Počela masovna vakcinacija Novosađana na Sajmu

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
207.631
Više stotina Novosađana vakcinisano je u prvih nekoliko sati prvog dana početka masovne vakcinacije protiv Covid19 na Novosadskom sajmu.
Na imunizaciju je pozvano oko 730 građana koji su se prijavili preko portala eUprave, a nadležni su naveli da će na punktu na Novosadskom sajmu gde ima 10 ordinacija biti primljeni i građani koji su došli bez poziva. Građani su danas mogli da dobiju vakcinu kineskog proizvođača "Sinofarm", kojih u Novom Sadu trenutno ima 5.500, a naredne količine ove, ali i prve doze ruske "Sputnjik V" trebalo bi da pristignu narednih dana. Takođe, očekuju se i nove doze Fajzerove vakcine kojom je do sada vakcinisano oko 3.500 Novosađana. Do sada se za imunizaciju prijavilo 25.000 stanovnika Novog Sada, a cilj je da se u narednom periodu vakciniše bar 100.000 ljudi kako bi se, računajući i one koji su stekli imunitet tako što su preležali Covid19, obezbedila veća imunizacija populacije. Kako se uverio reporter 021.rs, na Sajmu tokom prepodneva nije bilo većih gužvi, a u većini su bili sugrađani starosti od 64 do 75 godina. Kako se moglo čuti od nadležnih, pored najstarijih sugrađana, narednih dana će i druge prioritetne gupe kao što su radnici predškolske ustanove, vojnici, policajci, novinari i drugi, biti pozivani po spisku da se vakcinišu i očekuju da će se prijavljivanje građana nastaviti. Za sada na Sajam dolaze građani koji su se prilikom prijave preko portala eUprave odlučili za kinesku vakcinu ili su naveli da im je svejedno od kog proizvođača će dobiti cepivo. Stariji sugrađani sa kojima je reporter 021.rs porazgovarao su navodili da su uglavnom zadovoljni što mogu da prime vakcinu protiv korone i da jedva čekaju i drugu dozu za dve do tri nedelje, kako bi posle toga mogli slobodnije da žive i kreću se bez straha od toga da će se razboleti. Pored starijih sugrađana, kineske vakcine su danas primili i pojedini članovi gradskog veća kako bi pokazali da je ova vakcina kineskog proizvođača "Sinofarm" sigurna i kako bi pozvali druge građane da se prijave. Vakcinisani su zamenik gradonačelnika Milan Đurić, članica Gradskog veća za obrazovanje Dina Vučinić i savetnica gradonačelnika Nada Кobac. Početku masovne vakcinacije je prisustvovao i član Gradskog veća zadužen za zdravstvo Dragan Stajić i direktor Doma zdravlja Veselin Bojat, a koji su se ranije vakcinisali Fajzerovom vakcinom. Dodajmo da je za građane koji kolima dolaze na Sajam da se vakcinišu u delu Mičurinove ulice obezbeđen besplatan parking.
https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...masovna-vakcinacija-Novosadjana-na-Sajmu.html

Eto, znači počelo je i kod nas. Ne morate biti prijavljeni preko E - uprave i možete da birate koju ćete vakcinu. U mnogim zemljama nemaju tu mogućnost. Nadajmo se da će odziv biti što veći kako bi se što brže približili kraju epidemije.
 
Mislis da su ljudi toliko poludeli da plate nekome da bi uzeli termin par dana ranije?
A sta mislis odakle mi uopste ideja....ja da sam po sebi merio , to mi ne bi palo na pamet..ovako me zovu , ajde mi ti rezervisi, pa i meni , malo prodje, pa i prijateljima ......

Nisam pitao sta je stvarno motiv sigurica ili par dana ranije..mozda jedno mozda drugo mozda oba...

Ja moram da priznam da nemam vise kontakt sa prosekom, tj postao sam geak....ne znam vise sta je ljudima normalno.....kad je razlika izmedju razmisljanja osobe i normalnog razmisljanja okruzenja mnogo velika, ti vise ne mozes da pogodis na kom nivou ni da pricas ni da procenjujes sta je normalno...postajes geak, trapavi , nerazumni genije, iako nema veze ni sa genijem a ni sa trapavoscu...

Ljudima je bilo cudno sto namerno pravim zalihu da bi svaki 2 dan izlazio u kupovinu i smanjivao svoje interakcije , tj sto kupujem po 3 hleba a samac sam...
Poceli su da me tretiraju kao ludaka koji se previse plasi....a ja i dalje ne vidim sta je tu nerazumno , s obzirom na slave, na nagradnu igru.
Ne vidim stetu, pa automatski i mala korist postaje korist...

Smatraju ludim moj princip da pravim razredjenje koncentracije virusa koji primim u toku jednog dana, tj naizmenicnim udarima svaki parni dan, ako to mogu, dajem mogucnost imunitetu da ako postoji zariste gde je borba sa covid virusom da se jedan dan revitalizuje imunitet i ne ubacuje nova kolicina bilo disanjem bilo unosom u usta....Tj smatram da covid nije vise virulentan od mog sopstvenog imuniteta, kao sto je smatrano na pocetku , pa ce 1 virus da se razmnozava u telu i da dovede do opste bolesti.

