Podseti me sta to bese ljubav...

LUDICA

Domaćin
Poruka
4.885
Da li vam se cini da se kolicina ljubavi smanjuje, da se ljudi vise posvecuju poslu, karijeri, eksponiranju sebe? Da "ljubav" prema sebi prelazi neke normalne granice(jer ucili su nas da je istinska ljubav bezuslovna, a sada se nesto mjeri, kalkulise da slucajno ne bi bili "osteceni"...)?
Generalno, kako gledate na svoj ljubavni zivot? Kad sve sumirate, da li biste rekli da ste osoba koja ima srece u ljubavi(ne trenutno, nego uopste)?
I da li se vidi tendencija rasta ili opadanja te srece?
Meni je sve to nesto sumnjivo... :roll:
 
LUDICA:
Da li vam se cini da se kolicina ljubavi smanjuje, da se ljudi vise posvecuju poslu, karijeri, eksponiranju sebe? Da "ljubav" prema sebi prelazi neke normalne granice(jer ucili su nas da je istinska ljubav bezuslovna, a sada se nesto mjeri, kalkulise da slucajno ne bi bili "osteceni"...)?
Generalno, kako gledate na svoj ljubavni zivot? Kad sve sumirate, da li biste rekli da ste osoba koja ima srece u ljubavi(ne trenutno, nego uopste)?
I da li se vidi tendencija rasta ili opadanja te srece?
Meni je sve to nesto sumnjivo... :roll:
mislim da je najveci problem, sto ljudi ocekuju da im ljubav bude uzvracena, na isti nacin na koji je daju... i zamisljaju da emocija moze da ima liniju koja je u konstantnom usponu i nema zenit... da kolicina ljubavi se smanjuje... ljudi gube veru u snove o ljubavi, okrecu se sebi i svojim ciljevima... pokusavaju da uhvate neke druge snove, nadajuci se da ce ispuniti prazninu... prisvajaju, razmisljaju kroz reci... moje, ja... imenuju, analiziraju,pokusavaju da definisu, ne osecaju... prestaju da daju, a zahtevaju... umaruju se, sitnice pocinju da im smetaju, pocinju da mrze... sujeta...
dosta je za ovaj put... mozda kasnije dopisem, jos po nesto...
 
Ali ti si pitala šta se desilo sa ljubavlju?

Može biti da sam i ja nešto takVo primetila... Napraviše ljudi razliku između seksa i vođenja ljubavi. Kažu da je to "normalno". Ali je neuporedivo. Nekome i gadno.

I svi bi da isprate neke šablone, a šabloni bi došli sami od sebe, kada bismo samo živeli malo spontanije... Opet ono o satu za šah.
Nije toliko ni do ljubavi prema sebi, već prema ispunjavanju nametnutih nam obaveza.
I kada bismo da volimo, gledammo šta taj neko ima, šta može pružiti, šta mu fali, a koliko nama to sve odgovara. Da, sve neke kalkulacije...
A opet, niko ništa i ne radi.
Sve neki standardi, uslovi, obaveze, pravila... Ljubav je postala biznis.
Nema to veze sa karijerom, ljubav je ugrožena po sebi.
 
ah pa vi to ogranicavate na sex...a mame tate sestre rodjaci prijatelji komshije nastavnici drvo ptica cvet. i boranija

fuj...ne volim da volim

ok..boranija mozhe da prodje

nism fantastichna nego sam se uplaisla da se vratim ja svojim zadatcima sada tamo me niko ne vreba...
 
