Подгопричани не дају да им заигра КОЛО из Србије

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.mondo.rs/s201425/Info/ex-YU/Podgoricani_nece_da_im_zaigra_Kolo.html
Podgoričani neće da im zaigra "Kolo"
Kulturno umetničkom društvu "Kolo" zatvorena su vrata ustanova u glavnom gradu Crne Gore iako je gostovanje ansambla, sa programom nastupa u svim mestima, oglašeno je na velikim blibordima u Podgorici.

v201425p0.jpg

Uprava Gimnazije u Podgorici nije prihvatila da Nacionalni ansambl Srbije "Kolo" održi koncert u toj školi, a podgorički list "Dan" objavio je danas da su za koncert "zatvorena vrata" i drugih ustanova u glavnom gradu Crne Gore.

"Sala u Gimnaziji nije predviđena za ovakve nastupe, niti ima uslova za to. Nikada u Gimnaziji nije održana bilo kakva muzička priredba, kao što je koncert tog ansambla", rečeno je agenciji Beta u Gimnaziji.

Beogradski anasambl "Kolo" ovih dana nalazi se na turneji po Crnoj Gori i nastupiće u Pljevljima, Beranama, Nikšiću, Plužinama, Baru, Herceg Novom i Andrijevici.

Organizator turneje ansambla "Kolo" je ogranak Matice Srpske u Crnoj Gori.

Gostovanje ansambla, sa programom nastupa u svim mestima, oglašeno je na velikim blibordima u Podgorici.

...........................
...........................
Фукаре...
А ми у Србији још увек слушамо ону њихову јуначку....
НА ЈЕДНУ НОГУ ЋОПАВА....А ЈЕДНО ОКО НЕМА....
:per: :per: :per:
 
Хвата их усташко лудило - ПРЕ НЕКИ ДАН У ОСЈЕКУ ЗАБРАЊЕНО ГОСТОВАЊЕ ЛЕПОЈ БРЕНИ(која се зове Фикрета, значи није Српкиња) ......ахахаха........ ПРОТЕСТВОВАЛИ "ВЕТЕРАНИ" ... само код нас свака шуша антисрпска, усташка, фашистичка МОЖЕ СЛОБОДНО ДА ДОЂЕ... нека ... ТО ЈЕ ЈОШ ЈЕДАН ЗНАК КОЛИКО СМО ВЕЛИКИ И СУПЕРИОРНИ И КОЛИКО ЖИВИМО БЕЗ СТРАХА И КОМПЛЕКСА...
 
Хвата их усташко лудило - ПРЕ НЕКИ ДАН У ОСЈЕКУ ЗАБРАЊЕНО ГОСТОВАЊЕ ЛЕПОЈ БРЕНИ(која се зове Фикрета, значи није Српкиња) ......ахахаха........ ПРОТЕСТВОВАЛИ "ВЕТЕРАНИ" ... само код нас свака шуша антисрпска, усташка, фашистичка МОЖЕ СЛОБОДНО ДА ДОЂЕ... нека ... ТО ЈЕ ЈОШ ЈЕДАН ЗНАК КОЛИКО СМО ВЕЛИКИ И СУПЕРИОРНИ И КОЛИКО ЖИВИМО БЕЗ СТРАХА И КОМПЛЕКСА...

Beograd je oduvek bio kosmopolitski grad za razliku od ksenofobnog Zagreba i ruralne Podgorice.
 
Beograd je oduvek bio kosmopolitski grad za razliku od ksenofobnog Zagreba i ruralne Podgorice.
Već dvadeset godišta Podgorica se ubrzano urbanizuje, i fizionomijom i duhom (sve što nije mogla u vrijeme prikriveno veljesrbskoga socijalizma). Za isto vrijeme Beograd se poseljačio do kosti. "Više ne prepoznajem svoj grad.."
 
Хвата их усташко лудило - ПРЕ НЕКИ ДАН У ОСЈЕКУ ЗАБРАЊЕНО ГОСТОВАЊЕ ЛЕПОЈ БРЕНИ(која се зове Фикрета, значи није Српкиња) ......ахахаха........ ПРОТЕСТВОВАЛИ "ВЕТЕРАНИ" ... само код нас свака шуша антисрпска, усташка, фашистичка МОЖЕ СЛОБОДНО ДА ДОЂЕ... нека ... ТО ЈЕ ЈОШ ЈЕДАН ЗНАК КОЛИКО СМО ВЕЛИКИ И СУПЕРИОРНИ И КОЛИКО ЖИВИМО БЕЗ СТРАХА И КОМПЛЕКСА...

ne MULJAJ:::::
ORGANIZATOR I SAMA PJEVALJKA su otkazali nastup, navodno jer su najavljeni prosvijedi veterana....a istina je da su nastup otkazali zbog male prodaje karata, naime prodali su oko 4000 tisuce od mogucih 23000 ulaznica koliko ima mjesta u dvorani i gdje su se nadali da ce je popuniti...(hahahahahah)
nastup bi kostao organitarora (grupa srpsko-ygfo) studenata samo 50 000 € za pjevaljku bez ostalih troskova (dvorana, osiguranje isl.) ulaznice su se prodavale po 21 kunu (negdje oko 30 € po komadu) pa ti racunaj....malo su se precjenili, ali nitko im nije zabranio nastup..
 
