Podrška za Windows 7 prestaje 14. januara 2020. godine !

markotesla

Aktivan član
Poruka
1.741
Životni ciklus podrške za Windows 7



Microsoft se obavezao da će obezbediti 10 godina podrške za proizvod za Windows 7 kada je on objavljen, 22. oktobra 2009. Ovaj desetogodišnji period je sada završen i Microsoft je obustavio podršku za Windows 7 kako bismo mogli da preusmerimo sredstva u podršku novim tehnologijama i sjajnim novim iskustvima. Tačan dan prestanka podrške za Windows 7 je bio 14. januar 2020. Tehnička podrška i softverske ispravke iz usluge Windows Update koje pomažu u zaštiti računara više nisu dostupne za proizvod. Microsoft preporučuje da pređete na operativni sistem Windows 10 da biste izbegli situaciju gde vam je potrebna usluga ili podrška koja više nije dostupna.

Microsoft
 
Windows je opet dobar kad ljosne sistem a imate šanse da vratite dokumenta
Ako na Linuxu niste uradili sve neophodne mere za bekap - mrka kapa za vraćanje.
A sa druge strane je i dobro jer što ne možete vi da vratite teško da će bilo ko.
Baš sam neki dan 'spašavao podatke' sa srušenog Linuxa! Neki glupi Recovery program mi napunio disk i nisam više mogao ući u Linux.
Instalirao Linux na drugi disk, spojio 'srušeni' i pokupio sve što sam trebao! :super:
 
Nece nista pomoci , za to je kriv Mikrosoft , 1 % sam vratio samo ono sto je bilo obrisano i nista vise.
DA! Jednom sam trebao prijatelju spasiti kriptirane Word dokumente. Spasio sam mu samo tekstualni deo iz dokumenata, ali je njemu trebao kompletni izvorni dokument sa formatiranjima i ostalim detaljima. Čak sam se obratio i Mikrosoftu, ali su me odhebali! Kreteni nisu u stanju da naprave Recovery opciju za SVOJE dokumente, a kriptiranje je ustvari samo promena par važnih bajtova! :super:
 
To je njihov bezbedonosni propust , ali i pored toga nemoguce je da se ne zna tok podataka .
Mene cudi kad posaljes dve istovetne datoteke jednu kriptovanu drugu ne , kako kasperski ne moze da nadje kljuc.
I nije baš! Kako bi Mikrosoft mogao onemogućiti prtljanje po datoteci izvan Word programa? Evo ti primer originalne slike, a zatim one po kojoj sam malo prčkao preko Hex-editora. Da sam shebao važne bajtove, to čak ne bi ni mogao da otvorim kao sliku:

mis.jpg


mis11.jpg
 
Windows je opet dobar kad ljosne sistem a imate šanse da vratite dokumenta
Ako na Linuxu niste uradili sve neophodne mere za bekap - mrka kapa za vraćanje.
A sa druge strane je i dobro jer što ne možete vi da vratite teško da će bilo ko.
Ако на Линуксу постоји посебна партиција за корисничке податке (ознака "/home") онда пад система не значи губитак података са корисничке партиције. Просто уз помоћ бутабилног усб-а без икакавих проблема се долази до података. Такође у том случају и реинсталација система не утиче на корисникове податке који се налазе на посебној корисничкој партицији.
 
Ако на Линуксу постоји посебна партиција за корисничке податке (ознака "/home") онда пад система не значи губитак података са корисничке партиције. Просто уз помоћ бутабилног усб-а без икакавих проблема се долази до података. Такође у том случају и реинсталација система не утиче на корисникове податке који се налазе на посебној корисничкој партицији.
ILI: U slučaju pada sistema, najlakše dolaziš do svojih podataka preko KOPIJA svojih podataka na drugom mestu! :super:
 
Ако на Линуксу постоји посебна партиција за корисничке податке (ознака "/home") онда пад система не значи губитак података са корисничке партиције. Просто уз помоћ бутабилног усб-а без икакавих проблема се долази до података. Такође у том случају и реинсталација система не утиче на корисникове податке који се налазе на посебној корисничкој партицији.
" ako postoji" /home... e ako ne postoji plus sam zeznuo cheksum particije, možda i bude neke šanse...
sve što je potrebno je povratiti particiju na prave vrednosti a onda preko butabilnog flash-a ući u live sesiju da bi se mapirao ceo hard i uvrstio butabilan linux....
 
To je njihov bezbedonosni propust , ali i pored toga nemoguce je da se ne zna tok podataka .
Mene cudi kad posaljes dve istovetne datoteke jednu kriptovanu drugu ne , kako kasperski ne moze da nadje kljuc.
Ameri zakonski zabranili Kaspersky jer su iz kompanije postavili par pitanja čemu služi računar?
A mene čudi da ni ostali antivirusi... Pogotovo ono meričko sranje od Nortona...
 
Ameri zakonski zabranili Kaspersky jer su iz kompanije postavili par pitanja čemu služi računar?
A mene čudi da ni ostali antivirusi... Pogotovo ono meričko sranje od Nortona...
Šta ovo oko par pitanja?

1) Antivirusima i nije zadatak da pronalaze ključeve i dekriptiraju datoteke?
2) Ključ postoji samo ako je kriptiranje izvedeno tako da se može dekriptirati! Ako je po nekom generatoru slučajnih brojeva, možeš se hebati, tj. ako i nakon uplate dobiješ figu!
3) Evo ti gore moj primer slike miša! Sve bajtove $30 sam samo zamenio sa $31! I šta sada? Ako neki program to i shvati, opet neće biti dovoljno dobro jer će on onda i one bajtove koji su VEĆ BILI $31 isto vratiti na $30!
 

Back
Top