Подчињеност словенских народа, када Запад господари!

Када словенски народи, пре свега Русија , преузму конторлу над Западом , реваншизма ће бити ?
zapad ce da okrene sve na sveti rat protv goga i magoga, rusi sami kazu da su oni gog i magog, vidi link iznad, evo ti jopet rusi priznaju da su ANTIHRIST, gog i magog

ПРОРОЧАНСТВА СВ.СЕРАФИМА САРОВСКОГ

https://hristina-teodora-toma.blogspot.com › ...

· Translate this page

Jan 15, 2018 — “Доћи ће цар, који ће мене прославити, после чега ће бити велика смутња у ... је и непобедиво Сверуско царство, свесловенско Гога и Магога, ...

SAD CU JA DA DAM OVO U ZAPADNE MEDIJE, DOSADILO MI VISE DA BAS KAO NAVIJAM ZA RUSE, KO IH SLJIVI KADA NECE DA SLUSAJU i zavrnu gas svabama, da razbudim malo usra relgiozne fundamentaliste, da potpalim, da se ne ugasi ovaj zar borbe maloumnika diljem planete, da se istrebe bezboznici koji god da su
 
Poslednja izmena:
to je poslednjih pola sata americkog sna koji sam ja uhvatio da odsanjam, ili kanadjani, a kako vreme ide, jasno je da sledi budjenje, minuti su figurativno u pitanju;
ti sada da se uselis nemas sansu da kupis kucu, auto[mobile -1,2,3], i sve redom. napravis buljuk dece, drzis kucne ljubimce, uplacujes i njima zdravstveno itd, vec mozes samo da prezivljavas, ako si prosecna osoba... oni koji su dosli samo 10-ak godina pre mene, e oni su ga odsanjali posteno

novi se ne pojavljuju, retko, nemaju znanje, ni volju, a firma nudi penzionisanima da se vrate kada god pozele - a ko ce da potrosi milione koje su zaradili? tako ti stoje stvari u good old usa, umre covek i ostavi milione deci.
Znam da danas nigde nije bajno. Pričala sam sa dosta stranaca (njihovih ljudi, koji su tamo rođeni i školovani, ne sa našom dijasporom) i svi se žale kako ne mogu ostvariti ni deo onoga što su mogli njihovi roditelji. To baš često spominju - šta su sve mogli njihovi roditelji, a šta (ne) mogu oni, tj. koliko je veliki skok cena kada su važne stvari u pitanju (nekretnine, školovanje dece, itd.), kako se mnogo više radi, a novac mnogo manje vredi i sl.

Što se tiče Slovena, da se vratimo na temu, ja tu ne vidim nikakvo jedinstvo. Sve su to različite države sa svojim jezicima, kulturom, običajima, religijom... Možda neke sličnosti postoje, ali imamo sličnosti i sa narodima koji nisu Sloveni, ali su nam geografski bliski, npr. Mađari ili Rumuni.

Nakon onog našeg dvostrukog nesrećnog doživljaja sa Jugoslavijom koji nam se užasno obio o glavu i ako posmatramo ovu sadašnju EU - sve mi se više čini da je bolje da svako bude država za sebe. Treba da se ekonomski sarađuje sa svima, što da ne, ali svako bi trebalo da ima samostalnost da sam za sebe odlučuje šta želi i kako želi da živi. Mislim da bi i EU trebalo da ponovo bude Evropska Ekonomska Zajednica, a ne pokušaj kopiranja SAD.

