Podela Kosova: ako može Dačić, zašto ne može bilo ko?

Da li ste za podelu Kosova?

  • Da

  • Ne

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Pre neki dan je Ivica Dačić zatalasao političku javnost izjavom da misli da se Kosovo treba podeliti. Nadam se da su svi primetili da se institucije koje brane Ustav nisu oglasile i da je Dačiću dozvoljeno da izražava svoje mišljenje po ovoj temi.

Sa druge strane mi, obično građanstvo koje je ovde došlo da protraći par slobodnih trenutaka, ne možemo da se izjasnimo o toj temi, jer nam Ustav to navodno ograničava.

Prateći Dačićevu izjavu želim da pokrenem temu podele Kosova.

Da li Dačić počinje predizbornu kampanju ovom smelom izjavom ili je ovo koalicijski probni balon ili Dačić samo govori ono što je svakome sa iole dozom političkog realizma već odavno jasno?
 
Ствар питања кога ћеш одабрати за узор.
Неко ће Новака а неко Цему.
Није Дачић толико јак колико је ова држава слаба. А слаба је јер дозвољава да појединац одабере које законе ће поштовати или не.
Koliko sam ja upoznat sa pravnim principima, diskusija o nečemu nije protivustavna.

Kako bi se Ustav uopšte menjao kada se ne bi diskutovalo o stvarima koje u njemu pišu??
Podigao je tenziju, u svakom slučaju.
Da, možda i nije neoprezno.

Pa podigao je tenziju, jer je tema i tako i tako puna tenzija. A mi smo odlučili da problem Kosova stavimo pod tepih i nadamo se da će otići sama od sebe.
 
Koliko sam ja upoznat sa pravnim principima, diskusija o nečemu nije protivustavna.

Kako bi se Ustav uopšte menjao kada se ne bi diskutovalo o stvarima koje u njemu pišu??

Pa podigao je tenziju, jer je tema i tako i tako puna tenzija. A mi smo odlučili da problem Kosova stavimo pod tepih i nadamo se da će otići sama od sebe.

Нисам видео да је затворена тема са дискусијом. А и мислио сам да је ово твоја рекација на изјаву а не на затварање теме.
У сваком случају, Ивицу неће казнити али то не значи да треба дозволити да се кола преломе на неком другом. Као што је уобичајена пракса у нашем законодавству, па се убиства, рецимо, Заблаћанског, плате са три године а убиство Татона са 240. За пример.
Значи ли то да би ти имао смелости да се угледаш на Веселинова и да убијеш некога на пешачком прелазу? И да ли је то добра идеја?
 
"ako moze dacic zasto ne moze bilo ko"... pa, ako dacic skoci sa mosta ili se ofarba u zeleno, zasto ne moze bilo ko? ako je dacic krsio ustav, zasto bi ga svi krsili?
problem je u nasoj vladi koja dozvoljava ovakve i slicne incidente. da nam je vlada malo bolja, dacic bi leteo iz nje brzinom svetlosti, istoga dana kada je to izjavio.
a sto se kosova tice, nema govora o nekakvoj podeli i sama ta prica je krajnje nerealna. treba li da zaboravimo na srbe koji zive na jugu pokrajine? ili nam oni u celoj toj prici nisu vazni?
lako je pricati o necemu, iz beograda, a mnogo teze je reci onom srbinu sa juga kosova ovako nesto...
 
"ako moze dacic zasto ne moze bilo ko"... pa, ako dacic skoci sa mosta ili se ofarba u zeleno, zasto ne moze bilo ko? ako je dacic krsio ustav, zasto bi ga svi krsili?
problem je u nasoj vladi koja dozvoljava ovakve i slicne incidente. da nam je vlada malo bolja, dacic bi leteo iz nje brzinom svetlosti, istoga dana kada je to izjavio.
a sto se kosova tice, nema govora o nekakvoj podeli i sama ta prica je krajnje nerealna. treba li da zaboravimo na srbe koji zive na jugu pokrajine? ili nam oni u celoj toj prici nisu vazni?
lako je pricati o necemu, iz beograda, a mnogo teze je reci onom srbinu sa juga kosova ovako nesto...
Vidiš da ima govora i to na sva zvona . :mrgreen:
 
Odličan Dačić danas u Kažiprstu , lepo je raskrinkao DSS licimure koji javno svršavaju na Dobricu Ćosića i vodaju ga svuda kao mečku Božanu po svojim opskurnim skupovima , a u isto vreme im ne smeta što se on zalaže za podelu Kosova , isto kao i Dačić samo mnogo ranije .
Pa razlika između stava Dobrice Ćosića i Dačića je velika. Dačić je ministar i zamenik premijera u Vladi Srbije a Ćosić nema nikakvu državnu i javnu funkciju. Uostalom i Tadić je 2008 isto pričao o podeli, doduše samo jedan dan, pa je zaćutao kada je bio upozoren da krši Ustav. Međutim sve to i nije toliko bitno, bitno je ono šta se stvarno radi i šta se stvarno radilo predhodnih godina po pitanju KiM. Već sam pisao na jednoj od tema pa ću to i ponoviti.

