Pocetak kraja EU

NE-ZGODAN

Poznat
Poruka
7.555
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...icu+sa+Italijom+zbog+izbeglica+iz+Afrike.html
Skandal - Francuska prekršila Šengenski sporazum
Nikola Sarkozi vratio granicu sa Italijom zbog izbeglica iz Afrike

Predsednik Francuske Nikola Sarkozi nastavlja da prkosi ostatku Evropske unije. Nakon što je zabranio nošenje burke u svojoj zemlji, Sarkozi je naredio ponovno postavljanje policije na graničnim prelazima sa Italijom kako bi zaustavio priliv afričkih imigranata.
FRANCUSKA-1.jpg

Protiv zakona EU ... Nikola Sarkozi



Francuski predsednik je na taj način prekršio Šengenski sporazum, jedan od temelja EU, ali i zaoštrio odnose sa susednom Italijom.Od ponovnog uspostavljanja granice, francuska pogranična policija uhapsila je 700 ljudi, uglavnom iz Tunisa i Libije, koji su pobegli od haosa u svojim zemljama.
Šefica unutrašnjih poslova EU Sesilija Malstrom uputila je oštar prigovor Parizu zbog takve odluke Sarkozija. Ona kaže da taj čin Francuske predstavlja kršenje Šengenskog sporazuma iz 1997, prema kojem nijedna zemlja članica EU nema pravo da nadgleda granične prelaze.
- Prema sporazumu, moguće je ponovo uspostaviti graničnu policiju samo u slučaju kada je ugrožena bezbednost zemlje. U ovom slučaju definitivno nije reč o tome - kaže Malstrom.
S druge strane, iz Jelisejske palate odgovaraju da Malmstromova greši i da Francuska nije prekršila jedan od ključnih pravnih dokumenata EU. Kao dokaz za takvu tvrdnju, Pariz navodi da su Francuska i Italija, nekoliko nedelja pre usvajanja Šangenskog sporazuma 1997, potpisale takozvani Šamberi sporazum, na osnovu kojeg Francuzi imaju pravo da hapse i proteruju sve izbeglice iz Italije.
Ipak, upravo zbog jednog člana Šamberi sporazuma, u kojem se navodi da Francuska može da deportuje ljude samo kada joj Rim prethodno odobri zahtev, izbile su varnice između dve zemlje.
FRANCUSKA-2.jpg

Svakodnevno dolaze ... Francuska policija uhapsila 700 izbeglica



Naime, Italijani su prošle nedelje odbili da Francuskoj odobre više od 100 zahteva za deportaciju, što je dve zemlje dovelo na ivicu diplomatskog sukoba. Tenzije su dostigle tačku ključanja prilikom verbalnog obračuna ministara unutrašnjih poslova dve zemlje. Najpre je italijanski ministar Roberto Maroni optužio Pariz da odbija saradnju u rešavanju pitanja o 21.000 izbeglica iz Tunisa. Njegov francuski kolega Klod Gean mu nije ostao dužan, uzvrativši da je svestan da Italija ima problem sa imigrantima, ali da Francuska nema nameru da poklekne pred naletom socijalne migracije.

Kako bi se ovo moglo drugacije nazvati ako ne... :think:
 
Izbeglice iz africkih drzava moraju biti smestene u nekoj od zemalja na tom kontinentu.Isto vazi i za Azijate.Smestaj za njih obezbediti na teritoriji Azije.
Evropa nema obavezu prema ljudima sa drugih kontinenata.U ovom svetu se mora ustanoviti neki red.
Arapske zemlje su zatrazile vojnu intervenciju protiv Libije i neka sada primaju izbeglice.Zasto svi nebi otisli u Katar?Zemlje Zaliva su,inace,vrlo bogate.
 
Izbeglice iz africkih drzava moraju biti smestene u nekoj od zemalja na tom kontinentu.Isto vazi i za Azijate.Smestaj za njih obezbediti na teritoriji Azije.
Evropa nema obavezu prema ljudima sa drugih kontinenata.U ovom svetu se mora ustanoviti neki red.
Arapske zemlje su zatrazile vojnu intervenciju protiv Libije i neka sada primaju izbeglice.Zasto svi nebi otisli u Katar?Zemlje Zaliva su,inace,vrlo bogate.

Па зар то исто не важи за Француску и Енглеску,којима није одговарао Гадафијев филтер за афричке избеглице ?!
 
Па зар то исто не важи за Француску и Енглеску,којима није одговарао Гадафијев филтер за афричке избеглице ?!

Vazi pogotovo za njih - oni su izvrsili ,,humanitarno bombardovanje ,, Srbije kako bi sprecili ,,egzodus Siptara ,, i pod tim izgovorom unistili nam fabrike i pobili civile , a posle Siptarima dali drzavu ...

Svi Arapi u EU !!!