Baš sam se zapitala...............:roll:
Ne znam odgovor na to da li sam osoba koja ima sreće u ljubavi...............ajde da kažem da mi do sada nije bila uzvraćena na način na koji sam ja to očekivala,mada ne mogu da kažem da nisam bila voljena..............e sad sam zakomplikovala...................
 
ja sam jednom bash onako bio zaljubljen i voleo bezuslovno....posle vishe nisam....mada su posle vishe to zasluzhivali i sve....sad se kajem i strashno mi je zhao shto sam takav....sada kalqlishem i sagledavam sve....shteta shto nisam spreman za srljanja i slichno....syebe to choveka....kao ma bole me uvo samo da ja vooolim....a posle tog osetjaja nestane....i nadjesh se u mnogo dubljim fekalijama od onih na koje si navikao....nema ljubavi....al nisam odavno ni bio u depresiji....mislim u toj nekoj dubokoj mrachnoj svakog dana istoj depresiji....prigodan citat za ovu priliq

A winter's day
In a deep and dark December
I am alone
Gazing from my window
To the streets below
On a freshly fallen silent shroud of snow
I am a rock
I am an island
I've built walls
A fortress deep and mighty
That none may penetrate
I have no need of friendship
Friendship causes pain
It's laughter and it's loving I disdain
I am a rock
I am an island
Don't talk of love
Well I've heard the word before
It's sleeping in my memory
I won't disturb the slumber
Of feelings that have died
If I never loved I never would have cried
I am a rock
I am an island
I have my books
And my poetry to protect me
I am shielded in my armor
Hiding in my room
Safe within my womb
I touch no one and no one touches me
I am a rock
I am an island
And a rock feels no pain
And an island never cries


majko mila kolko je ovo dobra pesma....shta bi dao da sam je ja napisao....
 
LUDICA:
Da li vam se cini da se kolicina ljubavi smanjuje, da se ljudi vise posvecuju poslu, karijeri, eksponiranju sebe?
U svetu? U pojedincu? Ne razumem te skroz... a i ne znam.
Deluje da su ljudi malo...hm, ravnodušniji prema svemu.
Mali ulozi, mali rizici, male dobiti...

Da li imam uspeha u ljubavi?
Imam, još uvek umem da volim.:wink:
 
LUDICA:
Da li vam se cini da se kolicina ljubavi smanjuje, da se ljudi vise posvecuju poslu, karijeri, eksponiranju sebe? Da "ljubav" prema sebi prelazi neke normalne granice(jer ucili su nas da je istinska ljubav bezuslovna, a sada se nesto mjeri, kalkulise da slucajno ne bi bili "osteceni"...)?
Generalno, kako gledate na svoj ljubavni zivot? Kad sve sumirate, da li biste rekli da ste osoba koja ima srece u ljubavi(ne trenutno, nego uopste)?
I da li se vidi tendencija rasta ili opadanja te srece?
Meni je sve to nesto sumnjivo... :roll:


Mozda se tebi smanjila. Drugima je u normalnim kolicinama. Dacu ti malo, jer imam je viska.
 
LUDICA:
Da li vam se cini da se kolicina ljubavi smanjuje, da se ljudi vise posvecuju poslu, karijeri, eksponiranju sebe? Da "ljubav" prema sebi prelazi neke normalne granice(jer ucili su nas da je istinska ljubav bezuslovna, a sada se nesto mjeri, kalkulise da slucajno ne bi bili "osteceni"...)?
Generalno, kako gledate na svoj ljubavni zivot? Kad sve sumirate, da li biste rekli da ste osoba koja ima srece u ljubavi(ne trenutno, nego uopste)?
I da li se vidi tendencija rasta ili opadanja te srece?
Meni je sve to nesto sumnjivo... :roll:

Ljubav se generalno gledajuci pretvara sve vishe u interes emocija i ne samo to...iako mislim da je uvek bilo mozda ne isto ali slichno kao i da su ljudi napredovali u nekim pravcima u nekima nisu.Definitivno u prvcu ljubavi je stagnacija ako ne i zeshce opadanje u svetu...
Pa ipak verujem da svako gradi svoj lichni univerzum onakvim kakvim zeli i znam da svi imamo slobodu izbora kako bi od svojih osecaja i zivota chinili ono sto zelimo...Ako bi vecina poradila malo na sebi po tom pitanju svima bi bilo lepshe ,bolje,celovitije...
Kada napravish svoj svet ispunjen ljubavlju to se opet ochituje i na okolinu..."nijedan chovek nije ostrvo"
 
