POČINJE VAKCINACIJA DVA MILIONA LJUDI U SRBIJI! Evo za koga je OBAVEZNA, a kome se PREPORUČUJE

Ma samo ti budi tako pametan, nego da te pitam, da li si ti primio vakcine ili si od rođenja nezaštićen?
ja ti kazem da sam pio razne alkohole, kao sto smo svi primali vakcine, ali opet citamo kako ljudi umiru od alkohola - ti si iskljuciv, ne moze se sa tobom argumentovano diskutovati, jer ne priznajes cinjenice

ne kazem da su sve, ali neke vakcine su pobile ljude, decu, ako ih nisu samo napravile bogaljima, a da ne govorimo dugorocno da su uzrok autoimunih bolesti

ti umesto da priznas cinjenice, cekas da nas anti-vaksera bude 50%, ili cak vecina - kako ce se onda sprovoditi imunizacija? ovako? ukinucemo vojsku i policuju,a umesto njih cemo imati vac-force?
dees-mand-vax.jpg
 
ja ti kazem da sam pio razne alkohole, kao sto smo svi primali vakcine, ali opet citamo kako ljudi umiru od alkohola - ti si iskljuciv, ne moze se sa tobom argumentovano diskutovati, jer ne priznajes cinjenice

ne kazem da su sve, ali neke vakcine su pobile ljude, decu, ako ih nisu samo napravile bogaljima, a da ne govorimo dugorocno da su uzrok autoimunih bolesti

ti umesto da priznas cinjenice, cekas da nas anti-vaksera bude 50%, ili cak vecina - kako ce se onda sprovoditi imunizacija? ovako? ukinucemo vojsku i policuju,a umesto njih cemo imati vac-force?
dees-mand-vax.jpg
A pazi, kazu ti neces da se vakcinises ti onda nas ostale ugrozavas? Pa kako ugrozavam ako ste vi primili i ne mozete vise dobiti virus? Logika, gde je? Debilno.
 
A pazi, kazu ti neces da se vakcinises ti onda nas ostale ugrozavas? Pa kako ugrozavam ako ste vi primili i ne mozete vise dobiti virus? Logika, gde je? Debilno.
Zato sto po njihovoj prici, ne mogu svi da se vakcinisu zbog drugih bolesti onda kao treba oni koji su zdravi da prime vakcinu da se ne razbole ovi sto ne mogu da prime.
 
A pazi, kazu ti neces da se vakcinises ti onda nas ostale ugrozavas? Pa kako ugrozavam ako ste vi primili i ne mozete vise dobiti virus? Logika, gde je? Debilno.
Oni sada mantraju da ja i ti nemamo pojma, kao sta, vakcine su zdrave, a mi ako se ne slozimo, spremaju se da upotrebe silu, i ucenu - svet je ziveo u strahu od nuklearnog rata, i sada se taj strah zamenjuje, umesto vojnog lobija na sceni je farmako-lobi, kinezi umesto hladnog rata i dominacije rusije-amerike [nikad nece imati nukl. bojevih glava koliko rusija/amerika], imaju plan da preko korona diktature prezumu svet uz pomoc zapadnog olosa koji ne shvata da ce i sam potonuti u haosu revolucije, a ne da ce da mlati pare na bolesnima ili na strahu od bolesti.
 
ja ti kazem da sam pio razne alkohole, kao sto smo svi primali vakcine, ali opet citamo kako ljudi umiru od alkohola - ti si iskljuciv, ne moze se sa tobom argumentovano diskutovati, jer ne priznajes cinjenice

ne kazem da su sve, ali neke vakcine su pobile ljude, decu, ako ih nisu samo napravile bogaljima, a da ne govorimo dugorocno da su uzrok autoimunih bolesti

ti umesto da priznas cinjenice, cekas da nas anti-vaksera bude 50%, ili cak vecina - kako ce se onda sprovoditi imunizacija? ovako? ukinucemo vojsku i policuju,a umesto njih cemo imati vac-force?
dees-mand-vax.jpg
Prilično glupav post sa još glupljom ilsutracijom.
 