Već dvadeset godišta Podgorica se ubrzano urbanizuje, i fizionomijom i duhom (sve što nije mogla u vrijeme prikriveno veljesrbskoga socijalizma). Za isto vrijeme Beograd se poseljačio do kosti. "Više ne prepoznajem svoj grad.."

podgorica..koliko ono stanovnika?ni 150.000 a u novom beogradu živi 300.000 i upoređuješ je sa beogradom?
 
Već dvadeset godišta Podgorica se ubrzano urbanizuje, i fizionomijom i duhom (sve što nije mogla u vrijeme prikriveno veljesrbskoga socijalizma). Za isto vrijeme Beograd se poseljačio do kosti. "Više ne prepoznajem svoj grad.."

sem jednog mosta na Morači i jednog na Cijevni koja još gradjevinska dela ima ta varošica:think::think:
 
http://www.mondo.rs/s201425/Info/ex-YU/Podgoricani_nece_da_im_zaigra_Kolo.html
Podgoričani neće da im zaigra "Kolo"
Kulturno umetničkom društvu "Kolo" zatvorena su vrata ustanova u glavnom gradu Crne Gore iako je gostovanje ansambla, sa programom nastupa u svim mestima, oglašeno je na velikim blibordima u Podgorici.

v201425p0.jpg

Uprava Gimnazije u Podgorici nije prihvatila da Nacionalni ansambl Srbije "Kolo" održi koncert u toj školi, a podgorički list "Dan" objavio je danas da su za koncert "zatvorena vrata" i drugih ustanova u glavnom gradu Crne Gore.

"Sala u Gimnaziji nije predviđena za ovakve nastupe, niti ima uslova za to. Nikada u Gimnaziji nije održana bilo kakva muzička priredba, kao što je koncert tog ansambla", rečeno je agenciji Beta u Gimnaziji.

Beogradski anasambl "Kolo" ovih dana nalazi se na turneji po Crnoj Gori i nastupiće u Pljevljima, Beranama, Nikšiću, Plužinama, Baru, Herceg Novom i Andrijevici.

Organizator turneje ansambla "Kolo" je ogranak Matice Srpske u Crnoj Gori.

Gostovanje ansambla, sa programom nastupa u svim mestima, oglašeno je na velikim blibordima u Podgorici.

...........................
...........................
Фукаре...
А ми у Србији још увек слушамо ону њихову јуначку....
НА ЈЕДНУ НОГУ ЋОПАВА....А ЈЕДНО ОКО НЕМА....
:per: :per: :per:

Ovo zaista nije u redu... Moramo da razgraničimo nacionalističko od kulturnog... Ovo su prije svega narodne igre jednog naroda, nebitno kojeg, i kao kulturna manifestacija treba da bude pozdravljena i naravno održana.
E sad, ono što meni malo smeta je to što je sve ovo sad uoči popisa, pa su nikli bilbordi tipa dišimo srpski, yebimo srpski... i slično... A i sve ove manifestacije su iste namjene
 
Evo skoro je bio derbi Zvezda-Partizan pa ništa.
A to ti je ono, utakmica najvišeg rizika.

A prije toga? Nijesu ni kod nas uvijek haosi, ali naravno, desi se... Ne možemo posmatrati Srbe kroz primjer ubistva Brisa Tatona, kao što ne možeš posmatrati Crnogorce kroz neke primjere koje si naveo. Evo, pročitao si moje mišljenje o ovome, a ja sam ti od one "najtvrđe" opcije DPS-a... Budala ima svuda, al zato bismo valjda mi normalni trebali da ostanemo normalni
 
Ovo zaista nije u redu... Moramo da razgraničimo nacionalističko od kulturnog... Ovo su prije svega narodne igre jednog naroda, nebitno kojeg, i kao kulturna manifestacija treba da bude pozdravljena i naravno održana.
E sad, ono što meni malo smeta je to što je sve ovo sad uoči popisa, pa su nikli bilbordi tipa dišimo srpski, yebimo srpski... i slično... A i sve ove manifestacije su iste namjene

Ахам... а ако забраните билборде и српске народне игре е онда Срби-Црногорци више неће ни да дишу ни да уебу ВЕЉЕсрБски него Карадагски... :roll::roll::roll:
то могу само да смисле разни кривомозгићи КОЈИ ЋЕ ДОБИТИ ПОТПУНИ КОНТРА ЕФЕКАТ...
 
Ovo zaista nije u redu... Moramo da razgraničimo nacionalističko od kulturnog... Ovo su prije svega narodne igre jednog naroda, nebitno kojeg, i kao kulturna manifestacija treba da bude pozdravljena i naravno održana.
E sad, ono što meni malo smeta je to što je sve ovo sad uoči popisa, pa su nikli bilbordi tipa dišimo srpski, yebimo srpski... i slično... A i sve ove manifestacije su iste namjene

Tako je Zike legendo! Mada nisam informisan za te bliborde i to...
 

Back
Top