Подела имовине ?

KraNp

Veoma poznat
Poruka
10.350
Продавница која је била у власништву моје фирме и коју смо издавали и убирали закупнину је враћена по закону о реституцији старом власнику али не у целости него три четвртине док је једна остала нама. Закупац одбија да се исели и склопио је уговор са новим власником. Адвокат нам каже да је то против правно јер ми као сувласници нисмо дали дозволу за то. Рекао нам је да морамо повести спор око поделе продавнице. Занима ме, ко врши ту поделу? Претпостављам судски вештаци. На основу чега ће установити који део продавнице треба да припадне нама ? Можемо ли очекивати да добијемо део излога са стране главне улице а не да нам се да неки "Шпајиз" који нема никакав приступ са главне улице.
 
Ти мораш па мораш да узмеш адвоката да би све правно истерао.
А по здравој логици, већински власник вероватно има право да настави издавање са тиме да ти добијеш своју четвртину. Са друге стране, нови (стари) власник би могао да тражи ретроактивно својих 3/4 за све време које си издавао локал?
 
Sta pise u vlasnickom listu?
On kao pravno lice mora da sklopi ugovor o zakupu i sa tobon i sa njima
Bez toga zakup je nistavan.
Na taj zakup mora da plati drzavi porez..
Пише да нов власник има право на три четвртине продавнице а ми на једну четвртину. Међутим, он је склопио уговор са закупцем а није консултовао нас.
 
Ти мораш па мораш да узмеш адвоката да би све правно истерао.
А по здравој логици, већински власник вероватно има право да настави издавање са тиме да ти добијеш своју четвртину. Са друге стране, нови (стари) власник би могао да тражи ретроактивно својих 3/4 за све време које си издавао локал?
Ne moze da trazi retroaktivno.
Pre restitucije to nije bio njihov lokal
 
Ako u resenju nema fizicke podele proistekle iz dogovora suvlasnika, svaki delic prostora je u zajednickom vlasnistvu, a onaj ko ima pretezan deo ( vise od 50% ) odlucuje o sudbini nepokretnosti. Naravno da u novom postupku pred sudom, advokat moze da utice na to da se dobije povoljniji status ( nelegalnim sredstvima ), ali je vec vrlo sumnjivo kako ste pri restituciji dobili i taj deo koji drzite, pa bi novi postupoak mogao da se zavrsi losije nego sto je bilo reseno restitucijom.
Mislim da je bolje da cutite i uzimate deo zakupnine koji vam sleduje iz statusa.
 
Taj koji je u tezim uslovima uspeo da dobije svoje vlasnistvo nazad sigurno nije naivac, a njegov advokat pevacica.
Ubice vas na sudu ko zeceve, a sav zakup ce vam ici na sudske troskove.
Нисам те то питао. Знам ја у каквој земљи живим. Него ко одлучује о подели локала и шта је критеријум.
 
Нисам те то питао. Знам ја у каквој земљи живим. Него ко одлучује о подели локала и шта је критеријум.
Ocigledno ne znas, nema zakonitog nacina da oduzimate privatnu svojinu, nema komunizma iza koga bi se krili iako jos ima korumpiranih sudija vlasnik se vec nagadjao i dao deo svog vlasnistva da bi dobio nesto od toga.
Mozete da ga ubijete i uzmete mu resenja, ako nije sproveo u zemljisne knjige.
Mozete i da ga kidnapujete i kazete da su to komunisti uradili i pobegli u sumu, cim je potpisao da je sve vase....
 
Да. То нам је рекао адвокат. Само ме занима.....ко одређује начин поделе локала и може ли ту овај нешто да сређује ?
Podelu lokala morate da uradite zajednno
Mora da se uradi novi projekat sa nacrtanom skicom.To znaci da se postojeci lokal podeli na dva lokala Taj projekat radi arhitekta.
Posle se svako uknjizi na svom delu kao vlasnik
Da li lokal moze da ima dva mokra cvora
 
Podelu lokala morate da uradite zajednno
Mora da se uradi novi projekat sa nacrtanom skicom.To znaci da se postojeci lokal podeli na dva lokala Taj projekat radi arhitekta.
Posle se svako uknjizi na svom delu kao vlasnik
Da li lokal moze da ima dva mokra cvora
Може да има два јер један већ постоји. Мене занима, ако је излог дужине шест метара, колико ми са једном четвртином власништва можемо да очекујемо и може ли овај да нешто среди са тим архитектом да он добије идеални део продавнице.
 
Ocigledno ne znas, nema zakonitog nacina da oduzimate privatnu svojinu, nema komunizma iza koga bi se krili iako jos ima korumpiranih sudija vlasnik se vec nagadjao i dao deo svog vlasnistva da bi dobio nesto od toga.
Mozete da ga ubijete i uzmete mu resenja, ako nije sproveo u zemljisne knjige.
Mozete i da ga kidnapujete i kazete da su to komunisti uradili i pobegli u sumu, cim je potpisao da je sve vase....