Rusofili i ostali suverenisti su sve više zbunjeni. :lol:

Rusija će napraviti 300.000 vakcina za deset dana

Rusija će proizvesti oko 300.000 vakcina protiv koronavirusa do kraja oktobra, najavio je ministar industrije i trgovina Denis Manturov u razgovoru za televizijsku stanicu Rusija-24.
Nešto ranije, Manturov je rekao da će proizvodnja vakcine skočiti sa 800.000 doza u novembru, do 15 miliona, koliko će ih biti na proleće, preneo je Tas.
Ruska vakcina "Sputnjik V" je postala prva registrovana vakcina u svetu protiv koronavirusa.
Direktor Investicionog fonda Rusije Kiril Dmitrijev rekao je ranije da je Rusija dobila zahteve od 20 zemalja da im isporuči milijardu vakcina.
(Tanjug)
 
Nekada su vakcine bile i korisne uprkos nus pojavama ali ovo što nam se priprema nema veze sa vakcinom.
Ja sam primio par vakcina a u JNA poslednju pre više decenija.
To su bila neka druga vremena i vakcine koje su pravili i kontrolisali neki drugi ljudi.

Ovo sada nisu vakcine i ako se stavljaju u plastičan cilindar koji zovemo špric i imaju iglu putem koje se ubrizgava rastvor.
Sve je isto ali ovo nije vakcina i nemojte primati.

Smrtnost od ovog virusa je 0,14% i manje je opasan od sezonskog gripa.

Počeo je sudski proces protiv kriznih štabova i SZO za zločine protiv čovečanstva!
 
Nekada su vakcine bile i korisne uprkos nus pojavama ali ovo što nam se priprema nema veze sa vakcinom.
Ja sam primio par vakcina a u JNA poslednju pre više decenija.
To su bila neka druga vremena i vakcine koje su pravili i kontrolisali neki drugi ljudi.

Ovo sada nisu vakcine i ako se stavljaju u plastičan cilindar koji zovemo špric i imaju iglu putem koje se ubrizgava rastvor.
Sve je isto ali ovo nije vakcina i nemojte primati.

Smrtnost od ovog virusa je 0,14% i manje je opasan od sezonskog gripa.

Počeo je sudski proces protiv kriznih štabova i SZO za zločine protiv čovečanstva!
Da, kad komunisti prave tad verujemo a kada kapitalisti prave onda ne.

Pedeset nijansi crvene.
 
Da, kad komunisti prave tad verujemo a kada kapitalisti prave onda ne.

Pedeset nijansi crvene.
Upravo tako.
Tada je bio Torlak, imali smo pravu državu! Sa Golim otokom. Tamo nisu išli samo staljinisti ...

Kome sad verovati?
Državnim institucijama, vladi, opoziciji (izuzev dr Jovane), doktorima koji gledaju samo da te pošalju u svoju privatnu ordinaciju ...
 
Upravo tako.
Tada je bio Torlak, imali smo pravu državu! Sa Golim otokom. Tamo nisu išli samo staljinisti ...

Kome sad verovati?
Državnim institucijama, vladi, opoziciji (izuzev dr Jovane), doktorima koji gledaju samo da te pošalju u svoju privatnu ordinaciju ...
Nije se verovalo Torlaku u vreme komunizma nego je to bila diktatura gde se ništa nije smelo dovoditi u pitanje pa ni vakcine. Eto sad u mrskom kapitalizmu i demokratiji svako može da priča šta hoće i da odbija vakcine. Strašno zaista.
 
Da, kad komunisti prave tad verujemo a kada kapitalisti prave onda ne.

Pedeset nijansi crvene.
Imas mnogo razloga za sumnju od slucaja koji su debelo osteceni, preko ljudi koji guraju i finansiraju celu pricu, onih koji moraju da je propagiraju pa sve do ignorisanja cinjenica o nezeljenim dejstvima i tako do sutra.
 
