Quantcast
  • Dragi prijatelji, forum "Hobi" smo prebacili u kategoriju "Zabava" i pripojili smo mu teme iz foruma "Аlbumi sa sličicama" i "Strip i Anime".

PODRŠKA NEMAČKOJ Večeras je Beograd svetleo u bojama zastave ove države u znak solidarnosti

Poruka
22.614
I hapšena i puštena zbog igranke bez prestanka koju živimo već dugo vremena.

A ovo zlodelo upravo učinjeno, namerno ponižavanje prvo svih pokojnih heroja koji su dali živote za slobodu ove zemlje pa onda i njihovih potomaka koji su danas zgroženi s pravom , naravno da će se pamtiti.

Svi računi se negde plaćaju i odgovorni će ih platiti kako tako.

I nikome ih neće biti žao.

U jednom momentu kada su novinari krenuli da se prodaju vlastodržcima ovim ili onim , mi ih je bilo i žao i pokušavala sam da nađem razumevanja, deci za 'leba i trice i kučine ali kada sam ih masovno počela da viđam na kolenima , ljigavije i besramnije čak i od gospodara im jer poturica je uvek gori od samog Tureta , zgadili su mi se.
Za takve opravdanja nema.
za mnoge sam i čula šta ih je zadesilo od porodičnih tragedija do ne znam čega ...i nije mi ih bilo žao.

Svakome prema zasluzi i od Boga i od zakona, tako i treba da bude :)
Ovo je demonstracija moći Nemačke - da nam pošalje poruku čiji smo u stvari ...

жежени

Domaćin
Banovan
Poruka
3.646
pa mislim na svoju ruku će da procesuira, kao što su komunisti radili 1945
Не мисли, већ мисли да се похапсе сви који су вршили организовани криминал кроз злочиначка удружења које се зову политичке партије. Доказа имаш колико хоћеш.

Droid

Buduća legenda
Poruka
35.400
Inace SNS tako maltretira i ispira mozak botovima. Jedno vreme su imali akcije skupljaju neke raspale gace pa nose u neke domove socijalne. Tamo se slikaju. Tako skupljaju mesecima muce se. Odnesu gace sirotinji i slikaju se i nikom nista. Tako i ove akcije razne, tapsanje i slicno.

Sta ima koj kurc da tapsem? Ko tapse meni kad zaradim 1000 ojra i potrosim u Srbiji pa mi Srbija skine 20% PDV?

A oni ako ce da rade nek rade (a ne rade nista) a ako nece neka idu u Deutschland. Mi nece se lecimo i gotovo.

RebeccaBg

Veoma poznat
Poruka
14.673
Ovo je demonstracija moći Nemačke - da nam pošalje poruku čiji smo u stvari ...
Odavno smo mi s iole zdravog razuma svesni svega toga ali slinavi beskičmenjaci koji su plaćeni da glume nešto nalik na vlast su mogli da iskukaju bar dan odlaganja jer ovo od noćas je ne samo svetogrđe nego otvoreno poniženje svih nas čak i onog dela što im klimoglavi svaku glupost.

Glupost u jednakoj ravni onoj koju nekidan i ovde pročitah kako se neko iščuđava otkud nato seratori oficiri u generalštabu u sred Beograda, a ta ciganska banda im , nam ovde sedi od pre 20 godina.

al bundy

Legenda
Poruka
60.232
Са тог линка посебно упада у очи овај цитат

Nacističko bombardovanje potpuno je uništilo Narodnu biblioteku Srbije, koja je ujedno i jedina nacionalna biblioteka namerno napadnuta tokom Drugog svetskog rata. U požaru, koji je potom usledio, uništen je gotovo celi fond od 350.000 knjiga, uključujući neprocenjive srednjovekovne spise.

Немци су намерно уништили нашу библиотеку како би могли да сатру доказе о нашој историји и како би они могли да нам пишу историју.
Da ,ako slušamo Tešu ,Damjanovića Radulu i dr Jovanu ,a ustvari Nemcima nije ni bio neki cilj da sjebu posebno NB , ili možda i jeste , al biblioteka svakako nije uništena od nemačkih bombi već od požara koji je puna 2 dana posle neke sitne eksplozije niko nije gasio ,pa je sve otišlo u majčinu,a samo da su par kubika vode prsnuli .

al bundy

Legenda
Poruka
60.232
a meni to bas ima suprotnu simboliku, ne samo podrska u borbi protiv korone,
nego upravo na taj dan podsetiti na nesto
Ne nego opet racionalizuješ i pravdaš gluposti onih koje voliš i podržavaš , kako bi se opravdala prvenstveno pred sobom ,pa tek onda i pred ostalima ovde ,kao i onomad kad je ON davao pare Albaniji za pomoć zbog zemljotresa . Dakle nema nikakvu suprotnu simboliku koju ti kao otkrivaš , al razumljivo je i tvoje shvatanje jer je to normalna psihička reakcija u takvim situacijama .