Ko zna šta će se još izdešavati... Ostaje nam samo da pratimo i čekamo. :)
 
Znam da danas nigde nije bajno. Pričala sam sa dosta stranaca (njihovih ljudi, koji su tamo rođeni i školovani, ne sa našom dijasporom) i svi se žale kako ne mogu ostvariti ni deo onoga što su mogli njihovi roditelji. To baš često spominju - šta su sve mogli njihovi roditelji, a šta (ne) mogu oni, tj. koliko je veliki skok cena kada su važne stvari u pitanju (nekretnine, školovanje dece, itd.), kako se mnogo više radi, a novac mnogo manje vredi i sl.
tacno je tako.
Što se tiče Slovena, da se vratimo na temu, ja tu ne vidim nikakvo jedinstvo. Sve su to različite države sa svojim jezicima, kulturom, običajima, religijom... Možda neke sličnosti postoje, ali imamo sličnosti i sa narodima koji nisu Sloveni, ali su nam geografski bliski, npr. Mađari ili Rumuni.
i to si u pravu, nedostaje objedinjujuci faktor, vidi moju repliku iznad, i onu pre nje
Nakon onog našeg dvostrukog nesrećnog doživljaja sa Jugoslavijom koji nam se užasno obio o glavu i ako posmatramo ovu sadašnju EU - sve mi se više čini da je bolje da svako bude država za sebe. Treba da se ekonomski sarađuje sa svima, što da ne, ali svako bi trebalo da ima samostalnost da sam za sebe odlučuje šta želi i kako želi da živi. Mislim da bi i EU trebalo da ponovo bude Evropska Ekonomska Zajednica, a ne pokušaj kopiranja SAD.

Ko zna šta će se još izdešavati... Ostaje nam samo da pratimo i čekamo. :)
pa ne moze svako za sebe u svetu koji se globalizuje, vec se radi o suverenitetu onih koji bi da udju u globalizaciju, a ne o zrtvovanju suvereniteta zarad globalizacije - znaci mozemo mi globalno da saradjujemo i bez uceni i pretnji, suvereno, a ne da mislimo tudjom pamecu, a vlastita nam oprana
 
tacno je tako.

i to si u pravu, nedostaje objedinjujuci faktor, vidi moju repliku iznad, i onu pre nje

pa ne moze svako za sebe u svetu koji se globalizuje, vec se radi o suverenitetu onih koji bi da udju u globalizaciju, a ne o zrtvovanju suvereniteta zarad globalizacije - znaci mozemo mi globalno da saradjujemo i bez uceni i pretnji, suvereno, a ne da mislimo tudjom pamecu, a vlastita nam oprana
Uvek je bilo i biće borbe za moć i prevlast...

Meni je tih raznih zajednica više preko glave!

Stalno neki kompromisi i žrtvovanje i na kraju - ako nisi vešt da navlačiš vodu na svoju vodenicu i iskoristiš situaciju kad se ukaže prilika (a naši političari nekako uvek ispadaju naivci u tim zajednicama) - bolje ti je samom. :)

U se i u svoje kljuse! :lol:
 
Meni je tih raznih zajednica više preko glave!
srpskoj debilani tipa ''eu nema alternativu'' je jos ostao poslednji adut - da ce eu da nam da pristup nekim fondovima dok vlastitom narodu kaze da trpi smrzavanje i nestasice, da ce neko iz srbije da se grebe za eu fondove na korist srbije

neka predje eps u ruke zapada, digne se cena struji par puta, pa ce srbija da shvati da ni kod eu babe nema dzabe, da su srbiji odredili da je uniste, a ne da se razvija kao ceska npr., u svom pohodu na istok, na rusiju
 
Slovenske zemlje su vojna krajina, štit Zapada prema Rusiji, koje bi Zapad bez problema žrtvovao u nekim budućim sukobima - kao bojno polje, topovsko meso, novi Istočni front...
Da dodamo samo da te zemlje niko sa Zapada nije terao da se integrišu u EU i NATO, niti im je iko potkupljivao političare zbog toga. To su samo bajke koje kruže među srpskim rusofilima. Naprotiv, same su pobegle tamo upravo od Rusa i kad bude bilo potrebno, dobrovoljno će biti najveći borci za EU i NATO a protiv Rusije.
Nije lako biti između dve sile. Na svu sreću, mi smo neutralni i geografski daleko i - ako budemo pametni - neki potencijalni rat nas može, po prvi put u istoriji, zaobići...
Naprotiv, politika neutralnosti je jako loša opcija u slučaju opšteg rata. Naročito kad svi znaju da je u pitanju samo maska ruskog saveznika u zapadnom svetu.
 
