se odvoje od Hrvatske .
A te zakone ne postuju uglavnom Hrvati .
I opet neces razumeti .
U Hrvatskoj postoji samo hrvatski narod i druge nacionalne manjine koje imaju sva prava kao i Hrvati. E sad tko poštuje zakone, a tko ne, otom-potom... Nitko nije savršen, jbg...
 
Pa jesi li ti citao knjigu izetbegovica? Ja ne citam ništa što ima veze sa religijom jer mi je religija smiješna.,i objasni već jednom sta ti je ta zelena transfer zala?
J asam godine potrosio na citanje knjiga, i sada mnogo citam.Tebi sam posvetio previse vremena, knjigu u sake pa sam proceni.religija nije glupost,pre ce biti da si ti glup jer to vidim po tvom pisanju a ateisti su cesto ograniceni ljudi.
 
J asam godine potrosio na citanje knjiga, i sada mnogo citam.Tebi sam posvetio previse vremena, knjigu u sake pa sam proceni.religija nije glupost,pre ce biti da si ti glup jer to vidim po tvom pisanju a ateisti su cesto ograniceni ljudi.
Pa ne znam bas, vjerovati da je svjet star 5000 godina a otkud dinosarusi, da su svi nastali od Adama i Eve. Kinezi nastali i sve ostale rase? Da su sve životinje stale na brod od 50 metara, došli i bijeli medvjedi i pingvini da se ukrcaju.Da je zemlja ravna i tako to, čudno mi je samo kažem.
 
Dosta toga. Samo Zagreb je imao, Badel, tvornicu duhana, tvornicu papira, Franck, Kraš, Croatia (tvornica baterija), pivovaru, DTR, Zvijezda, itd, itd.. Samo Zagreb, plus ostatak Hrvatske, Koestlin, Gavrilović...

Imao 1980. Ne lupetaj . Sve je to bilo na nivou poslastičarnice

Gavrilović držao Srbin

Bože kako lupetaš ... Srbija imala fabriku aviona i oružja a ti to porediš sa šećerkarima
 
Pa ne znam bas, vjerovati da je svjet star 5000 godina a otkud dinosarusi, da su svi nastali od Adama i Eve. Kinezi nastali i sve ostale rase? Da su sve životinje stale na brod od 50 metara, došli i bijeli medvjedi i pingvini da se ukrcaju.Da je zemlja ravna i tako to, čudno mi je samo kažem.
Imas ogromne rupe u znanju iz raznih oblasti. zato tako lupetas o Bibliji. Ni nju nisi procitao, a postoje i mnoge druge knjige koje su strucne i koje dokazuju sta je tacno a sta nije tacno iz Biblije. Naravno da ni ja ne verujem da su svet i covek stvoreni onako kako pise u Bibliji,ali ne verujem ni da smo nastali od majmuna. Biblija je i istorija jednog starog i velikog naroda, Jevreja. Jevreji su Semiti kao i Arapi i ako se ne bi reklo jer se danas puno mrze.Pa i Srbi i Hrvati su jedan narod a mrze se.Niko ne moze da mrzi kao brat brata.Imas to u Bibliji kada je Kain ubio brata Avelja,a obojica su bili sinovi Adama i Eve. Biblija je najznacajnija i najvrednija zbog mudrosti koje poseduje. Nju ne treba da gledas sa tacke dal je stina da je bio Potop i sl, i dal je Isus zaista vaskrsnuo i ako apostol Pavle kaze " ako Isus nije vaskrsnuo, uzalud je vera nasa". Biblija je znacajna i zbog moralnog kodeksa koji je usao i u Rimsko pravo kasnije, onih deset bozijih zapovesti. ja sam citao i Kuran,ali nisam u njemu nasao mudrosti ni pisanja vrednog da se o njemu razmislja.A naravno da jikada necu vredjati islam i muslimane ili proroka Muhameda. osporavati tudju religiju je glupost.Ono sto kazes da su Srbi palili i rusili dzamije, to je njihova sramota.Ja bih takve javno streljao.I ako mislim da dzamijama i islamu nije mesto u Evropi jer su dosli na silu,na macu i krvi turske invazije.
 
Gavrilović držao Srbin
Drže i danas morali su prodati onu su crveni u, stečaj gurnuli po običaju .. Georg Gavrilović je vlasnik i njegov brat meni se cini.. Kupio je kao Austrijski državljanin pa tu nema zezanja.. Već idu troškovi za RH

Gjuro Gavrilović i njegova tvrtka pokrenuli protiv Republike Hrvatske, donijelo pravorijek kojim je "jednoglasno utvrdilo da je Republika Hrvatska bespravno izvlastila imovinu tvrtke Gavrilović".