Takodje i kod ponasanja sta je ok sta nije ok....tj kulture....nasilje koje skoro svaki covek pokazuje u Srbiji...samo sto to ne primecuju zato sto ne izlaze iz Srbije...na mirna ili mirnija mesta..
 
A sta mislis odakle mi uopste ideja....ja da sam po sebi merio , to mi ne bi palo na pamet..ovako me zovu , ajde mi ti rezervisi, pa i meni , malo prodje, pa i prijateljima ......

Nisam pitao sta je stvarno motiv sigurica ili par dana ranije..mozda jedno mozda drugo mozda oba...

Ja moram da priznam da nemam vise kontakt sa prosekom, tj postao sam geak....ne znam vise sta je ljudima normalno.....kad je razlika izmedju razmisljanja osobe i normalnog razmisljanja okruzenja mnogo velika, ti vise ne mozes da pogodis na kom nivou ni da pricas ni da procenjujes sta je normalno...postajes geak, trapavi , nerazumni genije, iako nema veze ni sa genijem a ni sa trapavoscu...

Ljudima je bilo cudno sto namerno pravim zalihu da bi svaki 2 dan izlazio u kupovinu i smanjivao svoje interakcije , tj sto kupujem po 3 hleba a samac sam...
Poceli su da me tretiraju kao ludaka koji se previse plasi....a ja i dalje ne vidim sta je tu nerazumno , s obzirom na slave, na nagradnu igru.
Ne vidim stetu, pa automatski i mala korist postaje korist...

Smatraju ludim moj princip da pravim razredjenje koncentracije virusa koji primim u toku jednog dana, tj naizmenicnim udarima svaki parni dan, ako to mogu, dajem mogucnost imunitetu da ako postoji zariste gde je borba sa covid virusom da se jedan dan revitalizuje imunitet i ne ubacuje nova kolicina bilo disanjem bilo unosom u usta....Tj smatram da covid nije vise virulentan od mog sopstvenog imuniteta, kao sto je smatrano na pocetku , pa ce 1 virus da se razmnozava u telu i da dovede do opste bolesti.

Takodje i kod ponasanja sta je ok sta nije ok....tj kulture....nasilje koje skoro svaki covek pokazuje u Srbiji...samo sto to ne primecuju zato sto ne izlaze iz Srbije...na mirna ili mirnija mesta..
Ne mozes tako da gledas vakseri su okruzeni vakserima i misle da ce 80% ljudi hteti vakcinu antivakseri misle da nece ni 5% a i jedni i drugi su daleko od realnosti jer gledaju samo sta oni misle i njihovo okruzenje, a ta dva se cesto poklapaju.
 
I pitaju jadne penzose oni svi ko navijeni promovisu da se vakcinise,pa sta vas boli k ko oce ko nece
Ne znam za pitanja, nisam gledao TV, samo rekoh šta sam video u prolazu. Još sam mislio da eventualno svratim ako nije gužva, ali pošto jeste sačekaću. Ja nisam penzoš i nemam mnogo vremena. Inače naravno da je svima želja i interes da se epidemija suzbije što pre.
 
Ne znam za pitanja, nisam gledao TV, samo rekoh šta sam video u prolazu. Još sam mislio da eventualno svratim ako nije gužva, ali pošto jeste sačekaću. Ja nisam penzoš i nemam mnogo vremena. Inače naravno da je svima želja i interes da se epidemija suzbije što pre.
Zar ne treba prvo da se prijaviš pa te pozovu?
 
Ne mozes tako da gledas vakseri su okruzeni vakserima i misle da ce 80% ljudi hteti vakcinu antivakseri misle da nece ni 5% a i jedni i drugi su daleko od realnosti jer gledaju samo sta oni misle i njihovo okruzenje, a ta dva se cesto poklapaju.
Da, teško je trenutno realno utvrditi koliko tačno kojih ima, ali vreme radi za proces vakcinisanja. Ljudima je dosta ovakvog stanja, a vakcinacija je put ka izlasku iz toga. Već je dosta ljudi vakcinisano i što ih više bude to će i drugi shvatiti da to nije nikakav bauk.
 
Da, teško je trenutno realno utvrditi koliko tačno kojih ima, ali vreme radi za proces vakcinisanja. Ljudima je dosta ovakvog stanja, a vakcinacija je put ka izlasku iz toga. Već je dosta ljudi vakcinisano i što ih više bude to će i drugi shvatiti da to nije nikakav bauk.
Ne znam tacno na sta mislis, naravno da vremenom raste broj ljudi koji je vakcinisan, to je logicno. Medjutim nece se svi vakcinisati tako da ce to tako da raste do neke cifre dok se ne vakcinisu svi koji hoce i to je to, po mojoj proceni nekih 30-40%.
 

Back
Top