Podrska za dijetu 2

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Secer daje samo trenutni priliv energije.posle toga pad energije je jos veci.to je zacarani krug

I da i ne.
Kada je meni bilo oko mame mislim da sam za godinu dana pojela tri tone slatkiša.
Imala sam stalno fizičke bolove, kroz stomak, kroz ledja...držala sam 58 kilograma, usahlih obraza i ogromnih očiju...pila bih po pet kafa dnevno i jela slatko za slatkim.
Kada je prošlo neko vreme, bogami, skoro dve godine, bol je prestao i slatkišI su prestali, zaista sam ustala, živo se sećam momenta i bila kao umivena. Kao dete kada plače pa se umije.
 
I da i ne.
Kada je meni bilo oko mame mislim da sam za godinu dana pojela tri tone slatkiša.
Imala sam stalno fizičke bolove, kroz stomak, kroz ledja...držala sam 58 kilograma, usahlih obraza i ogromnih očiju...pila bih po pet kafa dnevno i jela slatko za slatkim.
Kada je prošlo neko vreme, bogami, skoro dve godine, bol je prestao i slatkišI su prestali, zaista sam ustala, živo se sećam momenta i bila kao umivena. Kao dete kada plače pa se umije.
Pa i sama kazes,dok si jela tonu slatkisa,tvoje telo je patilo i sama to pises.nije telu bilo bolje.kad se dusa smirila,smirila se i potreba za slatkim.lececi dusu (secerima) mi razboljevamo telo .
 
Imam pitanje? Zasto mislis da ti organizam trazi slatko?
Zar ne mislis da ga trazi psiha,kao sto nekome trazi travu ,cigarete ili alkohol? Sumnjam da nase telo trazi cist otrov,a to slatko jeste
Da se razumemo i ja tesko odolevam slatkisima,ali znam da ih jedem kad sam tuzna,kad mi je dosadno,kad mi je dostupno,a nemam jaku zelju da kazem ne
Davno sam procitala,al sam zaboravila kada nam mozak trazi slatko,kad grickalice,a kad testo
pa psiha je deo tela :)
kad sam bila u onom haosu, za tih 6 meseci nisam pojela nista slatko jer mi nije trazilo ni telo ni um
bila sam u ludackom spidu, adrenalin me je przio ne mogu da ti opisem kako
osecala sma da mi stitna zlezda mase krilima, glava mi je bila vrela..isisavala sam iz kosmosa svu mogucu energiju koju mogu da pokupim
kao mobilni non stop ukljucen na trofaznu struju
kao auto kome si sipala kerozin
i kad se sve zavrsilo, kad sam se opustila krenula je zelja za slatkim
uopste ne preterujem kad kazem da sam enormnu kolicinu slatkog jela
prvo sam se trudila da ostane u granicama zdravog, a onda su kocnice popustile
kad kazem zdravog - to je velika tegla meda od 800gr za tri dana..to je cela kutija porodicnog sladoleda, cela milka od 300gr
ne jedno po jedno, nego sve u toku dana..i tako dve godine
ja sam malo kilograma dobila kakav mi je bio unos
verovatno je i tada telo puno trosilo sa stresom u kome je bilo
jer stres ne mozes da zaustavis tako sto kazes - od sada necu
ti neces, a bride ti vrhovi prstiju kad legnes da psavas.. kao opusten si
nema sanse da zaspis
i taman to obradim za godinu dana i nastavi se sa stresom u porodici
tek sada sam posle tog sve stvari stavila tamo gde im je mesto, osobe koje volim na potpuni ignor, iskljucila sam ih iz zivota..sto se mene tice zauvek, jer jedino tako imam svoj mir
i za to mi je trebalo godinu dana da moj um prihvati ono srce ne moze
sad sam ja dosla na red, prvo nutricionista
krenula sam ponovo sa kracim setnjama ispocetka
ubacicu vremenom i trening..dala sam sebi godinu dana, necu kratke rokove jer ne zurim nigde
a za godinu dana, nova stara ja, novi zivot, pusticu ponovo ljude da udju unutra
samo jos da nam vesic zaprasi komarce :)
 
