Počinje snimanje filma o Tomi Zdravkoviću

Poruka
21.521
Nakon više od godinu dana priprema na scenariju, ovog vikenda počinje snimanje filma o najvećem boemu među pevačima narodne muzike – Tomi Zdravkoviću.

LET_0339-copy-scaled-e1595587505862-678x383.jpg



Nakon više od godinu dana priprema na scenariju, koji su napisali Nikola Pejaković i Dragan Bjelogrlić, ovog vikenda počinje snimanje filma o najvećem boemu među pevačima narodne muzike – Tomi Zdravkoviću.

Producenti ovog filma su Željko Joksimović i Dragan Bjelogrlić, dok će režiju raditi Zoran Lisinac.

Glavna uloga je pripala glumcu Milanu Mariću, a uloga Silvane Armenulić – Tamari Dragičević.

U ostalim ulogama videćemo i Petra Benčinu, Andriju Kuzmanovića, Mirjanu Karanović, Slobodana Bodu Ninkovića, Marka Janketića, Ivana Zekića i mnoge druge.

„Tomu Zdravkovića su zvali „pesnik tuge“. Pevao je iz duše, i za dušu.“ izjavio je producent Dragan Bjelogrlić uoči početka snimanja, te da će u ovom filmu posebna pažnja biti posvećena muzici.

Željko Joksimović je naglasio da „najezda novih trendova, brzina života, prečesta otuđenja ljudi proizvode svakodnevicu koje se niko kroz koju godinu neće ni sećati“. On je istakao da ovaj film govori i o tome čega ćemo se sećati u životu.

Film „Toma” predstavlja biografsku sagu, koja će biti i priča o vremenu koje su obeležili mnogi umetnici i velikani poput Dragana Nikolića, Bore Todorovića, Zorana Radmilovića kao i mnogi drugi.

Projekat „TOMA“ realizuje se u saradnji sa Telekom Srbija i Filmskim centrom Srbije, dok je premijera planirana za početak naredne godine.

https://www.danas.rs/kultura/pocinje-snimanje-filma-o-tomi-zdravkovicu/

Znaci snimanje krece ovog vikenda, a premijera pocetkom sledece godine, mada mi to deluje bas optimisticno...
Ovo je uglavnom ekipa glumaca koji igraju u vecini projekata gde je Bjelogrlic producent..
Pisalo se nedavno da ce Boru Todorovica da igra Srdjan Todorovic.. :D

Ja sam odrastao na muzici Tome Zdravkovica, i nije on nikakva seljana, vise je pripadao upravo tom glumackom miljeu nego nekoj estradi koja ce kasnije postati turbo folk..
Da se podsetimo.. :) (ako zanemarimo prvi kadar sa Minimaksom, ovo je glumacki krem)

 
Ja sam odrastao na muzici Tome Zdravkovica, i nije on nikakva seljana, vise je pripadao upravo tom glumackom miljeu nego nekoj estradi koja ce kasnije postati turbo folk..

Ćuti nije seljana :lol: Verujem ti na reč da je bio veliki umetnik, ja nisam slušala pa ne znam, i verujem da je zaslužio film.
I nije jedini, mislim da bi bilo lepo da temu iskoristimo za diskusiju o domaćim pevačima i pevačicama koji su zaslužili biopic :)
 
Nakon više od godinu dana priprema na scenariju, ovog vikenda počinje snimanje filma o najvećem boemu među pevačima narodne muzike – Tomi Zdravkoviću.

Pogledajte prilog 737166


Nakon više od godinu dana priprema na scenariju, koji su napisali Nikola Pejaković i Dragan Bjelogrlić, ovog vikenda počinje snimanje filma o najvećem boemu među pevačima narodne muzike – Tomi Zdravkoviću.

Producenti ovog filma su Željko Joksimović i Dragan Bjelogrlić, dok će režiju raditi Zoran Lisinac.

Glavna uloga je pripala glumcu Milanu Mariću, a uloga Silvane Armenulić – Tamari Dragičević.

U ostalim ulogama videćemo i Petra Benčinu, Andriju Kuzmanovića, Mirjanu Karanović, Slobodana Bodu Ninkovića, Marka Janketića, Ivana Zekića i mnoge druge.

„Tomu Zdravkovića su zvali „pesnik tuge“. Pevao je iz duše, i za dušu.“ izjavio je producent Dragan Bjelogrlić uoči početka snimanja, te da će u ovom filmu posebna pažnja biti posvećena muzici.

Željko Joksimović je naglasio da „najezda novih trendova, brzina života, prečesta otuđenja ljudi proizvode svakodnevicu koje se niko kroz koju godinu neće ni sećati“. On je istakao da ovaj film govori i o tome čega ćemo se sećati u životu.