Nije se verovalo Torlaku u vreme komunizma nego je to bila diktatura gde se ništa nije smelo dovoditi u pitanje pa ni vakcine. Eto sad u mrskom kapitalizmu i demokratiji svako može da priča šta hoće i da odbija vakcine. Strašno zaista.
Donekle moze da prica a da odbija bogami ne moze. Umesto sto tvrdis da je strasno zato sto su ti napunili glavu poluinformacijama i stvorili ti sliku da je svako ko se ne slaze sa zvanicnim stavovima ludak, bolje se sam informisi pa ces doci do raznih informacija i zakljucaka po kojima ces videti da im je prica prilicno klimava. Posle svih dokaza koji se ticu konkretno vakcina kad razmislis o recimo Djokovicevom stavu o istima, ne bi on to izvalio tek tako sto je odgledao par yt klipova kako to tvrde vakseri. Ista prica vazi i za Maska i slicne, a ljudi misle da su neki Bogom dani samo zato sto su zavrsili medicinu na kojoj su ucili informacije koje su opet filtrirane od strane SZO i njihovih interesa. Ljudi su kvarljiva roba pa isto tako i lekari, zeznuce mnogi za pare bas ih briga a ovi kojima do toga nije stalo bice progonjeni. Opste je poznato da dobijaju pare od svakog prepisanog leka koji ti uopste i ne moras da kupis ako ne zelis, a ljudi misle da je u prici o vakcinama sve cisto iako se tako agresivno propagira i iako je jedini preparat koji moras da primis hteo ne hteo.
 
Upravo tako.
Tada je bio Torlak, imali smo pravu državu! Sa Golim otokom. Tamo nisu išli samo staljinisti ...

Kome sad verovati?
Državnim institucijama, vladi, opoziciji (izuzev dr Jovane), doktorima koji gledaju samo da te pošalju u svoju privatnu ordinaciju ...
A Torlak je danas šta? Nije Torlak? :rotf:
Goli otok je komunsitički sistem otimačine i zločina, a onaj ko se tme ponosi podržava zločince.
Imaš državne zdravstvene ustanove, ako ti ne odgovaraju imaš privatne, pa izvoli.
 
Nije vas sve više, jesi li čuo da nema vakcina po domovima zdravlja kolik ose traže? Ljudi su pametni, znaju d aim vakcine nisu naudile, upravo suprotrno.

Anti-vax sentiment is on the rise in Asia. Could it hit efforts to ...
www.inkstonenews.com › health › article


1 Jun 2020 — The belief that vaccines are unsafe is often seen as a Western problem, but health workers say it's a growing concern in Asia too.


The alarming rise of the anti-vaxxers | London Evening Standard
www.standard.co.uk › Lifestyle › London Life


21 Sep 2020 — If you passed Trafalgar Square on Saturday, you probably heard it: a 2000-strong army of former medics, army veterans and breastfeeding ...

Anti-vaccine movement could undermine efforts to end ...
www.nature.com › news



13 May 2020 — Studies of social networks show that opposition to vaccines is small but far-reaching — and growing.

How anti-vax went viral – POLITICO
www.politico.eu › article › how-anti-vax-went-viral


21 Nov 2018 — In the land of Louis Pasteur, the government is losing the online war against vaccine skepticism.
 
Ne znam kako je tamo, a nije da nešto verujem novinama. Zato znam kako je kod nas. Vakcine protiv grepa nema, jer je ljudi traže.
gde tamo? nema kontinenta gde anti-vakseri ne dobijaju na brojnosti.
nema vakcine kazes? a sta je bilo one godine kada su se bacile, bio svinjski bese grip, kako se zvase ministar koji ih je uvezao?
 
gde tamo? nema kontinenta gde anti-vakseri ne dobijaju na brojnosti.
nema vakcine kazes? a sta je bilo one godine kada su se bacile, bio svinjski bese grip, kako se zvase ministar koji ih je uvezao?
Ne znam i ne zanima me. Političari me ne zanimaju. Ak oje neko bacio, neka za to odgovara, ako je napravio štetu.
 
Dan kasnije, ministar zdravlja Tomica Milosavljević izjavljuje da je zdravstveni sistem Srbije spreman za svinjski grip, ali da nema razloga za paniku. U tom trenutku, Srbija se na skali opasnosti od jedan do šest nalazi u fazi 3.

Na hitnom sastanku 11. juna Svetska zdravstvena organizacija je prvi put posle četrdeset godina proglasila pandemiju.

VAKCINA: Samo dan nakon što je proglašena pandemija, švajcarska farmaceutska kompanija Novartis iznenadila je sve vešću da je napravila spasonosnu vakcinu. Novartis je uspešno završio proizvodnju prve ture vakcine za grip tipa A (H1N1) nekoliko sedmica pre nego što se očekivalo, objavljeno je u njihovom zvaničnom saopštenju, uz informaciju da kompanija pretpostavlja da će licencu dobiti na jesen, kada je SZO i predvideo značajnije širenje virusa H1N1.

