Počinje isplata subvencija za ekološka vozila, država spremila milion evra

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
205.484
Za kupovinu ekoloških automobila građani mogu da dobiju do 5.000 evra, a za motore od 250 do 500 evra, a razmišlja se i o uvođenju podsticaja za ugradnju uređaja za vožnju na gas
1592944274403.png


Ministarstvo za zaštitu životne sredine počelo je da dodeljuje subvencije za kupovinu ekoloških vozila i motora. Do sada je pristiglo osam prijava, od kojih je šest ispravno, a kod ostalih će biti dopunjena dokumentacija, pišu Novosti.

Država je za ove podsticaje odvojila milion evra. Za kupovinu ekoloških automobila građani mogu da dobiju do 5.000 evra, a za motore od 250 do 500 evra.


- Imali smo već prvu komisiju za električna i hibridna vozila i najbitnije je da smo počeli sa ovim subvencijama - rekao je za Novosti ministar životne sredine Goran Trivan, dodajući da je izbijanje pandemije malo usporilo sve, ali da će novac biti isplaćivan onim redom kako se ljudi budu prijavljivali.
https://www.telegraf.rs/auto/auto-v...a-ekoloska-vozila-drzava-spremila-milion-evra

Šta mislite, hoće li vredeti ovo? ''Električari'' su uglavnom dosta skupi, tako da se postavlja pitanje da li se ovim pomažu bogati da budu još bogatiji? Nešto najavljuju i za plin, što bi bila prijatna promena s obzirom da su ''plinaše'' do sada klepali kako su stigli.
 
https://www.telegraf.rs/auto/auto-v...a-ekoloska-vozila-drzava-spremila-milion-evra

Šta mislite, hoće li vredeti ovo? ''Električari'' su uglavnom dosta skupi, tako da se postavlja pitanje da li se ovim pomažu bogati da budu još bogatiji? Nešto najavljuju i za plin, što bi bila prijatna promena s obzirom da su ''plinaše'' do sada klepali kako su stigli.

Mislim da je u pitanju prva opcija.

Da zaista zele da da promovisu ekoloska vozila smanjili bi namete na goriva koja manje zagadjuju.
Mogu i da poostre kriterijume za vozila GSP-a.
 
Nek ukinu akcize za plin i uvedu da se atest dobija besplatno uz tehnički pregled prilikom registracije vozila svake druge godine.

Ne treba nikakve subvencije.
ovako ti uzmu hiljadu , pa ti onda daju 200 i kazu * vidis kako se brinemo za tebe*
Sta dosad kad imas plin gledaju te kao lopova koji krade od drzave sad i subvencije.
Posto je elektricni skuter ako je do 500 evra da uzmem subvenciju.
prosle godine sam razmisljao da kupim , razgovarao sa tipom koji ima , platio oko 750

ali nisam jer - kao ne registruje se , nemaju protokol po kojem ga registruju

a policija ga pomalo maltretira kad ga zaustavi , mora da se ubedjuje sa njima , da im dokazuje , jedan mu pisao i kaznu.

pa sam odustao
 
Mislim da je u pitanju prva opcija.

Da zaista zele da da promovisu ekoloska vozila smanjili bi namete na goriva koja manje zagadjuju.
Mogu i da poostre kriterijume za vozila GSP-a.
I meni se čini da je tako. Ne znam da li ima neka blindirana verzija za naše maf .. pardon, kontroverzne biznismene?
 
Vidis to ne moze da se registruje (moped) , Kina to proizvede u milijardu primeraka ovde se uveze i onda problemi,
Sad meni nije problem da od klasicnog skutera napravim elektro , ali sta onda , trazice ti atest, poreklo ima da te kosta zivaca i para , a za Kineski nista nista .Samo ih puste kao da imaju sve.
E zato je ova drzava propala , nikad nije bio dozvoljen inovativni ni preduzetnicki duh , kao i onaj sto je napravio
svojevremeno Yugo da trosi 3 litra benzina pa ga drzava opaucila po nosu da to ne radi jer hoce da se smanji prodaja derivata.
 
Ne znam ovde da li daju neke subvencije ali je vecina autousa sa eko motorima.
Cak i medjugradski na pojedinim linijama idu na mazut.
Piše da je za automobile, buseve ne pominju. Mada je novosadsko gradsko saobraćajno nabavilo u poslednjih pola godine preko 50 komada na prirodni gas, a kažu da će ove godine i još 10 na struju.
 
Piše da je za automobile, buseve ne pominju. Mada je novosadsko gradsko saobraćajno nabavilo u poslednjih pola godine preko 50 komada na prirodni gas, a kažu da će ove godine i još 10 na struju.

U Nisu je na tenderu uslov bio Euro 3 motor za autobuse.