Pa vec sam rekla,ja smatram da telo ne trazi otrov,trazi ga psiha.a sa tim se treba pozabaviti.i rekla sam da se i ja borim sa potrebom za slatkisima
razlicite porive za slatkim ima telo
jedno je kad si u pms-u pa
Jeste, sećaš se bombardovanja.
Nakon noćne opasnosti i drndanja detonacija svi smo išli da jedemo.
Adrenalin se odgura u sekundi preko svake mere.
Meni se dopada tvoj jelovnik ali ja sam čudak koji se oblizuje na povrće.

Dete danas ima svoj ručak a mi imamo corbu pa da budem dobra pitam mm-a šta bi jos za ručak uz to a on me pogleda molećivo, skupa sa svojih 110 kilograma, i tiho pita "slaninu i jaja...možda?"
I šta mogu, hrani se kao krava na proplancima Alpa, odem i kupim da napravim...tu slaninu i ta jaja...
i ja meso jedem pod prinudom, osim kad mi stvarno zafali..to ej jednom u dve nedelje..onda ga jedem i uzivam
juce sam 150gr podelila sa psom
ovako izgleda deo predloga za rucak
Proso sa šargarepom, pecurkama i leblebijom (Savet: šargarepu skuvati u vodi sa lukom i celerom, zatim
proso kuvati u istoj vodi)
Zimska salata od prosa sa tofuom, brokolijem i bundevom (kada se sve skuva dodati malo nara za lepši ukus)
Kus kus sa mladim sirom, cherry paradjazom i bosiljkom
Kus kus sa tofuom, tikvicama i patlidžanom
Kus kus sa batatom, dostatnim tikvicama i sušenim leblebijama
Jecam sa seitanom, šargarepom i celerom

danas sam skuvala socivo sa susenim vgranjima i sitakama koje sam nasla u kuhinji
za veceru cu namaz za povrce od dva kuvana jaja i 50gr mladog sira
 
pa psiha je deo tela :)
kad sam bila u onom haosu, za tih 6 meseci nisam pojela nista slatko jer mi nije trazilo ni telo ni um
bila sam u ludackom spidu, adrenalin me je przio ne mogu da ti opisem kako
osecala sma da mi stitna zlezda mase krilima, glava mi je bila vrela..isisavala sam iz kosmosa svu mogucu energiju koju mogu da pokupim
kao mobilni non stop ukljucen na trofaznu struju
kao auto kome si sipala kerozin
i kad se sve zavrsilo, kad sam se opustila krenula je zelja za slatkim
uopste ne preterujem kad kazem da sam enormnu kolicinu slatkog jela
prvo sam se trudila da ostane u granicama zdravog, a onda su kocnice popustile
kad kazem zdravog - to je velika tegla meda od 800gr za tri dana..to je cela kutija porodicnog sladoleda, cela milka od 300gr
ne jedno po jedno, nego sve u toku dana..i tako dve godine
ja sam malo kilograma dobila kakav mi je bio unos
verovatno je i tada telo puno trosilo sa stresom u kome je bilo
jer stres ne mozes da zaustavis tako sto kazes - od sada necu
ti neces, a bride ti vrhovi prstiju kad legnes da psavas.. kao opusten si
nema sanse da zaspis
i taman to obradim za godinu dana i nastavi se sa stresom u porodici
tek sada sam posle tog sve stvari stavila tamo gde im je mesto, osobe koje volim na potpuni ignor, iskljucila sam ih iz zivota..sto se mene tice zauvek, jer jedino tako imam svoj mir
i za to mi je trebalo godinu dana da moj um prihvati ono srce ne moze
sad sam ja dosla na red, prvo nutricionista
krenula sam ponovo sa kracim setnjama ispocetka
ubacicu vremenom i trening..dala sam sebi godinu dana, necu kratke rokove jer ne zurim nigde
a za godinu dana, nova stara ja, novi zivot, pusticu ponovo ljude da udju unutra
samo jos da nam vesic zaprasi komarce :)
Ma ja i dusom i srcem navijam za tebe i znam da ces se oporaviti i stati na noge i sve,al i dalje stojim pri tome da psiha nije deo tela i da psiha ume da nas laze i zavarava i da nam steti .to ti govorim gledajuci sebe i svoje mladje dete
 