Не знам о чему говориш. Локал је национализован 1960. године и власнику је исплаћена нека сума коју је он прихватио. Тај локал му није одмах узет него је издат "Сарајевској пивари" и сва закупнина је ишла том власнику коме је национализована имовина. 1975. године општина тај локал даје на трајно коришћење организацији како би се издржавала од закупнине ( Не у власништво ) 2014. године стари власник подноси захтев да му се врати локал у целости по закону о реституцији. Бива одбијен 2016. у мају месеци где стоји да је исплаћен и да може само да тражи новчану надокнаду. Сад иде други део приче. Ми смо тај локал дали под закуп 2008. и тај уговор је истекао 2014. Пошто закупац није хтео да се исели ми покрећемо тужбу за исељење. У међувремену, закупац ми каже да он има везе у Влади Србије ( Расим Љајић ) и да ће средити да нам узму продавницу. Е сад, не знам како, али тај стари власник продавнице опет покреће питање враћања продавнице 2017. год. да би се нама продавница одузела 2018. у износу од три четвртине. Ми сад морамо да тај простор поделимо само је питање како јер је нови власник склопио уговор са старим закупцем без наше дозволе као сувласника. Наш адвокат нам је већ рекао да је уговор ништаван јер ми нисмо дали сагласност. Мене само занима чије ће мишљење суд уважити у смислу поделе имовине. Ког архитекте ?
 
Вештак даје извештај, експертизу, са предлозима за начин поделе, обично то буде више предлога, или, ако нема могућности да се имовина физички подели, или има али уз знатно смањење вредности констатоваће то, и предложиће поделу путем продаје.
Дакле нема бриге, само истрај у одбраин својих права, ако убира приходе са целе имовине, одмах тужба, мораће твој део да ти плати са каматама, нема ту никакве дилеме.
 
Није проблем у закупнини, већ у подели. Он купује све парама. И адвокате и судије и локалне политичаре и људе из владе. Шта ако потплати тог вештака. Мислим на тренутног закупца који је и средио да овом некадашњем власнику врате продавницу.
 
Не знам о чему говориш. Локал је национализован 1960. године и власнику је исплаћена нека сума коју је он прихватио. Тај локал му није одмах узет него је издат "Сарајевској пивари" и сва закупнина је ишла том власнику коме је национализована имовина. 1975. године општина тај локал даје на трајно коришћење организацији како би се издржавала од закупнине ( Не у власништво ) 2014. године стари власник подноси захтев да му се врати локал у целости по закону о реституцији. Бива одбијен 2016. у мају месеци где стоји да је исплаћен и да може само да тражи новчану надокнаду. Сад иде други део приче. Ми смо тај локал дали под закуп 2008. и тај уговор је истекао 2014. Пошто закупац није хтео да се исели ми покрећемо тужбу за исељење. У међувремену, закупац ми каже да он има везе у Влади Србије ( Расим Љајић ) и да ће средити да нам узму продавницу. Е сад, не знам како, али тај стари власник продавнице опет покреће питање враћања продавнице 2017. год. да би се нама продавница одузела 2018. у износу од три четвртине. Ми сад морамо да тај простор поделимо само је питање како јер је нови власник склопио уговор са старим закупцем без наше дозволе као сувласника. Наш адвокат нам је већ рекао да је уговор ништаван јер ми нисмо дали сагласност. Мене само занима чије ће мишљење суд уважити у смислу поделе имовине. Ког архитекте ?
Treba da je jasno zasto je dobio novi spor....uz pomoc zakupca i kupovine " politicke volje"i jer je i dalje vlasnik, a vi ste uzurpatori ( koji ste izdali njegovu nepokretnost ) i zbog toga sto mu je isplacena, nedovoljna naknada ( koju sud priznaje svojim resenjem kao nedovoljnu ) to resenje mu je dokaz da bi mogao da vrati deo lokala.
Da bi se izvrsila podela fizicki, na fizicke delove, vlasnici moraju da se dogovore, a on nema interesa da se dogovara o podeli jer mu odgovara idealna podela kojom vam je prakticno uzeo lokal.
Mozete da se tuzite i od zakupnine placate advokata....ali je mrka kapa da dobijete vise nego sto imate....
 
Нећемо ми да узмемо ништа сем те наше четвртине. Само не би смо да нам неко удел неки шпајиз а он да добије цео излог са улице.
Vi ste sa njim vencani i sve delite, samo je on vlasnik veceg dela i odredjuje sudbinu lokala...bez vas ili sa vama ako se dogovorite.....nije lud da deli svoj lokal, a ima cime da ga brani....
 

Back
Top