Problem je i sto nemamo jasne zakone u vezi elektromobila.
Postojeci za eko vozila su katastrofa.

Metan se toci u NS, ne znam da li jos negde postoji stanica.
 
Benzin u Americi poskupeo na 55 dinara o kakvoj vi ustedi pricate kad je problem cena goriva.
Sto se tice ekologije vise se zatruje atmosfera i potrosi energije za proizvodnju jednog solarnog panela nego sto on moze dati struje kroz njegov zivotni ciklus.
Pitanje je sta se globalno desava sto se reke pregradjuju centralama a o termoelektranama da ne govorim.
 
U Nisu je na tenderu uslov bio Euro 3 motor za autobuse.

Problem je i sto nemamo jasne zakone u vezi elektromobila.
Postojeci za eko vozila su katastrofa.

Metan se toci u NS, ne znam da li jos negde postoji stanica.
Postoji u dosta mesta. Ja znam za BG, Pančevo, Zrenjanin, Kragujevac, Niš ...
 
Zanimala me je kupovina Toyote Corolla-e u hibridnoj verziji i u teoriji se moze nazad dobiti 2500 evra, kazem u teoriji, jer u praksi sam dobio informacije od jednog dilera (necu da imenujem namerno da ne bih napravio problem radnici koja mi je dala informacije) da se zahtev mora slati ministarstvu pa se uz to nosi jos hrpa papira i proces je da ako i samo ako i samo ako (nije napisano slucajno vise puta ako) ti odobre povracaj novca mozes dobiti taj novac nazad. Da li ce ti odobriti zavisi od toga da li je navodno taj budzet vec potrosen jer su neki navodno pre tebe kupili vozila i ti to ne mozes znati unapred. Inace procedura traje od 3 - 6 meseci i sugerisano mi je suptilno da se ne nadam previse.
Znaci procedura je da kupis vozilo po punoj ceni, onda sakupis hrpe dokumenata predas sve to i mozda i samo mozda za 3-6 meseci dobijes pozitivan odgovor da imas pravo da dobijes deo novca nazad, konkretno za Toyote je to 2500 evra.
 
Onda ispada da je ta hibridna Toyota i sa subvencijom skuplja od obične, a veliko je pitanje da li će se to i vratiti.

Nije malo skuplja nego je mnogo skuplja. Dodatno garancija je jako slaba, svega 5 godina na bateriju, a onda postoji mogucnost da se produzuje svake godine na po godinu dana do 10 godina. I tu naravno postoji "kvaka" ako procene posle 5 godina da im se ne isplati da ti prodaju dodatnu garanciju mogu da te odbiju. Na mehanicke delove je garancija svega 3 godine tako da sam ja odustao od kupovine.

Moram priznati da je hostesa/diler bila jako ljubazna i oni su spremni da ti daju odmah sve sto mogu da ti daju ali ostale papire i samu predaju i sve ostalo moras da obavis sam i naravno ne mogu da ti kazu da li je budzet koji je drzava odvojila za to prazan ili ne.
 
Najveci problem je cena jednostavno kada uporedis obican automobil sa hibridnom verzijom vidis da je potrebno da predjes "bruka" kilometara da bi kompenzovao razliku u ceni. Za ljude koji voze manje od 25K godisnje to je bacanje novca, a moje iskustvo, koje opet nije veliko jer je bazirano na ljudima u mom okruzenju je da retko ko dobaci i do 20K, a vecina je tu negde oko 10 - 15K kilometara.

Na sve to treba biti jako oprezan jer Toyota koristi CVT menjace koji su se generalno pokazali kao daleko najnepouzdaniji tip transmisije od svih tipova transmisije gde su za vozaca dostupne samo dve pedale. Iako Toyota nema tako losu istoriju kao Nissan kada su u pitanju CVT menjaci opet treba biti oprezan jer postoje ozbiljne zamerke i na Toyotu.
 
Poslednja izmena:
Па шта знам. У Холандији је пола државе купило електро јола на субвенције и сад им мало по мало све укидају, а субвенције нема. Нема тога јефтино скупо. Чини ми се у аутомобилизму (а и у животу) - колико платите такав ауто и толико ћете се возити
 
Ovde u US 2020 Toyota Prius Prime Plug in Hybrid u limited paketu (najbolji paket ) košta $35.600 ključ u ruke. Dobija se nazad $4.500 od federalne vlade i $1.000 od state (California). Kredit 36 meseci, 0% kamate, bez bilo kakvog učešća. Kredit kreće sa otplatom 90 dana po kupovini.
👍
Ima epizoda South Parka o Tojota Prijusima :D Ne bih ta kola vozio bez da mi iz za dz daju
 

Back
Top