Počelo uvođenje besplatnog WiFi-a u Srbiji i brzog interneta u selima

  • Začetnik teme Začetnik teme Neno
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Neno

Buduća legenda
Poruka
28.747
U Srbiji je počela realizacija projekta „WiFi4WB” i druge faze projekta „Rural Broadband Rollout”, koji će omogućiti uvođenje brzog interneta u više ruralnih delova zemlje, odnosno u mestima gde internet mreža trenutno ne postoji ili je slabijeg kvaliteta, kao i uspostavljanje besplatnih javnih vaj-faj mreža u 117 opština.
1778918243676.png
Realizacija je počela simboličnim aktiviranjem besplatnih javnih vaj-faj mreža u opštinama Lajkovac i Žabari, koje su u Beogradu pustili u rad predsednik Vlade Srbije Đuro Macut, ambasador EU u Srbiji Andreas fon Bekerat i ambasadorka Nemačke Anke Konrad.

„Glavni cilj projekta je da obezbedimo digitalni pristup svakoj zajednici u Srbiji”, kazao je Bekerat na predstavljanju projekta u Evropskoj kući.
Kako je objasnio, sprovodiće se druga faza projekta „Rural Broadband Rollout” (Ruralna širokopojasna infrastruktura) koji je iz Investicionog okvira za Zapadni Balkan dobio 33 miliona evra, kao i 100 miliona evra zajma od Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), a koji će obezbediti brz i pouzdan internet za 800 ruralnih naselja, uključujući i 700 osnovnih škola.

„Drugi projekat je ‘WiFi4WB’ (Vaj-faj za Zapadni Balkan) za koji je obezbeđeno 7,5 miliona evra za instaliranje javnih, besplatnih pristupnih vaj-faj tačaka u više od 100 opština u Srbiji, naročito u nerazvijenim”, kazao je on.
 
U Srbiji je počela realizacija projekta „WiFi4WB” i druge faze projekta „Rural Broadband Rollout”, koji će omogućiti uvođenje brzog interneta u više ruralnih delova zemlje, odnosno u mestima gde internet mreža trenutno ne postoji ili je slabijeg kvaliteta, kao i uspostavljanje besplatnih javnih vaj-faj mreža u 117 opština.
Pogledajte prilog 1900735
Realizacija je počela simboličnim aktiviranjem besplatnih javnih vaj-faj mreža u opštinama Lajkovac i Žabari, koje su u Beogradu pustili u rad predsednik Vlade Srbije Đuro Macut, ambasador EU u Srbiji Andreas fon Bekerat i ambasadorka Nemačke Anke Konrad.

„Glavni cilj projekta je da obezbedimo digitalni pristup svakoj zajednici u Srbiji”, kazao je Bekerat na predstavljanju projekta u Evropskoj kući.
Kako je objasnio, sprovodiće se druga faza projekta „Rural Broadband Rollout” (Ruralna širokopojasna infrastruktura) koji je iz Investicionog okvira za Zapadni Balkan dobio 33 miliona evra, kao i 100 miliona evra zajma od Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), a koji će obezbediti brz i pouzdan internet za 800 ruralnih naselja, uključujući i 700 osnovnih škola.

„Drugi projekat je ‘WiFi4WB’ (Vaj-faj za Zapadni Balkan) za koji je obezbeđeno 7,5 miliona evra za instaliranje javnih, besplatnih pristupnih vaj-faj tačaka u više od 100 opština u Srbiji, naročito u nerazvijenim”, kazao je on.
pa dajte nam i koju milijardu eura al jopet necemo ti uci u vasu evropaku uniju dabogda se raspala
 
„Drugi projekat je ‘WiFi4WB’ (Vaj-faj za Zapadni Balkan) za koji je obezbeđeno 7,5 miliona evra za instaliranje javnih, besplatnih pristupnih vaj-faj tačaka u više od 100 opština u Srbiji, naročito u nerazvijenim”, kazao je on.

Ja mislim da to nije mnogo pametno ovim vašima. Tako će ruralni glasači imati veći izbor medija pa će se smanjiti efekat državne propagande. Kako su oni vaši presudni glasači, upravo zvog velikog potencijala manipulacije, ne znam koliko vam je pametno to da radite.