LUDICA:
Da li vam se cini da se kolicina ljubavi smanjuje, da se ljudi vise posvecuju poslu, karijeri, eksponiranju sebe? Da "ljubav" prema sebi prelazi neke normalne granice(jer ucili su nas da je istinska ljubav bezuslovna, a sada se nesto mjeri, kalkulise da slucajno ne bi bili "osteceni"...)?
Generalno, kako gledate na svoj ljubavni zivot? Kad sve sumirate, da li biste rekli da ste osoba koja ima srece u ljubavi(ne trenutno, nego uopste)?
I da li se vidi tendencija rasta ili opadanja te srece?
Meni je sve to nesto sumnjivo... :roll:


Za sada bar uvek sam imala srece u ljubavi i imam i trenutno. I sto je jos zanimljivije iz veze u vezu ljubav je sve bolja i veca. Tako da se jezim iskreno receno kad citam sve ove price o uzasno zavrsenim ljubavnim pricama, omalovazavanjima, sebicnosti... Ja zivim u nekom drugom pozitivnom svetu bar sto se toga tice i nadam se da ce tako i da ostane..:|
 
Ljubav je ljubav i to nije ono o cemu vi ovde pricate. Kakva ljubav iz interesa, zbog love i gluposti... to nije ljubav... mada istina da toga ima sve vise...

Ovde je primeceno da je sve manje ljubavi u danasnjem dobu... Ali zasto je to tako... Nije to zato sto se ljudi posvecuju karijeri ili potenciraju na sebi... Vec je zato sto ljudi postaju zli... suroviji hladniji... postaju manje ljudi... A voleti zlu, hladnu, bezemotivnu, bez poverenja je jako tesko... Ljubav treba i davati i primati... ne samo zeleti primiti je...

Inace ljudi koji umeju da vole... kojima je srce lomljeno i koji su lomili srca bas i ne vole sto je to tako... i ne trce bas toliko da se to ponovo opet desi... i ne smatraju to srecom...
 
DisMisaL:
Nema ljubavi deco...

Nije vama srce bilo slomljeno, sami ste se istripovali.

Niko vas nije učinio (ne)sretnim, sami ste to prihvatili.

A sad svi knjigu u šake ili na svoje radne zadatke.
A sta si ti neki general? Profesor? Ili pandur u zatvoru? U svakom slucaju si na pogresnom mestu. Heh znam ... hipnotizer... "danas nisi jeo pasulj jeo si sarme samo si se malo istripovao" :lol:

Vecina ljudi zna sta je ljubav... ali kazu da ima i onih koji neznaju...
 
Većina umišlja šta je ljubav, i shodno tome se ponaša. Samoobmana, nekom prijatna, drugom ne.

Totalno zanemarljiva pojava, glupo nazovi osećanje koje u suštini, ukoliko nije odmereno, a često nije, vodi ka samouništenju.

Mož'te trabunjati sve i svašta o tome, i sam sam to činio, ali ne danas. Muka mi je.
 
DisMisaL:
Većina umišlja šta je ljubav, i shodno tome se ponaša. Samoobmana, nekom prijatna, drugom ne.

Totalno zanemarljiva pojava, glupo nazovi osećanje koje u suštini, ukoliko nije odmereno, a često nije, vodi ka samouništenju.

Mož'te trabunjati sve i svašta o tome, i sam sam to činio, ali ne danas. Muka mi je.
A otkud ti znas sta vecina umislja? Zasto ne pustis druge da razmisljaju svojim glavama... i svojim srcem... nego im nameces svoje odgovore... Nek svako spozna svoju istinu sam...

Vidimo da ti nije dobro danas... to je nesto hronicno? :mrgreen:
 
E a na temi o ljubavi mora biti i neka pesmica.... Evo jedna da oraspolozi Dismisala:

Ne tražim puno samo jedan mali običan dan
U tvome naručju negdje daleko od svih
Samo jedan jedan mali običan dan
Negdje uz pjesmu valova

I poljubi me
Neka mi sunce u srcu osvane
:wink:
 

Back
Top