Počinju potrage za posmrtnim ostacima nestalih Hrvata

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

amalko

Primećen član
Banovan
Poruka
628
C239723A-1DBD-4E2F-9FDC-A2BA07BDEF09_mw203_s.jpg

Kamp u Stajićevu gde su zatvarani Hrvati

Predstavnici komisija za nestale iz Srbije i Hrvatske dogovorili su se da do kraja godine počnu potragu za posmrtnim ostacima nestalih hrvatskih vojnika i civila na teritoriji Srbije. Posebnu pažnju privlači vest da će se ekshumacije vršiti i u Nišu, gradu koji se do sada nije spominjao kao mesto na kojem bi mogla biti pokopana tela.

Najavljena je potraga i u Stajićevu i Begejcima kod Zrenjanina, iako srpske vlasti demantuju da su tamo tokom devedesetih postojali logori u kojima su hrvatski građani mučeni i ubijani.


Groblja u Nišu i Aleksincu mogla bi biti mesta gde su pokopana tela hrvatskih vojnika i civila, za kojima se među 1.036 osoba još uvek traga. Ekshumacije će se vršiti i na groblju u Novom Sadu, Stajićevu i Begejcima u kojima su 1991. zatvarani zarobljeni hrvatski građani.
http://www.danas.org/content/srbija_hrvatska_ekshumacije/1851839.html

Dakle, iskapanja će pokazati da li vlast u Srbiji laže ili govori istinu.
Naime, u Srbiji još uvijek ne priznaju da su na njenoj teritoriji bili koncentracijski logori, nego to nazivaju "sabirni centri".
Pa, vidjet ćemo dal je to stvarno tako. :roll:
 
Ријте гладни Срби сопствену земљу,признавајте злочине и извињавајте се.Мало вам је Аустоугарских покоља,Јасеноваца,Олуја и Анђела мало вам је понижења,уцена и разарања.Има да копате и Теразије и Славију и Храм,све да прекопате и да докажете сами да у Ћелекули нису Српске главе,да у Херцеговачким јамама не леже Срби,да нису Српска деца стрељана у Крагујевцу.Да доказујете љубав и пријатељство оном ко вам је узео бар милион живота у прошлом веку,да клечите и молите опроштај од зликоваца који вам се смеју,док подржавају сепаратисте,док се башкаре и купују крвљу ваших предака натопљену земљу.Докле срамна Србијо да сагињеш главу,коме и зашто се више додвораваш,докле иде твоје понижење.Шта ћеш Србијо кад све прекопаш кад се свима извинеш,хоћеш ли опет мирно стати у ред за клање и замолити крвника да ти опрости,јер ето крив си,дуго си копао сопствену раку.Спремна ли си за
даља гажења и понижења,има ли у теби иоле поноса и достојанства,Србијо.
 
eee, aj ti ovako ,ako trazis oprost od nas i istinu
posto si tek uleteo juce-danas na forum, a mi smo se
vazda sa tvojim zemljacima fino ispricali , x puta na te i
slicne teme.....dakle ,aj vako ti se izvini na forumu
za sve zlocine kroata pocinjene nad srbima kroz 20 vek,
a ja cu ti se izvinuti za ovcaru, moze !?
:D:D:D

Što ja imam od tvoje isprike, ili ti od moje?

Istina će se saznati. Uvijek se sazna.
 
Ријте гладни Срби сопствену земљу,признавајте злочине и извињавајте се.Мало вам је Аустоугарских покоља,Јасеноваца,Олуја и Анђела мало вам је понижења,уцена и разарања.Има да копате и Теразије и Славију и Храм,све да прекопате и да докажете сами да у Ћелекули нису Српске главе,да у Херцеговачким јамама не леже Срби,да нису Српска деца стрељана у Крагујевцу.Да доказујете љубав и пријатељство оном ко вам је узео бар милион живота у прошлом веку,да клечите и молите опроштај од зликоваца који вам се смеју,док подржавају сепаратисте,док се башкаре и купују крвљу ваших предака натопљену земљу.Докле срамна Србијо да сагињеш главу,коме и зашто се више додвораваш,докле иде твоје понижење.Шта ћеш Србијо кад све прекопаш кад се свима извинеш,хоћеш ли опет мирно стати у ред за клање и замолити крвника да ти опрости,јер ето крив си,дуго си копао сопствену раку.Спремна ли си за
даља гажења и понижења,има ли у теби иоле поноса и достојанства,Србијо.


Posebno obrati paznju od 1:26 minute... ;)
 
C239723A-1DBD-4E2F-9FDC-A2BA07BDEF09_mw203_s.jpg

Kamp u Stajićevu gde su zatvarani Hrvati


http://www.danas.org/content/srbija_hrvatska_ekshumacije/1851839.html

Dakle, iskapanja će pokazati da li vlast u Srbiji laže ili govori istinu.
Naime, u Srbiji još uvijek ne priznaju da su na njenoj teritoriji bili koncentracijski logori, nego to nazivaju "sabirni centri".
Pa, vidjet ćemo dal je to stvarno tako. :roll:

Hajde molim te, ako te ne mrzi, pronađi mi link ka onoj vesti kako se otvaraju grobnice po Hrvatskoj i vrši ekshumacija da bi se ustanovila istina o nestalim Srbima....iz poslednjeg rata, svakako...Ili ste bili po običaju mudriji, pa je većinu dokaza odnela Sava:neutral:

Da, videćemo.
 
C239723A-1DBD-4E2F-9FDC-A2BA07BDEF09_mw203_s.jpg

Kamp u Stajićevu gde su zatvarani Hrvati


http://www.danas.org/content/srbija_hrvatska_ekshumacije/1851839.html

Dakle, iskapanja će pokazati da li vlast u Srbiji laže ili govori istinu.
Naime, u Srbiji još uvijek ne priznaju da su na njenoj teritoriji bili koncentracijski logori, nego to nazivaju "sabirni centri".
Pa, vidjet ćemo dal je to stvarno tako. :roll:

А то је вест радио Слободне Европе ?

Питај их који је овај човек ?

 
Hajde molim te, ako te ne mrzi, pronađi mi link ka onoj vesti kako se otvaraju grobnice po Hrvatskoj i vrši ekshumacija da bi se ustanovila istina o nestalim Srbima....iz poslednjeg rata, svakako...Ili ste bili po običaju mudriji, pa je većinu dokaza odnela Sava:neutral:

Da, videćemo.

Ne bi se ni u Srbiji otvarale masovne grobnice, da nisu iz Hrvatske pokrenuli to pitanje.
Da li srpske udruge vezane za nestale osobe poduzimaju nešto po tom pitanju u Hrvatskoj, ne znam.

To bi trebala potražiti kod vas.
 
Ne bi se ni u Srbiji otvarale masovne grobnice, da nisu iz Hrvatske pokrenuli to pitanje.
Da li srpske udruge vezane za nestale osobe poduzimaju nešto po tom pitanju u Hrvatskoj, ne znam.

To bi trebala potražiti kod vas.
poduzimaju ali ih bojkotuje i sabotira hrvatska vlast
Kakve on ima veze sa temom???


Nismo svi školovani udbaši...

He,he,kakvi cirkusanti ovi rvati................nit stida ,nit srama
:hvala::hvala::hvala:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top