Podela KiM nije nikakvo rešenje, ono praktično i ne postoji, jer ga niko i ne nudi Srbiji. To što Dačić priča su najobičnije budalaštine i još jedan izgovor za nesposobnost i nerad ove vlasti. Uostalom zašto bi neko i ponudio podelu kada ima za partnera vlast u Srbiji, koja ništa ne radi po pitanju KiM i u funkciji je Zapadne politike i njenih interesa. To potvrđuje redosled događaja od 2007 godine. Prvo su Tadić i Jeremić bili odgovorni za raspad pregovaračkog tima o KiM, kojeg je formirala Koštuničina vlada. Pa je ista ta diplomatija Jeremića i Tadića priznala ilegalnu misiju Euleks

Zatim je Jeremićeva akcija izdejstvovala nepovoljno mišljenje MSP o Kosovu, i potom započela diplomatsku aktivnost kojom je Rezolucija 1244 relativizovana. Nova rezolucija je svakako otvorila, do sada neotvoreno, pitanje teritorijalnog integriteta Srbije, prethodno propustivši da zatraži intervenciju Saveta bezbednosti. Jeremić je zatim podneo predlog rezolucije, kojim se direktno dovodi u pitanje suverenitet Srbije na Kosovu i Metohiji, a koju je, odmah zatim Tadić, u Briselu, poverio "prijateljima” iz EU. I konačno, imaš pregovore o “tehničkim pitanjima” kako bi se “olakšao svakodnevni život” običnih ljudi. Ta uopštena formulacija skriva, kao i uvek sa birokratskim formulama, suštinu. Razgovaraće se u stvari, o veoma konkretnim “tehničkim” detaljima, korak po korak, koji su u funkciji učvršćivanja samoproglašene nezavisnosti KiM. Ovoga puta, taj proces će biti uz punu podršku vlasti u Srbiji. U prevodu, Srbija legalizuje nezavisno albansko Kosovo. Taj cilj razgovora se, izuzev u Srbiji, gotovo i ne krije.
 
goli otok je u sastavu države hrvatske..

Које хрватске?

0.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa razlika između stava Dobrice Ćosića i Dačića je velika. Dačić je ministar i zamenik premijera u Vladi Srbije a Ćosić nema nikakvu državnu i javnu funkciju. Uostalom i Tadić je 2008 isto pričao o podeli, doduše samo jedan dan, pa je zaćutao kada je bio upozoren da krši Ustav. Međutim sve to i nije toliko bitno, bitno je ono šta se stvarno radi i šta se stvarno radilo predhodnih godina po pitanju KiM. Već sam pisao na jednoj od tema pa ću to i ponoviti.

Podela KiM nije nikakvo rešenje, ono praktično i ne postoji, jer ga niko i ne nudi Srbiji. To što Dačić priča su najobičnije budalaštine i još jedan izgovor za nesposobnost i nerad ove vlasti. Uostalom zašto bi neko i ponudio podelu kada ima za partnera vlast u Srbiji, koja ništa ne radi po pitanju KiM i u funkciji je Zapadne politike i njenih interesa. To potvrđuje redosled događaja od 2007 godine. Prvo su Tadić i Jeremić bili odgovorni za raspad pregovaračkog tima o KiM, kojeg je formirala Koštuničina vlada. Pa je ista ta diplomatija Jeremića i Tadića priznala ilegalnu misiju Euleks

Zatim je Jeremićeva akcija izdejstvovala nepovoljno mišljenje MSP o Kosovu, i potom započela diplomatsku aktivnost kojom je Rezolucija 1244 relativizovana. Nova rezolucija je svakako otvorila, do sada neotvoreno, pitanje teritorijalnog integriteta Srbije, prethodno propustivši da zatraži intervenciju Saveta bezbednosti. Jeremić je zatim podneo predlog rezolucije, kojim se direktno dovodi u pitanje suverenitet Srbije na Kosovu i Metohiji, a koju je, odmah zatim Tadić, u Briselu, poverio "prijateljima” iz EU. I konačno, imaš pregovore o “tehničkim pitanjima” kako bi se “olakšao svakodnevni život” običnih ljudi. Ta uopštena formulacija skriva, kao i uvek sa birokratskim formulama, suštinu. Razgovaraće se u stvari, o veoma konkretnim “tehničkim” detaljima, korak po korak, koji su u funkciji učvršćivanja samoproglašene nezavisnosti KiM. Ovoga puta, taj proces će biti uz punu podršku vlasti u Srbiji. U prevodu, Srbija legalizuje nezavisno albansko Kosovo. Taj cilj razgovora se, izuzev u Srbiji, gotovo i ne krije.
A šta je rešenje ? A da nije ono jednom jednog lepog dana , možda za 100 godina ... i slične ne lipši magarče priče ? :think:
 

Back
Top