Podrska pilotu Emiru Sisicu

rednaksi

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
327
Par puta je ova tema bila postavljana, pa je opet skinu sa foruma. Ovom prilikom opet apelujem na sve ljude koji znaju sudbinu pilota Emira Sisica, koji je kao pravi profesionalac i patriota izvrsio svoju vojnicku duznost, da mu daju podrsku svojim, barem jednim postom.
Istovremeno ovo je poruka i za one koji mogu da mu "daju" slobodu da ne odugovlace sa Emirovim izlaskom iz zatvora. Dovoljno je propatio i on i njegova porodica...

Emire uz tebe su veterani...
 
podrska i sa moje starane mada znam da od moje podrske covek nema nista, sramota je to za nas narod da pustimo da taj covek trune u zatvoru, a sta bi sa generalima koji su izgubili tri rata gde je ta bagra?
p.s. Srpski narod nikad ne zaboravlja svoje heroje, Gospodine majore cast vama i vasoj porodici, milan
 
ja ne razumem zasto uslovna, sta je uradio? pa samo u srpskoj vojsci se dobija 15god za izvrsenje naredjenja, toliko su nam degradirali vojsku da gore ne moze da bude, i ne treba da se cudimo kad toliki pedercici nece da sluze vojsku!
 
Uslovna,zato sto je to sada jedina za njega dobra opcija.Opravdanost presude se ne dovodi u pitanje.Smesna je.

Svrha uslovne slobode je da osudjeno lice ne sme da izvrsi isto delo dok traje uslovna. U ovom slucaju to nema nikakvog smisla, jer on sigurno nece za vreme uslovne da sedne u avion i da krene da obara helikoptere evropske unije.

U svakom slucaju, za njega je bolje sto je presao ovde, eto bar moze da dodje na vikend kuci.

Ceo ovaj slucaj pokazuje koliko nam je obavestajni sistem truo. On je morao da bude obavesten da je poternica za njim raspisana i da ne sme da napusta zemlju, ali ne, sluzbe se bave dnevnom politikom umesto da brinu o bezbednosti vojnih lica.

Podrska za Sisica!!!!!
 
Svrha uslovne slobode je da osudjeno lice ne sme da izvrsi isto delo dok traje uslovna. U ovom slucaju to nema nikakvog smisla, jer on sigurno nece za vreme uslovne da sedne u avion i da krene da obara helikoptere evropske unije.

Slazem se.Bilo kako bilo,to se sada zove uslovna sloboda.Samo da on izadje,sve drugo je manje bitno.Svi znaju ko je on i koliko je njegova zrtva velika.Nadam se da ce sistem naci nacina da mu se oduzi.
 
Svrha uslovne slobode je da osudjeno lice ne sme da izvrsi isto delo dok traje uslovna. U ovom slucaju to nema nikakvog smisla, jer on sigurno nece za vreme uslovne da sedne u avion i da krene da obara helikoptere evropske unije.

U svakom slucaju, za njega je bolje sto je presao ovde, eto bar moze da dodje na vikend kuci.

Ceo ovaj slucaj pokazuje koliko nam je obavestajni sistem truo. On je morao da bude obavesten da je poternica za njim raspisana i da ne sme da napusta zemlju, ali ne, sluzbe se bave dnevnom politikom umesto da brinu o bezbednosti vojnih lica.

Podrska za Sisica!!!!!
ne odnosi se na isto delo samo, vec na postovanje zakona u celini
 
Problematika uopšte nije tako jednostavna.On nije osuđen od strane našeg suda,nego italijanskog,po njihovim zakonima.Prilikom prebacivanja u naš zatvor potpisan je neki ugovor,čiji ja sadržaj ne znam,i ako u njemu stoji da kaznu služi po njihovom zakonu,malo toga u pravnom smislu naš sud može da uradi.Mi možemo naravno da ga pustimo na uslovnu ili proglasimo aboliciju ali onda dolazimo u drugi problem zbog kršenja međudržavnog ugovora.
Da ne bude zabune,mislim da je Emir Šišić je u čitavom nizu grešaka koji su napravljeni tog dana,najmanje kriv i presuda je čista osveta i nema veze sa pravdom.Ova država ga je pustila niz vodu štiteći ko zna koga ko je pravi krivac,neko mu je naredio,neko je pogrešno identifikovao letelicu,namerno ili slučajno.On je poslednji koji bi trebao da čami u zatvoru.
 
Svrha uslovne slobode je da osudjeno lice ne sme da izvrsi isto delo dok traje uslovna. U ovom slucaju to nema nikakvog smisla, jer on sigurno nece za vreme uslovne da sedne u avion i da krene da obara helikoptere evropske unije.

Podrska za Sisica!!!!!

Uslovno podrazume da ne izvrsi isto ili SLICNO krivicno delo u odredjenom vremenskom periodu koji je sud odredio...
 

Back
Top