Film „Toma” predstavlja biografsku sagu, koja će biti i priča o vremenu koje su obeležili mnogi umetnici i velikani poput Dragana Nikolića, Bore Todorovića, Zorana Radmilovića kao i mnogi drugi.

Projekat „TOMA“ realizuje se u saradnji sa Telekom Srbija i Filmskim centrom Srbije, dok je premijera planirana za početak naredne godine.

https://www.danas.rs/kultura/pocinje-snimanje-filma-o-tomi-zdravkovicu/

Znaci snimanje krece ovog vikenda, a premijera pocetkom sledece godine, mada mi to deluje bas optimisticno...
Ovo je uglavnom ekipa glumaca koji igraju u vecini projekata gde je Bjelogrlic producent..
Pisalo se nedavno da ce Boru Todorovica da igra Srdjan Todorovic.. :D

Ja sam odrastao na muzici Tome Zdravkovica, i nije on nikakva seljana, vise je pripadao upravo tom glumackom miljeu nego nekoj estradi koja ce kasnije postati turbo folk..
Da se podsetimo.. :) (ako zanemarimo prvi kadar sa Minimaksom, ovo je glumacki krem)

drago mi je da se snima ovakav film, ali nazalost znam unapred da ce biti ocajan.
 
Dokumentarac bi bio dobar da je Toma živ, pa da on sam priča o sebi i svom životu. Takav je recimo film o Igiju Popu, to je pre svega zanimljivije, a i dobro rešenje za film o čoveku koji hm... nije živeo po jus-u, pa nije u redu da drugi ljudi pričaju takve stvari, a kad sam priča onda je OK... biopic je možda bolja varijanta.
 
Dokumentarac bi bio dobar da je Toma živ, pa da on sam priča o sebi i svom životu. Takav je recimo film o Igiju Popu, to je pre svega zanimljivije, a i dobro rešenje za film o čoveku koji hm... nije živeo po jus-u, pa nije u redu da drugi ljudi pričaju takve stvari, a kad sam priča onda je OK... biopic je možda bolja varijanta.

ma mogu i pristojno, kao ekv
ili insajder
:think:
ne mora zanimljivo jako pa posle nek neko doda
 
Ne znam koliko ce uspeti da docaraju to sve, i ne znam sta bi tacno rekao o danasnjim mladim glumcima u odnosu na starije (koji su nekad isto bili mladi).
Da li je u pitanju snaga licnosti ili dosluh sa vremenom, to su po meni neke stvari na kojima bi ambiciozan mlad glumac trebalo da radi i o tome vodi racuna.
No, evo, cisto komparacije radi, mozda se nesto da naslutiti ili zakljuciti iz toga, osavljam ovde jedan vrlo zanimljiv video materijal kod sam sinoc zakacio na RTS3.:) Ovo je priseless, verujte - mlada Neda Arneric, neka vrsta neformalnog intervjua s njom kad je imala tek 16 godina, a vec par ozbiljnih uloga iza sebe.:P
Prvo sto sam primetio da je izdvaja od danasnjih glumica prosto je fantastican sarm, kao i izvanserijska lepota. Ali, iznad svega toga, ona ovde, uza sve, lebdi kao pero u jednoj strogo usmerenoj, samozatajenoj, da ne kazem bas zakatancenoj (tada i onda), ali sudbini jedne neodredjene, no neponovljive karakternosti.:) I upravo to je ono sto krade shou, i pleni svu paznju kamere vezano za nekada mladu Nedu.:D 16 godina...:whistling::mrgreen:

Evo vam ovde sinopsis, pa premotajte na ono sto vas interesuje...D Odokativno, sarm i lepota dolaze do izrazaja u prvih 15.min, a u drugih-15,njen karakter i slobodno ponasanje...i pored svega, vrlo stidljivo.:)

DOKUMENTARNI FILM O GLUMICI NEDI ARNERIĆ :

- BRANKO CVEJIĆ DOČEKUJE NEDU NA AERODROMU PO POVRATKU IZ MOSKVE,KADA JE IMALA 16 GODINA
- INSERT IZ FILMA'VIŠNJA NA TAŠMAJDANU'
- TV EKIPA U PULI INTERVJUIŠE NEDU
- NEDA NA PLAŽI U KUPAĆEM KOSTIMU,POZIRANJE FOTOREPORTERU ČEDI KOMLJENOVIĆU
- RAZGOVOR SA NEDINOM MAJKOM
- INSERT IZ FILMA'VIŠNJA NA TAŠMAJDANU'
- NEDA U PULSKOJ ARENI,NA BINI

Ličnosti NEDA ARNERIĆ;BRANKO CVEJIĆ;ČEDA KOMLJENOVIĆ
Autori SRĐAN KARANOVIĆ;PREDRAG PECA POPOVIĆ
 

Back
Top