Почиње забрана пластичних кеса

Da li podržavate zabranu plastičnih kesa?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Корисник

Obećava
Poruka
53
Европска унија забрањује пластичне кесе

Под изговором заштите животне средине, Европска унија планира да забрани употребу пластичних кеса. Док таква одлука не буде усвојена, могуће је да ће производња и употреба ових кеса бити драстично опорезована, како се људима не би исплатило да их користе.

Koga interesuje detaljnije:

http://www.alternativnevesti.com/in...njuje-plasticne-kese&catid=60:vesti&Itemid=28

Elem, to je i kod nas vec pocelo. U Vranju. Samo je propalo

У Врању и даље у употреби пластичне кесе

http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/U-Vranju-i-dalje-u-upotrebi-plasticne-kese.sr.html

Ako pod direktivom EU vlada i zabrani plasticne kese na teritoriji cele Srbije, tesko da ce se to postovati.
 
Европска унија забрањује пластичне кесе

Под изговором заштите животне средине, Европска унија планира да забрани употребу пластичних кеса. Док таква одлука не буде усвојена, могуће је да ће производња и употреба ових кеса бити драстично опорезована, како се људима не би исплатило да их користе.

Koga interesuje detaljnije:

http://www.alternativnevesti.com/in...njuje-plasticne-kese&catid=60:vesti&Itemid=28

Elem, to je i kod nas vec pocelo. U Vranju. Samo je propalo

У Врању и даље у употреби пластичне кесе

http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/U-Vranju-i-dalje-u-upotrebi-plasticne-kese.sr.html

Ako pod direktivom EU vlada i zabrani plasticne kese na teritoriji cele Srbije, tesko da ce se to postovati.
Zabrana plastičnih kesa je višestruko koristan potez, koji ne odogovara samo tajkunima u Srbiji i njihovim političkim marionetama, što je i pravi razlog nepoštovanja takve uredbe.
Uzgred, nije tačno da su gradske vlasti u Vranju morale da čekaju odluku Ministarstva životne sredine i prostornog planiranja, pošto isto nije nadležno za gradske uredbe - tako da je članica gradskog veća Vranja za ekologiju Nela Cvetković iznela običnu laž. :thumbdown:
 
Naravno da treba da ih zabrane.
Ili ako ništa drugo, da ih naplaćuju, pa da vidimo dal' bi onda u svakoj radnici za svaku sitnicu dobijali po kesu koje posle nošene vetrom završe i vise godinama na drveću.
Kesu u prodavnici uzimam tek kad u rancu nema dovoljno mesta da u njega stane šta sam kupila.
Na poslu, iskuliram mušterije i kesu im dajem tek kad traže. Ne da bih gazdi uštedela pare nego jer tešim sebe da je to jedna(po jedna) kesa manje koja će "mojom krivicom" završiti na ulici.Kesu sa đubretom pre ubacivanja u kontejner UVEK zavežem. Jer su tako manje šanse da ta moja kesa izleti na ulicu iz kontejnera.
 
Poslednja izmena:
Danas kad sam podigla lekove u apoteci, vidim promenili ambalažu...
Isti lek, isti proizvođač, sve isto samo kutije i plastična folija VEĆE nego do sad...
Deblja, šira i duža kutija. Šira i duža plastika. A i dosadašnja mislim da nije bilo potrebe da bude te širine kad se uzme u obzir "beskorisni" prostor između 2 kolone

Picture491.jpg


Picture494.jpg


Picture495.jpg



Zar nije bolje da se radi na smanjenju tih stvari nego da ih još i dodatno ucećavaju?
 
Bolje za planetu...
A na kraju, kakav je to menadžment, kad tom proizvođaču nameće dodatne, bespotrebne troškove

Ne namece troskove tom proizvodjacu nego kupcu, korisniku, pacijentu.

Prodace vise plastike, vise kartona, po uvecanoj ceni. Zaradice i plasticar i kartondzija, i drzava ce uzeti veci porez.

Koga briga za planetu, ili za kupca?
 

Back
Top