Očekivano, akcije Novartisa, ali i ostalih velikih farmaceutskih kompanija, pa Roš (Roche), koji proizvodi lek tamiflu, istog dana su skočile na evropskim berzama, a 30 država je, po hitnom postupku, naručilo vakcinu.

U isto vreme, u Češkoj je već počela proizvodnja vakcine američke kompanije Bakster, koja u toj zemlji ima svoju fabriku, a prve isporuke tržištu najavili su za avgust.

Svinjski grip u Srbiju stiže 24. juna sa 29-godišnjim mladićem, koji je od 18. do 22. juna boravio u Argentini. Panika počinje, a pred Srbijom je i Univerzijada.

U tom trenutku, Srbija raspolaže sa 75.000 doza tamiflua ili količinom dovoljnom za jedan odsto stanovništva – što je donja granica preporuke Svetske zdravstvene organizacije. Tamiflu, inače, nije na pozitivnoj listi lekova koji se izdaju na teret fonda zdravstva, nego se kupuje uz recept lekara i košta od 2500 do 3000 dinara. U Srbiji nema prioriteta niti ima procedure po kojoj neko automatski ima pravo da dobije tamiflu. "Niko nije privilegovan po tom pitanju. Ni zaposleni u zdravstvenim ustanovama. Tamiflu će dobijati samo oni sa simptomima meksičkog gripa", rekao je u junu 2009. za "Vreme" epidemiolog dr Predrag Kon.

Nadležni epidemiju u Srbiji proglašavaju 11. novembra. Tadašnji ministar zdravlja Tomica Milosavljević je objasnio da je to uradio na predlog Radne grupe za sprečavanje pandemije i dodao da Srbija ne kasni sa početkom imunizacije, budući da će biti jedna od prvih zemalja van EU koja će započeti vakcinaciju. U tom trenutku, u Srbiji je zabeleženo devet žrtava.

NABAVKA: Nedelju dana pre proglašenja epidemije, Vlada Srbije je na hitnoj telefonskoj sednici (2. novembra) donela odluku da će što pre obezbediti dodatna sredstva za nabavku vakcina, lekova i zaštitne opreme neophodne tokom pandemije novog gripa. "Vakcina protiv H1N1 virusa u Srbiji nije registrovana, ali po zakonu možemo da pristupimo njenoj nabavci bez obzira na to da li je registrovana ili ne i u situacijama hitnosti se otvara prostor da je možemo kupiti", rekao je u intervjuu za "Vreme" 5. novembra Tomica Milosavljević.

Na pitanje "koliko hitno?" tadašnji ministar zdravlja je odgovorio: "Naš planirani rok bio je januar 2010. godine. Učinićemo sve što možemo da taj rok bude pomeren unapred."

U istom intervjuu ministar zdravlja objašnjava da vakcine nisu mogle biti kupljene ranije, jer "nismo imali šta da kupimo": "Vakcina protiv virusa H1N1 postala je komercijalno dostupna tek u oktobru 2009. Ne možete kupiti tri miliona doza nečega kada nemate nikoga ko hoće da vam tri miliona doza proda na taj način. Drugo, taj neko vam ne može ni isporučiti tih tri miliona doza u roku od 24 sata. Mi smo u poslednjih nekoliko meseci obavili ozbiljne razgovore sa svim potencijalnim proizvođačima i posle odluke vlade od 2. novembra kreće procedura hitnosti nabavke vakcina. Procedura nabavke je i do sada trajala, ali sad počinje ta procedura hitnosti koja nam omogućava da se taj proces ubrza onoliko koliko bude bilo izvodljivo." Osvrćući se na najave da je od 1. septembra vakcine trebalo da proizvodi i Torlak, ministar je rekao: "Proizvodnja vakcina nije sađenje krompira, nego ozbiljan, komplikovan i težak proces i zbog toga Institut Torlak do sada nije osposobljen da proizvodi ni vakcinu protiv sezonskog gripa, a kamoli protiv H1N1, bez obzira na to što je ovih proteklih pet godina svake godine po milion evra ulagano u njegovo revitalizovanje i što je proizvodnja vakcine protiv gripa bila pitanje, neću reći dana, nego meseci."
 

Back
Top