POČINJU PROTESTNI MITINZI STOP ŠIPTARSKIM SEPARATISTIČKIM INSTITUCIJAMA

nesko101

Elita
Poruka
18.541
U organizaciji Opština Kosovska Mitrovica, Zvečan, Zubin Potok i Leposavić, sutra će se na trgu Šumadija u severoj Kosovskoj Mitrovici održati protestni miting pod sloganom „stop šiptarskim separatističkim institucijama“. Odluku o održavaju mitinga doneli su na svojoj poslednjoj zajedničkoj sednici , održanoj u četvrtak,odbornici četiri severne SO , koji su usvojili i niz zaključaka koji se odnose na“ pogoršanu političko-bezbednosnu situaciju na Kosovu za šta odgovornost snose pre svih Kfor, Euleks i kosovske institucije“. Miting će početi u 10 sati. Izvor TV Most.

Сви Срби са КиМ треба да дођу у остатак Србије. Борбу не можемо да водимо у концентрационом логору. И наравно никакво признање терористичких албанских институција,

To znači samo oni u enklavama
nesko101 dobro zna da Srbi iz S.K.Mitrovice uglavnom imaju imovinu na jugu Srbije... i firmice

Miting je završen pre oko sat vremena bilo je puno ljudi a govorili su svi predsednici opština osim presednika opštine Leposavić koji je bio u gledalištu među narod ispred bine a tako i treba jer je kriv za neslogu severa Kosova jer je po svaku cenu podržavao izdajnika bivšeg presednika Srbije Tadića najveće Srpske sramote od vremena Vuka Brankovića.Gledao sam ga kako se ponaša i video sam da nijednom nije apludirao izrečenoj istini i pozivu na jedinstvo.Već sa prekrštenim rukama pokazao je da se nijedan Tadićevac ne menja na bolje već samo na gore i gore.

Predsednik Opštine Kosovska Mitrovica Krstimir Pantić optužio je Euleksovo pravosuđe na Kosovu da je“ apsolutno pristrasno i mimo dogovora sa zvaničnim Beogradom nisu statusno neutralni“. Pantić je za našu televiziju pojasnio da je njihov cilj“ da one Srbe koji se dvoume otići ili ostati na Kosovu i Metohiji zastraše da prihvate kosovske institucije a one koji pružaju otpor da sudski gone ili da ih neteraju da se isele iz Pokrajine“. „Njihov cilj neće biti ostvaren jer su Srbi takav narod da su sve jači i odlučniji što su pritisci na jih veći i spremni su da „uđu u sukob“ i sa sopstvenom Vladom pa i sa predstavnicima međunarodne zajednice ako se pritisci nastave, rekao je Patić.On je pomenuo optužnicu koja je podignuta protiv šestorice Srba i jednog Roma koji su optuženi po raznim osnovoma pa i za ubistvo Ukrajinskog policajca 2008. godine . „Za sve njih ali i za sve nevino optužene na Kosovu i Metohiji Opština Kosovska Mitrovica, i siguran sam buduća Vlada Srbije pružiće svu pravnu pomoć,kako bi dokazali svoju nevinost , jer je to jedini način da sačuvamo i narod i prostore gde vekovima živima i koji nikada isu i naće biti albanski, rekao je pantić. Predsednik Opštine Kosovska Mitrovica, izrazio je sumnju da će ubice porodice Jeftić biti otkrivene. Pomenuo je slučaj ubijenog Save Mojsića, prošle godine u Kosovskoj Mitrovici. „Postoje dokazi i znaju se osumnjičeni i jih štiti ministar unutrašnjih poslova tzv Republike Kosovo i šef tajne policije Kosova, rekao je Pantić i dodao da i u slučajevima kada su ubice poznate međunarodni predstavnici ne žele da te slučajeve procesuiraju“. „Ubice porodice Jeftić neće biti otkrivene, taj slučaj će biti zataškan a Srbi će , ne samo iz Talinovca već i iz susednih sela u Uroševačkoj opštini morati da se isele jer će pritisak na njih nastaviti da se vrše“, rekao je Pantić. On je izrazio bojazan da će Albanci nastaviti sa ubistvima i progoniom sve dok ijedan Srbin bude živio na Kosovu i Metohiji. „Ja ne krivim Albance zbog toga jer odgovornost za sva dešavanja snosi međunarodna zajednica koja trinaest godina toleriše i žmuri nad zločenima koje Albanci čine Srbima, rekao je Krstimir Pantić.Izvor TV Most.

Miting je završen pre oko sat vremena bilo je puno ljudi a govorili su svi predsednici opština osim presednika opštine Leposavić koji je bio u gledalištu među narod ispred bine a tako i treba jer je kriv za neslogu severa Kosova jer je po svaku cenu podržavao izdajnika bivšeg presednika Srbije Tadića najveće Srpske sramote od vremena Vuka Brankovića.Gledao sam ga kako se ponaša i video sam da nijednom nije apludirao izrečenoj istini i pozivu na jedinstvo.Već sa prekrštenim rukama pokazao je da se nijedan Tadićevac ne menja na bolje već samo na gore i gore.

u kom paralelnom svetu vi zivite,na zalost cete zavrsiti kao srbi iz krajine,ali ce posle biti kasno za kukanje

Džaba sad sve kad su nesrećnici prepuštani sami sebi .

Lepo da se pokupe i svi u Srbiju , a ja da sam na njihovom mestu za skupe pare prodati sve to dole što imaju i to onom najgorem šiptarskom ološu i probisvetu koji je i ostao tu jer među takvima ovom našem življu nema života ...ne normalnog nego ikakvog, valja spašavati goli život , a ne biti meta za potkusurivanje alavih politikanata koji su svoje guzice dobro obezbedili ...na svim stranama i još imaju obraza da praznim floskulama skupljaju politikanstke poene , doduše među slabokapirajućim al' 'ajde.

u kom paralelnom svetu vi zivite,na zalost cete zavrsiti kao srbi iz krajine,ali ce posle biti kasno za kukanje
Misliš da možeš Srbe uplašiti sudbinom Krajine?Da je bog hteo to bi se već davno dogodilo Srbima na Kosovu ovako verujemo da šiptari mogu sve da izgube ako krenu kao ustaše a 2004god. je dovoljna za pravo na osvetu Srpskog roda nad hordama islamskog šljama.

Back