Подела имовине ?

Није проблем у закупнини, већ у подели. Он купује све парама. И адвокате и судије и локалне политичаре и људе из владе. Шта ако потплати тог вештака. Мислим на тренутног закупца који је и средио да овом некадашњем власнику врате продавницу.
То су глупости, чак и ако вештак не одради како треба, увек постоји другостепена инстанца, фино образложена жалба. Али ако ти је лакше да с ене бориш за своја права, онда мисли тако.
 
То су глупости, чак и ако вештак не одради како треба, увек постоји другостепена инстанца, фино образложена жалба. Али ако ти је лакше да с ене бориш за своја права, онда мисли тако.
Већ пету годину како се борим да овај изађе одавде !!
 
Vi ste sa njim vencani i sve delite, samo je on vlasnik veceg dela i odredjuje sudbinu lokala...bez vas ili sa vama ako se dogovorite.....nije lud da deli svoj lokal, a ima cime da ga brani....
А ја ти кажем да ми је троје адвоката рекло да мора да има нашу сагласност када склапа уговор са неким ! Што ми и делује логично.
 
Већ пету годину како се борим да овај изађе одавде !!
Па не знам како се бориш, али власништво је неприкосновено, ако неко користи локал у коме си ти сувласник, а не плаћа ти ништа нити има никакав договор с тобом, дугује ти обештећење.
 
Па не знам како се бориш, али власништво је неприкосновено, ако неко користи локал у коме си ти сувласник, а не плаћа ти ништа нити има никакав договор с тобом, дугује ти обештећење.
Па пету годину се и тужим између осталог и због тога. На сваких четри, пет месеци морамо да га тужимо да би наплатили оно што нама припада.
 
Нисам те то питао. Знам ја у каквој земљи живим. Него ко одлучује о подели локала и шта је критеријум.

O deobi prvo odlučuju suvlasnici sporazumom. Ako se ne možete sporazumeti onda to čini sud. Sud će prvo pogledati da li je moguća fizička deoba. Ako nije ili ako takvom deobom se vrednost stvari umanjuje, onda se vrši civilna deoba, tj. prodaja stvari ili ustupanje stvari jednom od suvlasnika, koji će onda morati da isplati udele drugih suvlasnika.
 
Имам такав слуај, додуше њива је у питању, вештак одрадио посоа, дао нам да с еизјаснимо око 3 предлога, судија донео решење, првостепени поступак завршен, никакве примедбе немам
 
O deobi prvo odlučuju suvlasnici sporazumom. Ako se ne možete sporazumeti onda to čini sud. Sud će prvo pogledati da li je moguća fizička deoba. Ako nije ili ako takvom deobom se vrednost stvari umanjuje, onda se vrši civilna deoba, tj. prodaja stvari ili ustupanje stvari jednom od suvlasnika, koji će onda morati da isplati udele drugih suvlasnika.
Хвала на одговору. Продавница је компактна целина од 66 квадрата и лако је дељива али ја сумњам да ће нови власник желети да му се узмео 16 квадрата који се наслањају на излог.
 
Хвала на одговору. Продавница је компактна целина од 66 квадрата и лако је дељива али ја сумњам да ће нови власник желети да му се узмео 16 квадрата који се наслањају на излог.


Pa verovatno neće, ali ako hoćete da odvojite tih 16 kvadrata od celine, na vama je da uverite sud da to može da se uradi bez problema, da niko zbog toga ne trpi štetu, da imate interes za to... sud sve to gleda. Fizička deoba po zakonu ima prednost i u idealnim okolnostima, sve što može da se fizički podeli bez ikakvih problema, sud će tako da podeli.

Član 16, stav 5

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_osnovama_svojinskopravnih_odnosa.html#

Ali opet te upozoravam, sud će da ceni sve okolnosti slučaja, ako je stvar fizički deljiva, to ne znači da će uvek da je podeli tako.

Član 153

https://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_vanparnicnom_postupku.html
 
Па то је оно. Нама зависи опстанак организације од те поделе и закупа који убирамо. Ако нам дају нешто лоше по нас ми смо готови.
 
Па не знам како се бориш, али власништво је неприкосновено, ако неко користи локал у коме си ти сувласник, а не плаћа ти ништа нити има никакав договор с тобом, дугује ти обештећење.

Дуг је пут од дуговања до наплате ... Мада .. постоје и алтерантаивни методи

Па то је оно. Нама зависи опстанак организације од те поделе и закупа који убирамо. Ако нам дају нешто лоше по нас ми смо готови.

продаш .. уствари поклониш дуг наплаћивачима .. па бар нека га 'вансудски' набоде ... поравна . односно нека се нагоде
 
Па то је оно. Нама зависи опстанак организације од те поделе и закупа који убирамо. Ако нам дају нешто лоше по нас ми смо готови.
Ili se ceka da puknete i sada se borite da posle otkupite za dinar tudju imovinu....20 godina lopovisete.....
( kao oni se bore za firmu....) bajke ostavi za politicki uticaj nekog krimosa iz lokalne vlasti...
 
Logicno, ljudski i normalno bi bilo da prodate manji deo nekretnine vlasniku, cime bi on vratio ono sto mu je placeno za otetu nepokretnost....jer se tu ocigledno radilo o lokalnoj otimacini lokalnih mocnika, nacionalizovane nepokretnosti nisu placane vec su menjale vlasnika, sto ovde nije slucaj....na silu mu je oteto 75. godine u pripremi iz licnih interesa krimosa....pod velom komunisticke vlasti....
 
Po zakonu ( milosevicevom) imovina je trebalo da bude vracena bivsim vlasnicima, medjutim kriminalci su u saradnji sa kriminalnim sudovima pljackali ljude po sistemu " sto gore to bolje", a i licno bogacenje ne smeta....20 godina zajebavate coveka koji po zakonu ima prava na tu nepokretnost, pa kada vas pobije treba jos i da vas zalimo....
 
То су глупости, чак и ако вештак не одради како треба, увек постоји другостепена инстанца, фино образложена жалба. Али ако ти је лакше да с ене бориш за своја права, онда мисли тако.
Naravno, najlakše je kukati nad svojom sudbinom. Samo ja nisam razumela kako ste vi stekli tu 1/4, na osnovu čega?
 
Па не знам како се бориш, али власништво је неприкосновено, ако неко користи локал у коме си ти сувласник, а не плаћа ти ништа нити има никакав договор с тобом, дугује ти обештећење.

У праву си .. Јесте да је дужан .. али у земљи Србији некима неможе да се утуже дугови јер не постоји законска истанца

дужна да СПРОВЕДЕ решење ......Суд узме паре и само ПРЕСУДИ али нема никаква средства ПРИНУДЕ .....
 
У праву си .. Јесте да је дужан .. али у земљи Србији некима неможе да се утуже дугови јер не постоји законска истанца

дужна да СПРОВЕДЕ решење ......Суд узме паре и само ПРЕСУДИ али нема никаква средства ПРИНУДЕ .....
Постоје извршни поступак и јавни итвритељи, то сада бар није проблем.
 

Back
Top