Da dodamo samo da te zemlje niko sa Zapada nije terao da se integrišu u EU i NATO, niti im je iko potkupljivao političare zbog toga. To su samo bajke koje kruže među srpskim rusofilima. Naprotiv, same su pobegle tamo upravo od Rusa i kad bude bilo potrebno, dobrovoljno će biti najveći borci za EU i NATO a protiv Rusije.

Naprotiv, politika neutralnosti je jako loša opcija u slučaju opšteg rata. Naročito kad svi znaju da je u pitanju samo maska ruskog saveznika u zapadnom svetu.
Taj koji misli ima da nas pocera na drugu stranu kad je bydala
 
Da dodamo samo da te zemlje niko sa Zapada nije terao da se integrišu u EU i NATO, niti im je iko potkupljivao političare zbog toga. To su samo bajke koje kruže među srpskim rusofilima. Naprotiv, same su pobegle tamo upravo od Rusa i kad bude bilo potrebno, dobrovoljno će biti najveći borci za EU i NATO a protiv Rusije.

Naprotiv, politika neutralnosti je jako loša opcija u slučaju opšteg rata. Naročito kad svi znaju da je u pitanju samo maska ruskog saveznika u zapadnom svetu.
nema leka doli nuklearnog za sinove anarhije
kako ti mozes da kazes za neutralne da su rusofili, i da ih teras u rat? koji, ciji?
eu znaci postoji da bi bIla protIv rusije?

e prokletI rusi kada vam i dalje daju gas DOK SE VI SPREMATE ZA RAT!

NAJMODERNIJE NUKLEARNO HIPERSONICNO NA JESEN ULAZI U BORBENU GOTOVOST, a sa cime cete vi da odgovorite, sa mrznjom, sa pljuvackom?
 
Poslednja izmena:
srpskoj debilani tipa ''eu nema alternativu'' je jos ostao poslednji adut - da ce eu da nam da pristup nekim fondovima dok vlastitom narodu kaze da trpi smrzavanje i nestasice, da ce neko iz srbije da se grebe za eu fondove na korist srbije

neka predje eps u ruke zapada, digne se cena struji par puta, pa ce srbija da shvati da ni kod eu babe nema dzabe, da su srbiji odredili da je uniste, a ne da se razvija kao ceska npr., u svom pohodu na istok, na rusiju
EU nas neće, pa tako o njima ne moramo previše ni razmišljati. :)
 
Da dodamo samo da te zemlje niko sa Zapada nije terao da se integrišu u EU i NATO, niti im je iko potkupljivao političare zbog toga. To su samo bajke koje kruže među srpskim rusofilima. Naprotiv, same su pobegle tamo upravo od Rusa i kad bude bilo potrebno, dobrovoljno će biti najveći borci za EU i NATO a protiv Rusije.

Naprotiv, politika neutralnosti je jako loša opcija u slučaju opšteg rata. Naročito kad svi znaju da je u pitanju samo maska ruskog saveznika u zapadnom svetu.
Idealni su za potencijalnu odbranu Zapada od Rusije, kao što su bili i Srbi u Krajini odlični za odbranu Zapada od Turske. Neka samo oni fino ratuju, a mi ćemo - nadam se - ovog puta stajati sa strane i gledati svoja posla.

Opšti rat se neće dogoditi. Nikada Amerika i Rusija neće direktno ratovati. To će uvek biti mali ratovi preko tuđih teritorija gde će ogledati snage i sprovoditi svoje uticaje.

U Evropi može eventualno doći samo do otvaranja nekog većeg Istočnog fronta, a kako mi nismo članica NATO-a, nemamo razloga da se brinemo da će naši ljudi ići i ginuti na njemu. Niti će našu zemlju rovati tenkovima i razarati i trovati bombama, kao što rade sada u Ukrajini. Neka o budućim ratovima brinu baltičke zemlje, Poljska & co. Od nas je bilo dosta. :) Mi smo svoje odratovali...
 
nema leka doli nuklearnog za sinove anarhije
kako ti mozes da kazes za neutralne da su rusofili, i da ih teras u rat? koji, ciji?
eu znaci postoji da bi bIla protIv rusije?

e prokletI rusi kada vam i dalje daju gas DOK SE VI SPREMATE ZA RAT!