Al je zavladala panika medju Srbadijom oko ,, zastite ,, EU od tih nevoljnika i prognanika - koji samo traze da sacuvaju svoje zivote i zivote svoje dece na sigurnom ... svaka drzava nato koja bombarduje Libiju treba srazmerno broju aviona koje je poslala u agresiju da primi te izbeglice - jer je tako najpravednije . podrzavam izjavu italijanskog ministra pravde i unutrasnjih poslova da bi italija trebala da preispita svoje clanstvo u nacistickoj EU , ako se ovaj problem ne resi na pravedan nacin
 
Poslednja izmena:
Kad EU klecaju nogice na ovakvom slučaju gde 700 izbeglica iz Libije može da je destabilizuje i pokvri "zdrave" međudržavne odnose šta će se tek destiti pred nekim pravim problemom ?

Recimo kad uskoro ostanu bez nafte ?
Ili ako se desi da neki talibanac pozdravi svog alaha pred nekom nuklearnom elektranom u sred Nemačke ?
 
Francuzi su i zapoceli ceo krvavi pir u Libiji. Sad bi trebali iskoljucivo Francuzi da zbrinu te izbeglice,jer su bezali od francuslih bombi koje doticni nemilice prosipaju po Libijskim civilima,a sve zbog zastite civila.Ko razume shvatice...Izgleda da se zabarima smucio onaj mali ljigavi pinokio Sarkozi, pa su resili da mu proslede zrtve francuske zastite...
 
Poslednja izmena:
Kad EU klecaju nogice na ovakvom slučaju gde 700 izbeglica iz Libije može da je destabilizuje i pokvri "zdrave" međudržavne odnose šta će se tek destiti pred nekim pravim problemom ?

Recimo kad uskoro ostanu bez nafte ?
Ili ako se desi da neki talibanac pozdravi svog alaha pred nekom nuklearnom elektranom u sred Nemačke ?

Brate , kriju podatke - ima ih na desetine huljada koji su morali da napuste svoje domove bezeci ispred Sarkozijevih , Kameronovih , holandskih , spanskih .. i drugih bombi ... Zato je red da ih pravedno raspodele - ali nemam nista protiv i da svi ostanu u Italiji ..

Inace , prve pretnje da ce vojska NATO ubuduce ubijati izbeglice cule su se vec juce iz redova najvisih funkcionera nacisticke i bankrotirane EU ...
 
Poslednja izmena:
Francuzi su i zapoceli ceo krvavi pir u Libiji. Sad bi trebali iskoljucivo Francuzi da zbrinu te izbeglice,jer su bezali od francuslih bombi koje doticni nemilice prosipaju po Libijskim civilima,a sve zbog zastite civila.Ko razume shvatice...Izgleda da se zabarima smucio onaj mali ljigavi pinokio Sarkozi, pa su resili da mu proslede zrtve francuske zastite...

Slazem se ... Jos prvog dana napada ja sam ovde otvorio temu : ,, Moj idol Nikola Sarkozi - ubica EU ,, ... pisao bih ja tamo jos ponesto , al se negde zagubila ...
 
Свеједно, он ионако неће поверовати!

Ova Srbija treba da se konačno izleči od autističnog vođe koji nas je zasipao bajkama s jedne strane i zastrašivanjem s druge.

Zar postoji osoba u Srbiji koja nije čula čuveno "EUrupa nema alternativu"? E to ispiranje mozga mora da prestane i da se otvoreno i jasno predoči građanima Srbije sve za (što je besmisleno jer nema iskrene volje da se Srbija primi) i sve protiv (sve i da hoće da nas prime, zašto?).
 
Ova Srbija treba da se konačno izleči od autističnog vođe koji nas je zasipao bajkama s jedne strane i zastrašivanjem s druge.

Zar postoji osoba u Srbiji koja nije čula čuveno "EUrupa nema alternativu"? E to ispiranje mozga mora da prestane i da se otvoreno i jasno predoči građanima Srbije sve za (što je besmisleno jer nema iskrene volje da se Srbija primi) i sve protiv (sve i da hoće da nas prime, zašto?).

Umestu EU napisi KP, i videces da se savrseno uklapa.
 
Поставити Минга на место комесара за пријем избеглица у ЕУ /приликом подношења захтева обавезно издеклемовати Куран/ !?
 
Italijani spominju otvaranje vatre na brodove sa izbeglicama ukoliko se ogluse o naredjenje da okrenu brod i vrate se nazad....demokratija je cudo,posebno EU demokratija...

Или правац Црну Гору. Битно је да окрену брод а дал че то бити натраг(што је мало веројатно)или према земље које морају се придржавати ЕУ правила као што смо рецимо ми није битно.Ми имамо искуство...
 
Mislim da bi francuska trebala dda primi jedno 300 miliona afrikanaca , odma, obzirom da su oni jedna gradjanska drzava . . U koliko to ne urade , bas su rasisti i ksenofobi .

Француска че примити само 300 африканаца,али зато че нама наложити да примимо остале.....Нормално ми нисмо против.Па неко је пре неки дан споменуо чак и тему отворио о томе да се посвоје либијска деца...
 

Back
Top