Погинуо Кобе Брајант

- Jokić je jedan od mojih omiljenih igrača. Obožavam kako rešava situacije, kako posmatra košarku, koliko ima samopouzdanja i talenta. Uvek donosi prave odluke - pričao je tokom Svetskog prvenstva u Kini Brajant.
- Bogdan je dugo jedan od najboljih mladih igrača, vrlo je agresivan na oba kraja terena, neustrašiv. Veliki sam fan njihove igre - kazao je svojevremeno tragično nastadali Brajant.


"Uoči prošlogodišnjeg US opena Kobija su upitali za koga navija na turniru.
- Novak je moj momak- ka iz topa je tada izgovorila legenda Lejkersa."



R.I.P. :roll:

profimedia-0491693914.jpg
 
Neki garavi ljubitelj banana se strmopizdio helikopterom, big deal.
Koliko danas sirotinje krpa kraj s krajem i polako umire, bolje da se o tome pise.

Da zivimo u normalnom svijetu, koga normalnog bi bolio kura*c za ovu vijest?

Nazalost, mi ne zivimo u normalnom svijetu.
чуј њега, да је неки сиромах, белац, погинуо ти би се онда секирао?!?
 
чуј њега, да је неки сиромах, белац, погинуо ти би се онда секирао?!?
De dobro, sere mi se.

Siromah, bijelac koji svaki dan ide raditi i doprinosi zajednici mi je svakako drazi od nekog garonje koji jedino sto zna je ubacivati loptu u obruc, ali...

...i siromah, crnac, koji svaki dan ide raditi neki usran posao i doprinosi zajednici mi je isto tako drazi od garonje koji djuska i majmunise se po terenu.
 
De dobro, sere mi se.

Siromah, bijelac koji svaki dan ide raditi i doprinosi zajednici mi je svakako drazi od nekog garonje koji jedino sto zna je ubacivati loptu u obruc, ali...

...i siromah, crnac, koji svaki dan ide raditi neki usran posao i doprinosi zajednici mi je isto tako drazi od garonje koji djuska i majmunise se po terenu.
не мож ти то да сконташ. Гарантујем да милијарду људи на земаљској кугли зна за Коби Брајанта. Небројаним милионима је узор. Осталим милионима је био мио за гледање. За оног ко то прати и воли, дође ти ко родбина.
 
Da li pisete,veliki sok,tuga,RIP,tradegija i slicno zato sto vam je stvarno zao ili cisto radi reda?
Licno zalim samo kada ode neko koga poznajem i ko mi je blizu srca a za nekog tamo meni licno nepoznatog sam skroz ravnodusan.
Da li ste vi stvarno toliko humani i potreseni smrcu razno raznih poznatih licnosti ili nesto nije u redu sa mnom,posto sam skroz ravnodusan... :think:
Pročitaj šta piše ispod u mom potpisu pa će ti mozda biti jasno...
 
Covek je bio inspiracija na nacin kako se profesionalno odnosio prema poslu i sportu kojim se bavio.
Kosarkaska legenda za sva vremena.
Jos tome kad dodamo da je poginuo sa maloletnom kcerkom i jos 7 ljudskih zivota.

Ovo je jedan od onih trenutaka kad covek sam treba da se zapita da li zivi svaki trenutak svog zivota kako treba.

Bas mi ga je zao, karijera koju sam pratio od prvog dana kad je dosao u NBA iz high school, trejd za Divca, titule i sve dok se nije penzionisao nedavno. Bas mi ga je zao.

RIP KOBE :(
 
Одлазак легенде. Једна величанствена каријера и спортска прича која ће бити надахнуће милионима клинаца када се упознају са дражима ове предивне игре.
Пут овог тада клинца судбински је везан за једног Србина, неког Владу Дивца. Почео је премлад своју НБА причу. Љета господњег 1996-е на 13.избору Шарлот је покупио неког клинца, тинејџера од 18 љета, извјесног Кобија Брајанта. Тада је то било могуће и на драфт су могли и клинци из средње школе или они који у години пријаве на драфт нишу ушли у 19-у годину живота. Касние ће се то промијенити.

Лејкерси су имали тих сезона добру екипу, добре играче, али од одласка Меџика нису имали лидера, а Лејкерси нису франшиза која ће се задовољити самим учешћем у плеј-офу, или конференцијским полуфиналом или пак финалом. Јок, они желе титуле, а до титуле не можете без лидера.
Видјели су у том клинцу, том Кобију нешто, 'није наравно то још тада био формиран играч, материјал за ен-би-еј, али бјеше ту наговјештаја искре. Код тако младих играча увијек постоји ризик да оманете и да се не испуне очекивања, ипак Лејкерси су загризли. У ен-би-еју имамо те размјене, да би добили нешто у размјени, нешто морате дати, у Лејкерсима је играо тада поменути Србин, добре сезоне и добра репутација, Шарлоту је требао центар, Лејкерсима материјал који би можда могли избрусити у играча који ће им донијети много доброг. И договор је склопљен, Дивац у Шарлот гдје се неће дуго задржати, Коби је постао дио породице "језерџија" и ту ће остати читаву каријеру, вјечност, пуних 20 љета.

У 20 сезона за Лејкерсе (овдје) у регуларном дијелу сезоне одиграо је 1346 утакмица, 33.643 поена, 25 по мечу, 7.047 скокова, 5,2 по мечу, 6.306 асистенција, 4,7 по мечу, 1.944 освојених или у колоквијалном сленгу "украдених" лопти.

Они који имају квалитет да чине свој тим бољим, ће то доказати и у плеј-офу. И ту су Кобијеве бројке импресивне, 220 утакмица, 5.640 поена, 25,6 по мечу, 1.119 скокова, 5,1 по мечу, 1.040 асистенција, 4,7 по мечу, 310 "украдених" лопти.

Лејкерси су добили лидера, предводио их је до пет титула шампиона ен-би-еј лиге, 2000., 2001., 2002., 2009., 2010, ту су и друга признања за овог фантастичног кошаркаша, 18 учешћа на тзв ол-стар мечу, 11 пута изабран у најбољи тим лиге те сезоне, 9 пута изабран у најбољи дефанзивни тим лиге те сезоне, и то говори колико то бјеше импресивно у оба правца.

Његова спортска играчка прича окончана је прије 4 љета, његова животна прича окончана је јучер у несрећи којом је започета ова тема, у несрећи је погинула и тринаестогодишња Кобијева кћерка Ђина Марија. Туга преголема, и шок за све заљубљенике у ову игру.

Сваки човјек који је битисао на овој планети умире два пута, први пута када биолошки закони то одреде, други пута када приче о њему утихну. А о Кобију приче неће утихнути, легенде не умиру.
 

Back
Top