NAJMODERNIJE NUKLEARNO HIPERSONICNO NA JESEN ULAZI U BORBENU GOTOVOST, a sa cime cete vi da odgovorite, sa mrznjom, sa pljuvackom?
Reče baš kao i nastavi da prodaje hot dogove na Tajms Skveru.
 
Neka o budućim ratovima brinu baltičke zemlje, Poljska & co. Od nas je bilo dosta. :) Mi smo svoje odratovali...
pa jel vidis da se klinja buni, kaze zapad zna da smo mi mali rusi, moramo da se dokazemo u njihovom ratu protiv rusije, a neutralnost zapad ne priznaje

da dokazemo sisatom borisu dzonsonu mozda? neka se odrekne ruskog imena boris prvo, i srbija ulazi u nato
 
eu nas samo vabi i tretira kao zivotinje, eventualno topovsko meso za protiv rusije
ovaj

S1MCRO to otvoreno zagovara​

Vabili su i zezali i Tursku, pa sad Turska zeza njih. :lol:

Ko zna šta će biti u Evropi i svetu za 5 ili 10 godina...

Niko ni pandemiju nije predvideo, pa je napravila haos. Rat u Ukrajini se spremao i podgrevao, ali pitanje je kakve će razmere imati i jesu li svi učesnici u njemu imali u planu ovakav razvoj situacije...

I mi ovde nagađamo i predviđamo, a pojma nemamo zapravo šta će biti od ovog sadašnjeg rata. Postoji toliko mogućih scenarija!
 
Idealni su za potencijalnu odbranu Zapada od Rusije, kao što su bili i Srbi u Krajini odlični za odbranu Zapada od Turske. Neka samo oni fino ratuju, a mi ćemo - nadam se - ovog puta stajati sa strane i gledati svoja posla.
Aham.
Opšti rat se neće dogoditi. Nikada Amerika i Rusija neće direktno ratovati. To će uvek biti mali ratovi preko tuđih teritorija gde će ogledati snage i sprovoditi svoje uticaje.
Tačno. Zato će zemljama saveznika svog protivnika da uvode sankcije.
U Evropi može eventualno doći samo do otvaranja nekog većeg Istočnog fronta, a kako mi nismo članica NATO-a, nemamo razloga da se brinemo da će naši ljudi ići i ginuti na njemu. Niti će našu zemlju rovati tenkovima i razarati i trovati bombama, kao što rade sada u Ukrajini. Neka o budućim ratovima brinu baltičke zemlje, Poljska & co. Od nas je bilo dosta. :) Mi smo svoje odratovali...
Ne mora uvek da se pokrene rat da bi neka zemlja bila kažnjena. Nije više Srednji vek. Danas postoji čitav dijapazon mera kojima i veće zemlje od Srbije mogu da se bace na kolena očas posla.
 
Slovenski narodi su se uglavnom osećali potčinjenima pod Rusima. Zato su i pobegli od njih koji god su mogli.
Није ваРусија донела слободу, и поклонила државу. Бугарској, Финској, Латвији,, Естонији. Не би данас постојале, да им Русија није направила. Е сад, Совјтески саез није Русија. Мада су неке окупаије које је спровео Совјетки савез, ипак биле праведне.
 
pa jel vidis da se klinja buni, kaze zapad zna da smo mi mali rusi, moramo da se dokazemo u njihovom ratu protiv rusije, a neutralnost zapad ne priznaje

da dokazemo sisatom borisu dzonsonu mozda? neka se odrekne ruskog imena boris prvo, i srbija ulazi u nato
Englezi i Nemci ne propuštaju priliku da nas izbombarduju u svakom mogućem ratu, bez obzira na to na čijoj smo strani. Štagod mi uradili - ništa nas neće spasiti od potencijalnog novog bombardovanja od njihove strane u nekom eventualnom većem ratu. Oni jednostavno VOLE da nad nama pokazuju svoju moć. To je neki specifičan perverzni bullying, kome nema leka.