Poruka
22.614
Odavno smo mi s iole zdravog razuma svesni svega toga ali slinavi beskičmenjaci koji su plaćeni da glume nešto nalik na vlast su mogli da iskukaju bar dan odlaganja jer ovo od noćas je ne samo svetogrđe nego otvoreno poniženje svih nas čak i onog dela što im klimoglavi svaku glupost.

Glupost u jednakoj ravni onoj koju nekidan i ovde pročitah kako se neko iščuđava otkud nato seratori oficiri u generalštabu u sred Beograda, a ta ciganska banda im , nam ovde sedi od pre 20 godina.
Što da kukaju ... da čuvaju obraz Nemaca?

Nisu ludi . evo narode pa vidite .

tadija001

Aktivan član
Poruka
1.217
..a ustvari Nemcima nije ni bio neki cilj da sjebu posebno NB , ili možda i jeste , al biblioteka svakako nije uništena od nemačkih bombi već od požara koji je puna 2 dana posle neke sitne eksplozije niko nije gasio ,pa je sve otišlo u majčinu,a samo da su par kubika vode prsnuli .
Ova tvoja relativizacije je stvarno degutantna i primitivna, a siguran sam da znas sta je istina.. Kakavi su tvoji motivi djavo bi ga znao, ali smrdi na nesto bolesno..

"У првом истражном исказу, датом официрима Народноослободилачке војске Југославије средином маја 1945. у месту Купинец код Загреба, генерал Лер је нагласио да му је лично Адолф Хитлер издао наређење за потпуно разарање Београда. „У првом налету требало је да срушимо Народну библиотеку, па тек онда оно што је за нас војнички било интересантно”, нагласио је Лер. На питање југословенских официра зашто баш Народну библиотеку, одговорио је: „Зато што је у тој установи сачувано оно што је вековима чинило културни идентитет тог народа.”

( http://www.politika.rs/scc/clanak/352400/Hitler-je-naredio-prvo-unistiti-Narodnu-biblioteku )

RebeccaBg

Veoma poznat
Poruka
14.673
Ova tvoja relativizacije je stvarno degutantna i primitivna, a siguran sam da znas sta je istina.. Kakavi su tvoji motivi djavo bi ga znao, ali smrdi na nesto bolesno..

"У првом истражном исказу, датом официрима Народноослободилачке војске Југославије средином маја 1945. у месту Купинец код Загреба, генерал Лер је нагласио да му је лично Адолф Хитлер издао наређење за потпуно разарање Београда. „У првом налету требало је да срушимо Народну библиотеку, па тек онда оно што је за нас војнички било интересантно”, нагласио је Лер. На питање југословенских официра зашто баш Народну библиотеку, одговорио је: „Зато што је у тој установи сачувано оно што је вековима чинило културни идентитет тог народа.”

( http://www.politika.rs/scc/clanak/352400/Hitler-je-naredio-prvo-unistiti-Narodnu-biblioteku )
:worth:
Odličan izbor reči, bravo.

Još bolesniji su oni koji dadoše podršku lajkovanjem ovoj monstruoznoj ideji koju vidimo ofarbanu u postavljačevom prvom postu.

al bundy

Legenda
Poruka
60.232

https://www.google.com/url?sa=t&rct...-biblioteka/&usg=AOvVaw2rYblQ1lEUtMT8MyhYlL36

jevropa

Buduća legenda
Poruka
25.424
Ne nego opet racionalizuješ i pravdaš gluposti onih koje voliš i podržavaš , kako bi se opravdala prvenstveno pred sobom ,pa tek onda i pred ostalima ovde ,kao i onomad kad je ON davao pare Albaniji za pomoć zbog zemljotresa . Dakle nema nikakvu suprotnu simboliku koju ti kao otkrivaš , al razumljivo je i tvoje shvatanje jer je to normalna psihička reakcija u takvim situacijama .
ne, nije tacno, ja sam tu simboliku upravo tako dozivela, kao ironiju,
a sta je neko mislio, ja ne mogu da gledam u njegov mozak,
al zato imamo vas, strucni tim psihologa,
a vi da niste toliko slepi od mrznje i vasa moc rasudjivanja bi bila logicna i objektivna

jevropa

Buduća legenda
Poruka
25.424

eto, jel vidis sta radi ova fasisticka brigada,
prvo prozivaju vlast kako ovim gestom slavi napad na beograd,
da bi onda zakljucili kako to nemacka ni nije bombardovala

jevropa

Buduća legenda
Poruka
25.424
Ne s.eri više.Zaustavi se.Imaš li ikakvog obraza i časti?Ima li ičega u tebi.Izazivaš najdublje gađenje.Opravdavanjem nečeg tako odvratnog postaješ odvratnija od njih.Tako ne kvalitetna osoba ne može biti srećna u životu.Fuj.
rekla sam ti, ne opravdavam nista,
nego sam ja to tako shvatila, tu poruku,
ili mozda cak nije ni trebalo imati neku simboliku, neko se zezno u datumu,
sve mi je razumnije nego objasnjenje da je to neko napravio da bi slavio bombardovanje beograda,
ko, kako ,zasto,
jednostavno napisati takvu konstataciju bez imalo logicnog objasnjenja,
ne pije vodu

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.