Ma ja i dusom i srcem navijam za tebe i znam da ces se oporaviti i stati na noge i sve,al i dalje stojim pri tome da psiha nije deo tela i da psiha ume da nas laze i zavarava i da nam steti .to ti govorim gledajuci sebe i svoje mladje dete
mozes psihi da pomognes lekovima, verovatno
meni lekovi ne bi resili problem
problem moram da prihvatim, obradim i nastavim dalje da zivim sto mogu normalnije
nekome je za to potrebno manje, nekome vise vremena
ja citav zivot idem srcem
moje dete je racionalnije i pre se oporavila
i hvala bogu sto je tako i sto nije nasledila taj moj gen
zato mi i treba vise vremena
moja procena je bila da mi je dovoljno 3 meseca
nije bilo..trebale su mi dve godine da se stabilizujem
na koje se nastavio novi stres
sad sam stabilizovala i to i idem dalje
ti si mi rekla da ljubav pobedjuje sve
ali nasa situacija nije ista
ja mogu za ljubav da podvucem crtu i kazem - preko ovoga ne moze
moja sestra mi je slala poruke o oprostu, o tome kakva cemo secanja onima iza nas da ostavimo o nama ako ne prastamo
a nije uradila ono sto je najvaznije da resi problem..ne zbog mene, nego zbog svog deteta
moje resenje i spas je bilo u tome da sve otpustim
oprostila sam, volim ga kao nekog u koga sam 32 godine ulagala ljubav, podrsku, paznju, brigu, LJUBAV!, LJUBAV,LJUBAV ali meni vise ne moze da pridje..niti me njegov zivot vise uopste zanima
tvoja situacija je malo drugacija
ti ne mozes da stavis tacku
 
Poslednja izmena:
I da i ne.
Kada je meni bilo oko mame mislim da sam za godinu dana pojela tri tone slatkiša.
Imala sam stalno fizičke bolove, kroz stomak, kroz ledja...držala sam 58 kilograma, usahlih obraza i ogromnih očiju...pila bih po pet kafa dnevno i jela slatko za slatkim.
Kada je prošlo neko vreme, bogami, skoro dve godine, bol je prestao i slatkišI su prestali, zaista sam ustala, živo se sećam momenta i bila kao umivena. Kao dete kada plače pa se umije.
to je to, yebala nas riba - dve godine.
 
juce bas nisam bila karakter jer sam pojela lubenicu sa kojom nisam znala sta da radim u frizideru
a zao mi da bacim
i pojela sam breskvu koja mi se isto tako nije jela, stoji mi pun tanjir i od dve koje su pocele da trule na jednom mestu, dobila sam na kraju jednu zdravu
mnogo mi je tesko kad se baca hrana
po propisanom rezimu, treba da pojedem 40gr ovsenih pahuljica, dve sake bobicastog voca i kasicicu lana sa 125gr grckog jogurta
ja mogu 2 kasike pahuljica, jednu saku borovnica..od toga dobijem punu ciniju hrane
moram da vidim sta se desava..verujem da sa tom kolicinom treba da mi se ubrza metabolizam, ali mi je starno mnogo
za rucak spremam varivo od sociva i susenih vrganja
za veceru cu namaz od obarenih jaja i mladog sira
njega cu na svezu papriku..moram cerkin jelovnik da pretresem i vidim na sta ona da ga maze
a izmedju treba uguram dve uzine
pa ja samo da se hranim preko citavog dana
40 g ovsenih pahuljica (to je 4 kašike) i dve šake tog bobičastog voća (podrazumevam da nije puna šaka nego koliko stane na dlan) a i pola šolje jogurta, to izađe jedna šolja. Tebi je to puno? :eek:
 