Predlažem da napravimo nekoliko nuklearnih bombi i poređamo ih po celoj teritoriji, pa kad nas idući put izbombarduju - letimo u vazduh mi, ali leti i pola Evrope. :lol:
 
Poslednja izmena:
Ne mora uvek da se pokrene rat da bi neka zemlja bila kažnjena. Nije više Srednji vek. Danas postoji čitav dijapazon mera kojima i veće zemlje od Srbije mogu da se bace na kolena očas posla.
i sta bi, ko je na kolenima?
ko je blokirao kalinjingrad, pa se predomislio?
ko kleci za gas i placa u rubljama?
ko kukumavci, nema zita? i zito je sad za rublje

e, decko, PANKERU, javi se kada porastes, JA SAM SLUSAO pank, DOK SI TI BIO U PELENAMA

Englezi i Nemci ne propuštaju priliku da nas izbombarduju u svakom mogućem ratu, bez obzira na to na čijoj smo strani. Štagod mi uradili - ništa nas neće spasiti od potencijalnog novog bombardovanja od njihove strane u nekom eventualnom većem ratu. Oni jednostavno VOLE da nad nama pokazuju svoju moć. To je neki specifičan perverzni bullying, kome nema leka.

Predlažem da napravimo nekoliko nuklearnih bombi i poređamo ih po celoj teritoriji, pa kad nas idući put kad izbombarduju - letimo u vazduh mi, ali leti i pola Evrope. :lol:
Sad kada belorusija dobija, to i nije toliko daleko, vidis da se englezi vec pozicioniraju u bosni. A jeste ''saveznicko'' bombardovanje na vaskrs je teska perverzija..
 
Poslednja izmena:
Aham.

Tačno. Zato će zemljama saveznika svog protivnika da uvode sankcije.

Ne mora uvek da se pokrene rat da bi neka zemlja bila kažnjena. Nije više Srednji vek. Danas postoji čitav dijapazon mera kojima i veće zemlje od Srbije mogu da se bace na kolena očas posla.

Mi nismo ničiji saveznici. Mi smo samo mala siromašna zemlja koja se trudi nekako da preživi tako da njen narod ne umre od gladi i zime u datim okolnostima. :)

Ovo beznačajno chatovanje po raznim portalima nekoliko zaludnih ljudi (od toga većina čak živi u dijaspori) ne treba doživljavati kao bilo šta od značaja, a ponajmanje kao da je naša zemlja ruski (ili bilo čiji drugi) saveznik. :)
 
Они који не подржавају Русију у овом рату ,који води са Западом у циљу слободе словенског народа , запараво подржавају сопствено ропство .

Подржати Русију значи подржати и сопствену слободу , ослободити се од окова Запада а слобода једино нема цену .
samo da se resimo titoista, a to znaci i takvih poput tebe

onda nam sloboda sa rusijom nece biti zloupotrebljena kao 45te...
 
Mi nismo ničiji saveznici. Mi smo samo mala siromašna zemlja koja se trudi nekako da preživi tako da njen narod ne umre od gladi i zime u datim okolnostima. :)

Ovo beznačajno chatovanje po raznim portalima nekoliko zaludnih ljudi (od toga većina čak živi u dijaspori) ne treba doživljavati kao bilo šta od značaja, a ponajmanje kao da je naša zemlja ruski (ili bilo čiji drugi) saveznik. :)
Zvučiš dobronamerno, i utoliko mi je više krivo kad vidim koliko si i ti i slični tebi obični ljudi duboko obmanuti pa imam neku potrebu da ih trgnem iz tog sna.

Kako je to jednom lepo objasnio Milan Dumanović, građani Srbije žive u imaginarnom svetu koji im je napravila UDBA/DB.
 

Back
Top