POČELO SA RADOM NOVO POSTROJENjE RAFINERIJE

Cosmopolite

Zaslužan član
Poruka
105.747
POČELO SA RADOM NOVO POSTROJENjE RAFINERIJE VUČIĆ: Što se budemo više razvijali, naše potrebe za koksom će rasti (VIDEO)
Novosti online

18. 11. 2020. u 12:17



(УЖИВО) ПОЧЕЛО СА РАДОМ НОВО ПОСТРОЈЕЊЕ РАФИНЕРИЈЕ ВУЧИЋ: Што се будемо више развијали, наше потребе за коксом ће расти (ВИДЕО)

Foto: Printskrin
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje danas svečanosti povodom početka rada postrojenja "Duboka prerada", ključnog projekta druge faze modernizacije Rafinerije nafte u Pančevu.





POSTROJENjE VREDNO 300 MILIONA

Danas počinje da radi postrojenje za duboku preradu sa tehnologijom odloženog koksovanja vredno 300 miliona evra.
To će omogućiti da se u Rafineriji proizvodi više motornog goriva, a manje goriva sa nižom maržom.
Inače, predsednik Vučić je prisustvovao i postavljanju kamena temeljca za izgradnju ovog postrojenja.
39686_rafinerija-2_iff.jpg

Foto: Printskrin

OZNAČEN POČETAK RADA POSTROJENjA
Predsednik je obišao komandnu salu Rafinerije, gde je s predsednikom Gasprom njefta Aleksandrom Đukovom i ministarkom Zoranom Mihajlović označio je početak rada postrojenja za duboku preradu.
Vučić je prethodno poželeo srećan rad svima u komandnoj sali Rafinerije.
- Što se budemo više razvijali naše potrebe za koksom će rasti - rekao je Vučić.



Na dubokoj preradi biće angažovano više od 60 domaćih stručnjaka, što je još jedna korist za lokalnu zajednicu.

TJURDENjEV: VELIKI ISKORAK U NOVU ERU
Kiril Tjurdenjev, generalni direktor NIS, kazao je da je ovo veliki iskorak u novu eru rada.
- To je nova referenca kompanije i novi standardi, proizvodimo koks koji se dosad samo uvozio. To je veliki benefit za nas - kazao je Tjurdenjev.
ĐUKOV: PROJEKAT USPEŠNO REALIZOVAN
Aleksandar Đukov istakao je da je 2017. godine najavljen početak izgradnje kompleksa, a danas može da se kaže da je projekat uspešno realizovan.
- Ovaj visokoefikasan projekat može uspešno da počne - poručio je predsednik Gasprom njefta.
Kako kaže, ovaj projekat je od velike važnosti kako za Rafineriju u Pančevu, tako i za celokupnu kompaniju NIS.
- Puštanjem u rad ovaj projekat, dubina prerade će se poboljšati i staće u red najkvalitetnijih i najnaprednijih takvih objekata u čitavom svetu - rekao je Đukov.




NIS: ZAVRŠETAK OVOG PROJEKTA NE ZNAČI I KRAJ MODERNIZACIJE KOMPLEKSA
NIS je ranije saopštio da završetak tog projekta ne znači i kraj modernizacije kompleksa za preradu nafte u Pančevu i najavio da će vodeći akcionar NIS-a ruska kompanija Gasprom njeft i Republika Srbija nastaviti da ulažu i jačaju konkurentnost rafinerije.
Puštanju u rad "Duboke prerade" prisustvuju i ministar bez portfelja Nenad Popović, ministarka za evropske integracije Jadranka Joksimović, ministarka životne sredine Irena Vujović, biviši ministar energetike Aleksandar Antić, gradonačelnik Pančeva Aleksandar Stevanović, zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić.
39682_pancevo_iff.jpg

Foto: Printskrin


https://www.novosti.rs/vesti/ekonom...ise-razvijali-nase-potrebe-koksom-rasti-video
https://www.telegraf.rs/vesti/dubok...roizvodni-kompleks-u-rafineriji-nafte-pancevo

Ima i live ko voli govor vodje ...

 
Jel vi mislite da je ova rec koks, onaj visoko kalorican ugalj ili nesto drugo?
Naftni koks, vrsta visoko kaloricnog goriva možeš reći slobodno modifikovan ugalj.

unnamed.jpg


Veći stepen iskorišćenja, zelenija strategija, manje zagadjujemo u prevodu ništa se ne baca 👌
To je već standard decenijama ali mi smo malo zaostali pa se cudimo sada malo, ništa novo.
Sve u svemu korak napred i za pohvalu.
 
Па нежеш ваљда да коксаре раде у чистим либеро клеро монархијама запада ...

Та технологија је резервисана за комуњаре
Ceo svet odbacuje ugalj a mi ćemo imati povećanu proizvodnju...oj trampe Srbine izašao si iz ekologije tako hrabro.
Evo i Srbija rešila da ga podrži preko brata Putina.
 
E nemoj molim te te fore, gusim se od vazduha u bg koji je kao od automobila a ono ljudi skoro svuda loze sirova drva, nikad culi da mora da budu suva, kao suse ih tako sto ih prvo pre ubacivanja u pec obmotaju suvom krpom....ili ubace i pvc ili pet ambalazu...
Jos da pocnu da kupuju koks na akciji , koji bi im odmah stopio pec, ako je imalo nalik na obican koks.....
 
POČELO SA RADOM NOVO POSTROJENjE RAFINERIJE VUČIĆ: Što se budemo više razvijali, naše potrebe za koksom će rasti (VIDEO)
Novosti online

18. 11. 2020. u 12:17




Foto: Printskrin
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje danas svečanosti povodom početka rada postrojenja "Duboka prerada", ključnog projekta druge faze modernizacije Rafinerije nafte u Pančevu.





POSTROJENjE VREDNO 300 MILIONA

Danas počinje da radi postrojenje za duboku preradu sa tehnologijom odloženog koksovanja vredno 300 miliona evra.
To će omogućiti da se u Rafineriji proizvodi više motornog goriva, a manje goriva sa nižom maržom.
Inače, predsednik Vučić je prisustvovao i postavljanju kamena temeljca za izgradnju ovog postrojenja.
Хоће ли Панчево да више или мање трује ваздух у Београду ?
 
Kad bi vi znali koliko sve to lepo moze da se organizuje, ali ja kad bih poceo da pricam, nahranili bi me go.vnima samo tako...kao sto obicno i urade, a na kraju ako prodje, e onda je , ej da znas da ono tvoje nije lose.....

Ali mnogo sam puta bio nahranjen, pokvario sam zeludac, i nemam vise zeludac za takve stvari , plus ljudi su jos gori, te me teraju da jos vise go.vana pojedem, a moj zeludac slabiji i tako nema vise nista sto moze a ne moze zbog go.vana...
Nema ko da izgura, a ja vise ne mogu da se raspravljam i ubedjujem i da objasnjavam ...
 
Da, završen "Turski tok" , NIS proširio rafineriju, pita li se neko kuda dalje ?
Има се утисак да ови оболели од Стоколмског синдрома, немогу сконтат'
разлику између ГРАДИТЕЉА и НАТО ПАЛИКУЋА? :)
111.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top