Bolje preporuči vašima da ništa ne rade, ili nešto malo, ostatak para da pokradu i problem rešen ;)
 
U Srbiji je počela realizacija projekta „WiFi4WB” i druge faze projekta „Rural Broadband Rollout”, koji će omogućiti uvođenje brzog interneta u više ruralnih delova zemlje, odnosno u mestima gde internet mreža trenutno ne postoji ili je slabijeg kvaliteta, kao i uspostavljanje besplatnih javnih vaj-faj mreža u 117 opština.
Pogledajte prilog 1900735
Realizacija je počela simboličnim aktiviranjem besplatnih javnih vaj-faj mreža u opštinama Lajkovac i Žabari, koje su u Beogradu pustili u rad predsednik Vlade Srbije Đuro Macut, ambasador EU u Srbiji Andreas fon Bekerat i ambasadorka Nemačke Anke Konrad.

„Glavni cilj projekta je da obezbedimo digitalni pristup svakoj zajednici u Srbiji”, kazao je Bekerat na predstavljanju projekta u Evropskoj kući.
Kako je objasnio, sprovodiće se druga faza projekta „Rural Broadband Rollout” (Ruralna širokopojasna infrastruktura) koji je iz Investicionog okvira za Zapadni Balkan dobio 33 miliona evra, kao i 100 miliona evra zajma od Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), a koji će obezbediti brz i pouzdan internet za 800 ruralnih naselja, uključujući i 700 osnovnih škola.

„Drugi projekat je ‘WiFi4WB’ (Vaj-faj za Zapadni Balkan) za koji je obezbeđeno 7,5 miliona evra za instaliranje javnih, besplatnih pristupnih vaj-faj tačaka u više od 100 opština u Srbiji, naročito u nerazvijenim”, kazao je on.


Nije pametno...
Sad ce obojena revolucija doci i do sela...


...
 
U Srbiji je počela realizacija projekta „WiFi4WB” i druge faze projekta „Rural Broadband Rollout”, koji će omogućiti uvođenje brzog interneta u više ruralnih delova zemlje, odnosno u mestima gde internet mreža trenutno ne postoji ili je slabijeg kvaliteta, kao i uspostavljanje besplatnih javnih vaj-faj mreža u 117 opština.
Pogledajte prilog 1900735
Realizacija je počela simboličnim aktiviranjem besplatnih javnih vaj-faj mreža u opštinama Lajkovac i Žabari, koje su u Beogradu pustili u rad predsednik Vlade Srbije Đuro Macut, ambasador EU u Srbiji Andreas fon Bekerat i ambasadorka Nemačke Anke Konrad.

„Glavni cilj projekta je da obezbedimo digitalni pristup svakoj zajednici u Srbiji”, kazao je Bekerat na predstavljanju projekta u Evropskoj kući.
Kako je objasnio, sprovodiće se druga faza projekta „Rural Broadband Rollout” (Ruralna širokopojasna infrastruktura) koji je iz Investicionog okvira za Zapadni Balkan dobio 33 miliona evra, kao i 100 miliona evra zajma od Evropske banke za obnovu i razvoj (EBRD), a koji će obezbediti brz i pouzdan internet za 800 ruralnih naselja, uključujući i 700 osnovnih škola.

„Drugi projekat je ‘WiFi4WB’ (Vaj-faj za Zapadni Balkan) za koji je obezbeđeno 7,5 miliona evra za instaliranje javnih, besplatnih pristupnih vaj-faj tačaka u više od 100 opština u Srbiji, naročito u nerazvijenim”, kazao je on.
To ce da radi dok majstori ne odu, ni mesec dana, kao i besplatni net pri beogradskom GSPu
 
Da koristi javnu mrežu i to bez VPN može samo lud čovek. Ovo je idealno da vam špijuniraju prepiske ili da vam pokradu slike sa telefona i da vas politički ucenjuju i kompromituju.
Apsolutno

Već je bila "demonstracija gluposti" sa ondašnjim "Javnim internetom u parkiću kod Vukovog spomenika" u Beogradu.

Čak su se greškom dopisivali nešto preko mog gmail naloga...
 

Back
Top