Почео је Божићни пост

Ако су Господ Исус Христос и његови ученици постили, зашто протестанти не посте? А пост се помиње и у Светом писму. Ајде протестанти?
A ko ti reko da ne poste,da nisi mozda nesto pogresno cuo ili razumeo ?
Ako si me dobro pratiio jasno sam ukazivao da je post u NZ i dalje deo verske prakse Bozjeg naroda s tim sto sam u drugu priliku pojasnio sta post jeste a sta nije.
Dakle hriscani trebaju praktikovati ISKLJUCIVO Biblijski post sto ce reci potpunu apstinenciju jela i vode/pica a ne bilo kakvu vrstu dijete koju nazalost praktikuju i pravoslavlje i muslimani...

A ko ti reko da ne poste,da nisi mozda nesto pogresno cuo ili razumeo ?
Ako si me dobro pratiio jasno sam ukazivao da je post u NZ i dalje deo verske prakse Bozjeg naroda s tim sto sam u drugu priliku pojasnio sta post jeste a sta nije.
Dakle hriscani trebaju praktikovati ISKLJUCIVO Biblijski post sto ce reci potpunu apstinenciju jela i vode/pica a ne bilo kakvu vrstu dijete koju nazalost praktikuju i pravoslavlje i muslimani...
Od vode ne smiješ apstinirati. To je igranje sa zdravljem. Opasno

Od vode ne smiješ apstinirati. To je igranje sa zdravljem. Opasno
Heeej,odakle ti sad ovo ?
Ja nisam tvrdio da je post obavezan a jos manje obavezan za svakoga ( narocito ne za bolesne,malu decu,trudnice u specificnim situacijama i t.d. ) ali kad se vec posti - onda treba da bude potpuna apstinencija,bez ikakvog jela i pica...
...i ovo nije moje razmisljanje nego praksa Bozjeg naroda koju vidimo u Svetom Pismu.
Ako smo zeljni da se drzimo Pisma onda je post upravo ono sto navodim ali ukoliko je neko zeljan drzati se nekih otaca,ovog onog - onda si drzite dijete i to je to.

Back