U eurima - ova odluka stajat će hrvatsku državu oko 200 milijuna eura, a sud je dosudio da Hrvatska na ime naknade štete mora platiti iznos od 9.699.462 kuna i 1.658.960 eura (1,49 % traženog iznosa), te na ime troškova arbitražnog postupka 2.593.642 eura i 285.288 američkih dolara, što iznosi 30 posto traženih troškova postupka tužitelja. Epilog je to sage koja traje od 1991. godine kad je za 3,3 milijuna njemačkih maraka Gjuro Gavrilović kupio tvrtku Gavrilović koja je u to vrijeme bila pod okupacijom i u stečaju
 
Poslednja izmena:
Dosta toga. Samo Zagreb je imao, Badel, tvornicu duhana, tvornicu papira, Franck, Kraš, Croatia (tvornica baterija), pivovaru, DTR, Zvijezda, itd, itd..
Znam za varošice po Srbiji koje u doba Kraljevine imale razvijeniju privredu.

Po dolasku Broza na vlast fabrike su im otete, potrpane u vagone i oterane u Sloveniju i hrvatsku.
 
Ja znam da je kraljevina Srbija bila neko i nesto i sa standardom Južne Francuske u to vreme ...da je ostala i da nisu crvene zveri naisle danas bi bili Svica .. A za Hrvate me zabole...nzn uopšte zašto trošite svoje vreme na njih.. Imaju svoju državu nek žive kako god hoće..
da nisu trosili svoje vreme na ovih nekoliko budala, ja nebi naucio neke stvari. HVALA IM
 
Ja znam da je kraljevina Srbija bila neko i nesto i sa standardom Južne Francuske u to vreme ...da je ostala i da nisu crvene zveri naisle danas bi bili Svica .. A za Hrvate me zabole...nzn uopšte zašto trošite svoje vreme na njih.. Imaju svoju državu nek žive kako god hoće..
Znači još jedan biser koji misli da je tursko carstvo bilo najrazvijenije u Europi u 19. stoljeću. :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
 
Znači još jedan biser koji misli da je tursko carstvo bilo najrazvijenije u Europi u 19. stoljeću. :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Koji Turci i kraljevina.. To je period +30g posle Turaka.. Tad ste i vi prvi put progovori li svoj jezik ... Istina je ta da je Kraljevina bils jedna od retkih koja je sama prozvidllia avione npr.. Zlatne rezerve su bile veće nego u bilo kom periodu posle, elite su se školovali po najboljim univerzitetima sveta.. Sve je išlo u pravcu u kom je trebalo da ide..
 
Poslednja izmena:
Danas ne postoje razvojni fondovi u Srbiji
Da vidimo kako je to nekad bilo :

CENTRALA INDUSTRIJSKIH KORPORACIJA
KRALJEVINE JUGOSLAVIJE
1923-1941.
ISTORIJAT TVORCA FONDA I SAMOG FONDA
Na osnovu dokumenata pronađenih u fondu Centrala industrijskih korporacija Kraljevine
Srba, Hrvata i Slovenaca počinje sa radom 1. januara 1923. godine, a istog datuma osnovala je svoj
Centralni ured sa sedištem u Beogradu.
Centralni ured je izvršni organ Centralnog zbora i Predsedništva Centrale industrijskih
korporacija.
Tačan datum ukidanja Centrale industrijskih korporacija nije se mogao utvrditi iz
dokumenata, a Odsek za evidenciju i depoe nije našao nikakve podatke. Međutim materijal ovog
fonda završava se sa martom 1941. godine.
Zadatak Centrale je: da čuva interese i da unapređuje razvitak celokupne industrije u zemlji
i na strani, da usredsređuje i olakšava sve odnose sa Kraljevskom vladom i njenim organima, sa
javnim korporacijama, ustanovama i društvima u svim onim stvarima koje se posredno ili
neposredno tiču industrije, da zaštićuje i zastupa interese industrije u zakonodavstvu i administraciji
i najzad da stvara centar za obaveštenje, savetovanje i posredovanje u korist svojih članova, kao i u
korist industrijskih preduzeća učlanjenih u organizacijama koje su članovi Centrale.
U Centrali industrijskih korporacija postoji Odsek za posredovanje u smislu i na osnovu
paragrafa 2 njenih Pravila, čiji je zadatak, da preduzećima, članovima industrijskih korporacija
udruženih u Centralu industrijskih korporacija, u konkretnim slučajevima pruži pomoć i štiti njihove
interese intervencijom kod državnih centralnih vlasti i drugih ustanova u Beogradu, radi obaveštenja
i što bržeg i povoljnijeg rešenja podnesenih molbi i žalbi odnosno predstavka.
U cilju održavanja Odseka za posredovanje naplaćivan je naročiti doprinos za učinjene
usluge.
Na osnovu završnog računa za 1938. godinu mogli su se utvrditi izvori prihoda Centrale
industrijskih korporacija: članarina, kirija, prinosi raznih industrijalaca, nepredviđeni prihodi, kao i
doprinos od ekspezarnih nota. Iz ovih prihoda isplaćivano je osoblje Centrale industrijskih
korproacija.
Iz primopredajnog zapisnika (br. 529 od 28. V 1953) vidi se da je ovu građu Državni arhiv
 

Back
Top