40 g ovsenih pahuljica (to je 4 kašike) i dve šake tog bobičastog voća (podrazumevam da nije puna šaka nego koliko stane na dlan) a i pola šolje jogurta, to izađe jedna šolja. Tebi je to puno? :eek:
meni jedna velika solja u koju mi stane 3,5dl caja bude puna kad sipam dve kasike pahuljica, saku borovnica i jogurt
i to me potpuno zasiti i ostanem lagana
sebe sam danas naterala da pojedem celu prepisanu kolicinu, da bih ubrzala metabolizam i posle toga sam se osecala tromo i nije mi prijalo kad sam radila
 
Ja doručkujem 1 jaje, pola avokada, malo sira i šunke, tanko parče hleba i neko povrće. Posle pojedem 2 kašike zobenih pahuljica skuvanih u mleku i dodam kašiku mlevenih badema. Manje mi je malo. Ujutru sam gladna.

Da, na kraju još ide kocka čokolade i oko 30gr. orašastih plodova.
 
Kad se kuva više nabubri i upije vodu, još ako ubacim neku voćku, to budu veće količine od 40 g.

Ali u jogurtu ili mleku to mi ispadne šolja od 2.5 dl.
Budem sita celih pola sata. Zato ne jedem više ovsene varijante za doručak, a obožavala sam ove varijante kao smokva. Ne smeta i suvo grožđe.
 
Kad se kuva više nabubri i upije vodu, još ako ubacim neku voćku, to budu veće količine od 40 g.

Ali u jogurtu ili mleku to mi ispadne šolja od 2.5 dl.
Budem sita celih pola sata. Zato ne jedem više ovsene varijante za doručak, a obožavala sam ove varijante kao smokva. Ne smeta i suvo grožđe.
E da,stavim i suvo grodje jednu kasiku,to mu da slatkocu
 
Sve učinjeno i postignuto sam bacila u vodu, jedem ne znam ni što ni koliko, vežbam ali i preskačem, nemam poredak, izgubila sam kompas i tek kad budem u Bg ponovo vratiću se u normalu kad sama vodim računa o hrani
Ovde ne važe moja pravila, a i sve je tako tužno i teško i ja jedem i jedem i jbg
Baš da vidim koliko sam se uništila
 
Od izgubljenih 4 vratila sam 2kg
Opet na istoj kilaži kao pre korone tj pre 6 meseci
Vratila se na početak jer je ovo nulta Kilaža
Znači sve ispočetka
Ali merila se uveče tj sad
Znači da je plus 1
Jedino što sam se nadula kao slon
Ne znam osećam se teško od ovoliko jela i jeste da se ovde odmaram puno, ali u Bg imam režim a ovde ne mogu da ga imam, žao mi svekrve, sve je podredila nama, ne želim da se baca hrana, to mi je užasno
 
Od izgubljenih 4 vratila sam 2kg
Opet na istoj kilaži kao pre korone tj pre 6 meseci
Vratila se na početak jer je ovo nulta Kilaža
Znači sve ispočetka
Ali merila se uveče tj sad
Znači da je plus 1
Jedino što sam se nadula kao slon
Ne znam osećam se teško od ovoliko jela i jeste da se ovde odmaram puno, ali u Bg imam režim a ovde ne mogu da ga imam, žao mi svekrve, sve je podredila nama, ne želim da se baca hrana, to mi je užasno

Немој се толико кидати, тежина није најбитнија ствар у животу. Имаш све услове да будеш задовољна, сабери се.
 
Od izgubljenih 4 vratila sam 2kg
Opet na istoj kilaži kao pre korone tj pre 6 meseci
Vratila se na početak jer je ovo nulta Kilaža
Znači sve ispočetka
Ali merila se uveče tj sad
Znači da je plus 1
Jedino što sam se nadula kao slon
Ne znam osećam se teško od ovoliko jela i jeste da se ovde odmaram puno, ali u Bg imam režim a ovde ne mogu da ga imam, žao mi svekrve, sve je podredila nama, ne želim da se baca hrana, to mi je užasno
Не мора да значи. Можда ти се накупило свега... Сутра, тј. данас се владај нормално па се тек ујутру измери.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top