Quantcast

Победа ДСС: оспорен тзв. статут Војводине

Sunmaster

Zainteresovan član
Poruka
453
Коштуница: Историјска одлука Уставног суда

Одлука Уставног суда којом се оспоравају бројне надлежности војвођанских власти је историјска зато што зауставља стварање државе у држави и даље растакање Србије.

Председник Демократске странке Србије Војислав Коштуница оценио је да је одлука Уставног суда којом су оспорене бројне одредбе Закона о утврђивању надлежности Војводине, "историјска одлука којом се зауставља стварање државе у држави и зауставља даље растакање Србије".

"Реч је о победи државотворне политике и политике заштите суштинских националних интереса, која је руководила ДСС да се упусти у дуготрајну и упорну борбу оспоравања противуставног Статута пред Уставним судом", наводи се у изјави Коштунице агенцији Бета.

Лидер ДСС-а изразио је задовољство због тога што је Уставни суд грађанима Србије "вратио веру да борба за поштовање права и уставности има смисла и да право у Србији, ипак, може да победи волунтаризам и самовољу коју су испољили доносиоци противуставног Статута".

"Од највећег је значаја да Уставни суд брани Устав Србије и да се супротстави свакој врсти безакоња. Одлука Уставног суда да стави ван снаге противуставне надлежности Статута Војводине има далекосежан значај и представља важан догађај за будућност Србије", навео је лидер ДСС-а.

Коштуница је додао да грађани Србије "могу да буду задовољни јер је одбрањен уставни поредак земље и одбрањено право од неправа и сепаратизма, што говори да Србија има будућност ако се развија као правно уређена држава".

Уставни суд Србије оспорио је двадесетак одредби Закона о утврђивању надлежности Аутономне покрајине Војводине, међу којима су и она да је Нови Сад главни град Покрајине, као и да Војводина може оснивати своје представништво у Бриселу.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...штуница:+Историјска+одлука+Уставног+суда.html

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.884
Блајби, јел видиш како држава може лагано да реши набујали сепаратизам и лоповлук?
Ja ne vidim mnogo separatizma ako on nije INICIRAN SRPSKIM NACIONALIZMOM!

A lopovluka imas svuda: sam kapitalizam je u osnovi otimacina i lopovluk.

Ova nova "jogurt revolucija" u Vojvodini, bojim se, pocetak kraja Vojvodine u Srbiji.....

vučji čopor

Legenda
Moderator
Poruka
50.062
Блајби,за тебе је сваки акт очувања и унапређења српске државности "ветар у леђа сепаратизму".Да је било мало више професионалне савести и мање устезања због политичких разлога ,ова би одлука била још одавно донета и никада и не би ушла у акте који се примењују.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.884
Блајби,за тебе је сваки акт очувања и унапређења српске државности "ветар у леђа сепаратизму".Да је било мало више професионалне савести и мање устезања због политичких разлога ,ова би одлука била још одавно донета и никада и не би ушла у акте који се примењују.
Meni je tesko da shvatim da ti (i jos mnogi drugi) DO SADA VEC NISU SHVATILI da je taj TIP I NACIN nastojanja odrzavanja "srpske drzavnosti" POTPUNO KONTRAPRODUKTIVAN OCUVANJU SRPSTVA i da APSOLUTNO UVEK vodi ka GUBLJENJU TERITORIJA I SUKOBIMA SA SVIMA!

Nekako duboko sam uveren da u KREIRANJU SRPSKOG NACIONALIZMA SEDE NAJVECI NEPRIJATELJI SRBA!

I sve dok se bude drzala ta "milosevicka" m(ili SPC i SANU) linija u resavanju srpskog problema - NECE BITI DOBRO za Srbiju.

Postoje i DRUGI PUTEVI, ali to ovi sadasnji ZAVEDENI srpski nacionalisti i radikali - nece i ne mogu da shvate.

Takav im je CHIP ugradjen u glave!

Новица

Poznat
Banovan
Poruka
8.594
A ti mislis da je nesto reseno?

Ja mislim da TEK POCINJE!
Не иде да Неша тамбура вози санке за снег по НС а да се отварају народне кухиње. Блајби, у Војводини се отварају народне кухиње...знаш ли ти шта то значи?
Од Републике покрајинска Влада добија сасвим довољно новца.
А ако буду нешто роварили, зна се какве су законске казне за сецесионизам.
Ништа сила, само закон.

DZOS

Veoma poznat
Poruka
13.669
Ja ne vidim mnogo separatizma ako on nije INICIRAN SRPSKIM NACIONALIZMOM!

A lopovluka imas svuda: sam kapitalizam je u osnovi otimacina i lopovluk.

Ova nova "jogurt revolucija" u Vojvodini, bojim se, pocetak kraja Vojvodine u Srbiji.....
Jel'ti citas sta pises? To znaci da Francuska, Spanija, USA,...zagovaraju separatizam da ga ne bi "inicirali nacionalizmom"? :hahaha:

gradjanin sveta

Domaćin
Poruka
4.609
Ја само да напоменем, јер се на овом форуму лако заборавља.

Оваква тема, слична је постојала, али је у сред дискусије затворена, под изговором да ће се ''очистити'' па ће бити поново отворена.
Да нагласим тему је затворио модератор ''платин''.

Тема је и даље затворена!

Апелујем да се што пре поново отвори, и да се престане са цензуром која иде до крајњих граница.
Хвала.

Gost 302004

Iskusan
Poruka
6.118
Не иде да Неша тамбура вози санке за снег по НС а да се отварају народне кухиње. Блајби, у Војводини се отварају народне кухиње...знаш ли ти шта то значи?
Од Републике покрајинска Влада добија сасвим довољно новца.
А ако буду нешто роварили, зна се какве су законске казне за сецесионизам.
Ништа сила, само закон.
Fazoni iz Beča? :lol:

Dobar dan major Gašpare ..

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.